Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2013., 23:34   #1
Imam problem - zanoktica (lat. paronychia)

Pozdrav.

Još u djetinjstvu imao sam problema sa zanokticama na prstima na nozi. Tako sam s 10 godina operirao na palcu lijeve noge zanokticu i s jedne i s druge strane nokta. Veoma bolno, a oporavak traje nekoliko dana.

Onda mi se u 12.-13. godini pojavila zanoktica na drugoj nozi, opet na palcu. Uz savjete par osoba pod zanokticu sam podvlačio tamponiće i vatu natopljenu medicinskim alkoholom ili rivanolom. Podvlačio sam tako 15ak dana svaku večer i na tom mjestu urastanje mesa preko nokta je stalo samo od sebe, a izraslina se tako umrtvila da sam višak stvorenog mesa makazicama kidao svaku večer dok nisam palac vratio u prvobitno stanje.

Onda sam sebi rekao da se ovaj problem može riješiti bez kirurškog zahvata i zaista je bilo tako. Podvlačenje vate se pokazao kao pravi potez.

E od te 13. godine nisam imao problema evo sve do prije jedno mjesec dana. Prije mjesec dana sam pogrešno i previše otkinuo nokat na desnom palcu noge i počela mi se stvarati zanoktica. Opet sam počeo pred Novu podvlačiti vatu i sve mi se počelo smirivati te sam imao u cilju riješiti problem kao prije 10ak godina. I belaj - došla Nova godina, ovo ono provod u klubu, znate kako je to, stotine ljudi, svak vam stane na nogu. Ja dan poslije Nove pogledao prst - užasno stanje. Pojavilo mi se živo meso preko četvrtine nokta sa strane i odozgo. Onda sam da bi smirio upalu sve do jučer mazao čajevcem koji je inače antiseptik. I zaista upala mi se smirila, ali mi je i dalje zanoktica tu i užasno boli.

Jučer i večeras sam podvlačio pod meso i pod nokat vatu natopljenu rivanolom, ali to je jao teško i skoro nemoguće jer mi je tu živo meso i krvari.

Šta da radim po vašem mišljenju? Pitam one koji imaji iskustva. Da li da nastavim podvlačiti i ima li previše frke što mi to malo krvari? Ne bih volio na kirurški zahvat, jer sad nemam ni vremena za to - idu mi ispitni rokovi za 10ak dana. Da li je uopće ovo moguće riješiti na ovaj način?
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:31.