Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2010., 11:28   #6741
Dragi moji ,
šta da kažem a da ne djeluje preuveličano...
Koncert Josipe Lisac je bio fantastičan , ona divna , harizmatična , veličanstvena ... jedna riječ -Josipa.
Uživala sam u dobro poznatim kompozicijama , uživala u njenoj interpretaciji , fantastičnim inprovizacijama , neviđenoj energiji na sceni, sve u svemu čista 10.
luna mn is offline  
Old 22.10.2010., 11:39   #6742
Hvala Iva,

ja sam kao i svaki štreber , odmah poslušala i uradila kako je rečeno .
Poljubac

Zadnje uređivanje luna mn : 22.10.2010. at 12:04.
luna mn is offline  
Old 22.10.2010., 13:29   #6743
Quote:
Viktoria 51 kaže: Pogledaj post
Dobro vece svima !

Evo najzad i ja da se javim ovom veselom drustvu. Neki dan mi je stigla otpusna lista sa Dg/ Rheumatoid arthritis seropositivqa gr I. Herpes-zoster i Th /Diprophos amp.i.m. na 3 sedmice posle toga Metotrexat tbl.

Skoro godinu dana lutanja.... te Sjogren, te lupus, te nista i svasta....

Najzad RA - pa sta dragi Bog da !

Da li je neko pio Metotrexat tbl. ???

Sve vas lepo pozdravljam i zelim sve najbolje !!!
To ti je citostatik i dosta često se daje kod reumatoidnog artritisa. A ko i sve ove naše tablete ima dosta nuspojava al vjerujem da nećeš dobiti neke visoke doze. Mislim da je netko ovdje pisao da pije Imuran, on je isto citostatik pa neka ti kažu koju su nuspojave od njega.

Quote:
Ziza Kovacevic kaže: Pogledaj post
leeloo kakva si ti danas jesu li ti prosle te modrice od pada i udaraca.
mi izgleda koristimo svaki momenat dok nam forum radi da smo aktivne.

sta nam je sa ostalim dugo nam se nije javila Sudoku voljela bi cuti da li je dobro.

pozdrav i svim ostalim da koga ne zaboravim i svima dobro zdravlje zelim a posebno Angel i ako mozes javi nam samo da ide nabolje.

Deeja nam se isto nije dugo javila nadam se da je dobro kao i Marina, hard rocky, rock baby i dr.
Ma moje modrice su ti sad u duginim bojama. Ne znam šta nam je sa sudoku, nije nam se stvarno dugo javila, nadam se da je dobro.

nadam se da su nam i ostali dobro pogotovo Angel. Vjerujem da nas čita pa bih joj poslala jednu ogromnu pusu. Nadam se da će nam se javiti uskoro.

Quote:
Pjetra kaže: Pogledaj post
najprije da vas svih pozdravim,jedan dan me nema,a vi ispunili dvi stranice!Dobrodosla moja sumjestanko,Ljiljana,i sretan ti rodjendan!Luna,kako je bilo na koncertu?Draga Zizo,i tebe zacas svladaju emocije,to je valjda odlika svih nas lupusica(ili nas u najboljim godinama..)A za Ivino pisanje,sta reci,dira u dusu.Victorija,eto,nesto su ti isljucili od bolesti,i to je dobro,sad hrabro s tim sta je,bit ce dobro.Begemotice,cini mi se da si se prepala,nemoj,to nam ne cini dobro!Pozdrav Gogi,Renchy,Betilli i bebici!Leeloo,kako se snalazis u novoj funkciji?Pero,u pravu si skroz,u desnom ramenu imam to jedno bolno mjesto,nakupina calcif.kazu u nalazu,a morat cu te poslusati sta se tice zuci i jetre,jedan UZ mi ne gine!Hvala na sugestiji!I na kraju,pozdravljam i sve ostale,da koga ne preskocim!
A snašla sam se, imam dobru instruktoricu, našu moderatoricu na Zdravlju Silvery i moderatora Termination.

Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Dobro jutro drago drustvance, ili boje reci , dobar dan!

