Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2012., 10:39   #1281
Pošto imam sam pelete neke srednje kakovsti i u refuzi 8 tona, tako da i u smom kupu nisu peleti sasvim iste veličine, pojavijo se neki drugi problem ,kad sam okrtaje ventilatora daigao na gore, iz plamenika leti više neizgorelih delova, tako da sam ih morao spustiti na dole i ako mislim da su vrednosti naspram tvorničkim vrlo male, ako sam išao na gore odprilike za 100 okretaja, to u stvari nije ni neki veliki procenata, nekih 7, a postoji i još neki drugi problem, pošto plamenik prolazi skoz nekoliko faza i različitih okretaja u stvari je vrlo teško sve skupu spraviti na neki ukupni nivo......tako da nekih rezervi barem kod mojih peleta baš i nije...ako pridobiješ negdje izgubišna drugom kraju, to sam znao i prošle godine, ali pošto mi je ramzay dao u ruke neku novu mogučnost štelovanja i proverovanja opet sam išao kroz to...sam u stvari vidim neku moučnost više na drugom kraju, to je radom miš ventila, dodajanjem spremnika vruče vode, dodatne izolacije kuče itd...a za neki toliko precizan rad bi bio potreban mjerač potrošnje peleta i da se barem u toku jednog dana vidi šta je neka preinaka u stvari napravila...
stepski is offline  
Old 30.01.2012., 12:17   #1282
Pozdrav svima!
Može li netko dati svoje mišljenje i komentar na sljedeće:
Od nedavno mi je u funkciji Centrometalova peć na čvrsto gorivo od 50 kW sa priključenim pelet setom. Peć je podešena da radi na 40 kW i temperatura kotla je podešena na 65 stupnjeva C.
Pelet je nabavljen u Nemili (BiH). Podešenja na kotlu (doziranje peleta, rad ventilatora i sl.) je serviser, navodno, postavio prema kvaliteti nabavljenog peleta. Potreba za ćišćenjem peći je otprilike jednom u 7 dana.
Dimnjak je vrlo dobar, pa je "klapna" na dimnjaku skroz zatvorena.
Pumpa je na maksimumu (na 3).
Grijem cca 200 m2 površine, na dvije etaže od po 100 m2, plus dva kupatilska bojlera.
Imam sobni termostat na gornjoj etaži, koji je podešen da je 21 C dnevna temperatura (od 08.30 - 22.00), a 18 C noćna.
Kuća ima termoizolaciju (obložena stiroporom), ali stolarija nije bas nova (klasična drvena stolarija sa duplim krilima) i ne "dihtuje" baš najbolje.
Dosadašnja potrošnja peleta se kretala oko 40 kg dnevno, i ista potrošnja je bila bez obzira da li sam gasio kotao preko noći ili ne. Kako Vam se čini ova potrošnja peleta?

Obzirom na trenutne znatno niže temperature zraka (ispod nule) u odnosu na dosadašnje (temperature u plusu), čini mi se da će potrošnja porasti, jer sad sobna temperatura brže opada, pumpa puno više radi i samim time i peć je znatno više u funkciji.

Interesira me da li bi bilo preporučljivo pojačati temperaturu u kotlu (na npr. 70 stupnjeva C) dok su niske temperature vani? I da li bi bilo opravdano tu temperaturu zadavati tijekom dana, a tijekom noći spuštati na 65?

Također, za vrijeme toplijih dana, dok je pumpa manje radila, radijatori na gornjoj etaži su bili topli i kad pumpa ne radi i održavali su sobnu temperaturu, a temperatura na donjoj etaži je bila znatno niža jer je u radijatorima bila hladna voda. Postoji li rješenje za ovaj problem, osim da se termostat spusti na tu, donju, etažu? Da naglasim da trenutno nije moguće staviti dva termostata, jer vodovi nisu razdvojeni, i da na donjoj etaži nemam potrebu zagrijavati prostor cijeli dan, već samo od 15 - 22 sata. Nepovratni ventil? Spustiti termostat dolje, a gore sobnu temperaturu regulirati pomoću termo ventila na radijatorima? Ili razdvojiti vodove, staviti još jednu pumpu i termostat?

Svaki komentar i savjet je dobrodošao! Hvala Vam unaprijed!

Pozdrav!
Mokemix is offline  
Old 30.01.2012., 12:32   #1283
Koliko stiropora imaš na fasadi?
Imaš li izolacije na tavanu? Ako kuća ima podrum, imaš li izolacije sa donje strane ploče podruma?
baustelac99 is offline  
Old 30.01.2012., 13:02   #1284
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Koliko stiropora imaš na fasadi?
Imaš li izolacije na tavanu? Ako kuća ima podrum, imaš li izolacije sa donje strane ploče podruma?
Mislim da je stiropor debljine 10 cm na fasadi.
Iznad imam pokrovlje, bez izolacije ispod krova, ali sam gore, kao privremeno rješenje, a na nagovor servisera, stavio po podu stiropor debljine 5 cm koji sam prekrio najlonima.
Podrum nemam.

