Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2010., 23:13   #41
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Baš to. Dobio kremu protiv alergije.
Dobijaju se iz jezgre kolesterola.
Dakle, jednostavno nam lijekove izdvajaju iz svinjske masti i masno prodaju.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 20:12   #42
ok imam i ja pitanjce.. naime vec godinu dana imam neke flekice po nogama koje su se ove zime znatno prosirile.. na kraju sam bila kod 2 doktora i kasnije kod 2 dermatologa i oni mi rekli da imam stazni dermatitis (stasis dermatitis). e sad prospisali su mi elocom kremu koja je na bazi kortikosteroida. potrosila sam cijelu tubicu kako su mi i rekli i da, pomoglo je malo u smislu da su fleke bile svjetlije al sada to vise nesmijem koristiti tj. strah me zbog mogucih posljedica.. dal ima ko kakvu zamjenu il kremu il neki slicni slucaj za te fleke?
Lya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 12:37   #43
ja sam ga koristila 2 godine i dobila jeb... mrene na očima od njega a tko zna šta još za šta ne znam!!
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 12:56   #44
Quote:
Lya kaže: Pogledaj post
e sad prospisali su mi elocom kremu koja je na bazi kortikosteroida. potrosila sam cijelu tubicu kako su mi i rekli i da, pomoglo je malo u smislu da su fleke bile svjetlije al sada to vise nesmijem koristiti tj. strah me zbog mogucih posljedica
E i mene zanima ovo za Elocom mast..Ja sam tek otvorila tubu, moram počet s korištenjem, pa me zanima dal može bit kakvih posljedica?
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 14:22   #45
Joj ljudi kortikosteridi su sranje, ja imam sistemski lupus i pijem medrol već 5 god,nuspojave su grozotatrije, napuhanost trbuha ko trudnica, lice ko u idiota, tanka koža i osjetljiva......ma ima toga! al ne mogi bez njega, sad sam na smanjivanju i osjećam se ko narkomanka depresivna, ogorčena...eh da je izaći iz ovog začaranog kruga!
I ja bih nešto drugo koristila, prirodno al bojim se da to ne ide...
angel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 14:32   #46
Quote:
angel777 kaže: Pogledaj post
Joj ljudi kortikosteridi su sranje, ja imam sistemski lupus i pijem medrol već 5 god,nuspojave su grozotatrije, napuhanost trbuha ko trudnica, lice ko u idiota, tanka koža i osjetljiva......ma ima toga! al ne mogi bez njega, sad sam na smanjivanju i osjećam se ko narkomanka depresivna, ogorčena...eh da je izaći iz ovog začaranog kruga!
I ja bih nešto drugo koristila, prirodno al bojim se da to ne ide...
U potpunosti se slažem s tobom. Nažalost nisam čula do danas niti jedan pozitivan komentar za bilo koji kortikostereoid, osim privremenog prikrivanja bolesnog mjesta.

No ne pišem ti zato, već da te potaknem na nešto prirodno, bilo što. Zašto se bojiš toga, a ne kortikostereoida za koje sama tvrdiš da ne valjaju. Ne razumijem te baš. I još nešto, ako ti netko preporuči nešto prirodno i to ne da dobre rezultate - to ne znači da odmah treba zauvijek prestati se oslanjati na prirodno. Ne postoji niti jedan univerzalni lijek. I to tako treba shvatiti.
vana25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 15:23   #47
[QUOTE=angel777;27255545]Joj ljudi kortikosteridi su sranje, ja imam sistemski lupus i pijem medrol već 5 god,nuspojave su grozotatrije, napuhanost trbuha ko trudnica, lice ko u idiota, tanka koža i osjetljiva......ma ima toga! al ne mogi bez njega, sad sam na smanjivanju i osjećam se ko narkomanka depresivna, ogorčena...eh da je izaći iz ovog začaranog kruga!
I ja bih nešto drugo koristila, prirodno al bojim se da to ne ide...[/QUOTE


U potpunosti se slažem s tobom, ja sam pila Medrol 4mj. jako velike doze i uništile su mi organizam totalno, napokon sam se oporavila, a strije uopće neću komentirati.... tako da mogu misliti kako je tebi koja piješ 5g. drž se, valjda če napokon smisliti neku zamjenu za taj otrov!! A što se tiče kremica moja sestra ima neurodermitis i koristi beloderm mast to joj jedino pomaže al isto tako ju koristi već 15godina (naravno sa prekidima) što nije baš pohvalno zbog tih kortića, al sve prirodno što je probala i sve zamjene nisu pomogle kao beloderm...pa eto na što smo osuđeni!!!
Terpsihora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 17:28   #48
Quote:
vana25 kaže: Pogledaj post
U potpunosti se slažem s tobom. Nažalost nisam čula do danas niti jedan pozitivan komentar za bilo koji kortikostereoid, osim privremenog prikrivanja bolesnog mjesta.

