Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2010., 19:01   #21
Znam da obično muka..nepovjerenje tjera ljude ovdje na forumu po krinkom anonimnosti da pišu svoje brodolome.

Naravno ak si hepi i sve je ok.. rijetko tko piše o međuljudskim odnosima.

ali zar nitko ne zna nekakav drugi primjer osim zajeba života.? zar nitko ne uzima opciju: da svi smo mi unikatni i da nema pravila? zar nitko ne uzima bar toliko slobode u razmišljanju?

i da..... nema nauke bez muke.nema shortcutova.život je takav.... uspon i pad... nit je tko stalno doli...ali bogami ni gori. učimo, trudimo se.. vjerujemo u sebe.
Bandori is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 19:03   #22
Quote:
Bandori kaže: Pogledaj post
Naravno ak si hepi i sve je ok.. rijetko tko piše o međuljudskim odnosima.

Pa naomi i ja smo happy i tu smo s vama.
A ima još happy osoba....
željena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 19:06   #23
Quote:
ZeZu kaže: Pogledaj post

Dok na kraju nije pogledala istini u oci i shvatila da on sjedi na dvije stolice oduvijek i da ne namjerava prestati.
da, jer to je najčešće stil života. to je ono što ja govorim.

iznimaka ima, naravno, ljudi se vatreno zaljube, ostavljaju partnere, kreću u novi život. naravno da ima i groundbreaking veza, zemlja se trese, spremni su poći na kraj svijeta jedno za drugim i ništa više nije važno.

svega toga ima, ali najčešće ima toga da neki ljudi naprosto vole sjediti na dvije stolice i ne desi im se to jednom u životu, dešava im se stalno; uostalom, znanstvenici tvrde da ljudi po prirodi nisu monogamni, pa sad pitanje kako tko to hendla. neki, zapravo koliko se čini većina njih, će "hendlati" i ženu i ljubavnicu na neku srceparajuću spiku, a u stvari ništa nije tako dramatično... čovjek se samo htio zabaviti i učiniti si život uzbudljivijim.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 19:07   #24
Quote:
željena kaže: Pogledaj post

Pa naomi i ja smo happy i tu smo s vama.
A ima još happy osoba....
ti i naomi ste ljubavnice i hepi? sori nisam pratila.
pa pričajte tu neku drugu stranu cijele te priče..biti ljubavnica.
Bandori is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 19:11   #25
Cudi me toliko stereotipova. Ozenjeni je uvijek on. Muskarac. Slobodna, ucviljena u vjecitom cekanju je uglavnom ona - zena.

ZeZu tvoja mama je pocinila gresku ako se rastala zbog drugog muskarca, a ako se rastala jer je bila nesretna onda nista nije izgubila. Pobogu dobila je tebe, kako to moze biti bezveze potroseno vrijeme?
Al to sto je isla imati dijete sa ljubavnikom iako je on zivio kod zene, e taj dio jest cudan.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 19:14   #26
Quote:
Bandori kaže: Pogledaj post
ti i naomi ste ljubavnice i hepi? sori nisam pratila.
pa pričajte tu neku drugu stranu cijele te priče..biti ljubavnica.
pa mislim da ovdje ima dovoljno tema na kojoj ljubavnice pričaju svoju priču.

legion je, kao muškarac, još k tome - kao muškarac koji je i sam varao i imao ljubavnicu, postavio ovdje temu s uvjerenjem "da bi ljubavnice trebale i mogle znati da su na drugom mjestu" te da mu nije jasno zašto ijedna žena ulazi u vezu s oženjenim i pristaje na skrivanje i muljanje... on pita "zar nema dovoljno slobodnih" kao da nije svjestan da se može zaljubiti i u "zauzetog".

