Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 16:50   #61
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Da li je to zbilja bitno,s obzirom da sexsualnih zadovoljstava neće biti...?
Dakle imat će fizička tijela, ali s obzirom da neće biti seksa, bez spolnih organa.
Harry Haller is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:17   #62
Quote:
Harry Haller kaže: Pogledaj post
Dakle imat će fizička tijela, ali s obzirom da neće biti seksa, bez spolnih organa.
Isus u jednom dijelu kad priča o uskrsnuču ljudi kaže ovako : niti se žene, niti se udavaju , više ni umrijeti ne mogu ,zaista , anđelima su slični...

Postoje neke karakteristike uskrslog tijela koje naše smrtno tijelo nema ,a za koje zasigurno znamo :

Uskrslo tijelo može biti vidljivo i nevidljivo. Da ga jedni vide, a drugi da ga ne vide.
To tijelo više ne može umrijeti, trpjeti niti se raspasti.
Ono može prolaziti kroz kamen, zatvorena vrata, zidove.
To uskrslo tijelo može po potrebi jesti ali i ne mora.(Isus je pred apostolima pojeo komad pečene ribe da ih uvjeri da nije duh, utvara ni sablast.)
Uskrslo tijelo može imati rane, ali rane više ne bole.
Može ga se dotaknuti i zagrliti.
Uskrslo tijelo hoda po vodi i kreće se brzinom svjetlosti.
Može biti na dva mjesta odjedanput (bilokacija), ili na više mjesta odjedanput (multilokacija).
Može mijenjati oblike da ga ne prepoznamo. (Imamo primjer učenika iz Emausa koji nisu prepoznali stranca koji im je tumačio Pisma. Marija Magdalena nije odmah prepoznala Krista uskrsloga s proslavljenim tijelom (mislila je da je vrtlar)).
Uskrslo tijelo je zauvijek zdravo.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 09:15   #63
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Isus u jednom dijelu kad priča o uskrsnuču ljudi kaže ovako : niti se žene, niti se udavaju , više ni umrijeti ne mogu ,zaista , anđelima su slični...

Postoje neke karakteristike uskrslog tijela koje naše smrtno tijelo nema ,a za koje zasigurno znamo :

Uskrslo tijelo može biti vidljivo i nevidljivo. Da ga jedni vide, a drugi da ga ne vide.
To tijelo više ne može umrijeti, trpjeti niti se raspasti.
Ono može prolaziti kroz kamen, zatvorena vrata, zidove.
Uskrsnulo tijelo ne možeš vidjeti samo ako se skrije iza zida, jer kroz zid ne vidiš. Uskrsnuće taj pojam ne mijenja, koliko je poznato Isus po uskrsnuću nije bio nevidljiv. Također i, NZ ne tumači da će poslije uskrsnuća baš svatko poživjeti na duže staze, pročitaj Otkrivenje, jasno kaže što će se zbiti po isteku tisuću godina uskrsnuća, većina ljudi će se opet okrenuti protiv Boga, time onda smrt kao takva još uvijek neuništiva.

A što je rekao Isus za uskrsnule, pa danas se objašnjava sa bio je to odgovor na saducejsku provokaciju, stoga upitno je ono neće se ženiti ni udavati. Uostalom, zašto danas umrla djeca, mladi ljudi, pa i nerodilje, svi oni ne bi dobili istu priliku? Rečeno je da je Bog pravedan.

Rado se lovi za "slični anđelima" kanda se ne čita napisano, a piše slični, ne i isti. Primjerice, u Postanku, koji dokazuje da po svom materijalnom obličju odudaraju od anđela, a tako će i ostati, jer Bog dok je stvarao ljude nije im ponudio nevidljiva tijela, stoga njegova namjera po tom pitanju se ne mijenja a niti će se promijeniti. Biblija kaže "što je bilo na početku biti će i na kraju" (znaš stavak).
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 12:42   #64
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Uskrsnulo tijelo ne možeš vidjeti samo ako se skrije iza zida, jer kroz zid ne vidiš. Uskrsnuće taj pojam ne mijenja, koliko je poznato Isus po uskrsnuću nije bio nevidljiv. Također i, NZ ne tumači da će poslije uskrsnuća baš svatko poživjeti na duže staze, pročitaj Otkrivenje, jasno kaže što će se zbiti po isteku tisuću godina uskrsnuća, većina ljudi će se opet okrenuti protiv Boga, time onda smrt kao takva još uvijek neuništiva.
Ova teologija šarlatana Charlesa Taze Russella iz 19 stolječa mi je apsolutno poznata,nasuprot nje stoji, pred postavljačem teme ,2000 godišnje apostolsko nasljeđe i učenje koje sam dotičnom ja iznio. Neka čovjek bude slobodan pa sam izabere što mu je bliže istini... Ja sam jasno rekao da tijelo nakon uskrsnuča za čovjeka može biti vidljivo ali i ne mora,tako od onda do danas za neke je Isus vidljiv,a za neke nije,za neke je Blažena naša majka Marija vidljiva ,dok za neke nije,tako su određeni Svetci za neke ljude vidljivi a za neke nisu. Osim ako smatraš da su na stotine tisuča svjedočanstava ljudi iz svih vremena o vidljivosti i nevidljivosti dotičnih laž.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
A što je rekao Isus za uskrsnule, pa danas se objašnjava sa bio je to odgovor na saducejsku provokaciju, stoga upitno je ono neće se ženiti ni udavati. Uostalom, zašto danas umrla djeca, mladi ljudi, pa i nerodilje, svi oni ne bi dobili istu priliku? Rečeno je da je Bog pravedan.
Ništa tu nije upitno,isto kao što nije ni upitno "ali tko ne jede tijela mojega i ne pije krvi moje" , neče vidjeti kraljevstva Božjega...(mnogi su mu učenici tada okrenuli leđa ,a kao što vidimo ,ista je stvar i danas)