No ne pišem ti zato, već da te potaknem na nešto prirodno, bilo što. Zašto se bojiš toga, a ne kortikostereoida za koje sama tvrdiš da ne valjaju. Ne razumijem te baš. I još nešto, ako ti netko preporuči nešto prirodno i to ne da dobre rezultate - to ne znači da odmah treba zauvijek prestati se oslanjati na prirodno. Ne postoji niti jedan univerzalni lijek. I to tako treba shvatiti.
nemoj me pogrešno shvatiti i ja koristim razne prirodne čajeve pa propolis,med...ne bježim od prirode samo ne mogu pobjeći od medrola. Pitala sam dr da mi ga zamjeni za nešto drugo al ona ostaje pri njemu, kao on je opet najmanje štetan al meni ga je već puna kapa
angel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 23:08   #49

..koristim beloderm kremu, koja je počela djelovati tek nakon 1-2 godine kako je uzimam, smanjuju se područja na šakama, a na petama je sasvim otišla promjena, ...doduše bacio sam i cigarete u međuvremenu. Ali , kao sam pročitao gornnje tekstove, sve više smatram da je velik dio promjena uzrokovan stresnim situacijama, .. a možda i nastaju nakon stresa kad je smanjeno lučenje hormon....a možda treba to (uzroke) rješavati i u "društvu psihologa" uz primjenu ostalog
__________________
(XmisterX)
xmisterx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 11:24   #50
Quote:
vana25 kaže: Pogledaj post
U potpunosti se slažem s tobom. Nažalost nisam čula do danas niti jedan pozitivan komentar za bilo koji kortikostereoid, osim privremenog prikrivanja bolesnog mjesta.

No ne pišem ti zato, već da te potaknem na nešto prirodno, bilo što. Zašto se bojiš toga, a ne kortikostereoida za koje sama tvrdiš da ne valjaju. Ne razumijem te baš. I još nešto, ako ti netko preporuči nešto prirodno i to ne da dobre rezultate - to ne znači da odmah treba zauvijek prestati se oslanjati na prirodno. Ne postoji niti jedan univerzalni lijek. I to tako treba shvatiti.
Možda zato jer lupus nije vic i sa pretjeranim šalabajzanjem po alternativi si (ma kaj ti mislila o tome) ima dobru šansu tako srediti stanje da si može odma rezervirat mjesto na Markovom polju, za svaki slučaj...

E da i to kaj ti jesi ili nisi čula ne mjenja na stvari baš ništa, kortići su zapravo jedna od rijekih stvari koja je nedvojbeno terapijski dokazana, nažalost ne djeluju svuda isto, a ak baš oću biti podao reći ću ti da si googlaš pojam kortizol pa ću te pitati kaj je onda prirodno ili nije prirodno u njima...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 11:34   #51
Ma kortikostereoidi su super stvar na kraće staze, na duže imaju niz nuspojava (od povišenog krvnog tlaka, šećera, kolesterola itd.). Al zato svaki doktor ocjeni koliku štetu nanose lijekovi a koliku bolest pa prema tome odluči. Znaju dobro doktori koje su nuspojave, al jebi ga veća je korist od njih nego šteta u odnosu na bolest koja se liječi. Isto je tako i sa citostaticima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 15:55   #52
pomoc :/

Kako ocistiti tijelo od kortikosteroida?
dalmatinkausrcu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 00:08   #53
Quote:
dalmatinkausrcu kaže: Pogledaj post
Kako ocistiti tijelo od kortikosteroida?
Iščupaš si nadbubrežnu žlijezdu
Nemoguće je iščistiti se od nečeg što tijelo samo proizvodi na neki način.

Ukoliko te zanima zbog neke terapije koju si primala i nekih nuspojava, to nestane kroz par tjedana nakon prestanka terapije. Barem je tako s deksametazonom.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 11:33   #54
Pozdrav svima! Meni je doktor prepisao Oronazol kremu za mazanje lica (prištići, crvenilo, ništa prestrašno), no kako sam čitala po internetu, krema ima velike nuspojave pa mi mnogi savjetuju da ju ne koristim. Budući da mi ju je doktor prepisao (i to dvije), je li to stvarno tako opasno ili malo pretjerano?
LadyMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 13:51   #55
odi pred ogledalo ,namaži si kremom lice i nemoj se zamarati
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 22:21   #56
Quote:
LadyMA kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Meni je doktor prepisao Oronazol kremu za mazanje lica (prištići, crvenilo, ništa prestrašno), no kako sam čitala po internetu, krema ima velike nuspojave pa mi mnogi savjetuju da ju ne koristim. Budući da mi ju je doktor prepisao (i to dvije), je li to stvarno tako opasno ili malo pretjerano?
Cek ti mi oces rec da ti je to doktor prepisal? I ti onda slusaj nekog trola kaj ima sam osnovnjak?! Daj se sredi, odrasla si i odgovorna osoba i kao takva ocekuje se da procitas onaj fuckin' papir s kremom. Tamo ti pisu nuspojave, i uglavnom se to odnosi na dugo vremensko razdoblje preparata. Vidi kaj ti pise...
Terence is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 21:25   #57
Kakvi komentari...
Nisam niti glupa niti od jučer. Dosta dugo se vodam po doktorima da znam pročitati uputstva i nuspojave, hvala na pitanju. A htjela sam samo malo iskustva pokupiti jer je stvarni život i iskustvo vrijednije od crnih slova na papiru.
No, nema veze. Nemojte biti tak živčani.
LadyMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 21:51   #58
zar je oronazol kortić?
znam da je antimikotik, a sad vidim da "sadrži i protuupalne lijekove"? koje, zanima me?

koristila ga prije par godina, niš nije pomoglo
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 22:16   #59
Ma Oronazol nije kortić već antimikotik. Baš sam nedavno micana kupala u Oronazol šamponu jer mu je otpadala dlaka u krugovima pa smo sumnjali na mikrosporozu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 22:17   #60
Quote:
LadyMA kaže: Pogledaj post
Kakvi komentari...
Nisam niti glupa niti od jučer. Dosta dugo se vodam po doktorima da znam pročitati uputstva i nuspojave, hvala na pitanju. A htjela sam samo malo iskustva pokupiti jer je stvarni život i iskustvo vrijednije od crnih slova na papiru.
No, nema veze. Nemojte biti tak živčani.
Očito nisi dobro pročitala ili naziv lijeka ili sastav jer Oronazol nije kortikostereoid. On se koristi za liječenje gljivica.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.