Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2009., 20:14   #1001
Quote:
Boris_RI kaže: Pogledaj post
Ima dosta riječi koje se ne upotrebljavaju u "normalnom" razgovoru pa za neke nisam ni znao šta znače.
Takodjer.
Nisu mi pomogli ni engleski iz PlayStationa,Mucki,Stevena Segala...To je bio neki Shakespearijanski naftalin.
olo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 18:03   #1002
pa jel mogu ja sa srednjom ekonomskom se javit za bilokakav takav posao? ili je to prakticki nemoguce? imam neke veze..
Vermillion is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 10:15   #1003
Duze vrijeme se nisam javljao ali sam pratio temu.
Koliko vidim sve se ponovo vrti u krug-kako poceti bez iskustva.

Oil Business nije samo platforma pa se nadam da ce ovo sto cu napisati nekome i pomoci.

Trenutno sam u Perzijskom zaljevu na DP-2 DSV i obavljamo podmorske radove na spajanju 42'' cjevovoda.
Oni koji se razumiju znaju o cemu je rijec a za one koje ne znaju to su poslovi koji obavljaju ronioci. Brod je opremljen sa SATURATION sistemom i predugo je da objasnjavam sta je to.
Ono sto predlazem svakom od Vas koji moze zadovoljiti zdravstvene zahtjeve je da krene u ovaj business kao RONIOC.

Zasto? Zato jer je potraznja za njima OGROMNA.

I to neka krene prvo kao AIR DIVER - dnevnica je oko 410 USA a kasnije kao SATURATION DIVER - dnevnica je 1100 USA kada je u sistemu.

Za ovo ne treba ekstra pameti niti skole vec "samo" zavrsiti tecajeve koji su skupi ali se isplate. Cak niti dobna granica nije prepreka jer imamo tipove i od 60g. koji i dalje obavljaju ove poslove.

Ako bilo koga sto jos interesira neka posta ovdje pa cu si dati truda da odgovorim sta za to treba i od kuda krenuti.
__________________
Dodajte mi slijedećeg s desna da i njega educiram! (Ovo je test!)
suspendirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 13:15   #1004
Ja sam zainteresiran za ovo što si opisao, imam i iskustva sa ronjenjem (sportskim) pa možda može pomoći. Malo sam prosurfao i vidio što je "saturation sistem". Što treba i od kuda krenuti? Hvala!
LUNGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 19:08   #1005
Quote:
suspendirani kaže: Pogledaj post
Duze vrijeme se nisam javljao ali sam pratio temu.
Koliko vidim sve se ponovo vrti u krug-kako poceti bez iskustva.

Oil Business nije samo platforma pa se nadam da ce ovo sto cu napisati nekome i pomoci.

Trenutno sam u Perzijskom zaljevu na DP-2 DSV i obavljamo podmorske radove na spajanju 42'' cjevovoda.
Oni koji se razumiju znaju o cemu je rijec a za one koje ne znaju to su poslovi koji obavljaju ronioci. Brod je opremljen sa SATURATION sistemom i predugo je da objasnjavam sta je to.
Ono sto predlazem svakom od Vas koji moze zadovoljiti zdravstvene zahtjeve je da krene u ovaj business kao RONIOC.

Zasto? Zato jer je potraznja za njima OGROMNA.

I to neka krene prvo kao AIR DIVER - dnevnica je oko 410 USA a kasnije kao SATURATION DIVER - dnevnica je 1100 USA kada je u sistemu.

Za ovo ne treba ekstra pameti niti skole vec "samo" zavrsiti tecajeve koji su skupi ali se isplate. Cak niti dobna granica nije prepreka jer imamo tipove i od 60g. koji i dalje obavljaju ove poslove.

Ako bilo koga sto jos interesira neka posta ovdje pa cu si dati truda da odgovorim sta za to treba i od kuda krenuti.
pozdrav. mene bi interesirao takav posao, inace sam ronio sa 2 zvijezdice, koji tecajevi trebaju do kojih škola (cmas,ssi,padi,....) i koje iskustvo. hvala
ivan_1_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 19:18   #1006
SUSPENDIRANI pozdrav ! kad si vec poceo....koliko ti zaradjujes,kolko si u poslu,sta radispreko koga radis,negdje procitah da i kad napravis tecajeve nitko ti ne garantira da ces i raditi a ti pises da je potraznja.Evo ja sam zainteresiran,znam da je posao je.....ali lova cuda radi.Moze li se sa nasim tecajevima doci tamo. A PLATFORMASE pitam moze li se OPITO,B2, i HUET napraviti kod nas i gdje?

