Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2007., 12:21   #61
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
oprostite što upadam kao padobranac, ali samo ovlaš vidjevši teme koje si postavila, vernalona, meni se čini da ti non stop zbog nekog vraga paničariš jer si negdje pročitala ili ti je netko nešto rekao.

mislim da bi od svega najbolje za tvoju bebicu bilo da se smiriš, da prestaneš paničariti bez veze i da razmisliš i informiraš se prije no što te nešto počne brinuti. i, da, prestani paničariti!
Možda paničarim!!! Ali mislim da sam više radoznala i da me zanima što drugi misle o nečem, i mislim da to nije panika. Samo žellim znati kakva iskustva imaju drugi. Možda se malo krivo izrazim, pa me ljudi drugačije doživljavaju. Sorry
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 13:15   #62
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
joj, cure, moram vam nesto ispricati... znam da je 13.tj,jos jako rano za pouzdano osjetit bebicu, al buduci da sam na mirovanju (dakle nije da radim pa da sam zaokupljena drugim i ne obracam paznju), onda je par puta na dan primjetim u zadnjih par dana one mjehurice, nesto sto lici na crijeva, al tamo di se sad nalazi beba i nema nacina da sam sigurna da je to to, al eto ja sam se ufurala pa da vam ispricam cega se mm jucer sjetio....

posto je muzicar i ima doma brdo aparature i programa za snimanje muzike, onda mi je jucer stavio mikrofon di sam mu ja rekla da je bebac i stvarno se nesto culo! kao neko micanje, ma tesko je objasniti ...a ja sam glumila grissoma i govorila:"sad mi makni pozadinski sum mikrofona, pa pojacaj ovo...."

onda smo i njemu snimali trbuh i skuzili da su zvukovi stvarno drukciji, tj. kod njega skoro nista, uglavnom igrali smo se... i bilo nam je super....naravno, otvorili smo folder "beba" i snimat cemo cesce za uspomenu....zezala sam ga da mi je ko da imam doma uzv (nije bas isto, al eto)....
ajme ma sam se nasmijala, ludi ste , čini mi se da je malo prerano da osjetiš bebicu u 13 tjednu pa velika je tek oko 3cm....ali mi buduće mamice možda i od silne želje zamjenimo pojedini zvuk za onaj od bebe. Bitno je da vi uživate , a bebi će jedan dan ostati krasna uspomena zvukova iz maminog trbuha
__________________
... majke drže ruke svoje djece na trenutak, a njihova srca zauvijek....
sdbelanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 13:27   #63
Quote:
Veronalona kaže: Pogledaj post
Možda paničarim!!! Ali mislim da sam više radoznala i da me zanima što drugi misle o nečem
štajaznam, meni toliki uskličnici i brijanje da ti beba nije živa jer ju ne osjetiš u 15. tjednu ne zvuče baš kao - znatiželja
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 14:57   #64
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
štajaznam, meni toliki uskličnici i brijanje da ti beba nije živa jer ju ne osjetiš u 15. tjednu ne zvuče baš kao - znatiželja
...

Meni je ova tema super I nimalo mi ne izgleda kao da panicari....
Brine se kao i sve trudnice.. Jednom kad ces biti trudna, vidit ces.....

@cukerino: mozda ste culi otkucaje srca? sta god.. Ja bi imala tu aparaturu doma..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 18:28   #65
Bebica nije u 13 tjednu samo 3 cm!

Moja bebica je u 9. tjednu imala 6,5 cm, sad sam u 13.tjednu i sad je negdje oko 11 cm!
I ja jedva cekam micanje bebe, sad mi samo crijeva rade 100 na sat, uzas jedan...
mala_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 18:59   #66
Quote:
mala_1 kaže: Pogledaj post
Bebica nije u 13 tjednu samo 3 cm!

