Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2008., 16:22   #41
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
ne daju se nadmudriti. to je isto kao da pokušavamo nadmudriti sami sebe.
Moglo bi se tako reći s obzirom da nas planete ne određuju, već pokazuju kakvi smo mi sami, no međutim uvijek se može neki aspekt " podići na viši nivo " . Dakle, izbjegavanje nije moguće ali samospoznajom je moguće prevazilaženje, odnosno zamjena energije.

Recimo grubi primjer, doduše za tranzitni aspekt, gdje je jedna osoba na aspekt materijalnog gubitka digla kredit za auto...aspekt ispunjen, što se horoskopa tiče...zači osoba bira na koji način će "potrošiti" neku energiju...

Stelium, izvini, ali uglavnom je ženska čeljad na forumu, te nisam ni razmišljao da li si muško ili žensko... navika...

Nije to neka teško aflicirana Ve... nego nisi ništa rekao na napisano osim da nisi žensko da li prepoznaješ barem dio rečenog?

što se So Ne tiče nije da se hvatam loših aspekata već kad sam pogledao kartu nisam mogao odrediti stvarnu poziciju So radi lošeg izgleda iste, no niti 9 st nekad nije puno jer je često praksa pokazala da ipak radi makar izgledalo predaleko... zato i rekoh za primjer So Ne da vidim da li ima ičeg u tome, no ko što već rekoh, nisi ništa konkretno odgovorio...

Osim toga trebalo bi provjeriti da li je horoskop točan s obzirom da je asc na samom kraju znaka i vrlo mali vremenski pomak bi promjenio jako puno jer tada Ve nebi bila toliko bitna u tvom horoskopu ...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 16:28   #42
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post

Ali bih isto tako nadodala da se samoga sebe dade nadmudriti.
Cesto se kaze: a sto cu, takav mi je horoskop....ali to je samo sala. Nije horoskop kriv, nije nitko kriv, ali nikoga se ne "nadmudruje" osim samog sebe.
malo da pojasnim ono što sam napisala.
dakako da možeš nadmudriti samoga sebe, ali "samo" u smislu da uočiš, prepoznaš obrasce ponašanja koji se stalno ponavljaju i da naučiš manipulirati s tim što imaš. odnosno, da naučiš manipulirati sam sa sobom. ("samo" je pod navodnicima jer nekome nije dovoljan ni cijeli jedan život da bi tako nešto uspio napraviti. višak sekstila? )
ali ono što se ne da nadmudriti jest individua kao takva. razumiješ, nadmudriti samu sebe možeš jedino tako da si doskočiš u smislu da prepoznaš što ti se događa, ali to što ti se događa, događat će se stalno jer si jednostavno - takva. i ne bih rekla da banaliziram složenu stvar niti da opravdavam frustracije time što je eto nekome takav horoskop.
imam dosta aspektića koji me muče. ne bih sad ovako javno o načinima na koji me muče, ali doskočila sam samoj sebi tako što znam kako ću reagirati u određenoj situaciji. pardon, kako ću se osjećati u određenoj situaciji, a kako više neću reagirati jer znam zašto se osjećam tako kako se osjećam. umjetnost je jedan od načina na koji rješavam problem, posao drugi ... bolje se osjećam, mudrija jesam, ali aspekt se uvijek manifestira...i to je ono što se ne da nadmudriti.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 16:34   #43
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Moglo bi se tako reći s obzirom da nas planete ne određuju, već pokazuju kakvi smo mi sami, no međutim uvijek se može neki aspekt " podići na viši nivo " . Dakle, izbjegavanje nije moguće ali samospoznajom je moguće prevazilaženje, odnosno zamjena energije.
sviđa mi se ovo sa zamjenom. i jako volim riječ prevazići.
ne bih sad odmah se izjasnila, moram razmisliti, ali ono što trenutno mislim jest da je to što inicira zamjenu energije zapravo stalno prisutno. čak i kad pređeš na viši nivo.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 18:24   #44
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
malo da pojasnim ono što sam napisala.
dakako da možeš nadmudriti samoga sebe, ali "samo" u smislu da uočiš, prepoznaš obrasce ponašanja koji se stalno ponavljaju i da naučiš manipulirati s tim što imaš. odnosno, da naučiš manipulirati sam sa sobom. ("samo" je pod navodnicima jer nekome nije dovoljan ni cijeli jedan život da bi tako nešto uspio napraviti. višak sekstila? )
ali ono što se ne da nadmudriti jest individua kao takva. razumiješ, nadmudriti samu sebe možeš jedino tako da si doskočiš u smislu da prepoznaš što ti se događa, ali to što ti se događa, događat će se stalno jer si jednostavno - takva. i ne bih rekla da banaliziram složenu stvar niti da opravdavam frustracije time što je eto nekome takav horoskop.
imam dosta aspektića koji me muče. ne bih sad ovako javno o načinima na koji me muče, ali doskočila sam samoj sebi tako što znam kako ću reagirati u određenoj situaciji. pardon, kako ću se osjećati u određenoj situaciji, a kako više neću reagirati jer znam zašto se osjećam tako kako se osjećam. umjetnost je jedan od načina na koji rješavam problem, posao drugi ... bolje se osjećam, mudrija jesam, ali aspekt se uvijek manifestira...i to je ono što se ne da nadmudriti.
Ma u biti se slazemo.

Naravno da ne mozes nadmudriti zvijezde, a ni sebe u smislu - aha Sunce mi je u Ribama, ali cu ja njih zeznuti i postati Vodenjak.

Svatko ima neke svoje karakteristike i neke svoje aspektice koji mu se vise ili manje svidjaju, ali cak i oni koji mu se manje svidjaju, daju se hendlati. To je to.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2020., 16:32   #45
Tek pocela izucavati astrologiju, kazem muzu, nije ti dobro da ides na put, on se smije.... odlazi na neku neodloznu cetrdesnicu. Poslije nekoliko sati zovem ga, kaze cekam slep sluzbu, misla sam da se zeza, medjutim, nasukao se na stijenu, probio karburator... eto moje pocetnicko znanje je ukazalo na mogucnost loseg dana u saobracaju, suprug se smijao, zvijezde su pobjedile
andjela pizelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2021., 11:13   #46
Da se svi dogovore za jedan određeni termin u godini npr. 1.12. i da se baš potrefi da svi rode ljeti isti dan u 12h podne (japanci kasno navečer, ameri rano ujutro itd) i onda nema novih beba idućih 50 god. svi imaju istu kartu. kak bi to sve ispalo?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:54.