Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2011., 00:35   #401
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
je ,je bilo je temp. do 37,5 ,jedna proljevasta stolica ,ali grčići su dugo trajali !
Uf!Jadno dijete!!
Al opet bolje da si cijepila...zamisli da nisi...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 01:15   #402
moja nika bori se gadno

ja sam njemica, tako da ne gledajte moj padezi.
nasa nika imala u nedjelju 1 rođendan. prije mjeses dana imala prolif 10 dana. racunan da su opet zubi. jer tako je nika do sad svaki put reagirala. ona mi je trece dijete i nisam se uopce brinila. krenila sam klasicno. čaj od šipka bez šecer. izbacila sam mliječni proizvodi, dala sam joj humana 9, banane i jabuke. nakon 10 dana je stala. dobila 1 zub. racunan, to je sad dobro... da bi taj dan iz čistog mira skočila temparatura u roku 1 sat na 40,6!!!!!!! mi na hitno. infuzija, ibuprofen. krv i urin izvadili. nalaz-viroza. trajalo visoka temparatura 4 dana, 5 noći, a 3. dan se pojavi opet prolif. mala se oporavi. jos je na dijetu. neče da jede, više manje samo pije.... da bi sad petak na subotu u sri noću pocala povracati. izvadila dušu. opet na hitno. infuzija. sutra dan išli na pregled. opet prolif. a sad kao voda. jedno za drugo. smrad. smrdi ko sto kuga..... uzorak stolica-ROTA!!! mala ostala u bolnici. danas je srjeda. izzgubila 1800 g težina. prolif. u 24 sati 20 - 30 pelene. ne pomokri se uopče. samo voda iz crijeva. jedno za drugo. fibru uz ljekovi NEPADA. dehidrirala. povracala 2 dana. sad samo malo. ali ljudi moj. danas od 12.30 do 20.00 27 prolifa. nika ima tako lose vene, zato sto je suha, da vene samo pucaju- nema je više di ubosti. ruke, stopala, nista. sad je nika dobila iglu u čelu. jadna mala nema vise snage ni za plakanja. ne jede nista. pije samo malo čaj-nitko nezna, koliko če još trajati. a ja nisam spavala tri tjedna i gledam svaki dan kako se moj dijete suši više i više. gadno.
vrca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 18:18   #403
Ajme

A ja sam bila ljuta sto sam svoju uopce cijepila protiv Rote kad je vec dva puta imala neku drugu crijevnu virozu. Ovo je ocito teze.

Dijete nije bilo cijepljeno?
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 15:04   #404
Moja E imala je pršli tjedan rotu,2 dana povraćanje i 5 dana proljev...bili 2 dana na zaraznoj u dnevnoj bolnici na infuziji...Prije rote imala je mekane,kašaste stolice,po školski kak bi se reklo...od kad su prestali proljevi,kaka teško i tvrdo,male pikule,tvrđe ne može biti...zanima me da li je nekome bila ista takva situacija pa se stolica vrlo brzo vrati u normalu?
__________________
28.07.2010. Angel of mine
Bibi3456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 15:37   #405
Ja i mala smo imale rotu u 11 mj. ja sam bila u bolnici 5 dana jer sam bila u jako lošem stanju. mala je samo 1x povračala i malo temp 2 dana i to je to. ali ona je cjepljena.
Cijepite djecu!!!!
rota je strašna, počela mi je sa povračanjem pa sa proljevom i onda gadni grčevi i temp. ja nisam mogla stajati na nogama, u zaraznoj su mi stavili pelenu i bila sam 2 dana na infuziji da dođem ksebi. Ne mogu si zamisliti kako bi bilo da sam moju malu curku morala ostaviti u bolnici

i OBAVEZNO: barem mjesec dana nakon piti probiotike ali ne one gluposti kao baktiv ili sl. već prave: VIP vitality premium, Biogiaa, prolife
nas dvije smo pile Vip probiotik 2 mjeseca poslje toga jer rota jako uništi crijeva
__________________
Moj album za prodaju...
Kikica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 12:15   #406
to s cjepljenjem.hmm..ne znam
frendica cijepila malu a ona svejedno dobila rota virus,pa se ti misli