Trebalo mi je vremena da sve lepo i pazljivo iscitam, vidim ima tu lepih vesti (Betili), pa lepih planova (Luna i Sasa), mozda koji simptomcic i analiza malo losija, vidim Pjetra nam pise od jutros, dakle, nije na poslu-produzeni vikend, slobodan dan, odmor, nadam se da si dobro Pjetra, Renchi, zaposlena mama, ma svi smo tu... Ali mi nesto ovi nasi simptomi razni koji se samo nizu, nizu, nisu dali mira i pronadjem jedan link, izvesnog gospodina Severina, pa vidim da za sve bukvalno od nas ima po neki napisan red, a u vezi sa SLE .
Kao svaki "strogi profa", pre novog gradiva, hajde da malo obnovimo staro

http://www.cafekajak.com/DomZdravlja/SR/lupus.html

Pisemo se, nadam se da cete dobiti odgovore neke, kao sto sam ja dobila, pa cemo da pricamo.

"Pocnite sa citanjem, svako u svoju knjigu, nema pricanja ni okretanja, kad zavrsite, dignite ruku"
Iva jesi se jučer dobro provela? Znam da si napisala da imaš slatke obaveze, što znači da je sigurno bilo nešto lijepo.

Quote:
luna mn kaže: Pogledaj post
Dragi moji ,
šta da kažem a da ne djeluje preuveličano...
Koncert Josipe Lisac je bio fantastičan , ona divna , harizmatična , veličanstvena ... jedna riječ -Josipa.
Uživala sam u dobro poznatim kompozicijama , uživala u njenoj interpretaciji , fantastičnim inprovizacijama , neviđenoj energiji na sceni, sve u svemu čista 10.
Kod nas je danas Tony Cetinski, tek sam danas skontala. Išla bi na koncert al su mu skupe ulaznice, 90 kn, iako uvijek bude fantastična atmosfera.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 22.10.2010., 13:36   #6744
Draga Luna,
bas mi je drago da si se lepo provela. Zaista, muzika, pa jos "ziva", koncert, to je poseban dogadjaj i ostanemo jos danima pod tim utiskom ( a secamo se godinama). Najvise sam pevala Josipinu pesmi "Magla svuda, magla oko nas", to je bas bio hit.

Posle (eh, godine),mongo vise bih slusala "Jedna mladost.... i ono cuveno---ko, zna, mozda na me ceka neki drugi svijet, ko zna..... pa onda one reci ...jedna od tisucu bit cu bas ja..." Ma verujem da se orila dvorana.

Ne znam da li ove malde(mladje malo od nas) znaju za te pesme, nisu mi tu deca da ih pitam.

Drago mi je da si uradila domaci, sedi, pet!
iva64 is offline  
Old 22.10.2010., 13:46   #6745
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Draga Luna,


Drago mi je da si uradila domaci, sedi, pet!


URAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
luna mn is offline  
Old 22.10.2010., 13:49   #6746
pozdrav svima, a poseban mojoj sumještanki...jednom je latinica imala temu o rijetkim boleštinama, između ostalih i SLE, a nas ima ko u priči, na izvoz...samo u Šibeniku oko 20, ako ne i više...nađemo se na kavi?
Ljines is offline  
Old 22.10.2010., 14:15   #6747
Nisam mogla da odolim, evo te pesme u celosti:





Jedna mladost, jedan svijet nade
raste tiho u srcu tvom
drugi za te ovaj svijet grade
s malo prave istine u tom

Pricaju ti price te
i svaka ima svoj sretan kraj
al presucuju da taj svijet
krade bas tvog sunca sjaj

Jedna mladost, jedan san srece
al do nje jos dalek dug put
i dok srce na svoj put krece
u taj svijet procvao i zut

Odjednom ce shvatit sve
kako nigdje nema plamena tog
poput mrtve rijeke
svijet tece bez cilja svog

Tko zna, mozda na me
ceka neki drugi svijet
tko zna, i u mraku
katkad nikne divan cvijet

Mozda, tko zna
jedna od sretnih
jedna od tisucu
bit cu bas ja tko da zna



Pozdrav i bravo za inicjativu,Ljiljana, nase Sibencanke pice kavicu zajedno, mi takodje mozemo, ali samo virtualnu
iva64 is offline  
Old 22.10.2010., 14:25   #6748
Draga Leeloo,
znam da si diplomirala Ekonomiju, ali Medicina je mozda tvoj latentni poziv.
Vidim kako lepo i svima objasnjavas.

