Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2010., 19:34   #1
Cool "Hotline" za bombaše samoubojice u Njemačkoj

Njemačka je uvela posebnu telefonsku liniju, namijenjenu onima koji žele prestati biti islamski ekstremisti.

http://www.gea.de/nachrichten/politi...us.1467486.htm

Naziv linije je HATIF, što, inače na arapskom znači - telefon.

Procjenjuje se da samo u Njemačkoj živi oko 36 000 islamskih ekstremista.

Da li to znači da Europa konačno shvaća s čime se suočava?
Mima Jaušovec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 19:58   #2
Quote:
Mima Jaušovec kaže: Pogledaj post
Njemačka je uvela posebnu telefonsku liniju, namijenjenu onima koji žele prestati biti islamski ekstremisti.

http://www.gea.de/nachrichten/politi...us.1467486.htm

Naziv linije je HATIF, što, inače na arapskom znači - telefon.

Procjenjuje se da samo u Njemačkoj živi oko 36 000 islamskih ekstremista.

Da li to znači da Europa konačno shvaća s čime se suočava?
Nije mi jasno ako znaju za te muslimanske ekstremiste,što ih ne protjeraju iz zemlje.
Necromann is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 20:26   #3
Sumljaju, nemaju dokaza. Koliko je meni poznato, iz vlastitog poznanstva, svakog muslimana bradonju koji dođe u zemlju ispita služba za zaštitu ustava. Sad, oni mogu samo nagađati da je taj i taj potencijalno opasan, ali teško dokazati. Ne možeš svakog spojit na poligraf i maltretirati kako to rade Amerikanci.
Pištolj doktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 20:29   #4
Quote:
Mima Jaušovec kaže: Pogledaj post
Njemačka je uvela posebnu telefonsku liniju, namijenjenu onima koji žele prestati biti islamski ekstremisti.

http://www.gea.de/nachrichten/politi...us.1467486.htm

Naziv linije je HATIF, što, inače na arapskom znači - telefon.

Procjenjuje se da samo u Njemačkoj živi oko 36 000 islamskih ekstremista.

Da li to znači da Europa konačno shvaća s čime se suočava?
Shvaćaju,kako da ne.I riješenje im je tipično europsko.Što je Njemačka postala,ubi bože.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 20:41   #5
Quote:
Necromann kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno ako znaju za te muslimanske ekstremiste,što ih ne protjeraju iz zemlje.
Procjenjuju njihov broj, a i ne možeš baš nekog deportirati samo na osnovu sumnje iliti procjene.

osim toga, u mnogim je slučajevima sigurno riječ o klincima ispranog mozga, možda im se stvarno lakše da pomoći ako ih se preodgoji - ak ih protjeraju, odoše u afganistan ili pakistan...a, onda bože pomozi.
Mima Jaušovec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 20:50   #6
Quote:
Što je Njemačka postala,ubi bože.
A tek kad se sjetiš dobrih starih tridesetih i četrdesetih...
Grlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 20:54   #7
Quote:
Mima Jaušovec kaže: Pogledaj post
Njemačka je uvela posebnu telefonsku liniju, namijenjenu onima koji žele prestati biti islamski ekstremisti.

http://www.gea.de/nachrichten/politi...us.1467486.htm

Naziv linije je HATIF, što, inače na arapskom znači - telefon.

Procjenjuje se da samo u Njemačkoj živi oko 36 000 islamskih ekstremista.

Da li to znači da Europa konačno shvaća s čime se suočava?

To je velika glupost.A brojka je tu i tamo.Ali Evropa zasigurno ne zna sa cim se suocava.Inace mulimanski ekstremisti imaju po 5 zena hotline im ne treba.
__________________
Ovaj grad ova zemlja ima zajeban karakter najvise kad treba , vratice se Walter .....
Division Alone is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 20:55   #8
Quote:
Grlich kaže: Pogledaj post
A tek kad se sjetiš dobrih starih tridesetih i četrdesetih...



