Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2007., 02:23   #1
Ljubav i mržnja (2007-2008)

Pink snima igranu seriju “Ljubav i mržnja”
I BOGATAŠI PONEKAD PLAČU

Televizija Pink i na ovim tropskim temperaturama nesmanjenim tempom snima serije i filmove. Najnoviji poduhvat, po ideji i rediteljsko-dramaturškoj postavci Slobodana Šuljagića, jeste serijal “Ljubav i mržnja”, čijih je dvanaest epizoda snimljeno za mesec i po dana na beogradskim lokacijama – što u dedinjskim vilama, što po celom gradu.

Šuljagić seriju opisuje kao “oplemenjeni realizam, porodičnu sagu smeštenu u visoko društvo, u najboljem maniru američke porodične serije”. Režija je poverena Jugu Radivojeviću i Vladimiru Aleksiću, po scenariju Vide Crnčević i Baskjere Pjerina. Planirano je sto epizoda, a emitovanje treba da počne polovinom septembra.

Jug Radivojević, koji je režirao 79 pozorišnih predstava, prvi put radi za televiziju. Kaže nam: “Zanatski deo poprilično sam savladao, pa sve ide dosta glatko, a siguran sam da će ovo biti kvalitetna serija. Ono što smo već uradili izgleda veoma dobro, liči na pravu američku porodičnu sagu. U pitanju je vrlo bogata porodica, ali i kod bogataša i kod siromaha životni problemi, pogotovo emotivni, isti su. Mislim da će publika saosećati sa junacima.”

Reditelj glumce koje je odabrao deli na tri grupe: afirmisane, pomalo (nepravedno) zaboravljene i sasvim mlade. Branko Đurić, koji igra glavu porodice, Bogdana, ovako opisuje taj lik: “To je srpski tajkun koji ima avione, kamione i more životnih problema. Ima i troje dece, dva sina i ćerku, i mladu ženu koja nije njihova majka. Dugo sam radio samo u pozorištu, ali sada će me na televiziji biti i previše za moj ukus.”

Tu mladu ženu, Kaću, igra Andrijana Videnović, koja je već 16 godina životna partnerka Branka Đurića. Kaže nam da uživa u poslu:
- Jedva čekam svaku novu epizodu, da vidim šta će dalje da nam se dešava. Scenaristi nas svaki čas iznenade neočekivanim obrtima, pa ako je nama zanimljivo - biće i gledaocima. Moj lik je na prvi pogled veštica, ali je zapravo žena koja traži ono što zaslužuje od života i mora za to sama da se izbori.

Ivan Bosiljčić igra mlađeg sina, Bojana, načelnika privatne klinike.
- Vrlo sam moćan mlad čovek koji upada u gomilu nevolja, zbog potrebe da kontroliše ceo svet i izmeni neumitan tok stvari. On je nesiguran i komplikovan je lik. Potpuno je različit od brata Miloša (Nebojša Ljubišić): jedan je ambiciozan a drugi hladan, jedan realan a drugi sklon iluzijama, jedan je lekar a drugi umetnik. Pa ipak su bliski i ponekad se jedan drugom isplaču na ramenu.

Katarina Radivojević igra Miloševu suprugu Ivanu, bivšu manekenku. Njihov skladan brak trpi zbog svakodnevnih porodičnih stresova.

Jelica Sretenović prvi put u tridesetogodišnjoj karijeri igraće majku odrasle i udate ćerke (Kaće), a odavno nije glumila ženu sa sela. “Opasna sam, pronicljiva, u seriji plivam kao riba u vodi”, smejući se kaže glumica.
Pitamo Vidu Crnčević kako se oseća pred zadatkom da napiše celih sto epizoda. Ona odgovara:
- To je nekad zastrašujuće, a nekad ohrabrujuće. Ipak je velika prilika. Kao i svaka žena, gledam većinu kvalitetnih serija. One telenovele što su pokušali da nam “uvale” kao taj žanr ne gledam. Ovo je nešto sasvim drugačije.
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 23:27   #2
Remake MDF-a
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 02:14   #3
Quote:
apolonia_3 kaže: Pogledaj post
Remake MDF-a
Samo je isti naziv kao MDF u Hrvatskoj,ova "Ljubav i mržnja" nema nikakvog dodira sa Meksikancima,hvala Bogu.
Quesada is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 03:09   #4
Quote:
apolonia_3 kaže: Pogledaj post
Remake MDF-a
U Hrvatskoj se "Mundo de Fieras" zove "Ljubav i mrznja", u Srbiji je naziv "Bestije"... sta je inace blize izvornom nazivu.

