Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2013., 14:54   #81
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ne mogu b net, oni su pod vipom sad, ne mogu osim preko tcom parica a onda je skupo
i ne zelim tv ukidati
tako i meni,ne mogu se maknuti od t coma jer imamo optiku
a nijedan drugi operater nam ne moze pruziti uslugu preko optickog kabla
(nisam iz Zg)
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 16:13   #82
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
mobitel: ako ima netko tko koristi žestoku tarifu u tomatu, neka mi se javi u inbox, neka me pozove da pređem, pa ćemo oboje uštedjeti po 100 kuna. eto... ne poznajem nikoga u stvarnosti na tomatu.
Nemoj tomato.. Ja gledam da se maknem od njih.
Tele2 na bonove - kupiš bon za 50 kn-minimalno još 25 ti kroz neke akcije daju.
Simpa na bonove - kupiš bon za 50 kn još 50 kn ti daju.

A tomato ništa, nikakvih darova. Nigdje ništa da te razveseli...
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 16:55   #83
Quote:
Sretna djevojka :) kaže: Pogledaj post
Nemoj tomato.. Ja gledam da se maknem od njih.
Tele2 na bonove - kupiš bon za 50 kn-minimalno još 25 ti kroz neke akcije daju.
Simpa na bonove - kupiš bon za 50 kn još 50 kn ti daju.

A tomato ništa, nikakvih darova. Nigdje ništa da te razveseli...
Meni se najisplativiji pokazao bonbon i sad smo na njega prešli.
40kn mjesečno i to je to.
s mužem (i ostalima na bonbon imam 1000min i 1000sms), a 40 kn si potrošim na 3 paketa i još mi ostane 10kn, ako te pakete potrošim.
Htjela sam pretplatu pa mi se ovo činilo kao najbolji izbor. Najviše me privuklo što nemam uspostavu poziva. U t-comu sam imala s mužem 100min besplatno, al svaki poziv plaćala 25 lipa.
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 13:14   #84
khm, khm, malko su se djeca izgubila na ovoj temi. tako da bi molila da se vratite na "stedne teme" vezane za djecu, a telkomunikacije prodiskutirate na odgovarajucoj temi.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 19:32   #85
nisam se mislila javljati, jer ja bas ne spadam u one koji nes posebno stede, al me tema o knjigama podsjetila da je ovo drugi interliber na koji neidem.
knjiznica je zakon
za 50kn knjiga cijelu godinu
(mislim, kupim ponesto za policu, al u odnosu kako sam prije znala kupovati, znatno znatno manje, mogu na prste nabrojati kroz cijelu godinu)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 09:13   #86
Quote:
Sretna djevojka :) kaže: Pogledaj post
Nemoj tomato.. Ja gledam da se maknem od njih.
Tele2 na bonove - kupiš bon za 50 kn-minimalno još 25 ti kroz neke akcije daju.
Simpa na bonove - kupiš bon za 50 kn još 50 kn ti daju.

A tomato ništa, nikakvih darova. Nigdje ništa da te razveseli...
Imam pozitivno iskustvo by Tomato.Bila sam na vip-u i svaki mjesec je odlazilo 250-300 kn,prestrašno,i samo su vikali pa koliko ti zoveš,a ja
Kad mi je prestala ugovorna obveza prešla sam na tomato brutalnu tarifu,i preeeezadovoljnaaa,bon od 100 kn mi treje cijeli mjesec,a ne štedim se u zvanju kao kod vip-a.
Luna L is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 09:16   #87
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
khm, khm, malko su se djeca izgubila na ovoj temi. tako da bi molila da se vratite na "stedne teme" vezane za djecu, a telkomunikacije prodiskutirate na odgovarajucoj temi.
E da,imam troje limača,ovaj najmanji nosi sve od ovih starijih,odnosno sina,prva je curka.Tako da mu nisam ni o od odjeće kupila.
Prešli smo na grijanje drvima,imali smo plin,ogromn aušteda.Što se tiče hrane pratim akcije,radije doma spečem kolač nego da kupujem slatko u dućanima,jeftinije a i finije.
Luna L is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 14:33   #88
Budući da me muči manjak životnog prostora, rješavam se male robice I tako mi padne na pamet: stare štrample (one debele), odrezala sam im "guzište" I stopalo I dobila sam štosne štucne
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 23:12   #89
Super tema, bas nesto sto mi treba
Evo mog doprinosa, mozda je otkrivanje tople vode, a mozda nekome i pomogne, tko zna.

