Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2017., 22:04   #21
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ne leži ti baš citanjem sa razumijevanjem kao što ti leži pljuckanje po ucenicima i roditeljima.

btw. 5 sati tjedno i 2 sata tjedno a, isti test na maturi...tebi je to o.k.?
naravno da ne. meni je drzavna matura vec odavno totalna glupost.
jel ti citas sto ja pisem?
napisala si da si protiv drzavne mature dok se ne uskladi sa svim srednjim skolama. i pitas jel problem imati isti udzbenik i program u svim srednjim skolama.


Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
i, dalje stojim kod one,da niti jedan klinac (pogotovo u osnovnoj) nema loše ocjene radi svog nerada vec radi nedovoljno pojašnjenog gradiva.
samo primjecujem da mi je ova tvrdnja vrlo kontradiktorna onoj da su za petice zasluzni iskljucivo ucenici i njihovo ucenje.
dok su za neuspjeh i jedinice krivi samo profesori?
mda.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 22:16   #22
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
btw. 5 sati tjedno i 2 sata tjedno a, isti test na maturi...tebi je to o.k.?
Ma naravno da nije ok.

Zamisli, što je još gore, a potpuno neprepoznato kao problem u našem društvu i obrazovnom sustavu i stvarno ne razumijem kako je to uopće moguće - kad se upišu na fakultete, iz koje god škole da su došli, imaju jednak program. Pa je li to u redu i normalno da student koji je imao tri sata matematike tjedno i student koji je imao šest sati matematike tjedno i išao na natjecanja imaju jednake kolegije na studiju.

Mislim da je vrijeme da se ovoj nepravdi napokon stane na kraj i da se glupljima omogući život po prilagođenom programu. I onima koji ne završe u politici. Trebalo bi im dati jednostavnije studijske programe, trebali bi imati niže kriterije za uspješno završavanje studija, i kasnije lakše poslove za jednaku plaću. I još da im se dodijele stanovi i kućne pomoćnice i besplatni odlasci frizeru i jednom u tri godine plaćeno dvotjedno ljetovanje za obitelj na francuskoj rivijeri, a ako nemaju obitelj da im se o trošku države dostavi plodna ruska ljepotica. Dosta je bilo ovog terora i vrijeme je da se to ispravi i da se tim ljudima država ispriča i pokuša iskupiti.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 23:43   #23
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
btw. 5 sati tjedno i 2 sata tjedno a, isti test na maturi...tebi je to o.k.?
meni je.
drzavna matura nije obavezna.
a srednje skole su zaista, zaista razlicite, i dobro je da su razlicite.

ovo sto ti pricas, imalo bi smisla da se polaze za osnovne skole, i da, odmah potpisujem, bez imalo griznje savjesti da po nekome pljujem, da se skole debelo razlikuju po znanju koje djeci prenose, motivaciji za ucenje, odnosu prema ucenicima i sl.

a sad, jbg. ak ne dodjes u doticaj sa nekim starijim koji je vec u srednoj (tipa stariji brat) ne mozes znati da to sto ti prof. matematike predaje nije dovoljno, i da brat u srednjoj ima poteskoca jer nema predznanje iz OS, dok netko drugi, iz neke druge OS, to radi s lakocom, jer je naucio u OS.
i koja je uopce razina gradiva koje je potrebno usvojiti da bi zavrsio OS.

a pogotovo to roditelj ne bi trebao znati (cak i kad je pedagoske struke), i uzasno mi je ruzno da se od roditelja ocekuje da radi s dejcom na usvajanju skolskog gradiva, pa cak i pocetnickog citanja, koje je temelj obrazovanja i za koje su zapravo roditelji motivirani da dijete usvoji.