19.07.2007, Beograd
Izvor: PRESS
SRPSKA DINASTIJA
Press na snimanju porodične serije "Ljubav i mržnja"

Televizija Pink predstavila je juče svoju novu TV seriju "Ljubav i mržnja", pandan čuvenoj američkoj porodičnoj sagi - "Dinastija". Na pres-konferenciji upriličenoj u jednoj dvospratnici elitnog beogradskog naselja Mačkov kamen, gde se serija već mesec dana snima, domaćin i reditelj bio je Jug Radivojević, koji je istakao da je prvih deset epizoda, od planiranih sto, već odrađeno:

- Već oko 10. septembra emitovaće se prva epizoda i nema sumnje da će ovo biti izuzetno gledan serijal. U svim segmentima tretira se psihološki realizam da bi se publika identifikovala sa likovima. Serija "Ljubav i mržnja" je vrlo dinamična i brzo će vezati ljude za ekran - rekao je Radivojević za Press, i dodao da je prezadovoljan izborom glumaca:

- Angažovali smo tri tipa glumaca, neke pomalo zaboravljene kao što su Branko Đurić Đura i Adrijana Videnović, neke aktuelne i neke kojima možda do sada nije pružena prava prilika.

Serija se snima prema scenariju Vide Crnčević, a u glumačkoj ekipi nalaze se, pored ostalih, i Milica Zarić, Maja Noveljic-Romčević, Ivan Bosiljčić, Nebojša Ljubišić, Katarina Radivojević, kao i Marijana Mićić (voditeljka "Emoušna").

(A. R)
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 03:31   #5
Quote:
Shadow_Weaver kaže: Pogledaj post
Maja Noveljic-Romčević
Gogica se vraća. Al nema joj Fišera.
Quesada is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 03:50   #6
Quote:
Quesada kaže: Pogledaj post
Gogica se vraća. Al nema joj Fišera.
Da, da... Goga i to Cukic .

Inace sam primetio, da PR agenti TV PINK izbegavaju termine "sapunica" i "telenovela" u kontekstu te serije. Obicno je nazivaju "porodicnom sagom"... mada je ocigledno o cemu je rec.

Verovatno su pouceni losim iskustvom (oko prve srpske telenovele "Jelena") primenili takvu taktiku. BK televizija (koja je telenovelu "Jelenu" snimala) ju je kao takvu pompezno najavljivala. Kriticari su odmah krenuli u "lov na vestice" i osporavali sve moguce i nemoguce oko "Jelene".
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 17:27   #7
Quote:
Shadow_Weaver kaže: Pogledaj post
BK televizija (koja je telenovelu "Jelenu" snimala) ju je kao takvu pompezno najavljivala. Kriticari su odmah krenuli u "lov na vestice" i osporavali sve moguce i nemoguce oko "Jelene".
Ma Jelena je bila baš dosadna,jedino je bila dobra gluma.Ja sam pogledao jedva deset epizoda Jelene,i to jedva.
Nadam se da će "Ljubav i mržnja" biti OK,ali vidićemo.
Quesada is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 19:49   #8
Videcemo. Glumci su mahom poznati i afirmisani.

Meni je "Jelena" bila okej. Pogotovo od sredine telenovele kada je pridobila kriminalisticke elemente, iz pocetka je bila malo prepateticna. Ali i "Ljubav u zaledju" je bila fenomenalna. "Villa Maria" je bila nesto slabija od "Ljubavi u zaledju"... a "Obicni ljudi" su po meni do sada bili naj slabija balkanska varijanta tog zanra.
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 00:21   #9
Quote:
Shadow_Weaver kaže: Pogledaj post
Videcemo. Glumci su mahom poznati i afirmisani.

