Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2014., 09:49   #2621
evo imas tu tablicu

http://www.poliklinika-harni.hr/Defa...aStranica=1406


to ti je za femur, a gore onda mozes kliknuti za abdomen i ostalo
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:28   #2622
Quote:
matea023 kaže: Pogledaj post
Da razumijem sto si htjela reci.. nego ja cisto radi usporedbe pitam jer je prva beba pa me sve brine itd... imaju super tablice na internetu to znam.. ja ipak necu imati mira dok ne obavimo 4D sada u 21 tjednu... brinu me prstici dugi al nije to rrkla u losem smislu i rekla je da mjere stimaju itd.. al eto svejedno ako nades mjere za taj tj napisi...

Te mjere mogu odstupati po tjedan dana od stvarnih dana trudnoce i to nije problem. Moze i na uzv koji mm krivo izmjeriti.
Nemoj se opterecivati s tim ako je gin.rekao da je sve ok.
A nisam nikad cula da prsti imaju veze s icim, mozda je to tek toliko usput rekao..
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 09:29   #2623
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Te mjere mogu odstupati po tjedan dana od stvarnih dana trudnoce i to nije problem. Moze i na uzv koji mm krivo izmjeriti.
Nemoj se opterecivati s tim ako je gin.rekao da je sve ok.
A nisam nikad cula da prsti imaju veze s icim, mozda je to tek toliko usput rekao..
mogu odstupati i po 2 tjedna. tako je bar meni zadnji put doktor rekao jer mi je izmjerio abdomen za vise od 2 tjedna manji. to su mjerenja u milimetrima, ako skroz malo pobegne vec ode u drugi tjedan.
posebno abdomen jer je mekan. femur i glavu moze tocnije vidjeti jer su to kosti pa se bolje vidi na ekranu.
slazem se za ovo za prste
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 09:36   #2624
Meni je na zadnjem rekla tjedan dana, ali mislim da to ima veze i s duljinom trudnoce. Sto dalje ides, veca su odstupanja (tako izgleda na tablici koju si stavila)
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 09:49   #2625
pa naravno netko se rodi sa 2.800, a netko sa 4.500 u terminu
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 10:01   #2626
Pa da, ali zato kazem da gin.sam kaze sto je ok odstupanje. Meni je s 23 tj. ok tjedan dana odstupanje, nekom s 28 tj. 2 tjedna.
Uglavnom, ne treba se s tim zamarati dok god gin.se ne zabrinjava.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 19:59   #2627
Curke ja sam danas bila na izvanrednom pregledu i moram mirovat, ali nešto me drugo sad brine. Malo sam proučavala taj svoj nalaz i gledam te mjere od bebice i nešto mi tu nije jasno.

Ovako to izgleda:
35tt
BPD 87mm - 35tj i 1d
FL 77mm - 34tj i 4d ?????
AC 298mm - 33tj i 6d
TT 2400g

E sad, ova odstupanja u tjednima kužim i moguća su i ovise o tome u koju stranu pomakne strelicu na UZV za par milimetara ALI ova mjera od FL mi nikako ne štima sa tjednima.
Ili beba stvarno ima tak veliku nogu a tjedni su krivi ili je krivo upisala veličinu bedrene kosti. Nadam se da se sestra zabunila kad je upisivala mjere FL (a ne tjedne) jer joj je dr diktirala a ova je kucala inače mi je beba sad već dugačka kao one koje se rode u terminu

Kaj mislite?
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 08:27   #2628
kak ti ne stima, pa ok je, 34+4 ti je skoro 35 u kojem si tjednu


aha, sad sam skuzila da te muci ovo 77mm? ili?

to ti ne znam, mom doktoru na ultrazvuku kad izmjeri mm odmah mu izbaci tjedne
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 11:03   #2629
Zasto te muci to? Ja mislim da je normalno... Evo mojih mjera od proslog utorka sa 30+1.

BPD: 81.1mm
FL: 56.9mm
AC: 235.4mm
TT: oko 1700g

Evo i sa 25+2 radi usporedbe...

BPD: 66.1mm
FL: 46.6mm
AC: 216.1mm
TT: 880g

Ima tu jos nekih mjera jer je taj pregled bio kod privatnika...

Isto su tako bila neka odstupanja, ali i dalje je sve ok!
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 12:35   #2630
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
kak ti ne stima, pa ok je, 34+4 ti je skoro 35 u kojem si tjednu


aha, sad sam skuzila da te muci ovo 77mm? ili?

to ti ne znam, mom doktoru na ultrazvuku kad izmjeri mm odmah mu izbaci tjedne
E da tih 77mm po niti jednoj tablici koju sam pronašla na netu ne odgovara ni približno 35tt nego više 39 ili 40tt.

