Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2010., 00:28   #41
Question poduka

Nitko ne daje poduke iz hebrejskog i nitko ne poznaje nekog tko poducava?
daline is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 01:46   #42
Daline, imate PP.
aaabbbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 04:58   #43
Ima sad i u Zagrebu, u župi sv. Antuna Padovanskog na Svetom Duhu. Počinje 20. listopada.
A ja sam ga učila na KBF-u. Nije on težak, zapravo je lagan i jednostavan al ga znaju zakomplicirati u gramatikama... (tako stoji i na početku Rebićeve knjige )
Teško je to što je drugačije od svih ostalih jezika na koje smo navikli...
Rozika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 01:38   #44
Joj, ja nova, pa bila googlala o učenju hebrejskog i naišla na ovu stranicu, pa nisan mislila da bi ono moglo ispast ka reklama, a sad tako zvuči. Tek sam kad sam otvorila "religije" negdje u pravilima, tako što pročitala kako bi imenovanje konkretnih mjesta bilo reklamiranja... Skužajte... Prijavila ja njima i samu sebe a kako nisam dobila odgovor, evo još jedne, pokušat ću bit ne sasvim precizna Ima u Rijeci, u školi stranih jezika, kog zanima lako će doznati.
Mene osobno zanima ako tko zna gdje se na području Dalmacije može učiti napredni hebrejski?!! Koliko god se raspitujem i na google, i kod prijatelja, odgovor uvijek isti... fakulteti, židovska, Zagreb crkva i Rijeka škola. Zar ne postoji nigdje drugdje u Hrvatskoj??? Valjda ljude ne zanima učiti ga..? Vjerujem kako postoji ljudi koji bi ga predavali...
Inače, na internetu ima dobrih predavanja... Tak ja sad učim, dok ne nađem neki nepočetnički tečaj gdje bi mogla sudjelovati...
Predlažem da stavimo neke lijepe stvari iz hebr. ovdje na forum po kojima možemo učiti...
Evo, ja počinjem s jednom pjesmom englesko-hebrejski s titlovima: http://www.youtube.com/watch?v=AhezP2NzMXM

Zadnje uređivanje Rozika : 20.10.2010. at 02:12.
Rozika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 19:23   #45
Aj nid help.. frendica mi planira istetovirati imena svoje djece na hebrejskom.. ii kako smo se raspitivali.. na starom hebrejskom nemože se napisati lorena(niti općenito novija imena).. nabavile smo samo abecedu.. sve.. ali slagati slova se ne usudimo.. tko zna na šta će to ličiti.. pa ako netko zna kako bi mi mogle doći do toga kako to napisati.. i da.. ovi mi riječnici na netu ne djeluju kao vjerodostojni.. ne usudi se istetovirat nešto šta nezna dali je točno napisano..
butterfly111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 19:28   #46
Quote:
butterfly111 kaže: Pogledaj post
Aj nid help.. frendica mi planira istetovirati imena svoje djece na hebrejskom.. ii kako smo se raspitivali.. na starom hebrejskom nemože se napisati lorena(niti općenito novija imena).. nabavile smo samo abecedu.. sve.. ali slagati slova se ne usudimo.. tko zna na šta će to ličiti.. pa ako netko zna kako bi mi mogle doći do toga kako to napisati.. i da.. ovi mi riječnici na netu ne djeluju kao vjerodostojni.. ne usudi se istetovirat nešto šta nezna dali je točno napisano..
Samo sam htjela sugerirati da promisli o vidljivosti tetovaze. Osim ako je ziher da ne namjerava ekstra putovati po arapskim zemljama.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 21:37   #47
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Samo sam htjela sugerirati da promisli o vidljivosti tetovaze. Osim ako je ziher da ne namjerava ekstra putovati po arapskim zemljama.
hehe niz leđa je mislila u biti po kralježnici.. al dugo je do toga.. ko zna hoće naći kako se piše..
butterfly111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 22:31   #48
Quote:
butterfly111 kaže: Pogledaj post
hehe niz leđa je mislila u biti po kralježnici.. al dugo je do toga.. ko zna hoće naći kako se piše..
Pa kud bas vertikalnu os za hebrejsko pismo. Neka onda uzme kineski, kajaznam.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 01:55   #49
Pronašao..
__________________
Ej prijatelju pročitao sam to u novinama a navečer sam vidio na TV-mora da bude istina"Novine - privatne,TV - privatna,

Zadnje uređivanje Joppa : 04.09.2011. at 02:14.
Joppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 14:51   #50
Ima netko možda iskustva s tečajevima u Židovskoj općini? Koliko se plaća, što se uči, smije li doći i netko tko nema nikakve veze s općinom?

