Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2007., 12:45   #1
Voditi sa sobom muža/dečka na ultrazvuk

neznam da li je ovo već bilo ali dragi me je jučer pitao i izrazio želju da ovaj put (prošli je bio na službenom putu tjedan dana) ide samnom na UZV.

Što se mene tiče, meni je to u biti svejedno, može ići a i ne mora.

Još mi je rekao da mu je grozno jedino jer je UZV vaginalni a njemu prethodi i pregled...


Kako ste vi drage moje sa svojim dečkima/muževima/vanbračnim muževima riješile to?
D ali su išli sa vama na preglede i UZV kod vaših ginekologa.

Kako su se pri tome ponašali.????? Moj kakav je emotivac... još će se i rsplakati!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 12:48   #2
vrlo jednostavno - na vaginalne nije išao, a kad sam drugi put išla na abdominalni uzv išao je samnom i bio oduševljen kad je vidio bebu ...

moj gin inače ni ne dopušta baš da muževi budu pratnja kad žena ide na vaginalni uzv ...

ako baš ne želiš da ide s tobom na cijeli pregled povedi ga onda kad budeš išla na abdominalni uzv i sve 5!

a sve ovisi u kojem si sad tjednu trudnoće...
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 12:53   #3
Moj je insistirao da bude svaki put kad je abdominalni ultrazvuk...i mislim da je to super iskustvo za tate koji ne znaju kako je nositi bebu u stomaku...moj muz stalno insistira da mu doktor da i sliku, koju nosi sa sobom...malo je luckast...ali neka...
nerviram se za druge is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 12:55   #4
moj muž inače nije baš nešto osjećajan i cijelo vrijeme u početku trudnoće imala sam osjećaj da nije ni svjestan da ja nosim u sebi jedno malo biće... čak se luckasto bojao i stavit ruku na trbuh i čekat da se beba pomakne

ali od kad je išao sa mnom na ulrazvuk i gledao bebača punih 30 minuta svaki dan me mazi i ljubi po trbuhu, kao da je sad tek postao svjestan da ćemo dobit malenog sinčića!

cure samo vodite muževe sa sobom, drukčije je kad i oni vide bebu...
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 12:56   #5
Moj je isao sa mnom i na vaginalni i na abdominalni i hrabro se drzao. Vaginalni je bio u pocetku, taj mu i nije bio neka fora, al sad kad beban vec izgleda ko mali covo, to je zanimljivo. Unutra je samo kad se radi ultrazvuk, ostatak pregleda ga doc izbaci van. Ja svog vodim iz prakticnih razloga, da mi pravi drustvo u cekaonici jer uvijek unatoc terminu cekam najmanje sat vremena. E onda kad ga doc spazi, odma ga ugura unutra gledat ultrazvuk.
Brlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 13:00   #6
U poliklinici Harni imaju monitor za tatu i odvojeno, iza paravana, monitor za doktoricu i mamu, ako ju se treba pregledavat vaginalno.
Moj je dragi bio strašno uzbuđen kad je išao sa mnom na uzv.

U st nisu imali taj odvojeni prostor, ali on se moje vagine nagledao i bez uzv, šta bi mu sad tu trebao biti problem
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 13:02   #7
moj je svaki put iašo sa mnom na uzv (osim na prvi kad sam još bila sva zbunjena oko trunoće i nije mi ni palo na pamet da bi mogao iči)
kakve veze ima ak je uzv vaginalni, meni je totalno licemjerno to ponašanje da dečko/muž ne smije picu il raširene noge vidjet..pa nismo bezgrešno začele, pobogu!
meni je dala neki komad tkanine da se pokrijem prek nogu prije no što je dečka pozvala u ordinaciju što mi je bilo - kaj da slučajno ne vidi nešto što već nije - ali ionako nitko od nas troje nije gledao u moje međunožje nego smo svi gledali bebicu na ekranu...

mislim da nema veze jel uzv abdominalni ili vaginalni, ionak svi dođu gledat bebe i to i gledaju..

sve ostalo je lažno ćudoređe...

glede reakcije - prvi put je bio fasciniran i raznježen, kasnije se vidlo da je sretni i ponosni tata, ali ništa spešl, čini mi se da je nakon prvog puta očekivao svaki sljedeći put neke specijalne efekte,a nije ih dobio...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 13:03   #8
e, da..doktorica prvo sa mnom obavi pregled, onda pozove taticu i nema problema
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 13:17   #9
Da i ne kuzim cemu odvojeni prostor za tate,lol! Pa nekako vjerujem da je svaki tata koji se nadje u situaciji da ide gledat svoju bebu na uzv vidio medjunozje svoje zene pobogu. Sta bi mu sad trabalo bit neugodno? Svasta.
Brlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 13:35   #10
Uvijek ide samnom.. I unutra je od pocetka do kraja.. Ne pusta me samu ...I kada me doktorica pregledava prsticima, kada gleda bebu vaginalnim uzv I abdominalnim..
Cak je znao stajati i ispred rasirenih nogu, prije uzva... Nes ti velke novosti...
Nitko nije nikada ni trepnuo da je to nesto neobicno..