Meni je "Jelena" bila okej. Pogotovo od sredine telenovele kada je pridobila kriminalisticke elemente, iz pocetka je bila malo prepateticna. Ali i "Ljubav u zaledju" je bila fenomenalna. "Villa Maria" je bila nesto slabija od "Ljubavi u zaledju"... a "Obicni ljudi" su po meni do sada bili naj slabija balkanska varijanta tog zanra.
Meni je Villa Maria bila dno ,Ljubav u zaleđu OK,dosta sam odgledao,ali je negde već od polovine serije počelo biti dosadno,ali Obični ljudi su najbolji od te tri,bar po viđenom,jer seriju nisam pratio.
Za Ljubav i mržnju se i ne nadam baš puno,iako mi se opet čini da će biti OK,baš zbog glumaca.Ali kad se samo setim svih slavnih meksičkih glumaca u Mundo de fieras,muka me spopadne kako je to loša serija,dno meksičke produkcije.
Quesada is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 11:24   #10
Aha dobro je to...


Znam ja za Beštije ne moraš me učiti kako se gdje zovu

Meni je jelena bila zakon, nadam se da će i ova biti dobra
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 20:40   #11
Quote:
apolonia_3 kaže: Pogledaj post
Aha dobro je to...


Znam ja za Beštije ne moraš me učiti kako se gdje zovu

Meni je jelena bila zakon, nadam se da će i ova biti dobra
Pardon, samo sam zeleo da budem ljubazan .

Ne verujem da ce ova telenovela liciti na "Jelenu". "Power House Entertainment" je producirao "Jelenu", po zelji BK televizije.

"Ljubav i mrznju" radi druga kuca za TV PINK i mislim da ce vise liciti na AVIne telenovele, jer je TV PINK do sada saradjivala sa AVOm. Meni je "Ljubav u zaledju" neprevazidjena.

Pored Vide Crncevic je i Baskjere Pjerina Co-autor skripta. Ime mi zvuci spanjolski, a to obecava .

Danas sam video i Maju Noveljic-Romcevic u jednoj emisiji na PINKu. Na pitanje voditeljke, da li je u pitanju sapunica, je odgovorila "Ja ne volim da kategorizujem serije kao sapunice, telenovele, latino... bitno je da je u pitanju dobra igrana serija i da ce je publika moci da prati svakodnevno". To u biti znaci "Naravno da je to sapunica/telenovela, ali smo se dogovorili da izbegavamo te termine, kako bi nas kriticari postedeli!" .

Pojavice se dosta poznatih glumaca kao na primer Katarina Radivojevic koja je se proslavila u filmovima "Zona Zamfirova" i "Pljacka treceg rajha", kao i Ivan Bosiljcic, koji je bio zapazen u sitcomu "Stizu dolari", Jelica Sretenovic je mnogima ostala u secanju kao Koviljka Stankovic "Koka" iz "Boljeg zivota". Sudeci po fotkama iz dnevnih novina, koje su posetile set "Ljubavi i mrznje", ce Andrijana Videnovic u njenoj ulozi izgledati jako dobro.

Ali bolje da sacekamo... za mesec dana, kada krene emitovanje, cemo sve videti i znati .
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 20:09   #12
Dobor nije basd sve je OK
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 01:20   #13
Zabava
Voditeljka „Velikog brata“ igra u seriji
Marijana kao medicinska sestra
Autor: M. Radojković | 26.08.2007 - 00:01


Marijana Mićić, voditeljka producentske kuće „Emotion“, uskoro će se pojaviti u novoj seriji „Ljubav i mržnja“ koja će se od kraja septembra prikazivati na „Pinku“. Marijana za „Blic“ otkriva šta očekuje od drugog serijala „Velikog brata“, kako se snalazi na snimanju serije i priznaje da je srećno zaljubljena.