a pogotovo ne neka druga gradiva, tipa strani jezik kojeg roditelj uopce niti ne mora znati i ne mora s djetetom i tim predmetom imati nikakve veze.
a cesto ih se trazi "suradnja" sa skolom, na nacin da roditelj motivira, poducava, pregledava zadace, a ponekad i da osposobi dijete za taj predmet u potpunosti.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 23:59   #24
od roditelja se očekuje da pomognu da djeca razviju radne navike. ne da uče s njima i pišu zadaće s njima.
druga stvar je što nisu sva djeca za ocjenu odličan. a roditeljima je iz ovog ili onog razloga važno da im djeca budu odlikaši (radilo se to samo o materijalu za hvalisanje u nižim razredima ili naganjanju prosjeka i bodova za upis u srednju u višima), pa onda uče i pišu zadaće s njima da bi nešto što je prirodno dobar ili vrlodobar učenik prevorili u umjetnog odlikaša.

s početnim čitanjem je problem što su prije petnaestak godina uzeli hrvatskom i matematici u razrednoj nastavi po jedan sat kako bi se provelo hnosovsko rasterećenje učenika. i učenici su "rasterećeni" time što su 2 sata manje u školi, ali gube ta 2 sata rada s učiteljicom. i jebiga, imaš djece kojoj idu stvari iz prve. uključujući i početno čitanje. a imaš i djece koja moraju vježbati 2x više za iste rezultate. a kako nije baš u modi da netko ide prvi razred dva puta da bi savladao početno čitanje - onda nije loše da roditelj malo vježba s njime doma. bar dok dijete ne razvije radne navike do te mjere da može vježbati samo.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 09:53   #25
Osobno mislim da je i državna matura u srednjoj, asačuvajbože da ju u uvedu i u osnovne, čisto maltretiranje djece. Ako si bio dobar cijele godine, zašto bi ti jedna zaokružena ocjena kvarila upis u željenu srednju/fakultet.
peekaaboo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 09:55   #26
zasto bi dobio losu ocjenu ako si ucio cijelo vrijeme?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 10:27   #27
Ako zna nece dobiti losu ocjenu. No moglo bi biti zanimljivih razlika i da nema pojma a same petice u imeniku ili recimo dijete ipak zna a nastavnik u skoli ga godinama ima na piku i namjerno zakida. Ja sam ovim drugim slucajevima puno cesce svjedocila u mom skolskom stazu...

Uglavnom ja sam definitivno i za maturu a i za standardizirane ispite na kraju svake skolske godine pa jedna mala evaluacija tko ima najvece razlike izmedju svojih ocjeena nezavisnog testiranja.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 10:29   #28
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
zasto bi dobio losu ocjenu ako si ucio cijelo vrijeme?
kratkorocno pamcenje?

slazem se u potpunosti, nekome tko je ucio 12 gdoina, to ne bi trebalo biti nesto stresno, osim ako nije 12 godina zivio u zabludi da ima vrhunskog profesora iz matematike i da je naucio sve to treba nauciti, a na kraju ispada da su u nekim drugim skolama ucili jos (po)nesto.

meni se cini da su prijemni ispiti, koje svaki fakultet posebno sastavlja valjaniji kriterij za upis nego drzavna matura
isto mislim da bi svaka srednja trebala sebi sastaviti prijemni po svojim kriterijima.
(da, da, da....oni neodlucni ce ici na 6 prijemnih, jbg)

al nemam nis protiv nekog vrednovanja skola "izvana", kao dopuni zakljucenim ocjenama, kao objektivniji rezultat nego prosjek ocjena kroz 4 godine (ak vec gledamo brojke za upis).
i da su ti rezultati javni, da se zna koliki postotak zadataka rjesavaju djeca iz 21., a koji djeca iz 51. gimnazije.
iako, jbg, tesko je to u potpunosti mjeriti, kada imas one jebene pripreme, a i nisu sva djeca jednako pametna.