ja sa svoje strane mislim da svaka žena koja ulazi u vezu s oženjenim smatra da je ipak - eto - jako željena i to joj valjda imponira. jer ne vjerujem da bi ijedna ulazila u vezu u kojoj smatra da je u zapećku i da je sporedna.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 19:23   #27
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
ja sa svoje strane mislim da svaka žena koja ulazi u vezu s oženjenim smatra da je ipak - eto - jako željena i to joj valjda imponira. jer ne vjerujem da bi ijedna ulazila u vezu u kojoj smatra da je u zapećku i da je sporedna.
sori ali eto opet "zapećka".
prva..druga.... nemaju svi takav sklop razmišljanja koji je uglavnom vrlo striktan. ali ljudi i odnosi među njima nikad nisu bili striktni.fala bogu !!!!!!!
Bandori is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 19:43   #28
Quote:
ZeZu kaže: Pogledaj post
Plod sam jedne ljubavnicke veze.Moja majka si je unistila brak,rastava je bila teska i duga.Njezini vlastiti roditelji su je se odrekli nakon sto se razvela od supruga i zatrudnila sa ozenjenim covjekom.On joj je obecavao da ce se rastati jer je u braku u kojem nista nevalja,nema sexa-spavaju u odvojenim sobama,nema ljubavi,nema nicega...mrtav brak.Izmisljao je 100 i 1 razlog zasto nije podnio zahtjev za razvod,a dijete tj. ja je raslo.On je dolazio vikendom do nas,mene nazivao kceri,njegova zena je znala.Jednom prilikom mojoj majci je rekla da se on nikada nece razvesti i da je ona budala.Naravno nije vjerovala toj vjestici vec svom voljenom umalo razvedenom.
Nakon punih 6god skupila je snage za ultimatum i on se kao doselio k nama i podnio zahtjev za razvod.Dvije godine bio je malo-malo na sluzbenom putu,a razvod se isto toliko odugovlacio(sto ces,birokracija).Dok na kraju nije pogledala istini u oci i shvatila da on sjedi na dvije stolice oduvijek i da ne namjerava prestati.
Otjerala ga je,a on nakon toga nije niti pitao za mene.Tuzakala ga je za alimentaciju koju nije placao i odgajala dvoje djece(jedno iz prvog braka) ,svjesna da je izgubila 8 god zivota zbog vlastite gluposti. On je imao jos nekoliko ljubavnica poslje nje i varao ih na slican nacin.
Danas je ostario covjek koji je vrlo ponosan na svoju kcer iz zakonitog braka(za mene i ostale zacete izvan braka ni ne pita) na svoju zenu i dugogodisnji brak.Cesto se setaju gradom ruku pod ruku iako to u mladosti nikada nisu radili.
Ne kazem da sve price ovako zavrsavaju,niti su svi muskarci ko taj covjek koji me je napravio,ali da ih je vecina gadova to je istina,a nepopravljivo romanticno glupih zena se uvijek nadje.
Meni su zakonite zene najvece guske , zakonski stoje i gutaju sramotu i vezane su za preljubnika. Primaju "gljivice" od drugih zena kad se sa prasenja dovuce smrdljiv doma i imaju konstantno podsjecanje da cak i sto su potpisale pred popom ipak nisu dovoljne za njenog "zakonitog". Sa feministickog pogleda zena koja zakonski drzi prezime ovakve kurve je u biti neinteligentna ako se zavarava da je ona broj 1 .
Sarah_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 19:49   #29
Legion i slicni njemu su jos prezivjeli starog kova sovinisti koji ionako dozivljavaju zenu kao rupu ili ako ju postuju jer mu neda rupu - fina zena sa rupom koju jos nije probao. Sve u svemu nikakvi ljubavnici u biti mozda se malo pokazu u doggy stil , zato u frustraciji gledaju zenu kao rupu.
Sarah_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 19:51   #30
Bandori,nije lako to sve popratiti,ne zamjeram ti.Davno je to prošlo,a inače sam ja uvik bila na 1.mistu,a nije ni čudo.
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 19:57   #31
Quote:
Bandori kaže: Pogledaj post
sori ali eto opet "zapećka".
prva..druga.... nemaju svi takav sklop razmišljanja koji je uglavnom vrlo striktan. ali ljudi i odnosi među njima nikad nisu bili striktni.fala bogu !!!!!!!
vidi, u životu ti je sve vrlo "fluidno", pa tako bude i velikih razlika u razmišljanju o nečemu na početku te veze, tokom te veze i na kraju te veze. ili, pogotovo, nakon njenog kraja.