- U seriji „Ljubav i mržnja“ glumim medicinsku sestru koja je zaljubljena u svog šefa, direktora bolnice. Ali, on već ima ženu, decu i ljubavnicu... Našu ljubav najbolje opisuje moja replika iz serije: „Nisam mu ni prva, ni druga, već treća“. Moj lik je, prema tekstu, pomalo zao, ali ja ću se glumom potruditi da ne ispadnem tolika zloća. Jer, ja sam zaljubljena i šta god da uradim, radim iz ljubavi - objašnjava Marijana.
Priča serije koja je nalik čuvenoj „Dinastiji“ vrti se oko porodice Lazarević koja je prebogata, ali ima svoje probleme koji, ipak, ne mogu da se reše novcem. Glumačku ekipu čine Ivan Bosiljčić, Branko Đurić, Milica Zarić, Katarina Radivojević... a za sada je snimljeno dvadesetak epizoda.
Iako je Marijani ovo prvi put da glumi u seriji, kaže da nema tremu: „Na snimanju se super provodim i ne doživljavam to kao posao. Moj partner je Ivan Bosiljčić, s njim sam već radila na jednom projektu, tako da mi uopšte nije teško“.
Sredinom septembra saznaćemo koju će ulogu imati Marijana u novom serijalu „Velikog brata“ koji se najavljuje pod parolom „Očekuj neočekivano“.
- Ovaj serijal će tehnički i u ostalim stavkama sigurno biti bolji od prvog. Jedini problem je što ljudi koji sada uđu u kuću znaju kako sve to izgleda, kada i šta se snima, šta gledaoci vole ili ne, pa mislim da takmičari neće biti toliko opušteni kao prva ekipa. Možda će isuviše praviti strategije, a možda baš to bude najinteresantije - zaključuje mlada glumica i voditeljka.
Iako se dosta spekuliše o njenom ljubavnom životu, Marijana kaže da je srećno zaljubljena i da njen dečko nema veze s javnim životom.
- Imam dečka, dugo smo u vezi i jako sam zaljubljena. Ipak, on nije poznata ličnost i ne želim da otkrivam ko je - rekla je voditeljka najpopularnijeg šoua u Srbiji.
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 20:48   #14
Evo i reklamni dzingl za "Ljubav i mrznju". Noslovnu pesmu peva Dado Topic:

http://www.youtube.com/watch?v=LFLD26gVs84
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 21:18   #15
izgleda mi bas drama
__________________
Asinus asinum fricat :)
fanzabranjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 12:02   #16
pjesma mi je katastrofa
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 22:23   #17
Quote:
apolonia_3 kaže: Pogledaj post
pjesma mi je katastrofa
Slazem se... kada sam je cuo sam bio jako razocaran. Samo refren mi je okej "...vatra i led...".

Ali sve pesme iz domacih telenovela su mi bile odvratne ... nezna se koja je pesma gora! Da li ono skarlikanje iz "Villa Marije" ili one trube i natezanje iz "Jelene" ili glupi bosa-nova iz "Obicnih ljudi". Jedino su mi se odmah na prvo slusanje svidele naslovna melodija iz "Ljubavi u zaledju" i instrumentalna verzija pesme sada znam iz "Jelene" (isla je na kraju serije). Pesma "Mrva srece" iz "Jelene" je takodje bila jako lepa.

Ali na kraju krajeva je to manje vazno. Bitno je da radnja bude zanimljiva, inovativna i da uspe zadrzati paznju gledalaca.
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 10:15   #18
Merni je pjesma sada znam super

E jel mi je neko može ponovno dati izgubio sam ju
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 23:11   #19
Quote:
apolonia_3 kaže: Pogledaj post
Merni je pjesma sada znam super

E jel mi je neko može ponovno dati izgubio sam ju
Izvoli:

JELENA
Danica Karic feat Dusan Zrnic - Sada znam
http://www.4shared.com/file/18695258...e_Jelena_.html

Meni je instrumentalna verzija, koju su pustali na kraju mnogo lepsa, ali ti uzivaj uz vokalnu .

Reklamni dzingl za "Ljubav i mrznju", ako ga neko zeli skinuti:

Dado Topic - Ljubav i Mrznja (video)
http://in.solit.us/archives/dcode/1367908219
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 13:00   #20
gracias shadow
ako ti što treba slobodno ću ti vratiti uslugu
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.