Hvala!
Mokemix is offline  
Old 30.01.2012., 15:07   #1285
Dobro si napravio što si prekrio pod stiroporm , da toplinna ne bježi bez veze u zrak.
Mislim da 40kg i nije prevelika potrošnja, iako bi mogla biti i manja s obzirom da imaš solidnu izolaciju (ali i loše prozore).
meni se čini da je taj kotao prejak za tvoje potrebe, po nekim postovima ranije, za 250m2 dobro izolirane kuće (10cm stiropora i novi prozori) dovoljno je 14kw kotao. tako ispada da imaš bar duplo jači kotao nego ti treba.
baustelac99 is offline  
Old 30.01.2012., 15:17   #1286
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Dobro si napravio što si prekrio pod stiroporm , da toplinna ne bježi bez veze u zrak.
Mislim da 40kg i nije prevelika potrošnja, iako bi mogla biti i manja s obzirom da imaš solidnu izolaciju (ali i loše prozore).
meni se čini da je taj kotao prejak za tvoje potrebe, po nekim postovima ranije, za 250m2 dobro izolirane kuće (10cm stiropora i novi prozori) dovoljno je 14kw kotao. tako ispada da imaš bar duplo jači kotao nego ti treba.
Eh, to je bio serviserov proracun.
Razlog: Ukoliko se odlucim nekad grijati na cvrsto gorivo, da imam pec kapacitiranu da moze grijati cijeli objekat od nekih 300 m2.
Da li je razmisljanje ispravno, sad ne znam, a nije toliko ni bitno. Sta je, tu je.
I zahvaljujem na komentaru!
Mokemix is offline  
Old 30.01.2012., 15:26   #1287
Pročitaj barem 10tak zadnjih stranica. već je bilo sličnih primjera (prevelik centrometalov kotao+ peleti) i rješavanje tog problema.
baustelac99 is offline  
Old 31.01.2012., 21:49   #1288
Thumbs up

Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
IMA LI ŠTA BOLJE

Ima , medvjeđe krzno je bolje od deke, užareni ugljik svojim zračenjem sa ognjišta grije bolje od bilo koje grijalice, a dvije mlade bujne plavuše koje se stišću uz tebe griju najbolje.

( nije citat već osobno iskustvo)

Da si malo pametnije sročio pitanja i da ih nisi u jednom dahu izrecitirao , možda bi dobio neki suvisli odgovor ,.

Ovako je moj odgovor zalutao si na ovaj forum isto kao i ja .

Dugo se skanjivam da aktiviram svoje članstvo na ovom forumu, dosta sam aktivan na forumu drvosječa gdje često pravimo šale na vaš račun , račun vas kojima je problem podići vreću peleta na kat i koji kao oni stari filozofi raspravljate koliko konj ima zuba , a nitko da mu prebroji zube.

Tako i vi dragi moji forumaši stalno nešto mrdate po parametrima , stalno brojite vreće peletta , a nitko da izbroji koliko konj ima zuba.

Dajte počnite nešto mjeriti, ukradite ženi iz kuhinje onaj mali digitalni termometar kojeg ona ubode u piceka dok je u pečnici , samo njega utakniti u rafung, odnosno dimnjaču , i onda počnite drkati po parametrima upravljačke jedinice kotla.

I dajte počnite snimati , makar i mobitelom, i svoje probleme sa ložištima postavljajte na forum , tada možete očekivati i neki suvisli odgovor.

A da nešto ne valja sa grijanjem na pelette to znamo svi ,odnosno zna naš novčanik, jer nam novci lete kroz dimnjak, očito da sve nije onako kako piše u prosepektima.

A za početak naše suradnje , jer ja sam drvosječa, a vi ko da ste dame, upitajte se po kom ste kriteriju kupovali kotlove da li po boji , imenu ili potrebnim parametrima snage.

p.s. ako uguglate koltlovnica na pelette i odete na slike onda je moja slika ( ne slika moje ružne face) prva najčešće otvorena , mala kotlovnica sa malim kotlom 14 kilovata , optimalno podešena sa svim potrebnim mjernim uređajima , a grije solidno građenu kuću na dvije etaže.

Pozdrav od jednog "drvosječe"
lepi zadev i srdacan pozdrav
http://www.youtube.com/watch?v=Gb2rr...feature=artist
Gigi75 is offline  
Old 01.02.2012., 00:13   #1289
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
stufapellet.forumcommunity.net/?t=49192358 -

tu ima zanimljiva diskusija o idroflex kotlu.

