Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2009., 17:43   #41
evo par ideja, ono što smo mi dobivali prije par godina...
mobiteli, iPodi, nakit(naušnice, ogrlice, narukvice... većinom zlato, drago kamenje ili biseri, dečki su znali dobit iglu za kravatu), bicikli, kompjuteri, laptopi, neki motore, put neki preko ljeta, novci, satovi, televizor, zvučnici za cijelu sobu, telefon, lampe, slike... sve je uglavnom koštalo od 100eura pa na dalje, toliko se otprilike davalo i kada su se davali samo novci...
imam osjećaj da su oni koji su dobili bibliju bili jako razočarani...
impersuadibile is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 17:52   #42
Mi idemo sutra nekom na pričest i kupila sam zlatne rinčice,jednu lijepu majicu,zanimljivu kutiju za nakit i kako curica voli slatkiše veliki slatki paket i cvijeće.Mislim da je to sve pretjerano i da je smisao pričesti i krizme danas postao lov na šta više poklona.Curica kojoj idemo na pričest je moje kumče i već se par mjeseci hrusti na pričest ali isključivo zbog poklona,što mislim da je jako žalosno mada nisam baš neki vjernik.
A ovi pokloni šta je nabrojila impersuadibile su blago rečeno perverzija
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 18:34   #43
Quote:
impersuadibile kaže: Pogledaj post
evo par ideja, ono što smo mi dobivali prije par godina...
...
imam osjećaj da su oni koji su dobili bibliju bili jako razočarani...
e onda nisu ni trebali ići na krizmu...

slažem se s mujsapujsom to je već perverzija..
ajd molim te,kaj će djetetu do 13-14 godina biserna ogrlica ili drago kamenje,
po meni,to je prikladniji poklon za maturu ili diplomu...slažem se da svaka žena treba u svojoj kutijici s nakitom imati bisere,ali nije li to malo preozbiljno za dijete od 14 godina
pa prvo gledam po sebi..za krizmu sam dobila koraljnu ogrlicu-nisam je stavila na sebe do maturalne,a vjeruj mi,imala sam prilike za to...
a tek motor..pa 14-ogodišnjak/inja ne smije uopće voziti motor
__________________
I want to hug you and squeeze you into itty bitty pieces ♥
Br2B is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 21:22   #44
Kad sam ja išla na pričest nije bilo takve parade. Imali smo bijele haljine koje smo dilbili u crkvi, jedino što je bilo naše su bile cipele , špange i veš

Mislim da danas sve ide tamo kud ne treba... E da, nije bilo nikakvih posebnih fešti, tamburaša, ručkova i baš je bilo
Nemam nikakav poseban poklon ,osim one potvrde koju su mi roditelji uramili i nabili na zid
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 23:48   #45
Thumbs down

Quote:
impersuadibile kaže: Pogledaj post
evo par ideja, ono što smo mi dobivali prije par godina...
mobiteli, iPodi, nakit(naušnice, ogrlice, narukvice... većinom zlato, drago kamenje ili biseri, dečki su znali dobit iglu za kravatu), bicikli, kompjuteri, laptopi, neki motore, put neki preko ljeta, novci, satovi, televizor, zvučnici za cijelu sobu, telefon, lampe, slike... sve je uglavnom koštalo od 100eura pa na dalje, toliko se otprilike davalo i kada su se davali samo novci...
imam osjećaj da su oni koji su dobili bibliju bili jako razočarani...


koje pretjerivanje

poklon od 100€ na više za dijete od 10 godina? motor? laptop? ljetovanje?