E, da, ja i ne napisah, juce smo moj muzic-puzic, zajedno sa najmilijima i drustvancetom imali zurku povodom 20 godina braka!

Evo, jos mi osmeh ne slilazi sa lica.
Sve vas grlim i ljubim !
iva64 is offline  
Old 22.10.2010., 15:06   #6749
Question Draga Iva,

u pravu si,malo odmaram i bas cilo jutro uzivam,a danas mi pase ona-Danas sam luda,hocu samocu...I evo,navukla se na ovaj forum,totalno,cim ugrabim lap.otvaram str.i citanjac..Ljiljana,nisam znala da nas toliko ima,za kavicu vazi,dogovorit cemo se.A jos da ne zaboravim,Iva i ja bi odgovarala za pet,pomno procitala i naucila,kad slijedi ispitivanje?
Pjetra is offline  
Old 22.10.2010., 15:16   #6750
Draga Iva,od srca cestitam!

Onaj smajlic od maloprije je trebao biti na kraju,sorry,greska!
Pjetra is offline  
Old 22.10.2010., 15:49   #6751
pozdrav, svima:neću peticu to nije za mene, ja u zadnjoj klupi pravin nered....kaže "knjiga" potrebno uključiti: imunologa, hematologa, dermatologa, nefrologa, reumatologa, neurologa, fizijatra, I kad bi svima tima prošla kroz ruke zbilja bi mi triba PSIHIJATAR!!!!! baš me zanima tko je imao posla bar sa dvojicom al u vezi SLE:
Ljines is offline  
Old 22.10.2010., 15:52   #6752
iva važi, uvik za
Ljines is offline  
Old 22.10.2010., 17:33   #6753
IVA

Čestitam ti na gosišnjici!!!! Lijepa brojka, vjerujem da vam je bilo predivno jučer.

Pusa!!
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 22.10.2010., 18:37   #6754
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post

E, da, ja i ne napisah, juce smo moj muzic-puzic, zajedno sa najmilijima i drustvancetom imali zurku povodom 20 godina braka!

Evo, jos mi osmeh ne slilazi sa lica.
Čestitam od srca
luna mn is offline  
Old 22.10.2010., 19:12   #6755
Hvala vam svima, drage moje, zaista znaci imati vas za divne prijatelje i podrsku.
Juce nam je bilo veselo. Bilo je tu 3 generacije, a ova najmladja se odusevila kad je gledala snimke sa vencanja-pa komentari"vidi mog tatu!-- vidi, vidi mamu, jao cika Dule...eno sam ja,"itd... Komentari na gabrite (uglavnom muske), frizure, lepotu, mladost...ali nije bilo patetike niti zala.. ma nek se okupljamo, samo da to budu lepi trenuci.

Draga Ljiljana, ipak za rad na casu, pet! Ma vidis kako si sve lepo naucila, a ovo za specijaliste, nisam samo kod nefrologa isla. A za psihijatra, veruj mi, koja stranica pre, naci ces postove gde sam pisala kako mi u svako Domu zdravlja imamo psihijatre i kako su to uglavnom fini ljudi, a nikad nema guzve. Mnogi moji prijatelji (naravno i ja , cak jednom i moj muz) smo isli, ne zbog, hvala Bogu nekih teskih stanja, ali eto... poslovni, stres, nervoze, zivot koji te melje u velikom gradu, razocaranost mozda situacijom u braku, odnosom sa decom, mozda podvalcenja crte u nekim srednjim godinama (oko 45), razliciti razlozi.... i pomoglo je, barem meni.

Pjetra, Carpe Diem, uzivaj!

Draga Viktoria, ni RA nije naivna dijagnoza, a za Zoster znam da ume da bude bolan. Nadam se da su ti se smirili simptomi. Da li si dobijala Aciklovir za njega?

Za ovu kombinaciju lekova za RA znam, daj Boze da ti pomogne.
Nadam, se, bez obzira sto nije potvrdjen SLE ( i ne potvrdio se, pu, pu), ostajes sa nama, zar ne. nemoj da te preuzmu oni sa RA foruma, ti si nasa!

