Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2005., 04:27   #1
Zemljišne knjige

Zamolba.


Dali znate link gdje se mogu pogledati zemljišne knjige.Imaosam ga li je tada sve bilo zagušeno i rekli su daće to urediti.


Zahvalan.
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2005., 10:49   #2
www.pravosudje.hr
developer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2005., 12:08   #3
Zahvaljjem,alinije mi mnogo pomglo,ovdje se traže brojevi čestica a to sada nemam,misliosama da jeto napravito po imenima vlasnika.
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2005., 14:19   #4
Quote:
Svicar kaže:
Zahvaljjem,alinije mi mnogo pomglo,ovdje se traže brojevi čestica a to sada nemam,misliosama da jeto napravito po imenima vlasnika.
onda u katastar idi provjerit broj čestice
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2005., 14:44   #5
Quote:
vaci kaže:
onda u katastar idi provjerit broj čestice
a di je katastar u zagrebu
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2005., 14:56   #6
Quote:
NoWa kaže:
a di je katastar u zagrebu
mislim da je jedan tam u vukovarskoj....izmedju filozofskog i savske...a tam su spori u pič mač. lik mi 40 minuta printao dva identična papira A4 formata na kojem je popunjenost bila cca. 20%
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2005., 16:33   #7
Quote:
NoWa kaže:
a di je katastar u zagrebu
na vukovarskoj, kad kreneš od savske put općinskog suda na desnoj strani, nije baš uočljivo, neka bezveze zgrada, al ima ploču
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2005., 17:48   #8
https://e-uprava.gzaop.hr/

i pod katastar
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 02:34   #9
Quote:
nosorog kaže:
Neradi,jel ima neki drugi link?
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 03:05   #10
A gzaop je nedavno postao apis-it

pa je nova adresa:

https://e-uprava.apis-it.hr/katweb/servlet/Logon
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 12:46   #11
http://www.katastar.hr/dgu/ind.php
__________________
MiSviDoma
bamboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 13:20   #12
Quote:
bamboo kaže:

Hvala na trudu,ali,dali negdje ima da ja trazim po prezimenu i imenu,upisem svoje prezime i ime i vidim stomi ce caca prepisao i td.Ako znam broj cestice onda to mogu dobiti samo kada odem u ured.
Razumijete,dodjem u jedno mjesto,zelim kupiti par kuca,upisem prezime i vidim dali je vlasnik iste ili mozda ima neki teret i sl.
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 15:15   #13
koliko ja znam nema pretrage po imenu i prezimenu .... to bi po meni bila povreda privatnosti...zašto bi moj susjed znao što ja imam u vlasništvu
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 17:18   #14
Quote:
Svicar kaže:
Hvala na trudu,ali,dali negdje ima da ja trazim po prezimenu i imenu,upisem svoje prezime i ime i vidim stomi ce caca prepisao i td.Ako znam broj cestice onda to mogu dobiti samo kada odem u ured.
Razumijete,dodjem u jedno mjesto,zelim kupiti par kuca,upisem prezime i vidim dali je vlasnik iste ili mozda ima neki teret i sl.
nema tog, to je kontra ikakve privatnosti...

Ali ima na onom mom zadnjem linku pretraga po adresi (za ZAGREB samo), a na katastar.hr je sve... jasno moraš znat broj čestice
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 18:43   #15
Quote:
Lavica02 kaže:
koliko ja znam nema pretrage po imenu i prezimenu .... to bi po meni bila povreda privatnosti...zašto bi moj susjed znao što ja imam u vlasništvu
Pa, u zemljišniku (klasičnom) ćeš to uredno vidjeti... Nema tajnog vlasništva nekretnina.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 20:23   #16
Quote:
SETRA Samoborček kaže:
nema tog, to je kontra ikakve privatnosti...

Ali ima na onom mom zadnjem linku pretraga po adresi (za ZAGREB samo), a na katastar.hr je sve... jasno moraš znat broj čestice

Daj reci,u cemu je fora da se ovo sve kao fol stavlja na net kada se nemoze vidjeti,ako znam broj cestice znam sve,Moj caca je nakupovoa toga pre rata i niakd nezna sto je njegovo,dali su cetnici sto pobrisali ,dali netko ima na to poticaj i sl.
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 21:54   #17
može li se negdje (s neta) isprintati Kopija katastarskog plana za određenu katastarsku općinu i sl.?????
ava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 22:06   #18
Quote:
Vojky kaže:
Pa, u zemljišniku (klasičnom) ćeš to uredno vidjeti... Nema tajnog vlasništva nekretnina.
da li bilo tko ( ne govor ovdje o sudstvu i organima vlasti) može doći tamo i tražiti da mu se izlista sve što njegov susjed ima u vlasništvu...ukoliko može to je povreda moje privatnosti ...po tome svako bi mogao doći u banku i zatražiti isto, ali mu to baš i ne bi uspjelo

pokretač topica bi na internetu a mu se izlista njegovo vlasništvo ... znači dostupno svakome tko ima internet da upiše ime i prezime i hop ....
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 22:34   #19
Quote:
Lavica02 kaže:
da li bilo tko ( ne govor ovdje o sudstvu i organima vlasti) može doći tamo i tražiti da mu se izlista sve što njegov susjed ima u vlasništvu...ukoliko može to je povreda moje privatnosti ...
Naravno da može, kako bi se inače znalo čije je nešto? Zemljišne knjige su javne knjige, to je jedno od njihovih osnovnih načela.

Ono što ne postoji kako javno dostupno jest pretraživač po imenu i prezimenu (stari štos, kako se ne bi lako došlo do podataka, nemaš npr. ni u registru trgovačkih društava provjeru tko je u kojem nadzornom).

Zakon o zemljišnim knjigama:

(1) Zemljišna knjiga je javna.

(2) Svatko može zahtijevati uvid u zemljišnu knjigu i sve pomoćne popise u nazočnosti voditelja zemljišne knjige i iz nje dobiti izvatke odnosno ispise i prijepise.

Članak 29.

(1) Za svaku glavnu knjigu vodi se popis katastarskih čestica i popis njihovih adresa, popis vlasnika i nositelja prava građenja, popis predbilježenih vlasnika te drugi pomoćni popisi određeni ovim Zakonom ili drugim propisom.

(2) Način vođenja pomoćnih popisa iz stavka 1. ovoga članka određuje ministar pravosuđa.


Švicar, najbolje uzmi lokalnog odvjetnika da ti to pogleda, i nadaj se da su pomoćni propisi uredno vođeni ako nije sve već prebačeno u elektroničke knjige (jer sigurno imaju više mogućnosti za pretraživanje od javno dostupnog preglednika).
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 22:41   #20
Quote:
Vojky kaže:
Naravno da može, kako bi se inače znalo čije je nešto? Zemljišne knjige su javne knjige, to je jedno od njihovih osnovnih načela.

Ono što ne postoji kako javno dostupno jest pretraživač po imenu i prezimenu (stari štos, kako se ne bi lako došlo do podataka, nemaš npr. ni u registru trgovačkih društava provjeru tko je u kojem nadzornom).

Ali, možeš provjeriti česticu po česticu, bez da navodiš razlog.
pa o tome i pričam .... nema pretraživanja po imenu i prezimenu već po čestici --> i to je OK i to mora biti, ali da sada netko izlista sve moje nekretnine (jer eto tako netko želi vidjeti što ja sve posjedujem (mislim jednog lijepog dana)) samo tako jer mu se hoće -> tu ponavljam ne mislim na organe vlasti
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.