šokirana sam (blago rečeno....)
Zara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 00:15   #46
Quote:
Bride2B kaže: Pogledaj post
e onda nisu ni trebali ići na krizmu...

slažem se s mujsapujsom to je već perverzija..
ajd molim te,kaj će djetetu do 13-14 godina biserna ogrlica ili drago kamenje,
po meni,to je prikladniji poklon za maturu ili diplomu...slažem se da svaka žena treba u svojoj kutijici s nakitom imati bisere,ali nije li to malo preozbiljno za dijete od 14 godina
pa prvo gledam po sebi..za krizmu sam dobila koraljnu ogrlicu-nisam je stavila na sebe do maturalne,a vjeruj mi,imala sam prilike za to...
a tek motor..pa 14-ogodišnjak/inja ne smije uopće voziti motor
da tragedija bude veća sa 14 idu na krizmu, pa im onda valjda za to treba kupiti recimo auto ili avion (ako u drugom osnovne kad idu na prvu pričest dobe motor, laptop i ine ljepote koje si ni mnogi ljudi koji rade ne mogu samo tako priuštiti)
Zara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 02:02   #47
ja sam samo rekla da je takvo trenutno stanje, neki ljudi to mogu priuštit, neki ne mogu, ali štede za to...
i što se tiče ogrlica i narukvica, mislim da nije loše to kupiti makar se neće koristit prvih par godina, jer poslije je sigurno korisno imati dobar komad nakita koji će se od cca 18 pa do kraja života koristiti i podsjećati na sakrament i osobu koja ga je poklonila...
impersuadibile is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 11:08   #48
Quote:
impersuadibile kaže: Pogledaj post
ja sam samo rekla da je takvo trenutno stanje, neki ljudi to mogu priuštit, neki ne mogu, ali štede za to...
i što se tiče ogrlica i narukvica, mislim da nije loše to kupiti makar se neće koristit prvih par godina, jer poslije je sigurno korisno imati dobar komad nakita koji će se od cca 18 pa do kraja života koristiti i podsjećati na sakrament i osobu koja ga je poklonila...
biseri, i slično, se obnavljaju na koži,draga moja,
ak se ne nose,odumiru,
pa poslije nije da baš imaš neku ljepotu...

nije stvar u tome što si to ljudi mogu priuštiti,
ak ćemo tak, ak sam si priuštila manolice,mogu i to svom djetetu/kumčetu/nećakinji ili bilokome
nego je stvar u principima i što se od sakramenata,
što bi za vjernika trebalo biti nešto najsvetije,najmističnije i najdostojanstvenije,
radi parada pijanstva i kiča..

i zbilja sam sretna,kaj mi roditelji,iako su mogli,
nisu tak nekaj priuštili za moje sakramente,
jer sad znam cijeniti kaj imam
__________________
I want to hug you and squeeze you into itty bitty pieces ♥
Br2B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 16:36   #49
nisam znala da biseri odumiru : s, ne znam niti kako i zašto bi sedef mogao odumrijeti... a i taj nakit može i u međuvremenu koristiti starija sestra/mama...
u svakom slučaju, nakit možda jest nepotreban djeci od 10/14 godina, ali sam sigurna da to ako se novac u to uloži da će nestat nego baš suprotno, da će se poslije znati cijeniti i biti će sigurno u upotrebi...
u mojoj obitelji je običaj bio da se poklanja nakit, moji bratići su npr. htjeli teleskop pa je cijela obitelj skupila novce i kupila samo teleskop...
neki će reći da pokloni nisu potrebni, ali meni je normalno da pričest/krizma predstavlja nešto veliko i važno djetetu pa da se to malo i proslavi, te na kraju ima nešto po čemu će se sjećati toga dana...

P.S. nemojte me samo napasti, ako ste vi protiv poklona onda ih niti ne trebate kupovati, ja sam samo htjela predložiti ideje koje su u zadnje vrijeme popularne...
impersuadibile is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 17:10   #50
Quote:
impersuadibile kaže: Pogledaj post
ali meni je normalno da pričest/krizma predstavlja nešto veliko i važno djetetu pa da se to malo i proslavi, te na kraju ima nešto po čemu će se sjećati toga dana...


ne vjerujem da te itko napada, nego,stvar je u tome da su ljudi u čudu
u koliko materijalističkom svijetu živimo....
i mislim da nije bitno koliko je poklon skup/popularan već da je od srca..
možeš ti dobiti 50 lap topa,ili čega već ali ako nije od srca,kao da nisi dobio/la ništa..

