Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2010., 22:15   #101
Stavi konkretni post u kojem se ta rijec spominje. To se dobije klikanjem na brojku u gornjem desnom kutu posta.
Ili kopiraj.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 00:29   #102
Evo, budem ja

Pozdrav... Već duže vremena imam problema sa orgazmom. Naime, vjerojatno sam jedini muškarac na svijetu koji glumi taj čin.
Pokupio sam pred par dana jednu malu vani... I pohvatali smo se i sve je super... Ona super izgleda, nije debela, nije mršava ima sisu, guzu... Ne smrdi. Samo... S njom ne mogu svršiti... Ne znam zasto je to... No kad sam puknuo jednu drugu malu (koja usput nije toliko zgodna kao ova prva) lansirao sam takav gejzir da to nije istina.
Je li problem u meni ili je to zato što ima ćuf dolje... Ili je problem što ima razdvojene gornje sjekutiće? Pomagajte!!! Ima li netko ovakvih problema...?


__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 00:42   #103


Zenski rod, cufta.

Ne znam, ali Gugl nudi ovakve primjere:

"Jes' Baba, one su se sigurno sakrile", odgovara Senija, ponavljajući babine riječi kao papagaj. Iza nje Husein onako mali basrlja i viče: "Ćuf, ćuf koka, ćuf koka, ćuf."
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 14:25   #104
A može biti i da dolazi od talijanskog ciuffo (ćufo) - pramen, čuperak, uvojak. Obično kad se prisvajaju talijanizmi se izbacuje zadnji samoglasnik - kontekstu mi izgleda logičnije.
Djlula is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 17:29   #105
Da, ali šta je to ustvari?
Dementius is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 19:10   #106
ima i ric u dalmaciji "ćifut" sta po narodnom znaci "seljacina" ili neobrijan,šporak,smrdljiv i nekulturan

A sama ric ćuf moze bit dialekt od rici cuf,sta znaci čuperak
duje44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 22:20   #107
Nisam htjela ovo komentirati ali ne mogu vise izdrzati.


Da vidimo, hmmm, o cemu bi se tu moglo raditi?


Nije mi jasno da nikome od vas nije palo na pamet da se tu radi o izvjesnom dijelu tijela kod cure koja isti valjda ne brije, pobogu!

Pa ne cini mi se da se u danom kontekstu ista mora citati izmedju redaka.

ps. il se svi lagano zajebavate?
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 23:17   #108
Žena mi ima čuf pa dobro znam šta je čuf.
F.O.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 17:07   #109
Zna li netko stoznaci ˝talicni˝, kao u naslovu ˝Talicni Tom˝?

Hvala
ArkinAardvark is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 17:23   #110
Quote:
Dementius kaže: Pogledaj post
Da, ali šta je to ustvari?
Eno, napisao/la ti je gore Djlula.

Quote:
duje44 kaže: Pogledaj post
ima i ric u dalmaciji "ćifut" sta po narodnom znaci "seljacina" ili neobrijan,šporak,smrdljiv i nekulturan
Cifut je pogrdna rijec za Zidova! O, Boze...

Quote:
rokolina kaže: Pogledaj post
Nisam htjela ovo komentirati ali ne mogu vise izdrzati.


Da vidimo, hmmm, o cemu bi se tu moglo raditi?


Nije mi jasno da nikome od vas nije palo na pamet da se tu radi o izvjesnom dijelu tijela kod cure koja isti valjda ne brije, pobogu!

Pa ne cini mi se da se u danom kontekstu ista mora citati izmedju redaka.

ps. il se svi lagano zajebavate?
Pa skuzili smo da je, jelte, muf u pitanju, ali nismo znali etimologiju!
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 17:24   #111
Exclamation

Quote:
ArkinAardvark kaže: Pogledaj post
Zna li netko stoznaci ˝talicni˝, kao u naslovu ˝Talicni Tom˝?

Hvala
Pa to ti je Lucky Luke.