inace, imala sam na praksi vec nekoliko studenata iz dve privatne gimnazije, i moram priznati da mi se lagano predrasude o tome kak se tam nis ne uci (jer platis pa dobis pet), gase.
nije dovoljno velik uzorak (i ne mogu iskljucit varijablu osnovne skole, koja je sigurno doprinjela kvaliteti znanja, kao i karakteristike ucenika), al mi je dovoljno da mogu rec da se tam ipak puno, a usudim se i reci, kvalitetno uci
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 10:34   #29
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
meni se cini da su prijemni ispiti, koje svaki fakultet posebno sastavlja valjaniji kriterij za upis nego drzavna matura
kaj ti se tu ima ciniti?
pa to je odavno jasno kao dan.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 10:41   #30
Pa zato što je ipak jednostavnije naučiti small parts gradiva nego sve 4 godine, jel tak?
edit: odgovor je bio za summer...
peekaaboo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 13:05   #31
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
naravno da ne. meni je drzavna matura vec odavno totalna glupost.
jel ti citas sto ja pisem?
napisala si da si protiv drzavne mature dok se ne uskladi sa svim srednjim skolama. i pitas jel problem imati isti udzbenik i program u svim srednjim skolama.
ne, odavno sam prestala citati što pišeš, citam samo upise kojima se lijepiš na moje postove.

da, to sam napisala i iza toga stojim, odgovorila sam ti i zašto a, sad dal ceš ti to skužiti, pokušati skužiti ili nastaviti sa nesuvislim upisima...tvoja stvar

Quote:
samo primjecujem da mi je ova tvrdnja vrlo kontradiktorna onoj da su za petice zasluzni iskljucivo ucenici i njihovo ucenje.
dok su za neuspjeh i jedinice krivi samo profesori?
mda.
krivo primjecuješ,
probaj procitati ponovo što sam napisala.
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ma naravno da nije ok.

Zamisli, što je još gore, a potpuno neprepoznato kao problem u našem društvu i obrazovnom sustavu i stvarno ne razumijem kako je to uopće moguće - kad se upišu na fakultete, iz koje god škole da su došli, imaju jednak program. Pa je li to u redu i normalno da student koji je imao tri sata matematike tjedno i student koji je imao šest sati matematike tjedno i išao na natjecanja imaju jednake kolegije na studiju.
fakulteti ne postoje samo za klince koji idu na državno natjecanje a, niti su klinci koji završavaju strukovne srednje gluplji ili tuplji od onih iz gimnazija...
jedan klinac koji je završio medicinsku koja spada u strukovne škole, ima 5. stupanj (gimnazijalac cetvrti)...i, onda se radi famoznih programa nemre upisati na npr. medicinski faks...neko u tome vidi logiku, sorry, ja ne...
meni nema smisla da se na faksu uce neke osnove vec mi je nekako puno logicnije da se nadograđuje postojece znanje...

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
drzavna matura nije obavezna.
a srednje skole su zaista, zaista razlicite, i dobro je da su razlicite.
nije na papiru al u pravilu, ako klinac želi nadograđivati svoje znanje i obrazovanje, onda je....

ne znam, osobno, ne vidim korist od tih "razlicitih" škola (vezano uz opce predmete), pogotovo ako govorimo o cetverogodišnjim...iako, sumnjam i da su trogodišnje baš toliko lakše
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 13:21   #32
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
naravno da su zaslužni učenici i njihovo učenje, bože svašta. nisam ja sjela i naučila umjesto njih.
samo hoću reći da su moje petice reprezentativne na nivou županije. pa bi onda vjerojatno i na vanjskom vrednovanju bile i dalje petice
a, šta ako su ipak reprezentativnije petice kolegice koja je odradila pripreme?

inace, kod tebe 5 imaju samo klinci koji idu na natjecanje?