A od prvog pregleda, tj.uzva je valjda svjesniji da ce biti skoro tata pa ga svaki pregled I veseli.. Da gleda sincica..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 13:42   #11
Moji obadvoje i muz i sin idu samnom,samo kod vaginalnog izadju van i pricekaju me,ne zbog muza nego zbog sina. Mislim on je 5 god. i sexualnost nije tabu tema,zna kako izgledam naga ali me ipak ne mora gledati rasirenih nogu i sa sondom u prijateljici mici!
didi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 13:44   #12
moj nije htio ici na vaginalne....do sada je bio sa mnom samo na 4d uzv i bilo mu je prekrasno iskustvo....mislim da ce ici definitivno jos koji put al mozda kasnije...sad smo presli na abdominalni, a uzv je u domu zdravlja jako star pa mi ga je glupo uzet sa sobom i da onda nis ne kuzi sta gleda....generalno mislim da muzevi svakako trebaju ici radi dozivljaja i povezivanja s bebicom
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 13:52   #13
Quote:
didi1 kaže: Pogledaj post
Moji obadvoje i muz i sin idu samnom,samo kod vaginalnog izadju van i pricekaju me,ne zbog muza nego zbog sina. Mislim on je 5 god. i sexualnost nije tabu tema,zna kako izgledam naga ali me ipak ne mora gledati rasirenih nogu i sa sondom u prijateljici mici!
prekrasno mi je kad vidim u cekaoni muzeve sa starijom djecom kako cekaju ici na uzv, sva se raznjezim

ja sam dosta starija od brata i mama me vodila sa sobom na uzv i to mi se urezalo jako u sjecanje, nisam imala pojma tada da se to uopce moze i bas mi je bilo cudo jedno

dakle, stariju djecu, takodjer obavezno vodite!to se pamti cijeli zivot!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 13:57   #14
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
moj nije htio ici na vaginalne....do sada je bio sa mnom samo na 4d uzv i bilo mu je prekrasno iskustvo....mislim da ce ici definitivno jos koji put al mozda kasnije...sad smo presli na abdominalni, a uzv je u domu zdravlja jako star pa mi ga je glupo uzet sa sobom i da onda nis ne kuzi sta gleda....generalno mislim da muzevi svakako trebaju ici radi dozivljaja i povezivanja s bebicom
eto još jedan koji baš i ne bi na vaginalne ali opet bi jer ga to zanima a opet ne bi kada se sjeti kako to izgleda?!

ma ko bi ih razumio?!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 13:58   #15
ja sam nekako uvijek mislila da samo jedna osoba može ići...
htjela je ić moja sestra, al sam joj rekla da ide dečko i da je, pobogu, to medicinski pregled, a ne predstava da dovodim publiku!

jel su vaša starija djeca htjela ić sama ili ste ih vi nagovorili?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 13:59   #16
ma ja ne bi da on ide ali eto on hoće.

jer nekako sam bolje koncentrirana kod ginekologa kada sam sama.
Još fali da mi se tam rasplače ili da mi se izvrne od šoka!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:00   #17
ma nije to niš strašno, lara..vidjet ćeš..sve je zapravo prirodno i normalno...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:01   #18
ma nek ide onda brate dragi pa Ćaća mu je (kako bi u Dalmaciji rekli)

Samo me zanima nekak ženski stav spram toga a i muški (naravno kroz žensku percepciju)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:05   #19
MM se veseli tome da će skoro ići sa mnom..., da sam znala da je mogao ići i ranije sigurno bi išao i ranije...i moj je neki put onako nježna dušica, pogotovo kad su bebe u pitanju...i znam da jedva čeka da vidi svoju bebicu, a i meni će biti drago da je s menom...
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:05   #20
moje klince ne vodim na uzv. Njima je ta moja trudnoća ovako apstrakcija. Stresa smo imali dovoljno. A što ako ih odvedem, oni vide bebu, i onda sve krene po zlu... neka oni i dalje zamišljaju rodu i zavežljaj.
Dosta je to što ja iz ove moje kože ne mogu nikamo.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.