Vezano uz kucanstvo opcenito
- Pratimo akcije, kupujemo snizene proizvode. Cesto kupimo i proizvode pred istek roka, oni budu zaista povoljni.
- Skupljamo bodove u konzumu, dm-u, bipi, emmezeti, zoo cityju.... I koristimo dobivene popuste.
- Kupujemo s popisom. Dostigla sam takvo stanje uma da skoro pa uspijem kupiti samo ono sto je na popisu
- Kupujemo u kauflandu i konzumu (speceraj), dm-u, bipi, milleru (kozmetika), lidlu (slatkisi, odjeca).
- Dosta proizvoda kupujemo no name marke, tj marke trgovackog centra (k plus, denk mit, babylove, balea, beauty baby...)
- Kupovanje velikih pakiranja kada su jeftinija od malih.
- Internet kupovina.
- Peglamo i peremo sudje i ves kad je jeftinija struja.
- U zadnjih godinu dana mm i ja smo 2 puta bili u restoranu, oba puta s kuponima s kupime.hr
- Izlazaka nema (eventualno kucna druzenja), nema cigareta (ja prestala u trudnoci, mm kad se zazeli mota), nema nekakvih luksuza. Ja sam se odrekla skuplje i brojnije kozmetike (mozete me naci na pdf-u kozmetika kako hvalim balzam za bradavice dojilja u funkciji balzama za usne i sode bikarbone kao pilinga za lice ), jos samo da srezem cokoladu...

Vezano uz dijete
- Koristimo millerove pelene, dobre su kao i pampersice, isto i vlazne maramice i blazinice.
- Malac ima atopijski dermatitis pa skupe kreme kupujem u ljekarnickom dm-u koristeci 25% + 15% popusta
- Preko interneta kupujem preparate koji su puno jeftiniji nego kod nas (npr childlife probiotik s kolostrumom kod nas kosta 300kn, iz usa s dostavom ispadne cca 100kn).
- Dosta robice kupujem u lidlu, pogotovo za vrtic. Kvalitetno, a jeftino. U hm-u mu nakupujem basic trenirke i bodije, 3 za 85 kn. Opcenito vecinom kupujemo basic odjecu, ona je jeftinija. Za skuplje komade odjece (skafander, jakna, hlace...) cekamo u c&a popust na cjelokupnu kupnju od 20 ili 25%, ili u hm nosimo staru robu za popust od 15% na jedan komad odjece. To su recimo ok popusti kad ti treba odjeca na pocetku sezone, kad ne mozes cekati snizenja.
- Za brisanje guze koristim vodu i blazinice. Blazinice prerezem na pola i imam spremne u kutiji. Skuzila sam da ih inace brzo trosim za bezveze, ovako puno duze traju.
- veliko pakiranje octenisepta. Puno isplativije od malog to sam nedavno kupovala pa sam jos pod dojmom.
- Poklone za rodjendan, bozic, drugu sjecu kupujemo unaprijed, na akcijama.

Malo sam se raspisala, ali bas me krenulo
__________________
majmunčić
aannjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 08:13   #90
Quote:
aannjaa kaže: Pogledaj post
- Za brisanje guze koristim vodu i blazinice. Blazinice prerezem na pola i imam spremne u kutiji. Skuzila sam da ih inace brzo trosim za bezveze, ovako puno duze traju.
odlicna ideja
Victoria88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 10:28   #91
Quote:
aannjaa kaže: Pogledaj post


- Preko interneta kupujem preparate koji su puno jeftiniji nego kod nas (npr childlife probiotik s kolostrumom kod nas kosta 300kn, iz usa s dostavom ispadne cca 100kn).

- Poklone za rodjendan, bozic, drugu sjecu kupujemo unaprijed, na akcijama.

Ovo boldano bi i ja probala, ali me frka da nije neka zamjena ili sl., nisam baš proučavala. Ali bi nam se isplatilo, sad kupujemo samo tekući C-vitamin jer je ionako skup (oko 100 kn), a probala bi i nešto drugo od Childlifa ali je to duplo skuplje pa i nemamo love za isprobavanje.Jel li zaista ista stvar kao i kad kupiš u ljekarni?