Quote:
nisam htjela navoditi konkretne primjere, da ne ispadnem fašist - ali eto, ima kolegica koje predaju romskoj djeci što upisuju školu ne govoreći hrvatski. hoćeš reći da je jednako predavati njima, kao i djeci u centru velikoga grada?
kolegice koje takvoj djeci predaju sretne su ako ih nauče hrvatski i opismene do kraja osnovne. ustvari, ne, sretne su ako djeca uopće ZAVRŠE osnovnu
ali učenik je učenik, škola je škola, a ta djeca napuštaju osnovnu polupismena isključivo krivnjom učitelja
vješto se kobeljaš
inace, u centru velikog grada isto imaš malih roma po školama,
i u školi ne postoji samo hr...postoje i ostali predmeti gdje se ti klinci mogu pokazati naprednijima od gradskih klinaca...
frendicama mi je u razredu imala malu romkinju koji je u prvom vec znala cak i tablicu množenja jer ocito joj je to trebalo obzirom na nacin života....tjelesni, likovni, glazbeni, priroda...zašto bi u tim predmetima štekali takvi klinci?
i, na osnovu cega zakljucuješ da ti klinci ne bi naucili i hrvatski da se ucitelji dovoljno potrude oko njih? ionako, volite tvrditi kako sav posao vezan uz klince odrađujete vi u školi a, ne i roditelji?
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 13:29   #33
kolegica im predaje zadnja 3 mjeseca. SIGURNO je ona u 3 mjeseca napravila više nego ja u 3 godine
ne, nemaju peticu samo oni koji idu na natjecanje. ali većinu onih koji imaju peticu puškom natjeram na školsko. i malo tko od njih ima manje od 50% točno riješeno. pametnom dosta. onome tko želi dokazati da ja ništa ne valjam, moj kriterij ništa ne valja, a za ono što valja sigurno je zaslužna kolegica koja me mijenja zadnja 3 mjeseca - tome ne bi bilo dosta ni da ga posjednem u zadnju klupu pa da prati nastavu.

i molim te, primijeti da sam spominjala romsku djecu koja ne govore hrvatski. a reci ti meni, na kojem jeziku se odvija nastava prirode, matematike, glazbenog...? na romskom? klinci NE RAZUMIJU klinca što se događa oko njih. žena NE GOVORI romski, škola nema program na jeziku nacionalne manjine. ali tebi ni to ne znači ništa jer ti znaš jednu romkinju koja je u prvom razredu znala tablicu množenja.
znam ja jednog roma koji je doktor znanosti. to kolegici koja predaje u kombiniranom razredu romske djece koja ne govore hrvatski, nemaju pribor, dolaze u školu bosa i gladna kada se uopće pojave, u životu i na poslu znači squiddly diddly.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:12   #34
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
kolegica im predaje zadnja 3 mjeseca. SIGURNO je ona u 3 mjeseca napravila više nego ja u 3 godine
ne, nemaju peticu samo oni koji idu na natjecanje. ali većinu onih koji imaju peticu puškom natjeram na školsko. i malo tko od njih ima manje od 50% točno riješeno. pametnom dosta. onome tko želi dokazati da ja ništa ne valjam, moj kriterij ništa ne valja, a za ono što valja sigurno je zaslužna kolegica koja me mijenja zadnja 3 mjeseca - tome ne bi bilo dosta ni da ga posjednem u zadnju klupu pa da prati nastavu.

i molim te, primijeti da sam spominjala romsku djecu koja ne govore hrvatski. a reci ti meni, na kojem jeziku se odvija nastava prirode, matematike, glazbenog...? na romskom? klinci NE RAZUMIJU klinca što se događa oko njih. žena NE GOVORI romski, škola nema program na jeziku nacionalne manjine. ali tebi ni to ne znači ništa jer ti znaš jednu romkinju koja je u prvom razredu znala tablicu množenja.
znam ja jednog roma koji je doktor znanosti. to kolegici koja predaje u kombiniranom razredu romske djece koja ne govore hrvatski, nemaju pribor, dolaze u školu bosa i gladna kada se uopće pojave, u životu i na poslu znači squiddly diddly.
za tri mjeseca s dobrim profesorom može se nauciti više nego za 10g s lošim...i, bez brige, ne kritiziram tvoj rad jer te ne poznajem, samo ostavljam otvorenu mogucnost zasluge i za one druge koji su sudjelovali

i, ne vrludaj, 2+2 je uvijek 4 , na hrvatskom, engleskom, ruskom...itd, pjesmice su uvijek pjesmice, vođenje lopte je uvijek vođenje lopte...pa, sve da i ti mali romi stvarno ne znaju niti jednu hrvatsku rijec, (što baš i nije istina) u tim drugim predmetima mogu biti uspješni...

