Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2014., 12:57   #41
ja sam od samog početka trudnoće morala češće na wc, tijekom noći sam se budila barem jednom, sad se budim i po 3 puta. prije trudnoće doslovno nikad. možda jednom u 5 godina.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 14:07   #42
ja sam u prvoj trudnoci mokrila cesto, isto tek u trecem tromjesecju a sada od pocetka stalno se dizem po noci, i vec mi ide na zivce!! ne zam mozda mi je mjehur oslabio, sta ja znam..
Flover is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 21:51   #43
Quote:
Stefani kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da li je normalno pojacano mokriti a tek sam u 7.tjednu trudnoce? Nocu se ustajem svaki 2 sata jer mi mjehur bude pun, ni ne čini mi se da toliko popijem vode dnevno. U prvoj trudnoci sam mokrila pojacano ali tek u zadnjem trimestru kad je plod pritiskao mjehur a sad nema sto da pritiska jer je ovaj plod tek 2 mm. Nemam dijabetis, secer je u normali i nisam otekla. Ima li razloga za brigu? Ili je samo svaka trudnoca razlicita?
Je, normalno je, bar sudeci po sebi samoj
Ja sam cijelu trudnocu svako malo morala na wc, nikakve bakterija ni nista slicno nisam imala
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 21:55   #44
I ja imam osjecaj da sad u 2. trudnoci puno cesce idem piskiti i to od samog pocetka trudnoce. A tek sad sam usla u zadnje tromjesecje...sta ce tek sada biti...
bugaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 08:04   #45
Mozda nam je prva trudnoca malo razdrmala organe pa sad u drugoj vise nije isto.
Stefani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 10:55   #46
meni je ovo prva trudnoća, pa sam svejedno češće piškila već od 7. ili 8. tjedna.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 23:48   #47
Cao svima. U velikom sam strahu molim vas ako ko je neko imao slican problem da podijeli samnom. Naime, kasni mi 12 dana radila sam dva testa jedan je bio neg jedan poz. I danas sam isla kod ginekologa. Na ultrazvuku mi je rekla da postoji trudnoca ali ne jasna, jako mala za te dane kasnjenja i da povezuje sa van matericmom trudnocom. Ja nemam nikakvih bolova sve je ok dobro se osjecam. Radola sam beta nalaz krvi i bio je +380 sto opet pokazuje da se radi o trudnoci ali trebalo bi biti veca za 12 dana kasnjena. Da li neko ima slicna iskustva i dali se trrbam bojato da je van matericna u pitanju. Hvala vam unapriked.
Helen Rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 17:36   #48
Quote:
Helen Rose kaže: Pogledaj post
Cao svima. U velikom sam strahu molim vas ako ko je neko imao slican problem da podijeli samnom. Naime, kasni mi 12 dana radila sam dva testa jedan je bio neg jedan poz. I danas sam isla kod ginekologa. Na ultrazvuku mi je rekla da postoji trudnoca ali ne jasna, jako mala za te dane kasnjenja i da povezuje sa van matericmom trudnocom. Ja nemam nikakvih bolova sve je ok dobro se osjecam. Radola sam beta nalaz krvi i bio je +380 sto opet pokazuje da se radi o trudnoci ali trebalo bi biti veca za 12 dana kasnjena. Da li neko ima slicna iskustva i dali se trrbam bojato da je van matericna u pitanju. Hvala vam unapriked.
Da li je ustanovljena trudnoća u maternici, tj. da li se u maternici vidi početni gestacijski mjehur? Ako je u maternici, onda nije vanmaternična.

Treba čekati, možda je kasnija ovulacija.
I da je sumnjala na vanmaterničnu, trebala te poslati odmah u bolnicu. Ja sam ležala na odjelu kada sam imala suspektnu vanmaterničnu. Na tvojem mjestu javila bi se u bolnicu na odjel ginekologije da ustanove nalazi li se trudnoća u maternici.