evo mi imali rota virus,vec tjedan i pol sve u redu al jos moramo cekat 2 tjedna da se opet da stolica na analizu i ne mozemo ici u vrtic iako je vejrojatno zdrav iako kao zakonski oni to ne mogu zabranit jer niej epidemioloski ali...
ah
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 17:26   #407
Moja je imala rotu nedavno (ima 2godine). Trajala je tocno 7 dana (necijepljena).
Najgora su bila prva 3 dana kada je bilo i povracanje, a temp je imala povišenu 1 dan.
Sve u svemu nije bilo strašno.
agni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 22:05   #408
Quote:
agni kaže: Pogledaj post
Moja je imala rotu nedavno (ima 2godine). Trajala je tocno 7 dana (necijepljena).
Najgora su bila prva 3 dana kada je bilo i povracanje, a temp je imala povišenu 1 dan.
Sve u svemu nije bilo strašno.
Blago vama... Nama je bilo strašno
Nakon 4 sata čekanja na zaraznoj, dijete (u dobi od 2 g i 4 mj.) dehidriralo, pa je hospitaliziran. Povraćanje samo prvi dan, ali zato ostalih dana proljevaste stolice i preko 15ak puta/dnevno. Kako je još bio u peleni, na guzi su se stvorile prave rane od tolikih stolica, tako da je trebalo duuugo da se oporavi.
Kao nuspojavu hospitaliziranja u sobi s djecom različitih dijagnoza, zadnji dan bolničkog liječenja je zakurio jer je uspio pokupiti haemophilus influenzae. Tad je, naravno, uslijedio novi pakao.
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 07:58   #409
Quote:
Stowaway kaže: Pogledaj post
Blago vama... Nama je bilo strašno
Ovo je zbilja strašno bilo kod vas . Htjela sam napisati svoj manje strašan primjer. A valjda smo imali sreću, jer je ona pila puno tekućine, tako da nismo došli do dehidracije i bolnice.
agni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 23:01   #410
Quote:
agni kaže: Pogledaj post
jer je ona pila puno tekućine, tako da nismo došli do dehidracije i bolnice.
Kod nas je išlo brzo i žestoko. Lako se rehidrira dijete koje hoće piti i dijete koje sve to ne povrati, ali meni su i danas najgadnije kombinacije proljev+povraćanje. Ovo drugo pogotovo.
Nema te tekućine koju će popiti i koja će ga spasiti od dehidracije, ako će sve izrigati par minuta nakon što je to unio u sebe. Popije žlicu tekućine, a izbaci 2 dl... I tako stalno...
Naravno, ni višesatno čekanje na zaraznoj nam nije išlo u prilog i eto... "gospođo, dijete Vam je dehidriralo, morat će ostati u bolnici"
Kad se sjetim kako sam prije susreta s doktoricom ganjala sestru s "dugo već čekamo, maleni će dehidrirati...", na što mi je uzvratila "ne izgleda mi baš taaaako loše ...strpite se ", smrznem se.

Al, drago mi je da ima i manje strašnih primjera
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 21:58   #411
U ponedeljak smo se išli cjepiti a u srijedu počeli povračati,isprva sam mislila da je od cjepljenja reakcija,u četvrtak ujutro malena ko bombon,da bih je oko 11 sati malo prigrlila a ona gori 38,8 čepič malo opala temperatura kad nakon 3 sata opeta,čepič i u dom zdravlja,sestra se sva isprepadala "joj pa ona je jako mala "(2mj.) pregledali,uzeli mokraču,krv -leukociti koma.
Uputila nas dr. na rebro,na rebru nas pregledali...još krvi i na kraju naravno opet virus ali nas sad šalju u zaraznu(da ne velim da je to krenulo oko 16 sati a sad je več 23 sata) naravno sad več i sluzasta stolica ali sva sreča pije puno čaja.
Na zaraznoj uzeli uzorak stolice pregledali i ostavili nas u dnevnoj bolnici jer je vrlo malo dehidrirala i moramo na infuziju a kao i sve bebe do 3 mj. obavezno ostaju.
I sad trebaju malenoj staviti branilu,ljudi moji dvje sestre jedna drži druga traži venu i pika a ja ju tješim,6 puta uboli sa branilom u predjelu nogica i 6 puta uboli iglom u predjelu ruku da bi našli venuplačemo i ja i malena kad su napokon našli venu onda su joj gurali neku dugačku cjevčicu u kokicu da joj uzmu sterilnu mokraču...prestrašno!
Ujutro došao nalaz i rota virus.
Pitam ja sad dr. da li da je cjepim,da bi mi dr rekao da sad više nije bitno! da ga je prebolila.
Sad me zanima da li je taj virus neko dobio više puta.
sunce007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 10:39   #412
Quote:
sunce007 kaže: Pogledaj post
Pitam ja sad dr. da li da je cjepim,da bi mi dr rekao da sad više nije bitno! da ga je prebolila.
Sad me zanima da li je taj virus neko dobio više puta.
rota virus se moze dobiti ponovno, jedina dobra stvar je da je svaki put lakse. reakcija nije tako jaka, tj laksi su simptomi i brze prodje. rota cjepivo se prema nasem padijatru ne preporuca za djecu ispod 2 godine.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:40   #413
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
rota virus se moze dobiti ponovno, jedina dobra stvar je da je svaki put lakse. reakcija nije tako jaka, tj laksi su simptomi i brze prodje. rota cjepivo se prema nasem padijatru ne preporuca za djecu ispod 2 godine.
ovo mi nikako nije jasno-kad na uputama tog cjepiva piše da se druga doza mora primiti najkasnije do 24.tjedna života..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 09:44   #414
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ovo mi nikako nije jasno-kad na uputama tog cjepiva piše da se druga doza mora primiti najkasnije do 24.tjedna života..
ja sam pitala jer moj malac ide u jaslice i rado bi ga bila cjepila, inace ima godinu dana. lik je rekao da em je vec imao rotu (pokupio od sestre), pa ce svaki sljedeci put (vjerojatno ce bit jos rota infekcija) bit lakse, em to cjepivo on ne preporucuje (kao ni njemacka komisija koja predlaze cjepiva) kod djece ispod 2 godine jer da moze ostavit posljedice na crijevima koja se katkad moraju u kasnijoj dobi kirurski rjesavat. inace je cjepivo u njemackoj dobilo odobrenje i tko zeli moze se cijepit. druga stvar je da ovdje rota infekciju ne smatraju teskim oboljenjem, i dalje kazu da je to bolest koja se pravilnim i pravovremenim tretmanom lako izlijeci i drzi pod kontrolom.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 18:41   #415
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ovo mi nikako nije jasno-kad na uputama tog cjepiva piše da se druga doza mora primiti najkasnije do 24.tjedna života..


Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
ja sam pitala jer moj malac ide u jaslice i rado bi ga bila cjepila, inace ima godinu dana. lik je rekao da em je vec imao rotu (pokupio od sestre), pa ce svaki sljedeci put (vjerojatno ce bit jos rota infekcija) bit lakse, em to cjepivo on ne preporucuje (kao ni njemacka komisija koja predlaze cjepiva) kod djece ispod 2 godine jer da moze ostavit posljedice na crijevima koja se katkad moraju u kasnijoj dobi kirurski rjesavat. inace je cjepivo u njemackoj dobilo odobrenje i tko zeli moze se cijepit. druga stvar je da ovdje rota infekciju ne smatraju teskim oboljenjem, i dalje kazu da je to bolest koja se pravilnim i pravovremenim tretmanom lako izlijeci i drzi pod kontrolom.

zanimljivo

a sto kazu kolko dugo je cijepivo djelotvorno?
rotu dobivaju i cijepljena djeca...al kao u blazem obliku, e sad, jel on stvarno blazi, ili je zapravo cijepivo djelotvorno na kratke staze?
to cijepivo i nije tak jeftino, a ocito nije niti bezazleno.

moja pedijatrica isto smatra da rota nije strasna, upravo ovo zadnje boldano, kaze da dehidracije ima (i ne samo kod rote) i cesto je zato jer se kod proljeva roditelji drze starog recepta pa djetetu ogranicavaju hranu (a zapravo treba davat hranu ko i inace, tada ce dijete traziti i piti, te davat juhe, da vracaju elektrolite) i sto dugo oklijevaju sa odlaskom lijecniku-tipa po njoj je bolje da ti uvale infuziju u zaraznoj, u okviru dnevne bolnice prvi dan, nego da se dijete pati 3 dana doma, pa posteno dehidrira i bude hospitalizirano.
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 10:07   #416
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
[/B]




zanimljivo

a sto kazu kolko dugo je cijepivo djelotvorno?
rotu dobivaju i cijepljena djeca...al kao u blazem obliku, e sad, jel on stvarno blazi, ili je zapravo cijepivo djelotvorno na kratke staze?
to cijepivo i nije tak jeftino, a ocito nije niti bezazleno.