činjenica je da se iz "nimalo striktnog odnosa" često izrodi stereotip... i vrlo stereotipna gorka razmišljanja na kraju.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 20:02   #32
Quote:
Sarah_9 kaže: Pogledaj post
Meni su zakonite zene najvece guske , zakonski stoje i gutaju sramotu i vezane su za preljubnika. Primaju "gljivice" od drugih zena kad se sa prasenja dovuce smrdljiv doma i imaju konstantno podsjecanje da cak i sto su potpisale pred popom ipak nisu dovoljne za njenog "zakonitog". Sa feministickog pogleda zena koja zakonski drzi prezime ovakve kurve je u biti neinteligentna ako se zavarava da je ona broj 1 .
a zašto se ljubavnice ne brinu hoće li dobit gljivice?
misliš da zakonite nemaju gljivice (ili bilo što drugo) i ne mogu ih prenijeti?
ON dolazi smrdljiv doma?
znači, ljubavnica može biti jedino neka smrdljiva kužna zamazanka? a žena je automatski zdrava i čista?i svaki je seks prljav, pa je on automatski nakon seksa "smrdljiv"?

otkud znaš da je žena nužno potpisala "pred popom" (ne žene se svi u crkvi) i zašto misliš da nužno nosi njegovo prezime?
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 20:58   #33
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
znaš u čemu ja mislim da ti griješiš?
u tome što smatraš da većina ljubavnica misli da su na drugom mjestu.

ako i jesu na "drugom mjestu" u smislu tehnikalija tipa "moram provest sa ženom i obitelji božić, vikend, god. odmor" ili "moram na vrijeme doći doma" (i vjerojatno najbitnije: po tome što se slažem da većina muškaraca ipak ne želi ostaviti ženu ako imaju ljubavnicu, nego naprosto žele imati i ženu i ljubavnicu ) po onome što sam ja čula i vidjela, većina ljubavnica je ipak uvjerena da su barem trenutačno No.1, jer uvijek je to neka spika: "njegova žena je vještica - glupa - lijena - nesposoba krava - ružna - debela - zapuštena - ne razumije ga - ne želi spavati s njim - maltretira ga - živčana - neurotična - treba ići psihijatru"... i uvijek je to kao neko uvjerenje "ja sam njegov spas, ja sam sad njegov centar svijeta, ma ja sam idealna žena za njega, šta bi on dao da sam mu zapravo ja žena, a ne ona krava".

uvijek je to neko žaljenje: "jadan on, on je nesretan, njegova žena je niškoristi, a sa mnom je sretan, sa mnom uživa, u mene je stvarno zaljubljen i pati što ne može biti sa mnom".

tako da se o ovim no.1, no. 2 kvalifikacijama može porazmisliti.

jedno je kako to zaista je (da većinom, realno, jesu no.2), ali mislim da je stvar u njihovom uvjerenju: veik dio njih, bar na početku veze ipak žive u uvjerenju da su sad one no.1.
jako mi se smisleno cini ovo sto si napisala. posebno ovaj dio o muskarcu koji se zali, cendra, pati se sa zlom, nepravednom suprugom. obicno u takvoj vrsti price, bar po mom iskustvu, muskarac je zrtva, nesretnik koji iz tko zna kojih razloga pati, trpi tu vjesticu doma. i onda ljubavnica postaje njegovo spasenje, ono sto on stvarno treba i tako dalje. naravno sve su to mjehurici od sapunice. ne tvrdim da ne postoje muskarci koji se istinski pate u braku, i tako dalje, medjutim, meni je pitanje za ljubavnice, posebno ako se stvari gledaju kroz no. 1 and no. 2.: sto je tu bitnije, privlacnije? biti, ljubiti se, provoditi vrijeme sa osobom, muskarcem kojeg smatramo posebnim, jedinstvenim ili biti superiornija, bolja, savrsenija nego tamo neka zla supruga? ako je ovo drugo bitnije, privlacnije, pitanje je onda s kim je 'ljubavnica' zapravo u vezi? sa tim specificnim muskarcem ili sa njegovom 'zlom' suprugugom? da li je tu bitan muskarac, osoba, ili ljubavnicin osjecaj superiornosti - gledaj kako sam ja super, kako on mene treba, kako sam ja stvarno dobra u odnosu na ono sto je ozenio?