HVALA NA EVENTUALNOM ODGOVORU I POZDRAV SVIMA !
mikser1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 23:40   #1007
Thumbs up

Quote:
Drill Spark kaže: Pogledaj post
Trenutna situacija u offshoru nije sjajna. Evo kod mene na platformi u North Sea ciji je vlasnik kanadska kompanija se prestaje sa busenjem (drilling shutdown) zbog trenutne situacije u oil industry, odnosno cijene nafte.
Od nas 150 koji busimo za tu kompaniju, oko stotinu ce dobiti otkaz u sljedecih par tjedana. Ja sam na odrzavanju, pa cu srecom zadrzati posao.
Ima ovdje jos kompanija koje su nedavno otpustile dosta ljudi, medju njima i Transocean, Talisman itd.
Sve u svemu nisu dobra predvidjanja ove godine za North Sea, predvidja se manje ulaganja u oil industry sto bi moglo dovesti do daljnjeg smanjenja radne snage.
Koliko sam do sad mogao vidjeti na ovom forumu se sve vrti oko 2,3 kompanije.Ljudi stvarno nemaju velikog izbora za naći posao na platformama.Da li se ne želi pomoći ne znam.Ja sam na netu iskopao 50 offshore kompanija pa šaljite ako imate volje.
* Nabors Industries,
*Transocean
* Diamond Offshore
* Rowan Companies
* Schlumberger
* Stena Drilling
* Tesco Drilling
* Transocean Sedco
* Prosafe ASA
* Abbot Group
* Acteon
* Akita Drilling
* Altinex
* Atwood Oceanics
* Baker Hughes
* China Oilfield Services
* Crosco Drilling
* Dolphin Drilling
* Egyptian Drilling Company
* Franklin Howard International
* Fred. Olsen Energy
* Geoservices
* Global Marine Drilling
* GlobalSantaFe
* IKM Subsea Design
* Japan Drilling Co
* KCA Deutag Drilling
* Maersk Contractors
* Metzke Engineering
* Noble Drilling
* Pajak Engineering
* Parker Drilling
* PetroMena
* Reamco
* Seadrill
* Smedvig
* Smith International
* ENSCO International
* BLAKE Offshore
* CDIS
* Coastal Drilling Company
* Crosco
* Extended Reach Drilling
* Frigstad Offshore
* Jindal Drilling & Industries
* KCA DEUTAG Drilling
* Marine Drilling Companies
* National Drilling Services
* Neptune Drilling
* Ocean Rig

Pozdrav i sretno.
kokolo16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 08:53   #1008
Quote:
LUNGO kaže: Pogledaj post
Ja sam zainteresiran za ovo što si opisao, imam i iskustva sa ronjenjem (sportskim) pa možda može pomoći. Malo sam prosurfao i vidio što je "saturation sistem". Što treba i od kuda krenuti? Hvala!
Da ne duljim procitaj ovdje:

http://www.divingschool.co.za/req.aspx
http://www.divingschool.co.za/comdive.aspx
__________________
Dodajte mi slijedećeg s desna da i njega educiram! (Ovo je test!)
suspendirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 08:58   #1009
Quote:
mikser1 kaže: Pogledaj post
SUSPENDIRANI pozdrav ! kad si vec poceo....koliko ti zaradjujes,kolko si u poslu,sta radispreko koga radis,negdje procitah da i kad napravis tecajeve nitko ti ne garantira da ces i raditi a ti pises da je potraznja.Evo ja sam zainteresiran,znam da je posao je.....ali lova cuda radi.Moze li se sa nasim tecajevima doci tamo. A PLATFORMASE pitam moze li se OPITO,B2, i HUET napraviti kod nas i gdje?

HVALA NA EVENTUALNOM ODGOVORU I POZDRAV SVIMA !
Ne kuzim kaj je bitno kolika mi je placa?
I naravno da ti nitko nista ne garantira a najmanje ja. Ako hoces probaj a ako neces nemoj. Izbor je tvoj.

I daj se malo spustite na zemlju sto se tice ocekivanja od bilo koga ovdje koji je vec zaposlen u offshore-u. Sve je na vama.
__________________
Dodajte mi slijedećeg s desna da i njega educiram! (Ovo je test!)
suspendirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 17:35   #1010
Quote:
suspendirani kaže: Pogledaj post
Ne kuzim kaj je bitno kolika mi je placa?
I naravno da ti nitko nista ne garantira a najmanje ja. Ako hoces probaj a ako neces nemoj. Izbor je tvoj.