Mislim da je jednostavnije uguglati -problemi idroflexa , nego tražiti po forumu , nažalost prijevod s talijanskog je katastrofalan
ugl nisam doslovno dao na prijevod nego objašnjeno mi je da idroflexa ima problema
1. sa neizgorenim peletima ( riješeno uz pomoć nekakvog dodatka na ložištu http://img155.imageshack.us/img155/6889/crogiolo.jpg),
2. osjeća se dim u prostoriji ( skinuta brtva s vratiju i čeličnom četkom obrađen utor sve ok )
3. voda u kotlu da bi postigla temp višu od 40 stupnjeva mora se staviti sobna ne 25 stupnjeva ( mislim da je reklamirano i da je dobio novu peć ) drugi jako sličan problem je riješen sa drugim peletima
4.Model koristi najnoviju idroflexa micronova kartice
trenutno najkorišteniji brand kartica u Italiji.
kartice su vrlo stabilni i rijetko daju probleme
toliko problemima na tim stranicama nije puno i kad se uzme u obzir da je jako zastupljena u italiji to je ok peć ( moj prosti sud )
ribe is offline  
Old 01.02.2012., 07:00   #1290
Pozicija 1 je dobar dodatak , još kad bi bio od keramike , ili keramičkih vlakana kao one jebene ploćice na Space shuttle , to smanjuje izletavanje peleta van i djeluje blagotvorno na proces izgaranja jer se dio energije od IC zračenja zadržava u komori izgaranja .

Kod tih malih ložište veličine šalice za bjelu kavu je jako važna specifična težina peleta , nekidan sam bio u jednoj kotlovnici , i stoji paleta do palete tona na jednoj tona na drugoj , a razlika visine za jedan red vreča.

Znači da su jedne peleti rađeni od bukve i teži , a drugi od nečeg lakšeg , e ti lagani bi mogli frcati van kod večih snaga kotla.
ramzay is offline  
Old 01.02.2012., 09:39   #1291
Idroflexa

Da, i ja sam bio na tom forumu nekoliko puta te došao do istog zaključka. Jedini ozbiljan problem koji se reklamira je to izletanje peleta. Ali čak i taj vlasnik na početku teme piše da je sretan i zadovoljan sa peći Idroflexa. Zbog lošeg prijevoda, nisam skužio da li je taj dodatak profi ili kućni delanac.
No, na jednom forumu sam našao lika koji je radio ozbiljne dogradnje na toj peći. Radi se o dodatnom senzoru ispušnih plinova ili tako nešto. Više to ne mogu naći. Ako uspijem staviti ću link.
dankobo is offline  
Old 01.02.2012., 10:35   #1292
Ovako zanima me dali netko ima centralno grijanje na pelet u blizini Velike Gorice?Ako ima molim vas da mi odgovori na post. Hvala
McMarko is offline  
Old 01.02.2012., 15:19   #1293
pozdrav svima! evo ovako kupio sam peć peling 25 uselio u novu kuću sve rađeno tip top (sam sebi radio) kuća prizemnica zidana poroterm 30cm kamena vuna fasada (150 kilska) u glazuri dole na podu 8 cm stiropora na potkrovlju monta deka i 5 cm stiropora otvori pvc novi petokomorni grijanog prostora oko 120 kvadrata! potrošnja peleta oko 30 do 40 kg grije se od 10 ujutro do 22 navečer malo mi se čini puno kad bacim računicu nije to baš tako ni povoljno s obzirom kakve sam izolacije radio i koliko sam novaca dao za to.

I još jedna stvar termostat koji sam spojio u dnevnom boravku ne vidim mu svrhu, jer kad dođe do određene temp. on gasi pumpu a kotao prelazi u h2o mod ili ti ga štednju al već nakon tri četri minute voda u kutlu i dalje raste i on se automatski gasi tako da ja ponovo moram ići palit ga ručno. nevidim mu onda svrhu tog termostata!!!
još da na pomenem mjenjo sam dvije tri vrste peleta ista stvar se dogođa što se tiče potrošnje!
molio bih savjet

P.S. nije sve kako kažu!!!!
ivanoo is offline  
Old 01.02.2012., 15:55   #1294
Ja već drugu sezonu imam Pelling 40, podno grijanje, nema izolacije-sama cigla, u podu nekih 4-5 cm stiropora. Grijem cca 100 m2. Peć je postavljena na dva timera 6-11 i 17-22 sata. U svakom od tih dva razdoblja grijem po nekih 50 minuta i 200 L spremnik tople vode do nekih 45-50 C. Sada kada su u ZG ovakvi minusi, potrošim cca 2,5 vreće peleta, što znači cca 37 kg. Temp u kući je uvijek cca 20-21, preko noći možda padne za stupanj-dva maksimalno.