Ovo s kupnjom poklona u vrijeme sniženja i akcija...zakon. Nakupovali smo se kvalitetnih poklona (puzzla, plastelinskih setova, legića, barbika...) za pola familije i dječjih rođendana (klinaca iz vrtića) za puno manje novca. Samo vadimo iz ormara kad se ide na rođendan i pakiramo.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 11:39   #92
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ovo boldano bi i ja probala, ali me frka da nije neka zamjena ili sl., nisam baš proučavala. Ali bi nam se isplatilo, sad kupujemo samo tekući C-vitamin jer je ionako skup (oko 100 kn), a probala bi i nešto drugo od Childlifa ali je to duplo skuplje pa i nemamo love za isprobavanje.Jel li zaista ista stvar kao i kad kupiš u ljekarni?
Ja sam usporedjivala i nisam primjetila nikakvu razliku. Poznato je da su u usa jeftiniji takvi proizvodi. Osim toga, kupujem sa provjerenog sajta (iherb). Da ne budem off, pogledaj si malo na temi kupovanje putem interneta i na Kozmetici imas bas temu iherb. Do sada sam kupovala childlife probiotik i tekuci c vitamin, sad planiram i ehinaceu. Jedino sto ne mogu pronaci gdje ima za kupiti Cranactin syrup pa to kupujem u ljekarnama kod nas.
__________________
majmunčić
aannjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 09:49   #93
Jedna cura mi je rekla da ne kupuje lijekove ni vitamine ni ništ online iz USA jer se te stvari voze u prostoru neadekvatnom za lijekove, dakle na temeperaturama koje nisu pogodne za lijekove.
Kad se prevoze lijekovi onda se i taj tovarni prostor drugačije tretira, a ovakve kupovine idu sa običnom poštom i izloženi su ekstremno niskim temperaturama
Meni to nekak ima logike
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 12:31   #94
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Jedna cura mi je rekla da ne kupuje lijekove ni vitamine ni ništ online iz USA jer se te stvari voze u prostoru neadekvatnom za lijekove, dakle na temeperaturama koje nisu pogodne za lijekove.
Kad se prevoze lijekovi onda se i taj tovarni prostor drugačije tretira, a ovakve kupovine idu sa običnom poštom i izloženi su ekstremno niskim temperaturama
Meni to nekak ima logike
Nije mi to palo na pamet
__________________
majmunčić
aannjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 12:57   #95
Quote:
aannjaa kaže: Pogledaj post
- Kupovanje velikih pakiranja kada su jeftinija od malih.
ja sam kod ovih velikih pakiranja jako oprezna...
jedna stvar su pelene, ulosci i slicne potrepstine, koje normalno da su veca pakiranja jeftinija od manjih
medjutim, kod detergenata, kaladonta, sokova, meni se pokazalo da sto je vece pakiranje, ja to brze trosim, a uz to, nekim proizvodima je rok jako ogranice kad su otvoreni (neki samo gube na kvaliteti,a neki su i stetni) i onda se potrosi daleko vise nego da je manje pakiranje, naprosto, jer se mora potrositi u nekom kratkom roku.

ta velika pakiranja su ok za viseclane obitelji, ili npr kada sampon koriste svi clanovi obitelji, al kad svaki ima svoj, to nema smisla.
a i onaj efekt, kad ima jos jako malo u tubi/kutiji, pa "stedis" jer ti se neda u ducan

inace, ja ne kupujem niti voce niti povrce na kile, nego na komade.
i to najcesce, ciljano za taj dan i najvise dan-dva nakon.
trosi nesto vise vremena jer moram prakticki svaki dan u kupovinu, al bar nemam bacanja hrane.
a i ne volim kad pise 3+1 gratis, a meni npr. treba samo 2 komada.

trudim se uciti ju da slatkisa doma nema, nego ako nesto pozeli, idemo do ducana/slasticarne ili pravimo doma.
dakle, da prvo potrosimo energiju
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 13:28   #96
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
trudim se uciti ju da slatkisa doma nema, nego ako nesto pozeli, idemo do ducana/slasticarne ili pravimo doma.
dakle, da prvo potrosimo energiju
Ovo je super fora, probat cu to sa sobom

Imamo doma ovlazivac zraka za koji ne kupujem destiliranu vodu, nego prokuhavam ovu iz pipe. Nije to sad bogznakakva usteda, ali barem ne moram razmisljati o kupovanju vode, to mi je bas tlaka.

Ove godine nismo kupovali bor, nego sam okitila grane u vazi, a velike kuglice sam kao dekoraciju stavila po policama, da se dijete ipak moze uciti sto su kuglice I mama mi je napravila mali bor od grana sto su njoj ostale

Malac ima stvarno puno igracaka i trudim se da se sa svima igra, nema ih sve uvijek na raspolaganju, nego svako malo izvucem neku koju dugo nije vidio pa mu bude ko nova
__________________
majmunčić
aannjaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.