isto kao što i svaki ucenik može biti uspješan u svemu što mu je na pravi nacin približeno...
da se pojedini ucitelji/profesori više bave prenošenjem znanja a, ne izgovorima i degradacijom klinca jer su oni romi, klinci iz ruralnih krajeva, materijalno slabije stojecih obitelji, slabo pismenih roditelja...itd, znanje bi bilo na prvom mjestu...ovako, imamo to što imamo.
i, ili cemo nastaviti s ovakvim besmislicama ili cemo se potruditi ispravite greške radi kojih ispaštaju nedužni klinci.
tanita is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.02.2017., 17:48   #35
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ne, odavno sam prestala citati što pišeš, citam samo upise kojima se lijepiš na moje postove.

da, to sam napisala i iza toga stojim, odgovorila sam ti i zašto a, sad dal ceš ti to skužiti, pokušati skužiti ili nastaviti sa nesuvislim upisima...tvoja stvar


krivo primjecuješ,
probaj procitati ponovo što sam napisala.
procitala ponovo.
i dalje si kontradiktorna.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 17:57   #36
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ne znam, osobno, ne vidim korist od tih "razlicitih" škola (vezano uz opce predmete), pogotovo ako govorimo o cetverogodišnjim...iako, sumnjam i da su trogodišnje baš toliko lakše
pa ja recimo vidim korist u skolovanju za vodoinstalatera, eletkricara, frizera...., i nedavno kada mi je hitno trebao, nije mi bilo nimalo drago cuti kolko vodoinstalatera bjezi u njemacku i koji nezaiteresirani kadar se skoluje po nasim skolama.
a volim i lijepu frizuru imat i da mi sva elektrika u stanu radi
ne treba mi hrpa fah idijota sa polozenom drzavnom maturom (pogotovo kada vjeronauk uzmu ko izborni na maturi )


ne zanima ma dal su polagali A ili B razinu drzavne mature, stovise, volim da mi posao odrade sto prije i sretna sam ako vole svoj posao i dobro ga rade, bez da se moraju zajebavati strebuckanjem za neki univerzalni ispit i ne smeta me sto nemaju polozenu drzavnu maturu i sto nece nakon trogodisnje frizerske upisivati psihologiju za koju im treba drzavna matura, i A razina matematike.

malo pretjerujes.
skole moraju biti razlicite i nuditi razlicitu razinu znanja.

sto bi po tebi drzvana matura bila?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 19:29   #37
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pa ja recimo vidim korist u skolovanju za vodoinstalatera, eletkricara, frizera...., i nedavno kada mi je hitno trebao, nije mi bilo nimalo drago cuti kolko vodoinstalatera bjezi u njemacku i koji nezaiteresirani kadar se skoluje po nasim skolama.
a volim i lijepu frizuru imat i da mi sva elektrika u stanu radi
ne treba mi hrpa fah idijota sa polozenom drzavnom maturom (pogotovo kada vjeronauk uzmu ko izborni na maturi )


ne zanima ma dal su polagali A ili B razinu drzavne mature, stovise, volim da mi posao odrade sto prije i sretna sam ako vole svoj posao i dobro ga rade, bez da se moraju zajebavati strebuckanjem za neki univerzalni ispit i ne smeta me sto nemaju polozenu drzavnu maturu i sto nece nakon trogodisnje frizerske upisivati psihologiju za koju im treba drzavna matura, i A razina matematike.

malo pretjerujes.
skole moraju biti razlicite i nuditi razlicitu razinu znanja.

sto bi po tebi drzvana matura bila?
ja govorim o cetverogodišnjim i petogodišnjim strukovnim školama, o klincima za cije struke postoje faksevi za usavršavanje, na koje ti klinci, iako imaju znanja, nemru upasti jer su ih sj. programima (nekad su mogli) a, ti pricaš o trogodišnjim, koji bez te još jedne godine nemru ni izaci na maturu, niti za njihovo usavršavanje uopce postoji faks

i zašto bi škole trebale biti razlicite?
hoceš reci da jedan ucenik zdravstvene škole nakon 5g školovanja ima manje znanja koje mu je bitno za posao od jednog gimnazijalca koji nema pojma što je fibula ili, da je za medicinu važnije pjevušenje na glazbenom od anatomije?

ili, neki klinac iz ekonomske da ima manje znanja od gimnazijalca vezanog za ekonomiju?...itd...itd...

