Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2007., 13:54   #41
ja sam bila na dva ultazvuka sama jer je dragi radio...
a kad smo se uspjeli uskladiti da dođe na treći tad
su na žalost ustanovili da je jedna beba otišla spontanim,
a druga nema otkucaja srca...loše iskustvo za njega ali
ja bi poludila da nije tad bio kraj mene...
ako nam se ostvari iduća trudoća obavezno ću ga voditi sa sobom...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 16:08   #42
Ja sam do sada bila samo jednom na ultrazvuku ( naravno bio je vaginalni ) i išao je mužek sa mnom i bio oduševljen, bili smo na rubu suza kad smo čuli kako kuca srćeko naše male male bebice, drugi tjedna idemo opet kod ginića i mužić opet ide sa mnom. Obožavam to što ide sa mnom, a i on se tome jako veseli! Pogotovo što nam je ovo prva bebica!
Poliko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 19:46   #43
Prvu trudnoću sam pratila kod privatne dok i ona je sama zvala muža da prisustvuje pregledu UZV kad je bebac bio najljepši za vidjeti,oko 12 tjedna i od tada je stalno gledao bebu.Mislim da je prisustvo oca bitno jer tako on i ostvari prvi kontakt sa bebom,nije lako čekati 22 tjedna dok beba ne počne naveliko lupkati.
Sada trudnoću pratim kod socijalnog i on NE DOZVOLJAVA da muž gleda UZV,doduše ni meni ne pokazuje bebu,ali druge trudnice mogu da vide sve
psyhomama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 19:51   #44
svaki put ide samnom od početka trudnoće da je zadnji put mjenjao smjenu na poslu samo da bi bio prisutan i meni je to jako drago šta pokazuje zainteresiranost za trudnoću.
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 17:15   #45
Kada sam imala 6god isla sam sa mamom gledati bracu na uzv. I bilo je lijepo.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 19:12   #46
evo da malo dignem staru temu...

mm ide sa mnom od pocetka na UZV... samo na jednom kod privatnika nije uspio ici zbog posla, pa je bio sav u bedu... , a u bolnici nije bio na 2 pregleda jer je mislio kako tamo ne moze uci zbog strke i frke...
ali onda kad je nakon tako duge pauze vidio kako je narasla cura....., bio je sav ..

inace mi je nidje veze da ne ide na vaginalni...
sjecam se.. mi smo 1 x isli kod jedne dr. koja nije stavila niti carsaf nit ista.. oboma nam je bilo posebno jer smo tad culi bebino srce...

kod drugog dr. nije bio kad me je pregledao vaginalno , ali jeste na vaginalnom UZV.. i tad su me pokrili carsafom.. bezveze...

i sad nas privatni dr. oboma lijepo pokaze sve dijelove bebice... on tad cvijeta i ne bih mu to uskratila nikako...
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 19:17   #47
Quote:
Suncica_B kaže: Pogledaj post
inace mi je nidje veze da ne ide na vaginalni...
sjecam se.. mi smo 1 x isli kod jedne dr. koja nije stavila niti carsaf nit ista..

kod drugog dr. nije bio kad me je pregledao vaginalno , ali jeste na vaginalnom UZV.. i tad su me pokrili carsafom.. bezveze...
nisam baš shvatila tvoj post.
mislim znam šta je čaršaf samo mi nije jasno zašto su te pokrivali dekom na uzvu?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 19:56   #48
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
nisam baš shvatila tvoj post.
mislim znam šta je čaršaf samo mi nije jasno zašto su te pokrivali dekom na uzvu?
pa neam pojma sto su...
da valjda moj muz ne gleda u moju picu, hahahaha

sta znam,,,

carsaf je plahta
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 09:35   #49
kod moje dr (preko hzzoa) može muž i na vaginalni i na abd, kaže njoj je svejedno, moj je bio samo jednom dosad- sa 14tj, a sad mu je draže pipkanje i slušanje buše
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 10:58   #50
Moj muž je dosad bija 4 puta sa mnom na ultrazvuku, praktički svaki put kad je bija slobodan. Za prvi put sam ga morala malo nagovarat i nije požalija a pogotovo sad zadnji put kad smo bili na 4D kad nam se naš bebač nasmija i kad smo mu prvi put vidili lice...cili je uživljen i svima priča o tome hehe. Micek moj, ma većina njih se kao ograđuju od toga i prave se relativno nezainteresirani al kad ih vide na monitoru,makar crno-bilo raspamete se....
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 12:11   #51
unatoč našim, ajmo reć specifičnim odnosima , bebin tata nije bio samo na jednom pregledu (kad smo bili užasno posvađani), od jedno sedam-osam pregleda do sada.
idem kod privatnice, on je od prve do zadnje minute sa mnom unutra, bez obzira je li pregled vadinalni, UZV vaginalni - mislim, kao prvo, sve je on to već vidio, kao drugo - to je medicinski pregled, ne vidim zbog čega bi mi bilo neugodno

i on ide kad treba kod socijalne ginekologice po recepte i uputnice, jer kako ja moram mirovati, glupo je da ja idem, jer onda "ispucam" svoju šetnju za taj dan, pa ne mogu u šetnju po zraku, a to je šteta.