HJP kaže 'vako:

tàlišan

tàlišan (tàličan) prid. 〈odr. -šnī〉


reg. koji je praćen talihom; koji je sretnik, srećković
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 17:26   #112
Quote:
ArkinAardvark kaže: Pogledaj post
Zna li netko stoznaci ˝talicni˝, kao u naslovu ˝Talicni Tom˝?

Hvala

Koji je pracen talihom
.

EDIT:
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 04:05   #113
Značenje riječi "Politehnika"?

Lijep pozdrav!

Može li mi netko objasniti ovu riječ/imenicu?

Čime se politehnika bavi, koje joj je područje ljudskog djelovanja i što politehničari rade?

Zahvaljujem svima.
kosporet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 13:38   #114
Premješteno sa KZŠIS-a

Šaljite dalje ako ne spada tu.
__________________
We are the fools of Time and Terror: Days
Steal on us, and steal from us; yet we live,
Loathing our life, and dreading still to die"
Countess is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 13:43   #115
Definicija: 1. visoka tehnička škola, podijeljena na odjele prema različitim strukama [upisati politehniku]; 2. tehničke znanosti, industrijski dizajn i primijenjene discipline kao skupni pojam (u smislu tehnike u cjelini).
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 13:47   #116
Nije to visoka škola kao što većina misli. Politehnika je znanost, a neznam o čemu.

Ovdje se jasno vidi da se uče novine a dobivaš diplomu politehničara - http://www.ffri.uniri.hr/politehnika/preddiplomski.htm.

Mene zanima konkretno što mogu radit sa tom diplomom?
kosporet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 16:03   #117
Ugrubo:
Politehnika - praksa i malo teorije
Fakulteta - teorija i malo prakse
Sa diplomom politehnike se možeš vrlo brzo zaposliti, recimo kao vođa proizvodnje, i nitko ti neće zamjeriti da nemaš pojma ko je bio Shakespeare ili Sokrat...
__________________
Juhu Bruhu
Bruh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 18:32   #118
Definicija Politehnike je odlična. Baš sam tražio takvo objašnjenje.
Pa dobro, jel mi nitko ne može objasniti detaljno tu imenicu?? Politehnika je studijski program koji kad završiš imaš diplomu politehničara, kao i kad završiš pravo - pravnika.
Politehnika nije učilište kao što neki tvrde nego fakultetski smjer. Molio bih one koji znaju što je politehnika da mi u kratkim crtama objasne. Ovi drugi neka ne pišu gluposti.
kosporet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 20:14   #119
Od grčki "poli"+"tehnika" = raznovrstne stručnosti. Dakle, čini mi se da se ne može dobiti diplomu za politehničara. Postojeće politehnike u EU se bave arhitekturom, dizajna, inženjernje nauke itd. tako da se dobija diplom za određenoj vrsti struci ... već ovisno od specializacije odnosno stupanj bakalaur ili magister Potraži Milanska politehnika (Politecnico di Milano - http://www.polimi.it/) pa će ti biti jasnije. Naravno to je moje mišlenje. Nemam pojma kakve su kod vas odredbe i na kakav je način utemeljena ta politehnika.

Zadnje uređivanje HawkStr : 29.01.2011. at 20:19.
HawkStr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 20:45   #120
Quote:
HawkStr kaže: Pogledaj post
Od grčki "poli"+"tehnika" = raznovrstne stručnosti. Dakle, čini mi se da se ne može dobiti diplomu za politehničara. Postojeće politehnike u EU se bave arhitekturom, dizajna, inženjernje nauke itd. tako da se dobija diplom za određenoj vrsti struci ... već ovisno od specializacije odnosno stupanj bakalaur ili magister Potraži Milanska politehnika (Politecnico di Milano - http://www.polimi.it/) pa će ti biti jasnije. Naravno to je moje mišlenje. Nemam pojma kakve su kod vas odredbe i na kakav je način utemeljena ta politehnika.
Malo mi je jasnije. Kod nas možda ne postoje još ti smjerovi kao kod vas nego se gleda općenito navedena znanost.
kosporet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:10.