Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2003., 18:22   #21
Lahor
probaj spavati na trbuhu
ili ako spavaš na leđima, onda na ravnom bez jastuka
navodno to pomaže
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2003., 18:37   #22
Hvala, ali ja sam vec kao nova

Inace, ne mogu spavati na trbuhu, pa kako da disem? Jedino ako okrenem glavu u stranu, a to onda nije bas neki polozaj za vrat. Koristim vrlo tanki jastuk.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2003., 18:41   #23
spavat na trbuhu je smrt za ukoceni vrat. strogo na ledjima, po mogucnosti s ortopedskim jastukom.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 17:27   #24
Bol u vratu

bok ljudi
neznam vise kome da se obratim, pa ako vam ovaj post ne bude imao previse smisla pripiste to mom ocaju.

imam stalno bolove u vratu i u prsima, bol nekad mjenja mjesto, uvjek je prisutna u nekoj mjeri,

isao sam na dopler snimanje i tamo su mi nasli oslabljenje cirkulacije baznih arterija, ali nisu mi dali nikakvu terapiju, reko sam bolje da su mi rekli istinu ma kakva da je bila a ne da glume neke doktore a nemogu podnjeti ni iskrenost prema pacijentu.

danas sam isao na snimanje vratne kraljesnice , bol je za popizditi jer je uvjek tu, ono izadjes vani i gledas potok a ono kao da ti neko baca prasinu u oci, mislim ovako nemogu zivjeti.

sto mislite sto mi je, i ima li neke pomoci za mene??
bolnautik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 17:29   #25
svjestan sam da za ovakve sluajeve, problemi sa cirkulacijom nema ljeka, ili evo ti mali ginkocel i odi doma meditirati ili nesto, ali reko mozda tko zna mozda postoje neke male sanse da mi se ovo vrati u kakvu takvu normalu.
bolnautik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2004., 18:36   #26
Re: crisis, bol u vratu

Quote:
bolnautik kaže:


imam stalno bolove u vratu i u prsima, bol nekad mjenja mjesto, uvjek je prisutna u nekoj mjeri
Prvo i osnovno pitanje je na kakvom jastuku spavate? Da li je madrac udubljen? Nepravilan položaj pri spavanju (svaki dan oko 8 sati) ne samo da deformira kralježnicu već izaziva grčenje mišića ramena i vrata što dovodi do smanjene prokrvljenosti mozga te time, glavobolje, smetnje vida, vrtoglavice, osjećaja gubljena ravnoteže, bolova u vratu. Vlažnost je od uvijek bila uzrok za reumatizam, bolove mišića, lošu cirkulaciju. Klasičan madrac sa spužvom zadržava vlagu, a federi popuštaju i time se krivi kičma. Za jačanje cirkulacije prvo omogučite tijelu da se opusti, uklonite smetnje tijekom spavanja (neionizirajuća zračenja), vlagu, riješite pitanje podloge za vrat i kičmu i iznenadit čete se kako če tijelo reagirati.
 
Odgovori s citatom
Old 21.05.2004., 19:24   #27
Re: Re: crisis, bol u vratu

Quote:
spavanje kaže:
Prvo i osnovno pitanje je na kakvom jastuku spavate? Da li je madrac udubljen? Nepravilan položaj pri spavanju (svaki dan oko 8 sati) ne samo da deformira kralježnicu već izaziva grčenje mišića ramena i vrata što dovodi do smanjene prokrvljenosti mozga te time, glavobolje, smetnje vida, vrtoglavice, osjećaja gubljena ravnoteže, bolova u vratu. Vlažnost je od uvijek bila uzrok za reumatizam, bolove mišića, lošu cirkulaciju. Klasičan madrac sa spužvom zadržava vlagu, a federi popuštaju i time se krivi kičma. Za jačanje cirkulacije prvo omogučite tijelu da se opusti, uklonite smetnje tijekom spavanja (neionizirajuća zračenja), vlagu, riješite pitanje podloge za vrat i kičmu i iznenadit čete se kako če tijelo reagirati.
not again!!!!!???????



__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 10:57   #28
Bol u predjelu vrata

Hm... Kaj bi to moglo biti kad imaš bol u prednjem dijelu vrata, a uzv štitnjače je u redu i hormoni su ok... A meni neki funny feeling u vratu, a još k tome mi se čini da mi je s jedne strane malo nateknuto.

jedino mi je grlo crveno, ali me ne boli.... kaj može to bit' od toga?

može li biti nekakva refleksna bol zbog vratne kralježnice??

Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 11:10   #29
Kakve su ti limfne žlijezde, da nisu one?
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 11:13   #30
pa, ne znam... doktorica mi je mandulu napipala nedavno, kao da je malo natečena, ali ta dotična mandula je s druge strane...
inače mi znaju žlijezde malo nateknuti kad sam u infektu, i sad je ta jedna (koja uvijek natekne kad imam virozu) malo natečena, ali jako malo. ta je kod uha.

ovo s vratom mi je baš čudno.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 21:58   #31
Kaže doktorica da nije grlo... da nije ništa jako crveno.

Hm...
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 10:44   #32
A cuj, grlo ne mora biti crveno da bi limfne zlijezde u vratu malo naotekle. Vjerojatno ce proci kroz par dana ako je to.

A bol od kraljesnice tesko da bi mogla biti u prednjem dijelu vrata.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2004., 20:31   #33
Možda je sve od stresa...
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 09:29   #34
Boli me vrat!!

Kada spavam... budim se 10 puta u toku noci.
Sve je pocelo sa novim jastukom, vecim... odma me je poceo boliti, pa sam se vratio na to da spavam bez icega...
ali opet boli...

jel vrijedi da dam nekome da me izmasira?
nekoj zgodnoj teti od 100 kg??
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 18:13   #35
Ako te to tješi, boli i meni. Samo što se meni i ukočio, nema šanse da okrenem glavu na lijevu stranu. Od čega je, ne znam, jastuk, propuh, samo znam da boli ko sam vrag. I to već skoro tjedan dana. Meni nisu pomogle masaže (doduše nisu bile stručne). Pokušavam ga sama razgibati,ali brzo odustanem od bolova.

Dakle, ima tko savjet? Oblozi (topli)? Kreme? Gelovi? Probala onaj Deep heat ali niš ne pomaže. Ostat ću tak ukočena zauvijek?
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 08:31   #36
pa meni najbolje pomažu totalno penzionerske vježbe istezanja!!
inače mene boli zbog sje***** kralješka i malkice oslabljenog vertebralnog krvotoka...osobito u nekim položajima (a ja očito u tima i spavam ponekad)...ugl su to svima razlozi(osim ako te zdrmao propuh -pazi di spavaš) ,inače možeš pogledat kralješnicu rengenom ili emngom a i taj vb uzv.
__________________
Ti si ono o čemu sanjam, ti si ono čemu se nadam..odvedi me u svijet svoj, pod zemlju, nebo, nije važno, sljedbenik sam tvoj..
injanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 08:54   #37
sa takvim bolovima se nije za igrati. ne rijetko isti prelaze u kronicne bolove ne samo vrata nego i glave.bolovi su obicno vezani uz upalne procese ili degenerativne promjene na vratnim kraljescima ili na misicima u tom podrucju.kod akutnih bolova terapija se sastoji od uzimanja slabijih opiodanalgetika zajedno sa istovremenom fizioterapijom.sama masaza nece pomoci ako je upala u pitanju.
 
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 08:57   #38
Ljudi, pa jeste li vi culi za doktore...zasto se salite sa takvim stvarima...?!
Cigla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 09:01   #39
Možda je bol i posljedica neke prekinute navike koja uključuje fizičku aktivnost.

Kad sam neko vrijeme prestao sa aktivnim bavljenjem sportom, počeli su problemi sa vratom. Bilo mi rečeno da ima veze sa smanjenom cirkulacijom. Ponovnim treniranjem problem se riješio.

Istezanje i vježbe u svakom slučaju..
__________________
Nemoj se igrati sa srcem žene, ono je samo jedno. Rađe se igraj sa sisama, njih su dvije...
dr_jekyll is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 12:14   #40
Quote:
Butterfield 8 kaže:
sa takvim bolovima se nije za igrati. ne rijetko isti prelaze u kronicne bolove ne samo vrata nego i glave.bolovi su obicno vezani uz upalne procese ili degenerativne promjene na vratnim kraljescima ili na misicima u tom podrucju.kod akutnih bolova terapija se sastoji od uzimanja slabijih opiodanalgetika zajedno sa istovremenom fizioterapijom.sama masaza nece pomoci ako je upala u pitanju.
Postoji lijecnik koji se time bavi - zove se kiroprakticar!
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:36.