Na stranici im piše samo da kreću od listopada i da se javiš u ured.
voncroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 20:47   #51
Jel netko išao na kakav tečaj onda negdje?
Ja sam našla na internetu stvarno brdo toga.. sad treba to još i naučiti
Rozika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 15:44   #52
pozdrav,
je li itko zna hebrejsku riječ za Ljubav i kako se to točno izvorno piše ? hvala puno na pomoći
andeomihael is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 17:45   #53
Mozda ovo - http://en.wiktionary.org/wiki/%D7%90...1%D7%94#Hebrew
ArkinAardvark is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 17:56   #54
Točno! Tako se piše tiskanim slovima. Pisana su drugačija.
Također, slobodno ispusti sve ove crtice i točkice pod slovima - one se obično ne upotrebljavaju. To su samoglasnici, a oni se pišu jedino npr. u rječnicima.
Rozika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 20:13   #55
a kako se piše pisanim slovima ? htjela bih tetovažu pa bih ipak htjela da to lijepo izgleda
andeomihael is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 23:37   #56
Uh.. ja se ne bih usudila raditi tatoo.. mene strah zaraze.. a i nemam zapravo želju za tim
Al da ti odgovorim na pitanje: to ne bi lijepo izgledalo u pisanim slovima. Tiskana su puno, puno bolja (bar za tu riječ).
Evo ti primjer: http://biblical-studies.ca/blog/wp-c...ebrew_love.jpg
Upiši si recimo u google search: "hebrew tatoo love" pa stisni na "slike".. vidjet ćeš da su ti tatooi s tiskanim slovima pisani.
Tiskana se slova inače koriste baš kad se želi napraviti recimo plakat. Pisana nisu ukrasna!
Evo ti pisana slova: http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:A...zZea94vc5TIywQ

Zadnje uređivanje Rozika : 06.10.2011. at 23:43.
Rozika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 11:42   #57
uf, sad si me uplašila želim tetovažu već duuugo, duugo vremena.. ali tetovažu sa posebnim značenjem za mene.. eh sad, standardi su se ipak poboljšali, ipak smo u 21.st. ... da to sve nije sterilizirano i čisto onda bi svi hodali zaraženi uokolo.. pa nije valjda to tako :S
a od hebrejske riječi sam odustala jer mi se ne svidja izgled.. htjela bih ipak da to malo ljepše izgleda
andeomihael is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 12:14   #58
Raspitaj se malo o mogućnostima zaraze. Ja znam da ti ne daju da dadeš krv ako imaš tetovažu. Ne znam točno, imaju onda neka pravila da ipak to dopuste nakon što razgovaraš s liječnikom pa se utrvrdi da ipak možeš dati krv. Evo ti link od Crvenoga križa: http://www.hck.hr/?path=hr/static/pa...vi.o_davatelju
Svakako, ako i ideš na tetoviranje jako pazi gdje ideš i kako i tko to obavlja! Evo ti za to link od Plive http://www.plivazdravlje.hr/aktualno...toviranje.html
Evo nabrzinu sam pronašla još jednu stranicu gdje se nabraja na što da obratiš pozornost kad biraš gdje ćeš se tetovirati http://www.plivazdravlje.hr/aktualno...toviranje.html
To sam nabrzinu našla, pa se ti još malo raspitaj.
Ja sam jednom bila željela isto nešto napraviti na sebi, ali sam se poplašila i odustala.
Želim ti da doneseš dobru odluku i svakako da ostaneš zdrava!
Pozdrav!
Rozika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 15:51   #59
hvala na brizi dosta sam se raspitivala i kopala materijale po netu, upoznata sam sa svime.. išla bih u provjereni tattoo salon za koji znam da drže do standarda i sigurnosti mušterija.. pa se nadam da neće biti problema što se tiče toga.. osim toga član moje obitelji je jednom bio zaražen hepatitisom C tako da sam ja u biti stalno izložena takvom jednom riziku obolijevanja.. al naučila sam živjeti na taj način, tako da mi to nije ništa novo.
a što se tiče davanja krvi,.. ja u životu nisam imala više od 52 kile, a ženska osoba mora imati barem 55 kg, tako da kad bi i htjela ne bih mogla dati krv.. sad imam još i manje kila.. no dobro, moja pothranjenost je već drugi par cipela :P
kako god.. rizik je i sam život.. što ne znači da ga ne treba živjeti
andeomihael is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 12:47   #60
Hebrejski opet se održava u prostorima Crkve sv.Antuna na Svetom Duhu, cijena je 250 kn mjesečno , za satnicu od 90 min jednom tjedno...mene je malo razočarala ta cijena jer se radi zapravo o cijenama kakve su u bilo kojoj školi stranih jezika
a kad sam nazvala i pitala da li mogu doći i poslušati jedan sat, čisto da vidim kako to izgleda pošto već učim 2 jezika, gospođa mi je rekla ''nema problema, izračunat ćemo cijenu za taj 1 sat''


Molim vas suzdržite se od pisanje o tetovažama i boleštinama, tema je hebrejski
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.