__________________
20.06.2009.
lavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 19:09   #49
Quote:
lavida kaže: Pogledaj post
Da li je ustanovljena trudnoća u maternici, tj. da li se u maternici vidi početni gestacijski mjehur? Ako je u maternici, onda nije vanmaternična.

Treba čekati, možda je kasnija ovulacija.
I da je sumnjala na vanmaterničnu, trebala te poslati odmah u bolnicu. Ja sam ležala na odjelu kada sam imala suspektnu vanmaterničnu. Na tvojem mjestu javila bi se u bolnicu na odjel ginekologije da ustanove nalazi li se trudnoća u maternici.
Danas sam bila na ginekologiji i rekli su mi da sutra opet radim nalaz krvi beta, jer sutra ujutru ce biti 48h od prvog nalaza pa se treba uporediti. Ali ja koliko znam van matericna kada je u pitanju tu se javljaju jaki bolovi. Ispravite me ako grijesim? A ja bolova ni krvarenja nikako nisam imala.
Helen Rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 20:25   #50
Helen Rose nemam srećom loših osobnih iskustava, ali mislim da je trebao vidjeti da li je gv u maternici ili neki trag trudnoće u maternici, jer samo tako reći da je možda izvanmaterična mislim da nije u redu. Vidi sutra sa betom i svakako potraži drugo mišljenje bilo u bolnici bilo privatno. Što se bolova i krvarenja kod vanmaterične trudnoće tiče, znam ženu koja je uspješno trudnoću iznijela do kraja a bila je vanmaterična i nije imala bolova, mada ja mislim da je to jakooo rijetki slučaj i da je puno češća pojava da je popračeno nekim negativnim promjenama kao što su bolovi, krvarenje i sl.
U svakom slučaju, čekamo da vidimo kako će se razvijati. Inače su ti ciklusi točni u dan? Možda si imala kasniju ovulaciju...
Puno sreće ti želim i samo pozitivno jer mislim da će biti sve u redu, samo kasnija ovulacija!
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 00:10   #51
[QUOTE=Gioia 28;51923121]Helen Rose nemam srećom loših osobnih iskustava, ali mislim da je trebao vidjeti da li je gv u maternici ili neki trag trudnoće u maternici, jer samo tako reći da je možda izvanmaterična mislim da nije u redu. Vidi sutra sa betom i svakako potraži drugo mišljenje bilo u bolnici bilo privatno. Što se bolova i krvarenja kod vanmaterične trudnoće tiče, znam ženu koja je uspješno trudnoću iznijela do kraja a bila je vanmaterična i nije imala bolova, mada ja mislim da je to jakooo rijetki slučaj i da je puno češća pojava da je popračeno nekim negativnim promjenama kao što su bolovi, krvarenje i sl.
U svakom slučaju, čekamo da vidimo kako će se razvijati. Inače su ti ciklusi točni u dan? Možda si imala kasniju ovulaciju...
Puno sreće ti želim i samo pozitivno jer mislim da će biti sve u redu, samo kasnija ovulacija! [

Zadnja 3 mjeseca nisam inala tacno u dan. Znalo mi jr kasniti po 2,3 pa i 4 dana. Tako sam mislila da je i ovaj put, jer trudnocu nismo planirali... Ja se isto nadam da ce sve proci ok. Sutra cekam betu pa da se uporedi.
Helen Rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 09:38   #52
U 4mj sam trudnoce. Prosla sam dosta stresno razdoblje jer je moj bivši sudjelovao u trudnoći tjedan dana i onda se pokupio i ostavio nas, s dosta plakanja i normabeli ne pomazu. Osjecam bolove kao pred menstruaciju i pojavio mi se smeđi iscjedak? U utorak sam naručena kod ginekologa, da li da cekam do tad ili idem odmah na hitnu? Da li se nekome to desilo?
Analena1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 10:18   #53
Zao mi je zbog tvoje situacije... Mislim da bi ti bilo najbolje otici na hitnu! Drzim fige da je sve ok!