on dosta putuje poslom, i to ne samo po evropi, nego i na druge kontinente, ali kad planira put, uvijek me nazove i pita kad je pregled - tako da ne propusti.
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 12:28   #52
Jeste to morali pitati da on udje?
Ja bas planiram sljedeci put pitati, do sad je bio vaginalni uvz pa sam nekako pretpostavila da nedaju.
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 12:47   #53
mi nismo pitali. na prvom dolasku na recepciju/čekaonu je tata bio malo zbunjen, ali kad je mene prozvala, ja sam se samo okrenula prema njemu i rekla: idemo
mene i tako u poliklinici moje gin. znaju sve sestre i tajnica , zovu me po imenu, čak i u deminutivu, s dr. se isto opušteno zezam, nije nikada neka komorna atmosfera

samo jedan dr., isto privatnik - kod njega smo išli na konzultacije za amniocentezu - je rekao: prvo mama. i popričali smo par minuta i onda je on zvao i tatu (taj put, npr. uopće nisam bila pregledavana niti je rađen UZV, to je bio čisti razgovor od cca 20-30 min).
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 12:54   #54
moj dragi je bio svaki put sa mnom unutra tj. ušo i izašo skupa sa mnom...i na porodu je bio...pa šta da me gin pregledava ispred njega...ko da mi nije vidio međunožje...to mi je baš bezveze što neki ne puštaju!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 15:42   #55
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Jeste to morali pitati da on udje?
Ja bas planiram sljedeci put pitati, do sad je bio vaginalni uvz pa sam nekako pretpostavila da nedaju.
Ja nisam pitala niti kod općeg niti kod privatnika, samo sam najavila čim sam ušla da će i suprug prisustvovat UZV, niko se nije bunija al svaki put me prvo pregledalo vaginalno pa su tek onda njega pozvali da uđe, nakon par minuta.
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 15:55   #56
ja ne kužim kako to da vam muževe/dečke ne puštaju ili puštaju tek kasnije...

Ovi kod kojih sam ja išla još imaju i stolac za tate buduće...

a moj Zagor je sa Kosom zajedno gledao UZV jer i Zagor radi na UZV (ali drugačije vrste)

U Viliju najnormalnije je tata na UZV, kod Podobnika ima kožnu fotelju gdje je ogromna plazma da sve gleda...

U Pronatalu također tata ima svoj stolac
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 16:42   #57
Quote:
sandrić kaže: Pogledaj post
Ja nisam pitala niti kod općeg niti kod privatnika, samo sam najavila čim sam ušla da će i suprug prisustvovat UZV, niko se nije bunija al svaki put me prvo pregledalo vaginalno pa su tek onda njega pozvali da uđe, nakon par minuta.
Tako ja obicno radim, ako pitas das mogucnost da odbiju.
Vidjet cemo za tjedan dana.
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 22:38   #58
Ja sam svoju doktoricu prvo pitala jel muz smije uci... Svaki put je bio samnom na pregledu, ali je samo jednom isao unutra i to kad smo trebali saznati spol Doktoricu sam pitala, a njen odgovor u sali je bio, kao, muski ionako nemaju pojma sta vide na tom ekranu, tako da se ne isplati da on gleda, ali srecom moj pametni muzic je skuzio spol prije nego ja pa je ta njena teorija pala u vodu
zaskia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 09:40   #59
moj je išao oba puta svaki put sa mnom (dijelom zbog toga što me morao voziti u Zadar) i na vag i na abd. Jedino mu je bilo smiješno i malo neugodno kad ga je prvi put sestra pozvala da uđe u sobu, a doktor jednom rukom vaginalnim ruje po meni dolje,a sa drugom rukom se rukuje sa njim
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 11:56   #60
Quote:
zaskia kaže: Pogledaj post
Ja sam svoju doktoricu prvo pitala jel muz smije uci... Svaki put je bio samnom na pregledu, ali je samo jednom isao unutra i to kad smo trebali saznati spol Doktoricu sam pitala, a njen odgovor u sali je bio, kao, muski ionako nemaju pojma sta vide na tom ekranu, tako da se ne isplati da on gleda, ali srecom moj pametni muzic je skuzio spol prije nego ja pa je ta njena teorija pala u vodu
izvini, ali mislim da ti je doktorica pomalo i bezobrazna... bilo u sali ili ne, otkud njoj pravo da kaze kako nasi muzevi veze nemaju sta gledaju i kako se "ne isplati" da gledaju...
pa ima ih dosta koji su cak i medicinko osobolje, a i da nisu... ima pravo da gleda svoju bebicu jednako kao ja...
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:26.