Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2007., 11:27   #61
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
ja sam mazala trbuh sa bademovim i nisam dobila ni jednu,bokove nisam mazala i desni mi skroz popucao.znači da ipak ima veze da li mažeš ili ne.
nema to veze. ja sam se mazala cijela i trbuh kao novi (2 mjesecA nakon poroda se ne vidi da sam rodila) a butine popucale
- sve ovisi o kvaliteti koze i njenoj mogucnosti elasticiteta koji nije podjednakn na svim djelovima tijela. ( frendica se nije upoce mazala i nije dobila niti jednu striju a zdebljala se 25 kila na visinu od 1.60 )
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 20:04   #62
Talking strije

Ja mislim da kremice i pak pomažu budući da sam od početka, onako štreberski mazala cice i trbuh, a na kraju popucala po bedrima i guzici - koje sad obilato mažem Vichy kremom u nadi da neće ostati kanjon rijeke Cetine...
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 20:26   #63
naravno da kremice pomažu ali opet ti je sve i do elastičnosti kože,ako ti je inače koža suha i sklona pucanju veča je vjerovatnost da će popucat i pri rastezanju.
Ja sam se od početka cijela mackala losionom za bebe koji košta oko 25 kn i nigdje ništa!
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 11:39   #64
ja mazala od početka do 30.tj navečer baby uljem a ujutro babylove kremom protiv strija i sve bilo u redu,ni zatezanja ni svraba....a onda jedno jutro ustala i rasplakala se od muke jer sam ispucala doslovce preko noći,debele dugačke duboke crvene brazgotine po cijelom trbuhu...jbg valjda ih ne možeš izbjeći,i mama mi je imala trbuh ko bojno polje...
mamica? is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 11:42   #65
Quote:
mamica? kaže: Pogledaj post
ja mazala od početka do 30.tj navečer baby uljem a ujutro babylove kremom protiv strija i sve bilo u redu,ni zatezanja ni svraba....a onda jedno jutro ustala i rasplakala se od muke jer sam ispucala doslovce preko noći,debele dugačke duboke crvene brazgotine po cijelom trbuhu...jbg valjda ih ne možeš izbjeći,i mama mi je imala trbuh ko bojno polje...
o tome i ja pricam
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 11:43   #66
Znate šta?
Sad sam se već navikla, tako i tako se neću prijavljivati na izbor za mis i ne želim se sekirati zbog glupih pruga po bedrima i guzici. Mazat ću se i dalje pa ćemo vidjeti par mjeseci poslije poroda na što to bude ličilo.
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 12:02   #67
Da vam se i ja pojadam!!!! cijelu trudnoću bez iti jedne crtice,evo me sad na samom kraju još do termina 15 dana i prije par dana primjetim na predjelu poviše pupka dvije rastegnute,nisu nešto velike ali morale su se pojaviti.Inače mi je tu koža najtanja i najviše se rastegla tako da me full češe! Što je tu je,očito moramo biti obilježene
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 23:59   #68
I ja se mažem od početka,od kad sam saznala da sam trudna, jer mi je trubuh naglo počeo rasti,a i podložna sam strijama...ali hebate kad sam jutros vidjela da mi se jedna pojavila s unutrašnje strane lijevog koljena zanijemila sam od muke...pa zar i ti sine Brute rekoh ...ono koljeno!!!!!
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 20:26   #69
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
I ja se mažem od početka,od kad sam saznala da sam trudna, jer mi je trubuh naglo počeo rasti,a i podložna sam strijama...ali hebate kad sam jutros vidjela da mi se jedna pojavila s unutrašnje strane lijevog koljena zanijemila sam od muke...pa zar i ti sine Brute rekoh ...ono koljeno!!!!!
možda i ostane samo jedna, ne mora značit zbog toga što ti je tako rano počelo da će se još povećati broj strija ...
ja sam dobila u srediti trudnoće par na cicama i par između nogu i ostalo je na tome
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 07:37   #70
madonna, nemam pojima