i bolje razmisli tko pretjeruje?

btw. kakve veze sa temom o državnoj maturi ima kud nam odlaze mladi vodoinstalateri?...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 21:20   #38
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pa ja recimo vidim korist u skolovanju za vodoinstalatera, eletkricara, frizera...., i nedavno kada mi je hitno trebao, nije mi bilo nimalo drago cuti kolko vodoinstalatera bjezi u njemacku i koji nezaiteresirani kadar se skoluje po nasim skolama.
a volim i lijepu frizuru imat i da mi sva elektrika u stanu radi
ne treba mi hrpa fah idijota sa polozenom drzavnom maturom (pogotovo kada vjeronauk uzmu ko izborni na maturi )
sto bi po tebi drzvana matura bila?
Hrvati baš to vole, da im vodoinstalater zna tko je bila Antigona, da im medicinska sestra dok leže u bolnici odmah može usput objasniti i diferencijalne jednadžbe i/ili dvostruke integrale, da električar dok mijenja osigurač zna koliko je iznosio BDP Mozambika 2012. godine.

Nismo mi te sreće da smo fah idioti, mi učimo od svega pomalo, a ništa konkretno, ne želimo biti kao glupi i neobrazovani Ameri, mi želimo biti široko obrazovani, a živjeti ćemo od kvizova.

Što će nama polupismene majstorčine, gimnazijalci nama trebaju?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 23:01   #39
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ne znam, osobno, ne vidim korist od tih "razlicitih" škola (vezano uz opce predmete), pogotovo ako govorimo o cetverogodišnjim...iako, sumnjam i da su trogodišnje baš toliko lakše
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ja govorim o cetverogodišnjim i petogodišnjim strukovnim školama,
ajde se dogovori sama sa sobom.


Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
o klincima za cije struke postoje faksevi za usavršavanje, na koje ti klinci, iako imaju znanja, nemru upasti jer su ih sj. programima (nekad su mogli) a, ti pricaš o trogodišnjim, koji bez te još jedne godine nemru ni izaci na maturu, niti za njihovo usavršavanje uopce postoji faks
kolko ja znam, medicina nije faks za usavrsavanje, nego je jebeni faks.
za koji svaka odrasla osoba (ne klinci), nego odrasla osoba, jer faks u pravili upisujes sa 18+, koja je motivirana, moze upisati.

pripremis se za drzavnu maturu, pripremis se za prijemni (koji oni srecom jos uvijek imaju ) i upises faks ako zadovoljis sve kriterije.
ja ne vidim nikakav problem ako je osoba motivirana, prosjecne ili iznadprosjecne inteligencije, i prosjecnih ili iznadprosjecnih radnih navika.

Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
i zašto bi škole trebale biti razlicite?
hoceš reci da jedan ucenik zdravstvene škole nakon 5g školovanja ima manje znanja koje mu je bitno za posao od jednog gimnazijalca koji nema pojma što je fibula ili, da je za medicinu važnije pjevušenje na glazbenom od anatomije?
ne znam.
skole jesu razlicite
klinci su razliciti
profesori su razliciti

nama su bazicno problem klinci koji izlaze nepismeni iz osnovnih skola.
koji nakon 8 godina petica iz matematike ne znaju rjesiti prijemni za matematicku gimnaziju.

Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ili, neki klinac iz ekonomske da ima manje znanja od gimnazijalca vezanog za ekonomiju?...itd...itd...

i bolje razmisli tko pretjeruje?

btw. kakve veze sa temom o državnoj maturi ima kud nam odlaze mladi vodoinstalateri?...
ima veze jer je postalo ispod casti upisvati trogodisnje strukovne skole, jer se tezi ka visokom obrazovanju. koje je zakurac.
sto se vidi po tome tko nam je ministar obrazovanja i kako je stekao titule.

a cinjenica je da nam pravih i kvalitetnih majstora, sa trogodisnjom skolom, fali.
dejci se posprdno govori (a nerjetko i prijeti) da ce, ako nece uciti biti zidari, vodoinstalateri, roletari. kojih, ja iskusila nedavno, fali.
al neka ti usporedjujes znanje djeteta iz gimnazije i ekonomske jer je to vrlo bitno

