Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2011., 20:10   #21
Quote:
Luka99 kaže: Pogledaj post
Imam problem sa zvucnom
Nakon dva dana muke i to od strane vise ljudi i dalje nema zvuka.
Imam integriranu zvucnu na maticnu MSI MS-6704, niti jedan driver sa stranica ne radi,nazalost originalne drivere nemam.
Sve je radilo do prije dva dana kada sam morao reinstalirati windowse zbog virusa, sada ne radi nikako.
Imam windowse xp professional.

Kako to rijesiti?
Jel to ova maticna ploca.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 20:15   #22
Mislim da je, da.
I tu sam probao sa driverima ali svj nakon instlacije nema zvuka, tamo u sound and speech kod volume- stalno stoji no audio device....

Odmah da kazem, ja se ne razumijem previse u to, sve te drivere mi je skidao i probavao prijatelj, nakon dugo muke kaze da ne moze naci originalne drivere a ovi ostali ne valjaju...

Treba mi zvuk jer gledam tv preko kompa..
Luka99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 20:31   #23
Pa skini audio driver s ovoga linka i probaj sam instalirati.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 20:33   #24
Ma hocu ti reci da je on vec skinuo i instalirao taj audio driver, i dalje je isti problem.

Zato i pitam sto sad napraviti?
Luka99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 20:38   #25
Sta pise u Device Manageru.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 20:55   #26
Vjerojatno mislis na pod sound, video...
Tamo imam; -audio codecs
-legacy audio drivers
-legacy video capture devices
-media control devices
-video codecs

Kad pokusam update drivers dobijem onaj standardni hardware update wizard i opcije za install-odem na manualno i instaliram iz foldera gdje sam skinuo taj driver ali mi trazi i trazi i ne nadje, zatim ponudi opciju da se spoji na internet i pronadje tamo-odem i na to ali ne moze zavrsiti instalaciju jer ne nadje nista.

I tako odakle god da krenem sa instaliranjem.

E sad,pod other devices imam zuti upitnik, a kad otvorim zuti upitnici su i pored multimedia audio controller i neki Rtl2832UDVB.

Ne znam jel to moze predstavljat kakav problem?

Zadnje uređivanje Luka99 : 04.08.2011. at 21:10.
Luka99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 21:12   #27
Rtl2832UDVB je vezan za DVB-T stick.

Pod ovim dolje nemas nikakvih zutih usklicnika-upitnika.

"Vjerojatno mislis na pod sound, video...
Tamo imam; -audio codecs
-legacy audio drivers
-legacy video capture devices
-media control devices
-video codecs"
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 21:12   #28
Nemam, samo onaj znak zvucnika.
Luka99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 21:28   #29
kad ste se igrali sa tim driverima ti i taj prijatelj
jeste li restartovali komp nakon instalacije drivera
__________________
TRGAJ GUME, ČUVAJ DUŠU
bajker23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 22:05   #30
Koliko sam vidio nakon instalacije nekih nije odmah ali uglavnom da.
Probao sam sada opet instalirati i restart ali nista.
Luka99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 14:09   #31
pokusao sam sa svim driverima koje sam uspio naci na netu, nakon svakog sam restartao komp, pregledao sam sve utikace, sve postavke...ni da bi najmanji sum ispustio....
S obzirom da sumnjam da cu uspjeti nesto popraviti koja mi je najjeftinija opcija da dobijem zvuk?
Kupiti neku od onih usb zvucnih-za 40-50kn ili odnijeti ovu maticnu na popravak?


Iako, ne kuzim kako se nakon obicnog dizanja windowsa odjednom mogla pokvariti, radila je zbilja ok do sada. Windowse koje sam instalirao koristi i moj frend pa i njegov brat.
Prilikom dizanja windowsa sam osposobio jedino internet i instalirao tv program...
Luka99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 14:51   #32
Quote:
Luka99 kaže: Pogledaj post
pokusao sam sa svim driverima koje sam uspio naci na netu, nakon svakog sam restartao komp, pregledao sam sve utikace, sve postavke...ni da bi najmanji sum ispustio....
S obzirom da sumnjam da cu uspjeti nesto popraviti koja mi je najjeftinija opcija da dobijem zvuk?
Kupiti neku od onih usb zvucnih-za 40-50kn ili odnijeti ovu maticnu na popravak?