a drugo, uvijek sto se pitam, kako to da muskarcima koji su kak ti tradicionalno, drustveno 'jaci', 'odlucniji', 'sbosobniji' od nas 'jadnih' zena, najednom treba ljubavnica da ih spasi od azdaje, supruge - cudovista?

sve to skupa malo cudno, cini mi se. malo previse egoizma, narcisizma za moj ukus upleteno.
__________________
I never think of future - it comes soon enough!
sleepyhead is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 21:09   #34
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
nijedna. ali nebitno, ti termini su samo uvjetno rečeni. (on je sam sebi no.1).
bitno je što mislim da se često ne uočava što je njemu prioritet: a prioritet mu je sačuvat brak i jebavat se okolo... tako je većini tzv. preljubnika najzabavnije... a ne bacit sve snage na ljubavnicu, odjebat ženu i rastati se.



e baš tako.
ja bih se jos tu usudila dodati, da zapravo u takvom odnosu, znaci zla, azdaja, vjestica supruga; jadan, nevin, ni za sto kriv, utlaceni muskarac, te sama sebe gladna ljubavnica - apsolutno nitko nije niti ne moze biti niti no. 1, niti 2. niti 20, 50. uostalom, zar sama ideja rangiranja u ljubavnom odnosu, ko je tu prvi, ako drugi nije totalno apsurdna?
mislim da tu svi gube.
supruga, na neki svoj nacin, posto duboko vjerujem da je za los brak ipak potrebno dvoje. muskarac, suprug, koji pod izlikom zrtve i nevinasca koje zlom sudbom nije dobio ono sto mu je bogom danom, zparavo bjezi od svega, manipulira, jer je vjerojatno deep down kukavica, slabic. i onda ljubavnica koja se topi od srece jer joj je konacno netko ukazao kak je ona zapravo super, a sve ostale zene, ljudi, u odnosu na nju totalna koma.

zakljucak: takva veza, takav odnos? nezrelo, toksicno, nekreativno i ovisnicko.

posto bi me se sada moglo pozvati na red, zbog vlastitog statusa bivse ljubavnice, odnosno bila u kracoj vezi sa ozenjenim muskarcem, svasta nesto bih sad tu mogla u svoju korist napisati. sto je momentalno nebitno. ali sto zelim reci, da je taj moj muskarac sa prstenom u bilo kojem trenu nase veze, odnosa, sexa, druzenja, jednom gestom, jednim pokusajem krenuo tracat, blatit, zalit se na 'orutnost' svoje zakonite, tresnula bi mu vratima u nos, puno prije nego sto jesam.
__________________
I never think of future - it comes soon enough!
sleepyhead is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 21:20   #35
Quote:
naomi.petric kaže: Pogledaj post
A što ako se preljubnik zaljubi?
yes. jako dobro pitanje. thanks naomi. vjerujem da se tu uopce ne moze sterotipizirati. i muskarci su ljudi.....hahaha....
ali po tim nekim stereotipima, tko je br. 1, tko je br2., kome je bolje ljubavnici ili supruzi, muskarac u prici je gotovo pa cijepljen od zaljubljivanja. on, kao, navodno, zna uzeti sto mu treba, a mislim da je to u realnom zivotu tako jako daleko od istine.
najbolji su mi argumenti kad netko isfura kak ljubavnica dobija ono 'najbolje' od muskarca, a supruga sve ostalo. pa kakvi su to muskarci, jebemu?
a da ne velim da je pitanje dana, kad ce ljubavnica postati supruga, a supruga ljubavnica, pa tako u krug. mislim da su to sve neke neralne i stereotipne price. svaka ima nesto svoje, individualno i posebno.
mozda ono zajednicko - nedostatak prave zelje, hrabrosti, da se razrijesi ono nesto duboko nerazrijeseno.
__________________
I never think of future - it comes soon enough!
sleepyhead is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 21:23   #36
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
znaš u čemu ja mislim da ti griješiš?
u tome što smatraš da većina ljubavnica misli da su na drugom mjestu.