I daj se malo spustite na zemlju sto se tice ocekivanja od bilo koga ovdje koji je vec zaposlen u offshore-u. Sve je na vama.
Ova zadnja ti je dobra i nažalost istinita.
kokolo16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 20:03   #1011
Quote:
kokolo16 kaže: Pogledaj post
Ova zadnja ti je dobra i nažalost istinita.
Istinito je je ali nema zalosti.
U cemu je problem...u tome sto nijedan forumas/platformas nije uposlio 10oricu?
Nece zaposlit ni 1oga (nepoznatog)
Ili je novost to sto u vecini slucajeva sami moramo placat putovanja,tecajeve i shtrebat engleski.

Da se tu ne dijele kakve-takve informacije,pomoci (na forumu) bi bilo jos manje.

Zadnje uređivanje olo : 26.02.2009. at 20:18.
olo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 22:09   #1012
Quote:
suspendirani kaže: Pogledaj post
Iako sam se trudio, malo sam skužio.
Ja imam diplomu HRS (po C.M.A.S.-diver one star). Ne znam kako je to kompatibilno sa tečajevima opisanim pod "commercial diver" - clas IV , clas III..
Ova škola je u J.Africi pa zahtjeva njihov Medical Certificate, a i visu za boravak tamo, zapravo želim pitati da li postoji ovakva škola negdje u Europi? Ako ne, da li znaš da je netko iz HR sam otišao u J.Afriku u vlastitoj organizaciji (visa,medical..) i prošao ove tečajeve, te kakva su mu iskustva? Ne kužim cifre, valutu, ali ajde , to mogu sa malo više surfanja.
Nadalje, nikad nisam radio u offshore, pa ako i napravim potrebne ronilačke tečajeve, opet moram napraviti i tečajeve poput HUET, OPITO i sl.? I kad to sve napravim, kolike su mi zapravo šanse za job u Perz.zaljevu i u kojim comp.?
U ranijem postu pisao si o pojmu AIR DIVER, da li si tu mislio na klasičnog scuba ronioca, jer nisam u ovoj školi vidio ovaj izraz, kao ni SATURATION DIVER, ako to ne spada ev. pod "chamber operations course"?
Eto, to mi za sada pada na pamet, ako ti se da odgovori, jer želja i volja su jaki, a nedoumice su mnogobrojne..
LUNGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 22:31   #1013
Sve sto imas zaboravi. Uvjeti su ti opisani na stranicama koje sam linkove postao.
Naravno da uz sve sto si procitao ti jos treba D2 i HUET i BOSIET. B2 jer radis na brodu a HUET i BOSIET jer je transport do broda helikopter.

Ovo sto sam postao je tecaj(evi) za AIR DIVER. Uz te tecajeve trebas jos zavrsiti tecaj i za podvodno zavarivanje.

Vidim da ovo postaje komplicirano pa da rezimiram.

CINJENICE:

Tecaj za AIR DIVER je cca 10.000 USA + smjestaj i avion.
Tecaj za SATURATION DIVER je cca 30.000 USA + smjestaj i avion.
Nema garancije da ce se dobiti posao.
Day rate za AIR DIVER cca 410 USA
Day rate za SATURATION DIVER cca 1.000+ USA
TRENUTNA potraznja - OGROMNA.

NAPOMENA: Prosjecan Hrvat ce radije za 30.000 USA (cca 160.000Kn) kupiti auto i glumiti nego platiti skolovanje.

KRAJ CINJENICA

Tko voli neka izvoli.

To je sve od mene do daljnjeg.
Pozdrav
__________________
Dodajte mi slijedećeg s desna da i njega educiram! (Ovo je test!)
suspendirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 23:48   #1014
Quote:
suspendirani kaže: Pogledaj post

NAPOMENA: Prosjecan Hrvat ce radije za 30.000 USA (cca 160.000Kn) kupiti auto i glumiti nego platiti skolovanje.

KRAJ CINJENICA
je imaš pravo ali prije dobiješ kredu za auto nego za znanje jer bolje da smo glupi i da nemamo novaca pa moramo dizati kredite nego da smo educirani i obučeni za dobre poslove i da nikad više ne dižemo kredite...
ribe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 10:07   #1015
Quote:
suspendirani kaže: Pogledaj post
Sve sto imas zaboravi. Uvjeti su ti opisani na stranicama koje sam linkove postao.
Naravno da uz sve sto si procitao ti jos treba D2 i HUET i BOSIET. B2 jer radis na brodu a HUET i BOSIET jer je transport do broda helikopter.