Iako, ne kuzim kako se nakon obicnog dizanja windowsa odjednom mogla pokvariti, radila je zbilja ok do sada. Windowse koje sam instalirao koristi i moj frend pa i njegov brat.
Prilikom dizanja windowsa sam osposobio jedino internet i instalirao tv program...
najbolje ti je kupit neku jeftiniju zvucnu i time sve probleme rijesit...zasto spominjes USB, nemas vise PCI mjesta na maticnoj slobodnih? kazes da si uspio osposobit jedino mreznu karticu i tv? sta je s ostalim driverima?
Buzz1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 14:59   #33
pa ove usb zvucne mi se cine najjeftinije-vidim da ih ima na njuskalu po 30kuna (novih). Pa koliko vidim u device manageru mi je sve ok osim pod...other devices- sada je multimedia audio controller pod zutim upitnikom...
ne znam koje bi jos drivere mogao skinuti za ostale programe a da mi trebaju za zvuk...(ne pravim se pametan nego zbilja ne znam)...treba mi samo net za faks i slika i zvuk za tv, eventualno cu mozda morati skinuti koji driver kasnije za sliku na tv-u, jer steka i zapinje...ali unatoc tom slike ima ali zvuka nema...
Luka99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 15:04   #34
Quote:
Luka99 kaže: Pogledaj post
pa ove usb zvucne mi se cine najjeftinije-vidim da ih ima na njuskalu po 30kuna (novih). Pa koliko vidim u device manageru mi je sve ok osim pod...other devices- sada je multimedia audio controller pod zutim upitnikom...
ne znam koje bi jos drivere mogao skinuti za ostale programe a da mi trebaju za zvuk...(ne pravim se pametan nego zbilja ne znam)...treba mi samo net za faks i slika i zvuk za tv, eventualno cu mozda morati skinuti koji driver kasnije za sliku na tv-u, jer steka i zapinje...ali unatoc tom slike ima ali zvuka nema...
gle, i meni je multimedija audio controller pod zutim upitnikom, ali mi sve radi...
ajd sami klikni na taj "zuti upitnik", pa odi na tab detalis, pa mi pod device description napisi sto ti pise u donjem prozoru....

vrlo je moguce da ti je otislo nesto na maticnoj u vezi sa zvukom, ak imas mogucnost probaj prvo posudit zvucnu i isprobat, iako mi se i ovih 30-ak kn ne cini previse za testirat....
Buzz1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 15:51   #35
Evo ovako:
Sad sam izbrisao mult.aud .cont, cim sam restartao komp ponudila mi se opcija da ga opet instaliram, intalirao sam ga i kada odem u device manager sada mi je pod zutim upitnikom-other devices -gameport
-unknown device

Kad odem na gameport i properties -This device is working properly.

If you are having problems with this device, click Troubleshoot to start the troubleshooter.

a kad odem na unknown device i properties pise-
The drivers for this device are not installed. (Code 28)

To reinstall the drivers for this device, click Reinstall Driver.

Pokusam update drivers sa onog sto sam skinuo ali mi ne nalazi nista...
Luka99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 18:13   #36
kak mogu skinuti drajver za zvuk.........sa neta...sve sam probao al neide....ured sam poludio..
airlive is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 20:44   #37
Quote:
airlive kaže: Pogledaj post
kak mogu skinuti drajver za zvuk.........sa neta...sve sam probao al neide....ured sam poludio..
Lijepo, ali prvo nam napisi koju maticnu plocu imas, proizvodjac i model.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 12:08   #38
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Lijepo, ali prvo nam napisi koju maticnu plocu imas, proizvodjac i model.
Location 65535 (Internal High Definition Audio....mozel ovo pomoc..
airlive is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 12:59   #39
Quote:
bajker23 kaže: Pogledaj post


aj super
aj mozes li meni pomoc....treba mi driver za zvuk.....Location 65535 (Internal High Definition Audio....mozel ovo pomoc.
airlive is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 13:05   #40
Quote:
bajker23 kaže: Pogledaj post
da napišeš koji OS koristiš i koja je matična u pitanju, možda bi ti neko i pomogo
e treba i meni driver za zvuk....de plizz pomozi skino sam 25 drivera nijedan nemoze.........mozel ti ovo pomoc..Location 65535 (Internal High Definition Audio....
airlive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:45.