ako i jesu na "drugom mjestu" u smislu tehnikalija tipa "moram provest sa ženom i obitelji božić, vikend, god. odmor" ili "moram na vrijeme doći doma" (i vjerojatno najbitnije: po tome što se slažem da većina muškaraca ipak ne želi ostaviti ženu ako imaju ljubavnicu, nego naprosto žele imati i ženu i ljubavnicu ) po onome što sam ja čula i vidjela, većina ljubavnica je ipak uvjerena da su barem trenutačno No.1, jer uvijek je to neka spika: "njegova žena je vještica - glupa - lijena - nesposoba krava - ružna - debela - zapuštena - ne razumije ga - ne želi spavati s njim - maltretira ga - živčana - neurotična - treba ići psihijatru"... i uvijek je to kao neko uvjerenje "ja sam njegov spas, ja sam sad njegov centar svijeta, ma ja sam idealna žena za njega, šta bi on dao da sam mu zapravo ja žena, a ne ona krava".

uvijek je to neko žaljenje: "jadan on, on je nesretan, njegova žena je niškoristi, a sa mnom je sretan, sa mnom uživa, u mene je stvarno zaljubljen i pati što ne može biti sa mnom".

tako da se o ovim no.1, no. 2 kvalifikacijama može porazmisliti.

jedno je kako to zaista je (da većinom, realno, jesu no.2), ali mislim da je stvar u njihovom uvjerenju: veik dio njih, bar na početku veze ipak žive u uvjerenju da su sad one no.1.
baš sam to htio reć- većina ljubavnica brije da su no1. ili d aće to postati, čak i da će postati no only 1.
u stvari žele tog frajera za sebe i koliko god razumski to ne mogu utemeljiti, ta želja nadvlada.
ali ni je to ni bez vraga, kažu da 30-40% veza počinje s bivšim ljubavnicama koje su psotale službene.....
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 21:27   #37
Quote:
Sarah_9 kaže: Pogledaj post
Meni su zakonite zene najvece guske , zakonski stoje i gutaju sramotu i vezane su za preljubnika. Primaju "gljivice" od drugih zena kad se sa prasenja dovuce smrdljiv doma i imaju konstantno podsjecanje da cak i sto su potpisale pred popom ipak nisu dovoljne za njenog "zakonitog". Sa feministickog pogleda zena koja zakonski drzi prezime ovakve kurve je u biti neinteligentna ako se zavarava da je ona broj 1 .
većina varanih žena ipak za to nema pojma...
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 21:37   #38
Kad bi se preljubnik zaljubio ja bi bižala,nije mi bila želja uzeti rabljenog s prtljagom,fala lipa...
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 21:40   #39
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
baš sam to htio reć- većina ljubavnica brije da su no1. ili d aće to postati, čak i da će postati no only 1.
u stvari žele tog frajera za sebe i koliko god razumski to ne mogu utemeljiti, ta želja nadvlada.
ali ni je to ni bez vraga, kažu da 30-40% veza počinje s bivšim ljubavnicama koje su psotale službene.....

U takav odnos, ako se već ulazi, treba ući s malo pameti. Treba ga shvatiti kao razonodu, a ne kao nešto što ima ikakvu budućnost.
__________________
Ne treba trčati za muškarcem i autobusom. Doći će drugi.
helena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 21:42   #40
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
većina varanih žena ipak za to nema pojma...
nebih se bas s tobom slozila. mozda nemaju pojma na samom pocetku, ali ak se taj neki odnos nastavi, mislim da znaju. osjecaju. nesvjesno znaju. pitanje je jedino da li zapravo zele znati. u kojem trenutku zele te neke stvari prihvatiti.
sumnjam da postoje zene, supruge, ciji muzevi uredno okolo saraju, a one zive, misle da je sve ok. ipak nitko koliko toliko normalan nije sposoban biti takav muljator.
__________________
I never think of future - it comes soon enough!
sleepyhead is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:26.