(a zapravo, 88% i jednih i drugih, u dobio od 17/18 godina, o ekononomiji nema pojma, i na zadnji dan 4. razreda ih uglavnom boli kurac i cekaju da se negdje napiju i koju haljinu ce obuc na maturalnu veceru)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 07:27   #40
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ajde se dogovori sama sa sobom.
ti se šališ? da se dogovorim sama sa sobom vezano uz što? procitaj ponovo i,
Quote:
ne znam, osobno, ne vidim korist od tih "razlicitih" škola (vezano uz opce predmete), pogotovo ako govorimo o cetverogodišnjim...iako, sumnjam i da su trogodišnje baš toliko lakše
Quote:
ja govorim o cetverogodišnjim i petogodišnjim strukovnim školama,
ajde pls, spusti malo tenzije i citaj kako piše
Quote:
kolko ja znam, medicina nije faks za usavrsavanje, nego je jebeni faks.
za koji svaka odrasla osoba (ne klinci), nego odrasla osoba, jer faks u pravili upisujes sa 18+, koja je motivirana, moze upisati.
krivo znaš, medicinska srednja, medicinski fax....predmeti isti, praksa ista....cak i neki profesori isti...
da maturom nisu sj., medicinarima ne bi bilo jebeno jer veliki dio toga znaju, ucili su o tome 5g.

Quote:
pripremis se za drzavnu maturu, pripremis se za prijemni (koji oni srecom jos uvijek imaju ) i upises faks ako zadovoljis sve kriterije.
ja ne vidim nikakav problem ako je osoba motivirana, prosjecne ili iznadprosjecne inteligencije, i prosjecnih ili iznadprosjecnih radnih navika.
šta jednom buducem doktoru za njegov posao znaci matura? i ti prijemni koji nemaju veze s medicinom (anatomiju su maknuli iz prijemnih jer je tim "iznadprosjecnim" kvarila prosjek)
i, o cem ti onda pricaš?
kužiš li uopce nelogicnosti koje podržavaš?

Quote:
ne znam.
skole jesu razlicite
klinci su razliciti
profesori su razliciti
dobro i?
koja je svrha toga, daj smisli nešto pametno što je proizašlo iz tog što su škole razlicite, profesori razliciti?
osim ovog dalje što navodiš u nastavku

Quote:
nama su bazicno problem klinci koji izlaze nepismeni iz osnovnih skola.
koji nakon 8 godina petica iz matematike ne znaju rjesiti prijemni za matematicku gimnaziju.

ima veze jer je postalo ispod casti upisvati trogodisnje strukovne skole, jer se tezi ka visokom obrazovanju. koje je zakurac.
sto se vidi po tome tko nam je ministar obrazovanja i kako je stekao titule.

a cinjenica je da nam pravih i kvalitetnih majstora, sa trogodisnjom skolom, fali.
dejci se posprdno govori (a nerjetko i prijeti) da ce, ako nece uciti biti zidari, vodoinstalateri, roletari. kojih, ja iskusila nedavno, fali.
al neka ti usporedjujes znanje djeteta iz gimnazije i ekonomske jer je to vrlo bitno

(a zapravo, 88% i jednih i drugih, u dobio od 17/18 godina, o ekononomiji nema pojma, i na zadnji dan 4. razreda ih uglavnom boli kurac i cekaju da se negdje napiju i koju haljinu ce obuc na maturalnu veceru)
nije ti palo na pamet da klinac koji ne upadne u željenu školu, nece imati volju za školu ili posao koji mu je silom nametnut da ne bi pauzirao?
nije ti palo na pamet da je upravo ta matura i sistem upisa u srednje dovelo do toga. ili o tome nisi ni razmišljala obzirom da se držiš svojih besmislenih teza o iznadprosjecnim i ispod prosjecnim klincima.

btw, na temi o problemima školaraca sam linkala stranicu bloga žene iz irske, procitaj kako se tamo motivira dijete s autizmom koje nije položilo maturu i kako tamo funkcionira školovanje.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.