Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2017., 20:45   #121
Mislim da se brkaju dvije različite proslave rođendana: ona u igraonici i ona kod kuće. Još nisam bila na rođendanu u igraonici gdje je slavljenik otvarao poklone kad su mu ih djeca uručila. Jednostavno su vrećice odložili u kut i otišli se igrati. Ja sam to protumačila kao "važno mu je druženje, ne pokloni, baš lijepo". Nisam razmišljala "kako je dijete nepristojno, nije ni pogledalo poklon koji smo mu mi tako pomno birali."
Ako se slavi kod kuće i ako gosti ne dolaze svi odjednom, nekako si zamišljam da se pokloni otvaraju odmah. Dijete se razveseli, zahvali, otpakira poklon i ode igrati s gostima (klincima). Mada ne bih se uvrijedila ni da se moj poklon stavi i u toj prigodi sa strane i otvori tek kad gosti odu. Mislim, došli smo radi djeteta, ne radi darivanja.

Mene taj bonton samo zbunjuje
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 22:57   #122
Tako nekako i ja razmišljam
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 09:38   #123
Ma u igraonici je i nezgodno otvarati poklone, može se nešto i pogubiti - meni je to prvi i osnovni razlog što ne bi otvarala poklone u igraonici

A cijena poklona - da mome kupiš bilo što na recimo Star wars, jednako bi se razvselio šalici i lego setu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 11:59   #124
Da znam. Tužno je da je tako i ni ja ne znam kad su došla ova vremena. Ja sam bila presretna ko klinac kad bih dobila čokoladu i gumene bombone. WooHoo. Sjećam se su mi baš igračke poklanjali samo eventualno roditelji i ponekad baka i djed. Svi ostali donosili su slatkiše i to je bilo čist ok.
Danas je odlazak na dječji rođendan/krstitke/krizmu itd. maltene ko da ideš u pir. Em su djeca navikla dobijati čuda, em su roditelji sami od sebe često zločesto zajedljivi.
Još je najljepše u dobi do nekih 3-4 godine kad su još stvarno zadovoljni malim stvarima. Već s 5-6 godina počnu izvojevati sve i svašta jer to vide u svom okruženju kod vršnjaka. Bar je to tako kod mojih bilo.

Uf, mi imamo u vrtiću u grupi 2 djeteta koji (određeni dan u tjednu kojim je to dopušteno) donose svoje igračke od kuće. To su skupe, velike igračke, za kojima se onda svi pomame. I onda djeca ne prestaju pričati o njima i željeti ih...Baš je to neko nabijanje standarda. Ne sviđa mi se ta praksa jer djeca manje imućnih roditelja dolaze baš u nezavidni položaj gdje ih srce boli jer djetetu iz dana u dan moraju objašnjavati zbog čega taj i taj to ima a on ne može imati...

Automatski za roćkase i blagdane počnu priželjkivati te stvari...pa su kad im netko dođe s kesicom kiki bombona i figuricom supermena veličine jajeta automatski razočarani.


Uglavnom roditelju je veliki izazov objasniti djetetu te dobi (tako malom, a opet tako velikom) zbog čega sreća nije u materijalnom, opipljivom.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 12:23   #125
Većinom su rođendani u igraonicama.Traju oko 2h.
I ni na jednom nitko nije otvarao poklone odmah,nego se stave sa strane.
Meni je to i logično,jer kolko bi se vremena potrošilo još i na to otvaranje,a kolko bi ostalo njima za igru?
Ne mislim da je to nepristojno.

Kad meni netko dođe na rođendan,otvorim odmah.Ali meni poklon daje samo obitelj.I ne daju mi svi u isto vr.
Nemam 20 poklona odjednom za otvorit.
Muž i djeca možda daju ujutro.Rodbina dođe popodne ili neki drugi dan.
Nije mi to ista situacija.Nije usporedivo.

I mi se veselimo svim poklonima.Tak učim djecu,a i ja se veselim.
Lijepo je da te se netko sjetio.Da je mislio na tebe kad ti je kupio dar.Bez obzira na cijenu.
Važno da je od srca.Znak pažnje.Nebitno.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 16:01   #126
Slažem se sa gore navedenim vezano uz poklone i slavlje kod kuće. Nekako je intimnije, osobnije, čak i sama proslava. Prošli tjedan smo nakon dugo vremena bili na jednoj "kućnoj"proslavi. domaćini su angažirali curu koja je sve dekorirala i vizualni je dojam bio bolji od igraonice, a uz to domaća atmosfera i jeftinije. A tako i sa poklonima, teta je ispekla tortu, kuma kiflice... sve su to pokloni Ali svatko ima svoj gušt!
peva2307 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.