Leeloo, modu, pomagaj u nagovaranju!
iva64 is offline  
Old 22.10.2010., 19:34   #6756
Curke moje drage molim vas za pozornost.

Budući da nam forum u zadnje vrijeme jako šteka dobili smo neke naputke. Molim vas nemojte quotati svaki post posebno i tako odgovarati svakome ponaosob nego koristite opciju multi quote.

Evo sad ću vam objasniti kako se to koristi za one koji ne znaju.

Pored tipke quote postoji jedna mala tipka na kojoj se nalazi plusić. To stisnete za svaki post koji želite quotati (kad to stisnete ta tipkica vam postane crvena i pojavi se na njoj minus). Tako možete označiti sve postove koje želite quotati i na posljednjem označenom postu stisnete tipku quote.

E da, pazite koliko sve ukupno ima smajlića i sa quotanim tekstom jer forum dopušta samo 10 smajlića odjednom.

Pusa svima i ako vam nešto nije jasno slobodno me pitajte, rado ću vam objasniti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 22.10.2010., 19:44   #6757
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Curke moje drage molim vas za pozornost.

Budući da nam forum u zadnje vrijeme jako šteka dobili smo neke naputke. Molim vas nemojte quotati svaki post posebno i tako odgovarati svakome ponaosob nego koristite opciju multi quote.

Evo sad ću vam objasniti kako se to koristi za one koji ne znaju.

Pored tipke quote postoji jedna mala tipka na kojoj se nalazi plusić. To stisnete za svaki post koji želite quotati (kad to stisnete ta tipkica vam postane crvena i pojavi se na njoj minus). Tako možete označiti sve postove koje želite quotati i na posljednjem označenom postu stisnete tipku quote.

E da, pazite koliko sve ukupno ima smajlića i sa quotanim tekstom jer forum dopušta samo 10 smajlića odjednom.

Pusa svima i ako vam nešto nije jasno slobodno me pitajte, rado ću vam objasniti.
test

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Čestitam ti na gosišnjici!!!! Lijepa brojka, vjerujem da vam je bilo predivno jučer.

Pusa!!
test

ako upali ura za mene
luna mn is offline  
Old 22.10.2010., 19:44   #6758
upalilo . naučila , bravo meni
luna mn is offline  
Old 22.10.2010., 19:47   #6759


Jeeee, dobro sam onda objasnila. Bilo me strah da nećete shvatiti o čem ja trabunjam.

Uglavnom tako možete quotati sve koje želite. Ako baš ne želite da vam bude ogroman post smijete ga rascjepkati na dva puta.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 22.10.2010., 21:03   #6760
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Curke moje drage molim vas za pozornost.

Budući da nam forum u zadnje vrijeme jako šteka dobili smo neke naputke. Molim vas nemojte quotati svaki post posebno i tako odgovarati svakome ponaosob nego koristite opciju multi quote.

Evo sad ću vam objasniti kako se to koristi za one koji ne znaju.

Pored tipke quote postoji jedna mala tipka na kojoj se nalazi plusić. To stisnete za svaki post koji želite quotati (kad to stisnete ta tipkica vam postane crvena i pojavi se na njoj minus). Tako možete označiti sve postove koje želite quotati i na posljednjem označenom postu stisnete tipku quote.

E da, pazite koliko sve ukupno ima smajlića i sa quotanim tekstom jer forum dopušta samo 10 smajlića odjednom.

Pusa svima i ako vam nešto nije jasno slobodno me pitajte, rado ću vam objasniti.
Quote:
luna mn kaže: Pogledaj post
Čestitam od srca
Quote:
ljiLjana21 kaže: Pogledaj post
iva važi, uvik za
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post


Jeeee, dobro sam onda objasnila. Bilo me strah da nećete shvatiti o čem ja trabunjam.

Uglavnom tako možete quotati sve koje želite. Ako baš ne želite da vam bude ogroman post smijete ga rascjepkati na dva puta.
Valjda sam i ja naucila, hvala, profesorice Leeloo!

Uzgred, sluzim se nekim trikovima koje mi je ova sajber generacija objasnila, da bih poslala post, evo vec drugi dan...Cesto je pisano mnogo ranije nego sto se objavi, jer server nece da prihvati...
Pusa!
iva64 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.