moja pedijatrica isto smatra da rota nije strasna, upravo ovo zadnje boldano, kaze da dehidracije ima (i ne samo kod rote) i cesto je zato jer se kod proljeva roditelji drze starog recepta pa djetetu ogranicavaju hranu (a zapravo treba davat hranu ko i inace, tada ce dijete traziti i piti, te davat juhe, da vracaju elektrolite) i sto dugo oklijevaju sa odlaskom lijecniku-tipa po njoj je bolje da ti uvale infuziju u zaraznoj, u okviru dnevne bolnice prvi dan, nego da se dijete pati 3 dana doma, pa posteno dehidrira i bude hospitalizirano.
ne mogu nac stranicu koju sam htjela citirat, ali sluzbene stranice robert koch instituta (STIKO komisije) imaju izvjestaj o rota cjepivu iz 2010 gdje se spominju dva cjepiva Rotarix® und RotaTeq® koja su u de dostupna. navodno su djelotvorna 2-3 godine. djeca se cijepe (tj dobiju to cjepivo oralno) prvi put sa 6 tjedana i jos dva puta do 24/26 tjedna. inace ova komsija ce ponovno procijeniti cjepivo nakon sto budu dostupne nove informacije o samom cjepivu i koristi istog. i ovdje je cijena tog cjepiva tema, i svi se slazu da je previsoka. cjepivo navodno daje 99% sigurnu zastitu od infekcije.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 09:55   #417
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
ne mogu nac stranicu koju sam htjela citirat, ali sluzbene stranice robert koch instituta (STIKO komisije) imaju izvjestaj o rota cjepivu iz 2010 gdje se spominju dva cjepiva Rotarix® und RotaTeq® koja su u de dostupna. navodno su djelotvorna 2-3 godine. djeca se cijepe (tj dobiju to cjepivo oralno) prvi put sa 6 tjedana i jos dva puta do 24/26 tjedna. inace ova komsija ce ponovno procijeniti cjepivo nakon sto budu dostupne nove informacije o samom cjepivu i koristi istog. i ovdje je cijena tog cjepiva tema, i svi se slazu da je previsoka. cjepivo navodno daje 99% sigurnu zastitu od infekcije.
drugim rjecima, ak diejte nejde u kolektiv prije 3. godine, nema smisla ga cijepiti.
i to zapravo onda objasnjava to sto kad u vrticu bude rota, sto ju svi manje vise pokupe, samo neki pokupe blazi oblik, a neki tezi.
iako i kod blazi/tezi oblik, zapravo ovisi i o aktualnom stanju djeteta, kilazi, unosu tekucine i hrane itd. i naravno, dal su prebolili prije/cijepljeni prije....

definitivno, 1000kn malo previse za mogucnost zaraze opet
uz moju, sve vecu paranoju spram cijepljenja svega....

Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 22:26   #418
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
rotu dobivaju i cijepljena djeca...al kao u blazem obliku, e sad, jel on stvarno blazi, ili je zapravo cijepivo djelotvorno na kratke staze?
Točno. Cjepivo "protiv" rote ne štiti na način da ne možeš pokupiti rotu, nego se upravo radi o tome da je klinička slika nakon cijepljenja puno blaža i tijek bolesti kraći.
Kad čovjek iskusi pakao rote bez cjepiva, ova se opcija čini sasvim prihvatljivom

Quote:
po njoj je bolje da ti uvale infuziju u zaraznoj, u okviru dnevne bolnice prvi dan, nego da se dijete pati 3 dana doma, pa posteno dehidrira i bude hospitalizirano.
I meni se to čini bolje. Štoviše, nije ni potrebno trodnevno maltretiranje po kući, dijete (pogotovo malo) dehidrira i puno prije. Ja svoje klince sama otfuram u Zaraznu na rehidraciju kad se zareda povraćanje za povraćanjem i kad vidim da je vrag odnio šalu na stranu, a to obično bude već unutar prvih 15 ak sati od početka bolesti.
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 12:19   #419
Moj mali je imao gadan oblik rote sa 16mj i zbog toga smo proveli 7 dana u zaraznoj. Od tada je sve više manje ok.

E sad...neki dan dolazi muž doma s pričom da rota izaziva trajna oštećenja crijeva i da oni koji su preboljeli rotu cijeli život moraju paziti na prehranu i izbjegavati neke namirnice...Meni je to prvi glas.

Dosta sam googlala o roti i nigdje nisam naišla na takvu informaciju, a niti u zaraznoj me nisu upozorili na tako nešto, a niti mi je to spominjao pedijatar (doduše u njega se nemrem pouzdati).

Jel zna netko nešto o tome?
Hvala
Kahuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 18:39   #420
evo da se i ja požalim ovdje...

starija nam krenula u vrtić i tamo pokupila ovu beštiju s tim da nismo znali šta je , mislili da je pokvarila želudac pa povraća.
Javili u vrtić kad ono ima ih više sa istim simptomima.
Noć beskrajno duga, ali povraćanje stalo, kad ujutro počinje muka sa proljevom...
Na našu žalost državni praznik (1.11.) hitna...
Na ljeto odvikli ju od pelena (sada ima 2,5 god) probali joj opet staviti, ali ništa ne pomaže...
Napokon se malo normaliziralo (stigne do wc-a) kad se osipala po cijelom tijelu. Kaže dr. normalno tijelo pod utjecajem virusa drugačije reagira pa na hranu na koju nije alergična sada se osipala...
Sada nakon 4 dana sve je (recimo) pod kontrolom kad eto mladja (ima 8 mj) počela povraćati i proljev...
Svi koji su ih vidjeli (dok još nismo znali šta je) zarazili su se nasreću muž i ja zasada ne (valjda ni nećemo).

Jedino sam ja bila u cijeloj priči "sretna" jer sam užasno prehladjena pa nikakve mirise ne osjećam...

Danas doznala da svi koji imaju djecu "naše" generacije imaju isti problem iako su na drugom kraju grada...

Dakle "beštija" opet napada
__________________
slikice svadba
tina04 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.