Nego, ti izgleda nisi baš upoznat sa radom pelling peći. Kada ti peć ode na h2o , kada postigne 5 stupnjeva više od zadanog, ona se ugasi, ali je ti ne trebaš ručno paliti. Ona će se sama automatski uključiti kada temp u kotlu padne mislim ispod 50 C. To govorim znači za rad u okviru zadanog timera. Ako peć radi od 10-22 u tom će razdoblju ona automatski izvoditi te operacije, a nakon toga će isključivo biti ugašena.
dxer is offline  
Old 01.02.2012., 16:26   #1295
CENTROMETAL 25KW

Quote:
McMarko kaže: Pogledaj post
Ovako zanima me dali netko ima centralno grijanje na pelet u blizini Velike Gorice?Ako ima molim vas da mi odgovori na post. Hvala
Imam ja! I to bas u Velikoj gorici
Vindo is offline  
Old 01.02.2012., 16:44   #1296
CENTROMETAL 25KW

Pozdrav svim forumasima !
Situacija:
1.kuca katnica 100+100 m2
2.prosjecna izolacija 5cm eps fas.+stropovi gips ploce
3.instalacija grijanjapav.sobe=radijatori
ostalo=podno grijanje
4.sanitarna voda:inox 300 l
5.vrijeme grijanja=2.sezona

Cinjenice:
1.potrosnja pelleta=max 2 vrece
2.ciscenje=kad stignem
3.odrzavanje=cega?
Vindo is offline  
Old 01.02.2012., 16:46   #1297
Thumbs up

ma razumjem ja al problem što se ona ne pali ni nakon što temp padne na 30 u kotlu to ti ja govorim,.
A s druge strane znači ipak potrošim dosta s obzirom na izolaciju nije to baš malo. Jel bi se to dalo još šta poštelat jer vjerovatno je to dosta.
Koja je kod tebe zadana temp kotla u tebe je vjerovatno manja zato što je podno
ivanoo is offline  
Old 01.02.2012., 17:11   #1298
Quote:
Vindo kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim forumasima !
Situacija:
1.kuca katnica 100+100 m2
2.prosjecna izolacija 5cm eps fas.+stropovi gips ploce
3.instalacija grijanjapav.sobe=radijatori
ostalo=podno grijanje
4.sanitarna voda:inox 300 l
5.vrijeme grijanja=2.sezona

Cinjenice:
1.potrosnja pelleta=max 2 vrece
2.ciscenje=kad stignem
3.odrzavanje=cega?
zaboravih napomenuti da kotao radi 24h -temp 80
polaz kucni temp cca 40c(mis ventil)
temp u kuci 100M2(prizemlje) od 20 do22 c
Vindo is offline  
Old 01.02.2012., 17:41   #1299
Quote:
ivanoo kaže: Pogledaj post
ma razumjem ja al problem što se ona ne pali ni nakon što temp padne na 30 u kotlu to ti ja govorim,.
A s druge strane znači ipak potrošim dosta s obzirom na izolaciju nije to baš malo. Jel bi se to dalo još šta poštelat jer vjerovatno je to dosta.
Koja je kod tebe zadana temp kotla u tebe je vjerovatno manja zato što je podno
To je onda neki kvar. Zovi onoga koji ti je prodao peć pa pitaj ili direktno na thermoflux.ba . Kada se ugasi na taj način, trebalo bi pisati Fire off ili tako nešto slično.......što tebi piše u tom stanju automatskog gašenja ?

Meni je zadana temp u peći 68 C iz razloga što za grijanje tople vode ipak treba više stupnjeva da bi za tih nekih 50 minuta zagrijao vodu sa nekih 15-24 C na nekih 45-50 C. A peć niti ne bi smjela biti podešena na ispod 60 C zbog kondenzacije. Buderus regulacija sa Oventrop setom (miš ventil) automatski regulira taj ventil i pušta u podnu kako mu ja zadam. Imam postavljeno min 30, max 45 C, a kada postigne određeni omjer polazne i dolazne temp, onda je većinom ne prelazi 40 C. Kada bude izolacija kuće onda ću i to spustiti niže, a smatram da bi mi tada trebala i peć manje snage (tj. 25 kW max).
dxer is offline  
Old 01.02.2012., 20:04   #1300
Quote:
Vindo kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim forumasima !
Situacija:
1.kuca katnica 100+100 m2
2.prosjecna izolacija 5cm eps fas.+stropovi gips ploce
3.instalacija grijanjapav.sobe=radijatori
ostalo=podno grijanje
4.sanitarna voda:inox 300 l
5.vrijeme grijanja=2.sezona

Cinjenice:
1.potrosnja pelleta=max 2 vrece
2.ciscenje=kad stignem
3.odrzavanje=cega?
Svaka čast majstore,samo ja ti baš ne vjerujem ili su tvoje vreče malo teže od 15kg.
Rak11 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:29.