i normalno je da je pričest/krizma nekaj jako veliko..ali ako se taj sakrament ne dogodi u tebi,već ti je samo bitno koliko i kaj ćeš dobiti, ili gledaš kaj je dobila tvoja susjeda ili ne znam tko,a ti nisi, džaba ti bio vjeronauk,odlazak u crkvu..u redu je to proslaviti s najbližima,ali dok radiš svatove iz toga

sjećaj se sakramenta po onome što se u tebi dogodilo taj dan,a ne po materijalnom..lijepo piše u bibliji sjeti se čovječe da si prah,i da ćeš se u prah pretvoriti...primjeni to na poklone..
__________________
I want to hug you and squeeze you into itty bitty pieces ♥
Br2B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 23:57   #51
Potpuno se slažem sa Bride28,kada je moje dijete išlo na prvu pričest,nas troje smo otišli na ručak u obližnji restoran i to je sve.Smatram da je to više nego osobna stvar i da prva pričest nije razlog za feštu,uostalom i nije bila sve do nedavno.
Firmu smo obilježili sa najužom obitelji i bila sam presretna što naša župa ima jednake haljine za firmanike pa smo izbjegli paradu sa odjećom.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 00:50   #52
za svoju prvu pričest prije jedno 15 god.dobila sam križić privjesak i naušnice-od roditelja.ručak smo imali doma,svečaniji uz najužu obitelj.
za krizmu isto tako-ručak doma,pokloni su bili zlatni privjesci,lančići,narukvice.ništa isforsirano,slavili smo dobivene sakramente,a ne ih iščekivali zbog samih poklona što mi se čini da je danas slučaj.
danas klinci bez problema izražavaju želje tipa-laptop,skuter,....pa,gdje to vodi...
poznanica je bila krizmana kuma,a poklon-skupocjeni sat + 1000,00 kn da si krizmanica kupi još po volji.grozno.
uopće se ne poštuju sami sakramenti,klinci ih ne doživljavaju.
Via0071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 09:46   #53
Prva pričest

U sljedeću nedjelju idem na pričest curici u Zagreb, pa sam među forrumima naišla na zanimljiv poklon: Esprit dječji sat sa torbicom u kompletu. Zanima me da li netko zna da li je to još uvijek "in"? ...buduću da datum forum od prošle godine...
Ili što je uopće napeto curicama te dobi??
Uz to bi još dodala koju kunicu
inga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 18:47   #54
Sto bi bilo primjereno pokloniti djetetu za pricest, rijec je o djecaku, kojemu sam rodbina, dakle, ne kuma, no pozvana sam na svecanost i kasnije na slavlje? Roditelji su rekli da ne treba nista. Ali meni se to cini neprimjereno i bojim se da bi djecak mogao biti razocaran, neki simbolicni dar bi bio zbilja primjeren i nekako mi je i samoj nelagodno doci praznih ruku.
Dijete inace ima sve. Svaka sugestija je dobrodosla.
Anirul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 21:00   #55
Moj je narucio laptop, role, mobitel i sat. Skromno dijete, nema sta.
Ali najbolji poklon su mu novci. Bilo to 50, 100 kn, to ga najvise veseli. Uglavnom svi klinci za nesto stede, tako da tu ne mozes fulati.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 23:56   #56
Nemojte me sad odma' razapet',ali...

nemojte djecic kupovati zlatninu. Nemojte,zbilja.

Većina djece mrzi zlatne lančiće. Lijepo će vam se zahvaliti, izgledat će kao sretni praščići,mama će ih natjerati da to u posebnim prilikama nose... i mrzit će to.

Ja sam oduvijek mrzila takve poklone,a koliko znam, i većina mojih prijatelja. I kad smo bili djeca, i sad kad smo odrasli.

Za te pričesti i krizme se masovno dobila neukusna zlatnina- debeli križići, dijamantna srca, zlatne životinjice i slično. Prvo što je ružno. Drugo, što i da nije ružno, svejedno je mala šansa da će to nositi.

Raspitajte se o njihovim interesima. Ako vole knjige,kupite im knjigu. Ako se bave nogometom, kupite im kopačke. Nije potrebno da poklon bude fensi ili "prikladan situaciji". Bitno je da bude kupljen s ljubavlju i brigom za to dijete kojem kupujete-pa onda kupite sukladno njegovim interesima, a ne ono za što mislite da će selo odobravati.