jucer mi se dogodilo sokantno otkrice... naime, vec cca tjedan i pol vidim na donjoj (skrivenoj) polovici crvene mrlje... prvo mi se ucinilo sljiva ili popucane kapilare...
a kako sam dan i noc u grudnjacima, sportskim i sl... znaci cvrstim.. pomislila sam da sam dobila sljivu od precvrstog/premalog grudnjaka... jucer mi palo na pamet da bi to mogle biti strije i sad se cudim kako je moguce... mazem se 2x na dan, nisam ni dana bila bez grudnjaka... a te mrlje/crte debele, crvene, izgledaju skroz opasno... jesu li to ziher strije? razmisljam pitati danas na pregledu al ne znam koga da pitam... mozda sestre? da ne bi dr mislio da izvodim streaptease.... nakon sto gologuza pocnem skidati majicu
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 09:34   #71
Quote:
Pcelica Maja kaže: Pogledaj post
I ja mislim da to ne pomaže, ako si sklon strijama dobiješ ih. Ja sam pitala svoju dermatologicu da li ima kakve veze suhoća kože (ja imam neurodermitis i to teži oblik, perutam se , imam ponekad doslovce otvorene rane od češanja i grebanja do krvi) pa mi je rekla da sve ovisi o elastičnosti kože a kremice tu ne mogu puno pomoći. Ja se trackam jer mi koža nikad ne smije biti suha inače peče koda sam na roštilju
Mene više brine kako će se sva ta koža na trbuhu vratiti nazad na svoje mjesto.
I to što kažeš. Vidjela sam dosada u životu toliko žena koje nakon poroda možda i nisu imale strije, ali zato ima je koža na trbuhu naborana 'na valove'... a opet vidjela sam žene za koje čovjek nikad ne bi rakao da su rodile (nit strije, nit ovo što sad govorim...). ipak mislim da je za trudnicu koja je na kraju trudnoce imala 30kg više na neki način očekivano da ima strije i 'valove', ili se varam???
__________________
Idle talk And hollow promises Cheating Judases
Doubting Thomases Don´t just stand there and shout it Do something about it ... If you want my love
kokoschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 12:32   #72
update: pitala sestru i specijalizanticu mogu li mi pogledati grudi, da imam neke podljeve ili strije, a one kazu da je to od grudnjaka, da vidi se od fisbajna... e sad, kazem im vec 2,5 mj nisam obukla grudnjak s fisbajnima nego samo sportski ili neki tanki... kazu one onda su valjda premali...
e sad si mislim jbm, da je to nesto drugo, valjda bi znale ?
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 12:50   #73
meni je danas došla krema protiv strija .... pa nek se nađe

možda pomogne kad mi se koža počne rastezat.
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 12:55   #74
Iva, moj ti je savjet da se počneš odmah mazati, bez obzira što buša još nije velika da ti koža postane elastična (ne znam kako bi ti to drugačije opisala), ali uglavnom ja sam se u početku mazala s onim običnim Nivea losionom za tijelo, a sada sa kremom protiv strija. I za sada Hvala Bogu niti jedne strije , a koža mekana.
__________________
Sizif je vjerojatno bio domaćica.
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 13:26   #75
Ja sam se mazala i dobila sam ih, ali mislim da bi ih dobila puno više da se nisam mazala - ovo je još podnošlivo.

Sve sam probala - najbolja mi je na kraju ipak krema od afrodite - nije skupa a mislim da je učinkovita. Mustelinu kremu sam bila platila oko 200 kn pa sam ko luđakinja pazila da je ne trošim puno (treba me ubit, ali to je bilo nekako više podsvjesno) Ovako sa afroditom potrošim jednu tubu tjedno ali se okupam u kremi doslovno
hands is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 13:27   #76
Quote:
Durica26 kaže: Pogledaj post
Iva, moj ti je savjet da se počneš odmah mazati, bez obzira što buša još nije velika da ti koža postane elastična (ne znam kako bi ti to drugačije opisala), ali uglavnom ja sam se u početku mazala s onim običnim Nivea losionom za tijelo, a sada sa kremom protiv strija. I za sada Hvala Bogu niti jedne strije , a koža mekana.
upravo tako sam ja razmišljala pa sam eto kupila prvu kremicu za strije..... tjerat ću muža da mi masira trbuh heheheh
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 22:37   #77
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
upravo tako sam ja razmišljala pa sam eto kupila prvu kremicu za strije..... tjerat ću muža da mi masira trbuh heheheh
Preporuka: najviše maži jjesta gdje ti se inaće "hvata" salo. Ja mazala cice i trbuh od početka, pa na kraju ispucala po bedrima i guzici, i to tamo gdje mi se inače javljao celulit, koje nisam toliko mazala.
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 10:36   #78
Jedno pitanjce: Pretpostavljam da sam skolona strijama jer sad imam po 5 crtica sa svake strane na bokovima, (radimo na bebaču tek), frendica se mazala Melemom u trudnoći i nije dobila nijednu striju (od prije je imala poneku crtu na cikama), kakva su vaša iskustva s Melemom, odnosno je li ga koja koristila?
danka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 11:12   #79
Quote:
danka 29 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanjce: Pretpostavljam da sam skolona strijama jer sad imam po 5 crtica sa svake strane na bokovima, (radimo na bebaču tek), frendica se mazala Melemom u trudnoći i nije dobila nijednu striju (od prije je imala poneku crtu na cikama), kakva su vaša iskustva s Melemom, odnosno je li ga koja koristila?

Pomaže i Melem, ali ga je teško razmazati i puno ga trebaš..., ne upija se kao specijalizirane kreme.
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 09:49   #80
kuc kuc kuc... strije dolaze!!!!

Drage moje, imam jedan problem.. Počeo me svrbiti trbuh i rasti naočigled!
znam.. koža se šitri, puca... sve je suhlja i suhlja, koliko god da ju mažem raznim kremema za tijelo primjećujem da nije dovoljno.

palo mi napamet.. ako ne reagiram dobiti ću STRIJE
(pa tko će kasnije ići na lasere i tko će se onda skinuti u bikini na plaži)

sad me zanima, da li ste vi koristile i koje kreme protiv strija koristite?
da li su bolja:

ULJA
KREME
LOSIONI
ili što već

i od kojih proizvođača?

THX
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:59.