Moja bebica je u 9. tjednu imala 6,5 cm, sad sam u 13.tjednu i sad je negdje oko 11 cm!
I ja jedva cekam micanje bebe, sad mi samo crijeva rade 100 na sat, uzas jedan...
Ti stvarno imaš veliku bebu. Moja je beba u 9-tom tjednu imala 2,3 cm, a u 12tjednu imala je 5,5 cm i rekao mi je gin. da je to OK. Sada sam u 15-tom tjednu i čitala sam da bi trebala biti dužina od 10 do 12 cm. Drugi tjedan idemo na kontrolu, pa ću vidjet.
Je si li sigurna da si trudna samo 13 tjedana, možda si ipak koji tjedan više.
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 19:02   #67
Ma biti ce da imam zbunjenog ginekologa, prvo mi je termin poroda uranio za mjesec dana a sad i ovo!
mala_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 21:54   #68
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
...
@cukerino: mozda ste culi otkucaje srca? sta god.. Ja bi imala tu aparaturu doma..
ma ne vjerujem....iako mi se isprva cinilo, culo se i nesto slicno ko ti otkucaji, ali onda sam skuzila da se cuje sporo, a srce bebe kuca ful brzo....sta god bilo, meni je tako dragocjeno i predivno....jedva cekam ono pravo...al izgleda da sve cuju tek u 19. tj, to mi je jos mj i po
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 09:58   #69
ja sam osjetila prekjučer-u 17.tj.sam. odlično je kad me tu i tamo poškaklja da se javi da je tu....
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 12:17   #70
Quote:
vanjaa kaže: Pogledaj post
ja sam osjetila prekjučer-u 17.tj.sam. odlično je kad me tu i tamo poškaklja da se javi da je tu....
Ajme super Vanjaa, čestitam
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 22:55   #71
Quote:
Veronalona kaže: Pogledaj post
Ti stvarno imaš veliku bebu. Moja je beba u 9-tom tjednu imala 2,3 cm, a u 12tjednu imala je 5,5 cm i rekao mi je gin. da je to OK. Sada sam u 15-tom tjednu i čitala sam da bi trebala biti dužina od 10 do 12 cm. Drugi tjedan idemo na kontrolu, pa ću vidjet.
Je si li sigurna da si trudna samo 13 tjedana, možda si ipak koji tjedan više.
Pa baš sam i ja išla provjeriti mjere, moja beba u 10tj -2,4cm, u 12tj-4,3cm.
__________________
... majke drže ruke svoje djece na trenutak, a njihova srca zauvijek....
sdbelanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 01:06   #72
Ja danas bila na pregledu, eba se full rita ali ja još ne osjetim, na ultrazvuku se baš vidi kako udara rukicama i nogicama, nevjerovatno mi je bilo to za vidjet, jedva čekam da ju počmem osjećati
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 16:28   #73
Quote:
mala_1 kaže: Pogledaj post
Bebica nije u 13 tjednu samo 3 cm!

Moja bebica je u 9. tjednu imala 6,5 cm, sad sam u 13.tjednu i sad je negdje oko 11 cm!
I ja jedva cekam micanje bebe, sad mi samo crijeva rade 100 na sat, uzas jedan...
Evo ja jučer bila na pregledu i bebolino u 12. tjednu 6,17 cm dug..uz doktorov komentar.."baš po ps-u"

Ovo tvoje mi djeluju tjedni od začeća a ne tjedni trudnoće koje oni mjere od zadnje menge.. Jer u suprotnom..imaš jakooooooo veliku bebu
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 14:25   #74
Ej cure, jutros dok sam ležala u krevetu, onako opušteno, najednom mi je u trbuhu počelo nešto mrmoljit. Kao ono kad se napiješ vode pa kad kažu da će se u trbuhu "izleći žabe". To je trajalo jedno vrijeme. Što mislite da li je to bebica ili samo umišljam?
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 14:39   #75
ja cesto tako nesto osjetim pa si furam da je to to...u kojem si tjednu veronalona?
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 01:09   #76
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
ja cesto tako nesto osjetim pa si furam da je to to...u kojem si tjednu veronalona?
Sada mi je 16-ti tjedan.
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 13:50   #77
evo cure, jucer sam iz znatizelje na pregledu pitala za ovo pa da updateam za one cure koje se mozda razmisljaju sta bi to moglo bit: Ne brinuti, to su samo zile kucavice u maternici!!!Kaze ginekologica da to znaju osjecati mrsave trudnice koje inace nemaju trbuha. No problem
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 14:22   #78
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
evo cure, jucer sam iz znatizelje na pregledu pitala za ovo pa da updateam za one cure koje se mozda razmisljaju sta bi to moglo bit: Ne brinuti, to su samo zile kucavice u maternici!!!Kaze ginekologica da to znaju osjecati mrsave trudnice koje inace nemaju trbuha. No problem
Ti si se sad htijela pohvaliti da si mršava trudnica bez trbuha!
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 14:36   #79
ne,ne sad cu se tek pohvalit da mi se trbuscic poceo vidjeti i to me jaaaako veseli!ima puno ljudi kojima jos nisam rekla a kojima vidim da bjezi oko na moju busu a bed im je pitati i to mi je bas simpa, he, he....pozdrav
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 14:35   #80
cure imam ja jedno pitanje... mi ćemo u petak napuniti 15.tjedana trudnoće a ja već par dana nekolliko puta dnevno osjetim u trbuhu nekakvo "drhtanje", kao da me beba udari pa mi trbuh iznutra malo podrhti... jel moguće da mi se već sad javlja? nije malo prerano?

crijeva nisu jer je ovo svaki put na nekoj drugoj strani trbuha, jednom skroz nisko , drugi put s desne strane i tak ...
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.