Inače, ja sam jasno naglasila svima,oko svoje desete,da ne volim zlatni nakit. Svejedno su ga kupovali ko blesavi,jer šta dijete zna,nosit ću kad narastem itd itd. (posebno sam imala hrpu žutog seljački oblikovanog zlata,koje mrzim iz dna duše!)
Čim sam otišla od svojih (koji su bili zagriženi po tom pitanju- kao tvoje je,ali ne dao bog da s tim radiš što hoćeš)- lijepo sam ih odnijela zlataru i prodala kao lom zlato. Puno manje od njihove originalne cijene sam dobila. I onda sam uzela sve te pare i potrošila ih na kafe i cigarete.
Zašto?

Jer ti pokloni nisu bili kupljeni za mene. Nego za selo. E onda sam ja od neželjenih poklona napravila nešto što je imalo koristi.

p.s. Odrasla sam. Nosim samo zaručnički prsten,koji je kupljen za mene,po mom ukusu,i pitalo me se za mišljenje- i jedan srebrni prstenčić koji za mene ima emocionalnu vrijednost.
Vidi čuda,nikakvog zlata.

Izgleda da "odrasli" ipak ne znaju najbolje!

I sad mi možete reći da se ne gleda poklonjenom konju u zube. Ako mi daješ poklon,a nije te briga hoće li mi se svidjeti,lijepo si ga zadrži. I ako mi ipak daš neko sranje koje mrzim,i za koje ti je REČENO da ga mrzim- e pa onda ja mogu s tim poklonom,ako me volja, i u smeće. Jer za to i jest.
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 09:05   #57
Da li je primjereno uzeti poklon-bon, recimo u Turbo-limaču?
__________________
nuki
nuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 10:31   #58
Quote:
nuki kaže: Pogledaj post
Da li je primjereno uzeti poklon-bon, recimo u Turbo-limaču?
Zašto ne
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 11:08   #59
Quote:
nuki kaže: Pogledaj post
Da li je primjereno uzeti poklon-bon, recimo u Turbo-limaču?
Odlična ideja

Ja sam odlučila ipak dati novčeke pa neka si dijete kupi samo, čula sam od mame da sakuplja za role

I naručila sam od forumašice Katje unikatnu čestitku, da ne zigleda kao da se baš nisam potrudila jer stvano ne znam što da kupim.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 12:51   #60
- ja sam sad kupila curki kojoj idemo sutra na krizmu naušnice, ali od nehrđajučeg čelika jer takav nakit najradje nosi a naušnice po meni izgledaju fensi, fensi i to ono turbo - a mislim da je primjereno njenoj dobi i pokonit ćemo još novčeke....+vjerska knižica
- za drugu krizmu smo uzeli (dečko) baseball palicu, lopticu - to je želja (a rukavicu nemremo nači u cijelom zagrebu pa će biti bez rukavice), kupit ću još neku zgodnu knjižicu (roman ili neku priču) s vjerskom tematikom (a da nije isključivo i samo o Bogu) a ima stvarno zgodnih i interesantnih i jako zanimljivih
i nofčeke još
- za treću krizmu sam uzela lančić sa satom u obliku srca (isto nehrđajući čelik i predivno je) + nofčeki....+ vjerska knjižica
i to je to... bankrot ovaj mjesec....

a ovo sa poklon bonom mi je isto dobra stvar....

međutim ja uz sve nastojim uzeti nekaj vjesrko pa makar neku zanimljivu knjižicu za 10-20kn....(ima u krščanskoj sadašnjosti jako dobar izbor)
ipak je to vjerski obred i kao takav bi se trebao i poštovati sa primjerenim darom....(ili bar jednim djelom dara)....
ono da nije sve isključivo materiajlne prirode nego bar dio da je vjerske ....
osim ako ne šalje netko dijete na te sakramente REDA- RADI....
a o vjeri nema pojma.....pa mu se takvi poklon nebi svidio
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:40.