U doba su imali drzavu..
__________________
Ovaj grad ova zemlja ima zajeban karakter najvise kad treba , vratice se Walter .....
Division Alone is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 22:39   #9
Quote:
Pištolj doktor kaže: Pogledaj post
Sumljaju, nemaju dokaza. Koliko je meni poznato, iz vlastitog poznanstva, svakog muslimana bradonju koji dođe u zemlju ispita služba za zaštitu ustava. Sad, oni mogu samo nagađati da je taj i taj potencijalno opasan, ali teško dokazati. Ne možeš svakog spojit na poligraf i maltretirati kako to rade Amerikanci.
Naravno da mozes Ispitas - ako je sumnjiv, hvala lijepo, niste doborodosli, izvolite natrag otkud ste dosli. Ako je druga generacija vec, pratis ga, na prvi znak kontakta sa potvrđenim teroristima, hop u zatvor. Pa ga tamo preodgajas. Nagađam da su muslimanski ekstremisti popularni u zatvorima koliko i pedofili.


Podsjetilo me na jednu situaciju, jedna skandinavska zemlja, ne znam vise koja, jedan klinac par puta isao u Afganistan, sastajao se talibanima, Ameri ga svaki put pokupili, pa ga maticna zemlja spasavala. A roditelji mantrali "kako je on samo turist". Pa je premijeru dopizdilo i rekao "nek mu uplate kartu u neku drugu destinaciju jer ga oni vise nece spasavat"
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 23:24   #10
Quote:
Pištolj doktor kaže: Pogledaj post
Sumljaju, nemaju dokaza. Koliko je meni poznato, iz vlastitog poznanstva, svakog muslimana bradonju koji dođe u zemlju ispita služba za zaštitu ustava. Sad, oni mogu samo nagađati da je taj i taj potencijalno opasan, ali teško dokazati. Ne možeš svakog spojit na poligraf i maltretirati kako to rade Amerikanci.
Ali mu možeš zabraniti ulazak u zemlju. Što se u Njemačkoj treba dogoditi nešto kao napad na World Trade Centar da se počne djelovati?
Necromann is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 01:41   #11
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
Naravno da mozes Ispitas - ako je sumnjiv, hvala lijepo, niste doborodosli, izvolite natrag otkud ste dosli. Ako je druga generacija vec, pratis ga, na prvi znak kontakta sa potvrđenim teroristima, hop u zatvor. Pa ga tamo preodgajas. Nagađam da su muslimanski ekstremisti popularni u zatvorima koliko i pedofili.
Joj, pa znaš koliko puno ima druge generacije koji su samo deklarirani vehabije? Pun kurac. I sad na njih tisuću, možda ih deset ima nekakve boleštine u glavi. Ko će to sve popratit... to je nemoguće.
Meni je pričao taj jedan dečko, vehabija iz Makedonije, studirao islamsku teilogiju u Kairu, bio u Palestini i Arabiji, kako to izgleda.
Običan razgovor di te frajer, doduše opasan, iz službe onako psihološki, ali na kulturnjaka, ispituje di si bio i šta si radio. I to ti je sve. A ovaj bi se zapravo još i mogao žaliti što zapravo niti nema zakona koji b mu to dozvoljavao već su to neke široko postavljene norme na temelju kojih je i sam taj razgovor neformalan. A ovi koji su tu rođeni i odrasli, a koji odjednom puste bradu... ko će to uopće popratit?
I sad, u jednom manjem gradu, imaju možda jednog-dva čovjeka koji tako nešto rade, a pitanje je kakvu oni imaju opremu, obuku i ovlasti da oni njima nadgledaju razna udruženja Palestinaca, Arapa, Kurda ili kakvih već klubova imaju.

Ima tih bradonja pun kurac, moram reći. I to mladi dečki... iz Bosne isto. Meni to tak ide na karu posebno što će cijela islamska zajednica biti pod povećalom i predrasudom zbog tih jebenih orangutana.
Pištolj doktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 13:41   #12
poligraf je dušu dao...možemo žaliti što je njegova upotreba nezaknita...da smo barem po kaznenom sustavu kao Ameri ali ne naši robijašu moraju imati grijane podove,internet,teretanu sve živo i neživo.Ono zatvor s pet zvijezdica za društveni ološ.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:23.