Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2006., 12:09   #1
savjet za prilog uz pohane šnicle

Ljudi, idem peći pohano bijelo meso za ručak, a nemam nikakve ideje što bih uz to osim dooooooosadnih krumpira i riže! Svaku nedjelju isto - piletina i krumpiri, piletina i rizi-bizi. Već mi to izlazi na uši... Ima li netko savjet za nešto drugo (dovoljno "nedjeljno") uz te pohane pileće šniclice?! Thx unaprijed!
silly_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 12:10   #2
karfijol iz mikrovalne





sorry...

bez zajebancije, meni je karfijol (preliven sa prezlima ili vrhnjem) fakat super prilog uz nesto pohano...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 12:13   #3
Quote:
kemik kaže:
karfijol iz mikrovalne





sorry...

bez zajebancije, meni je karfijol (preliven sa prezlima ili vrhnjem) fakat super prilog uz nesto pohano...
Super savjet, ali imala sam to u petak uz sojine pljeskavice, tako da... Inače, super mi je to. Još neka ideja?
silly_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 12:48   #4
Pretpostavljam da je kasno... ali možda upali za neki drugi ručak - riža kao omlet...

Skuhaš rižu (za nas troje - 125 grama - ona veća vrećica). Istučeš snijeg od 3-4 bjelanjka, u snijeg lagano umiješaš pripadajuće žumanjke i onda kuhanu rižu. Dodati vegete, i ispeći na tavi - ili jedan veliki ili male omlete. Ukrasiš peršinom - i to je to!
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 12:51   #5
Quote:
BBlue kaže:
Pretpostavljam da je kasno... ali možda upali za neki drugi ručak - riža kao omlet...

Skuhaš rižu (za nas troje - 125 grama - ona veća vrećica). Istučeš snijeg od 3-4 bjelanjka, u snijeg lagano umiješaš pripadajuće žumanjke i onda kuhanu rižu. Dodati vegete, i ispeći na tavi - ili jedan veliki ili male omlete. Ukrasiš peršinom - i to je to!

c/p u malu knjizicu


_____

pire s prokulicama, peceni krumpir u vrhnju, grasak/mrkva na maslacu, rizi bizi, grasak u vrhnju...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 13:01   #6
Quote:
BBlue kaže:
Pretpostavljam da je kasno... ali možda upali za neki drugi ručak - riža kao omlet...

Skuhaš rižu (za nas troje - 125 grama - ona veća vrećica). Istučeš snijeg od 3-4 bjelanjka, u snijeg lagano umiješaš pripadajuće žumanjke i onda kuhanu rižu. Dodati vegete, i ispeći na tavi - ili jedan veliki ili male omlete. Ukrasiš peršinom - i to je to!
Hm, budući da sam friška kuharica nisam imala pojma da takvo što uopće postoji! Hvala puno na savjetu! I, nije prekasno, dragi dolazi kasnije s posla nego inače, pa ću i ja malo kasniti... Iako ću pokušati ovo danas, i drugi savjeti su dobrodošli - za neku drugu nedjelju.
silly_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 13:12   #7
Uz pohane šnicle dobri su i kroketi od krumpira. Tijesto kao za njoke, samo napraviš male valjčiće, kad pohaš šnicle, spohaš i njih.....
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 13:14   #8
da te upozorim... riza s jajima je izuzetno zasitna i teska i maltene obrok za sebe
u kombinaciji sa mesom i to jos pohanim je malo too much
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 13:24   #9
Quote:
joujou kaže:
da te upozorim... riza s jajima je izuzetno zasitna i teska i maltene obrok za sebe
u kombinaciji sa mesom i to jos pohanim je malo too much
Hvala na upozorenju. Mislila sam ionako napraviti manju mjeru od onoga što je predloženo, pa tek toliko da nešto imamo uz te šniclice. Jedva čekam ručak, napravit ću i zelenu salatu uz to, mislim da će biti baš
silly_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 13:28   #10
kad već pohaš piletinu - pohaj i tikvice

a piletina je najmanje dosadna u kineskoj kuhinji...i ne mora biti savršeno kao od kineza, bit će šareno i zanimljivog, drugačijeg okusa

inače, slažem se s joujou. nije loše razmišljati i o tome.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 13:39   #11
Quote:
Lapulapu kaže:
kad već pohaš piletinu - pohaj i tikvice

a piletina je najmanje dosadna u kineskoj kuhinji...i ne mora biti savršeno kao od kineza, bit će šareno i zanimljivog, drugačijeg okusa

inače, slažem se s joujou. nije loše razmišljati i o tome.
Pohala sam patlidžane neki dan, pa bi tikvice danas bile too much, a piletinu na kineski ponekad pravim, i super je stvar, samo što mi to nekako nije nedjeljno! Kad malo bolje razmislim, i nisam tako friška kao što sam mislila. Pravim ja već dosta toga. Malo sam pravila i dok sam bila kod kuće, ali otkako živim s dragim nekoliko mjeseci ponekad mi ponestane ideja, pa hvala svima na savjetima. Samo dajte...
silly_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 13:44   #12
meni je uz pohano riža No1! ak ti je dosadan rizibizi, onda napravi rižoto od šampinjona. ili pire krumpir i umak od šampača, to je isto zakončina! a i bbbbbbblue ima dobar prijedlog s kroketima
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 13:57   #13
a ako ti se zaista ne da komplicirati život, napravi salatu od svega što nađeš u frižideru
Kruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 14:49   #14
kuskus napravljen kao salata.
Skuhaš ga malo, narežeš paprike, paradajza, luka, češnjaka, maslinovog ulja, limunovog soka - ma staviš sve šta ti se sviđa!

