Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2011., 01:04   #61
Pozdrav svima! Nova sam ovdje. Željela bi urediti vrt svom psu (jedan poprilično velik dio dvorišta odvojen za njega) pa vas molim ako imate neke prijedloge i savjete da mi pomognete.
sanifromdblok is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 17:46   #62
bio sjeme i sadnice

dobar dan,
stiže proljeće, ja bih rado posadila bio sadnice ali Zrno više ne prodaje!!


[I]Poštovana,

Zbog promjene u poslovanju firme, sjeme i sadnice više nemamo u prodaji, nego ih koristimo isključivo za vlastite potrebe.

Zahvaljujem na razumjevanju




da li još netko prodaje bio sjeme i šalje poštom?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 22:27   #63
Sjemenja i sadnice možete kupovati na e-boom.hr, ja sam kupila nekoliko stvari i zaista sam zadovoljna. Ima dosta toga, a također prodaje i cura koja ima stranicu biovrt.com.


http://www.e-boom.hr/vrt-sadnice-sjemenje
ane_pcelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 16:06   #64
Hvala, da li znaš ako je to uvozno npr. nizozemsko sjeme ili je bio sjeme iz Hr?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 20:48   #65
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Hvala, da li znaš ako je to uvozno npr. nizozemsko sjeme ili je bio sjeme iz Hr?
Sjeme je iz vlastitog biovrta. Pogledajte stranicu biovrt.com. Možete poslati mail za više informacija, rubrika kontakt.
ane_pcelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 17:59   #66
ja sam kupila gomilu sjemenja iz amerike...preko
etsy.com stranice (i inače mi je super taj web za sve) - to je neka vrsta hand-made ebaya.
uglavnom, sve što sam naručila mi je stiglo i radosno klije na prozorima...
ivala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 20:16   #67
Question Molim pomoć

Ako netko zna gdje nabaviti biljku Perovskiju molim da mi kaže i ako netko zna malo o toj biljci , gdje raste , dali voli suho ili mokro tlo , bilo što ...
renđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 15:01   #68
Quote:
allayna kaže: Pogledaj post
Ako netko ima sjeme,ili ako ide ona velika špica, za mango te savjet za uzgoj. Također me zanima i sjeme za pomelo...hvala
mango...
popapaš mango i pustiš košticu da se osuši cca (tjedan), prerežeš vanjsku ljusku (nježno da ne oštetiš srž) i srž staviš u vodu sa zadebljanim dijelom, nakon cca mjesec dana pustit ce korjencic i možeš ga odmah staviti u zemlju, još cca 1-2 mjeseca i biljcica se pojavljuje..... temperatura najbolje oko 20°C...
pomelo
koštica (iz pomela) ide direkt u zemlju
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 11:37   #69
savjet za Sjemenke lovora; sjemenke stabla paulovnije

Htio bih uzgojiti lovor iz sjemena, pa me zanima gdje nabaviti sjemenke, jer nigdje po dućanima nisam naišao? Također me zanima koji je postupak, dali lako kliju? Lijepo bih molio ako tko može kratko opisati.

Također, ako tko treba sjemenke stabla paulovnije (Paulownia tomentosa), neka se javi na PP.
taxodium is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 22:03   #70
zna li netko pouzdanog dobavljača bio uzgojenog sjemena. Bio ZRNO više ne prodaje sjemenje i rade pod novim imenom. Gđa Zlatica se povukla. Šteta, jer su imali kvalitetno sjeme i sadnice.
opatijko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 18:42   #71
Quote:
opatijko1 kaže: Pogledaj post
zna li netko pouzdanog dobavljača bio uzgojenog sjemena. Bio ZRNO više ne prodaje sjemenje i rade pod novim imenom. Gđa Zlatica se povukla. Šteta, jer su imali kvalitetno sjeme i sadnice.
Ma daaaj... ajme koja steta. Ja sam taman danas citala knjigu gdje Zlatice i odusevila se opisom imanja, i planirala narucit hrpu sjemenja od njih. Znaci, kaj, oni sad vise nis ne prodaju i skroz su zatvoreni za javnost?? Ccc, i ovo malo kvalitetnih inicijativa u ovoj banana drzavi nemre potrajati... I mene bi jako zanimalo ako netko zna za neko slicno imanje gdje se moze nabaviti bio, organsko sjemenje...
Souvlaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 12:45   #72
pozdrav!

Jel tko zna di mogu nabaviti sjeme grmlja i stabala? To ne drži nitko. Sve sjemenare imaju uglavnom sjeme cvijeća i grmića malih. Za sva stabla i drvenasto grmlje svi preporučuju sadnice ili reznice.. a ja želim baš iz sjemena!! Htio bih uzgojiti neke grmove i stabla iz sjemena.. cisto iz hobija! Npr neke egzotične ukrasne vrste - magnolija, neke egzote.. pa i veće - platan ai slično.. i listopadne i zimzelene! Kakvo je iskustvo sa zimzelenim iz sjemena - jele, cedrovi, tise?