Ovo sto sam postao je tecaj(evi) za AIR DIVER. Uz te tecajeve trebas jos zavrsiti tecaj i za podvodno zavarivanje.

Vidim da ovo postaje komplicirano pa da rezimiram.

CINJENICE:

Tecaj za AIR DIVER je cca 10.000 USA + smjestaj i avion.
Tecaj za SATURATION DIVER je cca 30.000 USA + smjestaj i avion.
Nema garancije da ce se dobiti posao.
Day rate za AIR DIVER cca 410 USA
Day rate za SATURATION DIVER cca 1.000+ USA
TRENUTNA potraznja - OGROMNA.

NAPOMENA: Prosjecan Hrvat ce radije za 30.000 USA (cca 160.000Kn) kupiti auto i glumiti nego platiti skolovanje.

KRAJ CINJENICA

Tko voli neka izvoli.

To je sve od mene do daljnjeg.
Pozdrav
pozdrav, ti kad napraviš taj njihov lječnički ako zadovoljavas ideš dalje sa tečajem ako ne ideš kući, prije svega radiš lječnički pa onda platiš tečaj. čuo sam da je zravlje saturacijskih ronioca i nije baš bajno nakon toliko urona, na kojem je mjestu zdravlje nakon otprilike 10ak godina takvog rada. hvala
ivan_1_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 10:17   #1016
Naravno da je posao povezan sa zdravljem.
Ne vjerujem u price da je zdravo udisati samo 6% kisika (pa sve do2%!-zavisi od dubine) a ostalo Helij.

Cilj je nakupiti 400h ronjenja on site kako bi se kvalificirao za Supervisor-a.
Tada je placa jednaka kao ronioc ali sjedis u kontrolnoj sobi i "vodis" ronioca koji je na dnu.

400 sati se brzo sakupi. Recimo godinu dana.
__________________
Dodajte mi slijedećeg s desna da i njega educiram! (Ovo je test!)
suspendirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 20:46   #1017
Quote:
kokolo16 kaže: Pogledaj post
Koliko sam do sad mogao vidjeti na ovom forumu se sve vrti oko 2,3 kompanije.Ljudi stvarno nemaju velikog izbora za naći posao na platformama.Da li se ne želi pomoći ne znam.Ja sam na netu iskopao 50 offshore kompanija pa šaljite ako imate volje.
* Nabors Industries,
*Transocean
* Diamond Offshore
* Rowan Companies
* Schlumberger
* Stena Drilling
* Tesco Drilling
* Transocean Sedco
* Prosafe ASA
* Abbot Group
* Acteon
* Akita Drilling
* Altinex
* Atwood Oceanics
* Baker Hughes
* China Oilfield Services
* Crosco Drilling
* Dolphin Drilling
* Egyptian Drilling Company
* Franklin Howard International
* Fred. Olsen Energy
* Geoservices
* Global Marine Drilling
* GlobalSantaFe
* IKM Subsea Design
* Japan Drilling Co
* KCA Deutag Drilling
* Maersk Contractors
* Metzke Engineering
* Noble Drilling
* Pajak Engineering
* Parker Drilling
* PetroMena
* Reamco
* Seadrill
* Smedvig
* Smith International
* ENSCO International
* BLAKE Offshore
* CDIS
* Coastal Drilling Company
* Crosco
* Extended Reach Drilling
* Frigstad Offshore
* Jindal Drilling & Industries
* KCA DEUTAG Drilling
* Marine Drilling Companies
* National Drilling Services
* Neptune Drilling
* Ocean Rig