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 12:24   #54
Helen Rose, kako je prošlo? Javi nam!
Analena, vjerujem da nije ništa ozbiljno, ali svakako odi, javi što su ti rekli, držim fige da je sve ok sa bebicom!
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 13:03   #55
Wink

Quote:
Gioia 28 kaže: Pogledaj post
Helen Rose, kako je prošlo? Javi nam!
Analena, vjerujem da nije ništa ozbiljno, ali svakako odi, javi što su ti rekli, držim fige da je sve ok sa bebicom!
Jucerasnji nalaz beta iznosio je +895, sto je skoro tri puta vise od prethodnog i ukazuje da se radi o trudnoci koja yredno napreduje. Jos mi sutra ostaje ultrazvuk da uradim. Ali nalaz beta je dobar sto je bilo najbitbije.
Helen Rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 14:12   #56
Quote:
Helen Rose kaže: Pogledaj post
Jucerasnji nalaz beta iznosio je +895, sto je skoro tri puta vise od prethodnog i ukazuje da se radi o trudnoci koja yredno napreduje. Jos mi sutra ostaje ultrazvuk da uradim. Ali nalaz beta je dobar sto je bilo najbitbije.
Super, baš mi je drago! Nadam se da ćeš sutra na uzv vidjeti svoju malu točkicu!
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 19:19   #57
Quote:
Analena1 kaže: Pogledaj post
U 4mj sam trudnoce. Prosla sam dosta stresno razdoblje jer je moj bivši sudjelovao u trudnoći tjedan dana i onda se pokupio i ostavio nas, s dosta plakanja i normabeli ne pomazu. Osjecam bolove kao pred menstruaciju i pojavio mi se smeđi iscjedak? U utorak sam naručena kod ginekologa, da li da cekam do tad ili idem odmah na hitnu? Da li se nekome to desilo?
Meni se desilo, ali na početku trudnoće i bila sam na hitnoj, tjedan dana sam mirovala, bio je manji hematom u pitanju.
Najbolje da ti ipak ideš na hitnu. Uvijek kažem bolje doći pa da je sve ok nego obrnuto. Vjerujem da je sve u redu i držat ću fige da sve bude
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 12:28   #58
Bole li ikoga od vas prepone?
čitala sam da je to normalno pred kraj, ja imam još mjesec dana
neki dan sam bila kod ginek nositi nalaz OGTT, i usput spomenula bol u preponama - ona kaže da sam se malo preforsirala, da moram odmarat
krećem se normalno, živim na 3.katu bez lifta tako da me to malo smori ali inače se stvarno ne forsiram, i čak kad se ujutro probudim jedva se ustanem iz kreveta, kao da sam jahala 5 dana.. ne znam čime ublažiti te bolove jer ne želim preležati ovih zadnjih mjesec dana..
__________________
puno čitam, malo pišem..
BuBuBubiiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 13:27   #59
Quote:
BuBuBubiiiii kaže: Pogledaj post
Bole li ikoga od vas prepone?
čitala sam da je to normalno pred kraj, ja imam još mjesec dana
neki dan sam bila kod ginek nositi nalaz OGTT, i usput spomenula bol u preponama - ona kaže da sam se malo preforsirala, da moram odmarat
krećem se normalno, živim na 3.katu bez lifta tako da me to malo smori ali inače se stvarno ne forsiram, i čak kad se ujutro probudim jedva se ustanem iz kreveta, kao da sam jahala 5 dana.. ne znam čime ublažiti te bolove jer ne želim preležati ovih zadnjih mjesec dana..
Normalna je ta bol, pa zamisli koliko je to opterecenje na tetive i ligamente koji su inace neoptereceni. Ja imam jos dva mjeseca, pa cim malo duze hodam, bole za popi....Dovoljno mi je par minuta da se ispruzim i da ih rastegnem, pa prestane. Samo odmaraj cim vise
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 13:36   #60
slazem se s Tempion, tako je i meni bilo u prvoj trudnoci
Flover is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.