Čitao sam malo o tome, uglavno se sve može tako uzgojiti ako se sjeme pripremi odgovarajuće. Gdje da nabavim??

Hvala unaprijed

Zadnje uređivanje suskavi : 19.01.2012. at 12:47. Reason: dodatak sadržaja
suskavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 13:52   #73
Quote:
suskavi kaže: Pogledaj post
pozdrav!

Jel tko zna di mogu nabaviti sjeme grmlja i stabala? To ne drži nitko. Sve sjemenare imaju uglavnom sjeme cvijeća i grmića malih. Za sva stabla i drvenasto grmlje svi preporučuju sadnice ili reznice.. a ja želim baš iz sjemena!! Htio bih uzgojiti neke grmove i stabla iz sjemena.. cisto iz hobija! Npr neke egzotične ukrasne vrste - magnolija, neke egzote.. pa i veće - platan ai slično.. i listopadne i zimzelene! Kakvo je iskustvo sa zimzelenim iz sjemena - jele, cedrovi, tise?

Čitao sam malo o tome, uglavno se sve može tako uzgojiti ako se sjeme pripremi odgovarajuće. Gdje da nabavim??

Hvala unaprijed
pogledaj ovdje
http://www.kpr.eu/hr/trees/

takodjer pogledaj na ebay-u

vidjela sam da se neko sjeme drveca prodaje i preko aukcija.hr
sanjalica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 09:25   #74
ja sam kupovala na http://www.thompson-morgan.com/

skupi su i lani im je trebalo mjesec dana da mi dostave sjeme
šalju besplatni katalog, i imaju newsletter i stalne skcije, oa se da upiknut nešto.
dobor je kad imaju dostavu besplatno, inače je fakat skupo
akafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 13:03   #75
Kupujem ako netko ima za prodati domače sjeme:mahuna, grah, blitva, špinat, grašak i dr....Ili da zna di mogu kupiti?Ako doma ima netko viška slobodno se javi na pp
arvveen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 20:40   #76
Quote:
arvveen kaže: Pogledaj post
Kupujem ako netko ima za prodati domače sjeme:mahuna, grah, blitva, špinat, grašak i dr....Ili da zna di mogu kupiti?Ako doma ima netko viška slobodno se javi na pp
http://biovrt.com/
sjeme iz biouzgoja
ili na www.aukcije.hr
sanjalica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 23:35   #77
bio u Ilirskoj Bistrici i snabdjeo se raznim sjemenjem BIO uzgojenog. Mrkva, peršin, celer, krastavci, cikla, razne salate, mahune, grašak, fažol-grah, koraba, korabica, cikla, te raznog cvijeća....super opskrbljeni i raznom logistikom. Sjemenarna KALIA, a sestra firma joj je u Zagrebu na Žitnjaku. Na granici nisam niš prijavil i nije bilo problema.
opatijko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 11:05   #78
Quote:
opatijko1 kaže: Pogledaj post
bio u Ilirskoj Bistrici i snabdjeo se raznim sjemenjem BIO uzgojenog. Mrkva, peršin, celer, krastavci, cikla, razne salate, mahune, grašak, fažol-grah, koraba, korabica, cikla, te raznog cvijeća....super opskrbljeni i raznom logistikom. Sjemenarna KALIA, a sestra firma joj je u Zagrebu na Žitnjaku. Na granici nisam niš prijavil i nije bilo problema.
Otisao sam na stranice Kalie, no nisam nigdje vidio da pise da se radi o BIO sjemenju. pod tim BIO sam ja shvatio da se radi o starim sortama, te da se nije covjek upleo u "dizajniranje" biljke....
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 20:35   #79
Quote:
opatijko1 kaže: Pogledaj post
bio u Ilirskoj Bistrici i snabdjeo se raznim sjemenjem BIO uzgojenog. Mrkva, peršin, celer, krastavci, cikla, razne salate, mahune, grašak, fažol-grah, koraba, korabica, cikla, te raznog cvijeća....super opskrbljeni i raznom logistikom. Sjemenarna KALIA, a sestra firma joj je u Zagrebu na Žitnjaku. Na granici nisam niš prijavil i nije bilo problema.
Možeš molim te napisati koja je cijena sjemena mahuna, graška, krastavaca, cikle, ustvari koliko si para ostavio za sve to
arvveen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 22:51   #80
Quote:
arvveen kaže: Pogledaj post
Možeš molim te napisati koja je cijena sjemena mahuna, graška, krastavaca, cikle, ustvari koliko si para ostavio za sve to
sva su bio pakiranja 1,7 euro, a grah trešnjevac (pakiranje 250 gr, -4,5 eura)
oatAla tretirana sjemena su po 1,4 euro
opatijko1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.