Ali kažem, dr je čitala sa ekrana a sestra je zapisivala u komp tako da, možda se sestra zabunila kod ukucavanja dužine FL, jer dr nije rekla ništa, nego da je beba ok. Valjda bi joj bilo sumnjivo što noga odstupa mjesec dana od ostatka tijela, tako da je njoj vjerojatno na ekranu pisalo nešto drugo a ova se zaje... u tipkanju.

Ja nisam zapamtila što je dr čitala, nego sam to kasnije vidjela na nalazu i onda sam bacila oko na te tabele, pa mi to sad čudno...
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 14:50   #2631
Pa tako je meni gin jednom napisala da sam 24+4, a bila sam 27+4. Zna se to tako njima omaknuti.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 14:58   #2632
Tak se i ja nadam da je zapravo 66mm ili 67mm a ne 77 inače će moja curka već hodat kad se rodi.

A ja ga isto lupim
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 14:11   #2633
U srijedu bila name uzv u 37 tt moja cura procijenjena na 4100 g......izasla Sam van u soku......nadam se da je krivo procijenjena.
Iako na zadnjem uzv 31+5 isto bila velika izmedu 2300-2600.......
Ako je doista tako velika nadam se da me nece muciti......iako mi CR nije bio opcija jer sam prvu rodila vaginalno u 42 tt , bila je 3840 g.......
Znaci do termina mozemo doci I do 5 kg.....
__________________
Sreca do neba i nazad. . . Dvije princeze su sada sa nama. . . Ljubimo se, mazimo i volimo. . .
majamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 08:22   #2634
Drage cure/žene jel kojoj od vas rađena pelvimetrija (mjerenje zdjelice majke zbog procjene mogućnosti porođaja prirodnim putem, googl zna!) i u kojoj fazi trudnoće?
Tek sam se danas upoznala s tim pojomom. Navršili smo 29 tt, a bebi su prema zadnjim mjerama glava i trbuh (pa i masa) veća za neka 2-3 tjedna.
Dečko i ja nismo sitne građe (pa me ne čudi) i i ja imam širu zdjelicu i kukove. Nisam u nikakvoj panici, znam da su UZV mjerenja neprecizna, a odstupanja vrlo česta, al me zanima kad se procjenjuje dal dijete može proći kroz porođajni kanal bez trauma.
Jel to mjere pred sam porod ili?
hooly is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 08:51   #2635
Quote:
hooly kaže: Pogledaj post
Drage cure/žene jel kojoj od vas rađena pelvimetrija (mjerenje zdjelice majke zbog procjene mogućnosti porođaja prirodnim putem, googl zna!) i u kojoj fazi trudnoće?
Tek sam se danas upoznala s tim pojomom. Navršili smo 29 tt, a bebi su prema zadnjim mjerama glava i trbuh (pa i masa) veća za neka 2-3 tjedna.
Dečko i ja nismo sitne građe (pa me ne čudi) i i ja imam širu zdjelicu i kukove. Nisam u nikakvoj panici, znam da su UZV mjerenja neprecizna, a odstupanja vrlo česta, al me zanima kad se procjenjuje dal dijete može proći kroz porođajni kanal bez trauma.
Jel to mjere pred sam porod ili?
Ovo i mene zanima, obzirom da smo s 28+3 procjenjeni na 1600 g!
m@rty is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 16:52   #2636
Quote:
masha01 kaže: Pogledaj post
Moja beba je u 34tt bila 2400g sad mozda ce sutra radit ponovno mjerenje u 38 tt pa cu vidjet kolko je narasla.
Moja curka se rodila 39+5 tt sa 3570g
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 21:32   #2637
Quote:
MayaG kaže: Pogledaj post
Tak se i ja nadam da je zapravo 66mm ili 67mm a ne 77 inače će moja curka već hodat kad se rodi.

A ja ga isto lupim
Evo samo da javim kako mi je dr u TA u 35tt ipak krivo izmjerila (ili upisala) FL koji je po njoj u tom tjednu bio 77mm.
U petak na kontroli u 36tt kod moje gin sve je bilo ok FL=72mm
Kako me istresirala ta mjera u zadnjih tjedan dana samo zato što je netko bio brzoplet
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 22:18   #2638
Eto vidis... Rekoh ti ja da se njima to zna nekad omaknuti... Sad mozes odahnuti, sve je ok!
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 12:47   #2639
Je li itko zna što zanači RIAU kratica kod uzv-a? Jučer sam bila na uzv-u, tudnoća je 35+3, i uz ostale standardne mjere piše mi i taj RIAU-0,61. Na netu ne mogu ništa konkretno naći.
fraktura is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 13:01   #2640
Quote:
fraktura kaže: Pogledaj post
Je li itko zna što zanači RIAU kratica kod uzv-a? Jučer sam bila na uzv-u, tudnoća je 35+3, i uz ostale standardne mjere piše mi i taj RIAU-0,61. Na netu ne mogu ništa konkretno naći.
Mislim da to označava protok krvi kroz pupčanu arteriju.
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.