Pozdrav i sretno.
Super!
Hvala
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 19:13   #1018
Ovo je prije svega post za "suspendiranoga". Spremam se za tečaj air divera u 11. mjesecu u Norveškoj. Za sve koje to zanima, tečaj traje 16 tjedana i košta 3600 eura. Cijena je tako niska jer Norveška sufinancira troškove tečaja. O cijena boravka je 300-600 eura mjesečno bez hrane i ostalih potrepština. Ovo su informacije koje sam dobio od same škole tj. od direktora te škole. Škola je NYD i možete ju naći na internetu. problem koji imam je da ih neko vrijeme već ne mogu kontaktirati e-mailom a engleski kontakt osobe je prilično slab. s obzirom da si izgleda jedini koji ima iskustva s offshore poslom pitam te da li tečaj komercijalnog ronjenja ima smisla s obzirom na budućnost. da li će biti posla ili je potreba samo trenutačno velika. druga stvar saturacijsko ronjenje. u kontaktu sam s jednim hrvatskim supervizorom ronjenja i rečeno mi je da saturacijsko ronjenje strašno rijetko dobivaju stranci i da ih se onda plaća slabije nego druge ronioce. npr. engleska tvrtka će gledati da prvo namiri svoje ronioce a onda ako netki stranac bude imao sreću može upasti na saturaciju. molim za odgovor jer sam jedva čekao da se otvori jedan post koji je koliko toliko recentan da se mogu uključiti u razgovor. puno pozdrava iz Slavonije. usput svi koji se zanimaju za commercial diving mi se mogu obratiti jer već godinu dana unatrag tragam za školama, cijenama tečajeva, raznim pojmovima i mogućnostima zapošljavanja. ako mogu pomoći bilo kome u svezi bilo čega vezanog uz komercijalno ronjenje bilo bi mi drago. pozdrav.

Zadnje uređivanje zveki27 : 01.03.2009. at 19:24.
zveki27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 15:14   #1019
Pozdrav svima! Zveki, molim te napiši, jel to najbliža škola (NYD) koja vrši obuku za air divera i dali s tim tečajem dobivaš ove certifikate koje je suspendirani naveo (B2, D2, HUET, BOSIET), ako znaš naravno.
Jesi li siguran za tu školu da je sve u redu, da nisu neki prevaranti, jer koliko sam shvatio da im trebaš unaprijed platiti 5 000 kr...pitam zato što si spomenuo da već imaš problema sa kontakom.
Unaprijed zahvalan!
roni11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 19:12   #1020
Quote:
roni11 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Zveki, molim te napiši, jel to najbliža škola (NYD) koja vrši obuku za air divera i dali s tim tečajem dobivaš ove certifikate koje je suspendirani naveo (B2, D2, HUET, BOSIET), ako znaš naravno.
Jesi li siguran za tu školu da je sve u redu, da nisu neki prevaranti, jer koliko sam shvatio da im trebaš unaprijed platiti 5 000 kr...pitam zato što si spomenuo da već imaš problema sa kontakom.
Unaprijed zahvalan!

Najiscrpnije informacije u svezi sa školama koje vrše obuku za commercial diving ćeš naći na www.longstreath.com Koristi link s lijeve strane "Training schools". Osim toga najbolja adresa je također www.imca-int.com. Što se tiče tečajeva koje je "suspendirani" naveo ne znam jer su mi ti certifikati strani. To i meni netko mora objasniti. Što se tiče škole vrlo je ozbiljna i pronašao sam mnogo materijala o njima na internetu. Naravno da se nisam osobno uvjerio jer nisam bio na licu mjesta. Škola se nalazi usput u Oslu. Što se tiče pologa njega moraš uplatiti kod sve i jedne škole koja izdaje certifikate. U ovom slučaju se radi o pologu u iznosu od nekih 550 eura. Nakon toga moraš ići na medicinski pregled koji košta oko 150-200 eura. U slučaju da ga ne prođeš možeš dobiti cjelokupni iznos pologa nazad ali troškove za liječnički naravno ne. Upravo sam opet u kontaktu s njima i s jednom školom iz Južne Afrike točnije s ovom školom za koju je suspendirani ostavio link. Meni je osobno ova škola iz Norveške atraktivna jer Norvežani imaju strašno detaljan program obuke. Ni jedna škola nema program koji traje 16 tjedana većina škola odradi trening za 12 tjedana. Osim toga Norveški sektor je najbolje plaćen na svijetu i ako netko ima vezu da tamo dobije ronilački posao onda zaista može biti sretan. Ovo su informacije od "diving supervisora" s kojim kontaktiram već neko vrijeme. Slobodno mi se obrati ako imaš drugih pitanja jer ja ću najvjerojatnije vrlo uskoro uplatiti polog jer mi je rečeno da ima slobodnih ljesta u 11. mjesecu. Poz.

Dao sam pogrešan podatak. Od 5000 kruna pologa dobiješ 3500 kruna nazad ako ne kreneš na tečaj jer je 1500 kruna iznos administrativnih troškova s njihove strane.
zveki27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.