Ili smućkaš neku salatu - par listova zelene salate, paprike, paradajza, šaku ili dvije kuhanih makarona, kukuruza, kockice sira....začiniš s čim god hoćeš, dodaš i malo majoneze ak vas ne brinu kalorije i super
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 15:51   #15
pohane tikvice, bukovace, patlitjani...
Danas sam uz ovo navedeno, umjesto mesa radila muffine od tikvica

Jedna dobra ideja za pohane patlidjane ili tikvice: izrezite ih na sto tanje i izmedju 2 fete stavite list sira. Nakon toga normalno uvaljati u brasno, jaje i mrvice.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 15:53   #16
i dobar je prilog kus-kus s nekim umakom od povrca
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 17:02   #17
Quote:
BBlue kaže:
Pretpostavljam da je kasno... ali možda upali za neki drugi ručak - riža kao omlet...

Skuhaš rižu (za nas troje - 125 grama - ona veća vrećica). Istučeš snijeg od 3-4 bjelanjka, u snijeg lagano umiješaš pripadajuće žumanjke i onda kuhanu rižu. Dodati vegete, i ispeći na tavi - ili jedan veliki ili male omlete. Ukrasiš peršinom - i to je to!
Ručak je prošao super, puno hvala još jednom! Jedino mi taj omlet nije baš ličio na OMLET, nije ostao cijeli već se malo raspao pa sam ga ispekla u nekoliko komada, ali ipak je bilo ukusno, iako ne vizualno privlačno koliko bih ja to voljela. Thx!
silly_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 18:08   #18
Quote:
silly_me kaže:
Ručak je prošao super, puno hvala još jednom! Jedino mi taj omlet nije baš ličio na OMLET, nije ostao cijeli već se malo raspao pa sam ga ispekla u nekoliko komada, ali ipak je bilo ukusno, iako ne vizualno privlačno koliko bih ja to voljela. Thx!
Ključna riječ - iskustvo... idući put će biti ne samo ukusno, već i ukras... žuto, sa zelenim peršinovim lišćem....
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 19:47   #19
Quote:
silly_me kaže:
Ručak je prošao super, puno hvala još jednom! Jedino mi taj omlet nije baš ličio na OMLET, nije ostao cijeli već se malo raspao pa sam ga ispekla u nekoliko komada, ali ipak je bilo ukusno, iako ne vizualno privlačno koliko bih ja to voljela. Thx!

Ja bih to ulila u namašćeni protvanj i zapekla u pećnici. Jel se to može?

Da vidim kaj meni paše uz pohano?

Mi smo danas imali pohanu puretinu, pohane patliđane, police od krumpira, juhu od šampinjona i kivi.

Obično uz pohano napravim:
- miješano povrće (mahune, mrkvica, grašak, kukuruz, šampinjoni) na maslacu i eventualno riža
- dinstani grašak s pommes fritesom
- pire sa špinatom na mlijeku
- tjesteninu s umakom od šampinjona
- tijesto/ njoki sa sirom zapečeno u pećnici
- pire i sataraš
- đuveč bez mesa (slažeš red dinstane paprike i mrkvice na luku, red riže, red ploškica krumpira, red narezanih paradajza... na vrhu moraju bit paradajzi, ispod njih krumpiri ito "kuhaš" u pećnici, prvo pokriveno, pa pred kraj otkriješ da se zapeče)
- gušće varivo od mahuna, mrkvice, krumpira
- gušće varivo od graška, mrkvice, krumpira i eventualno noklica
- rižot od šampinjona
- rižot od tikvica
- mrkvica, karfiol, brokula kuhani na pari
- kuhani krumpir uz dodatak peršina i putra + karfiol s prezlima
- police ili kuhani krumpir/ pire + tikvice s vrhnjem (popržiš malo brašna na putru, na to hitiš narendane tikvice, dinstaš, kad su kuhane dodaš malo konšerve i jedno kiselo vrhnje)
- restani krumpir i prisiljeno zelje
- pire i umak od kopra (ili tikvice s vrhnjem i koprom)
- tikvice na židovski (dinstaš luk, na to hitiš tikvice narezane na kockice, paradajze na kockice i dinstaš, neki dodaju ijedan češanj češnjaka)
- svo povrće kaj nađem u frižideru, narežem i skuham, zalijem vrhnjem i jajem, naribam parmezana ili nekog sira i zapečem u pećnici)
- pekarski krumpir (krumpir na ploškice, luk na ploškice, komadići mesnate slanine- pečeno u pećnici)
- povrtlarski krumpir (krumpir, mrkva, luk naploškice, paprika na rezance- pećnica)
- rižoto s paprikama i mrkvicom
- u mrvice za pohanje mesa staviš i malo parmezana + špageti s umakom od poma ili umakom od poma i šunke + parmezan

Obavezno, tona zelene salate (za mene ).

Khm, MM najviše voli pohano ( pa ga često radim), ja više volim priloge
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 19:50   #20
sjetila sam se još jedne stvari-sataraš ide super iz pohano
Kruska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:24.