Tebi očito nije jasno da je čovjeku dostatna Božja ljubav u raju , i stoga nikakvo ženjenje ,udavanje ili vođenje ljubavi(sex) ,nije potreban u raju...(i ovo ne znači da se ljudi neče voliti ili grliti u raju,več da ovakav zemaljski oblik prisnosti nije potreban u raju, s obzirom da ljudi žive vječno u ljubavi Božjoj, a nasuprot zemaljskog ,gdje ljudi imaju svrhu napučiti zemlju svojim potomcima dok se sve ne ispuni.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Rado se lovi za "slični anđelima" kanda se ne čita napisano, a piše slični, ne i isti. Primjerice, u Postanku, koji dokazuje da po svom materijalnom obličju odudaraju od anđela, a tako će i ostati, jer Bog dok je stvarao ljude nije im ponudio nevidljiva tijela, stoga njegova namjera po tom pitanju se ne mijenja a niti će se promijeniti. Biblija kaže "što je bilo na početku biti će i na kraju" (znaš stavak).
Jasno ti piše po čemu su ljudi u raju slični anđelima,niti se žene,niti udavaju(dakle i čin vođenja ljubavi otpada jer vođenje ljubavi je sam Bog vezao za sakrament ženidbe) , niti umrijeti ne mogu.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 13:15   #65
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Ova teologija šarlatana Charlesa Taze Russella iz 19 stolječa mi je apsolutno poznata,nasuprot nje stoji, pred postavljačem teme ,2000 godišnje apostolsko nasljeđe i učenje koje sam dotičnom ja iznio. Neka čovjek bude slobodan pa sam izabere što mu je bliže istini... Ja sam jasno rekao da tijelo nakon uskrsnuča za čovjeka može biti vidljivo ali i ne mora,tako od onda do danas za neke je Isus vidljiv,a za neke nije,za neke je Blažena naša majka Marija vidljiva ,dok za neke nije,tako su određeni Svetci za neke ljude vidljivi a za neke nisu. Osim ako smatraš da su na stotine tisuča svjedočanstava ljudi iz svih vremena o vidljivosti i nevidljivosti dotičnih laž.

Ništa tu nije upitno,isto kao što nije ni upitno "ali tko ne jede tijela mojega i ne pije krvi moje" , neče vidjeti kraljevstva Božjega...(mnogi su mu učenici tada okrenuli leđa ,a kao što vidimo ,ista je stvar i danas)

Tebi očito nije jasno da je čovjeku dostatna Božja ljubav u raju , i stoga nikakvo ženjenje ,udavanje ili vođenje ljubavi(sex) ,nije potreban u raju...(i ovo ne znači da se ljudi neče voliti ili grliti u raju,več da ovakav zemaljski oblik prisnosti nije potreban u raju, s obzirom da ljudi žive vječno u ljubavi Božjoj, a nasuprot zemaljskog ,gdje ljudi imaju svrhu napučiti zemlju svojim potomcima dok se sve ne ispuni.

Jasno ti piše po čemu su ljudi u raju slični anđelima,niti se žene,niti udavaju(dakle i čin vođenja ljubavi otpada jer vođenje ljubavi je sam Bog vezao za sakrament ženidbe) , niti umrijeti ne mogu.
Još prvom uvodnom si krenuo s 'šarlatanima', očito zaboravivši čitavom svijetu je još kako poznato Rkc-šarlatanstvo.

Ako želiš, može se o dostatnosti, premda ko zna kud bi te to odvelo, obzirom da si u jednom od posta naveo kod tebe doma se 'med pojeo', onda zato ti sam zastupaš ukinimo med i drugima.



Na temi se ne priča o svecima. Neće bit svet svak koji uskrsne. Nekima će uskrsnuće potrajati jedva u okviru godinu dana, moguće i manje.


Uskrsnuće ne vodi hajdemo preplaviti Planetu, već hajdemo svi biti podložni Jahvi Bogu = to je poanta uskrsnuća.

I reci, zašto bi uskrsnuli oni koji se vječito kose s Jahvom Bogom?

Što kaže Vatikan, ha? Vjerujte u papu?, jer taj posjeduje moć uvjerenja i uskrsnuća?

Čuj, prije će uskrsnut Russell, nego pape. Zašto? Zato jer se R. poklonio Jahvi Bogu, a pape Jahvi Bogu okrenuli leđa.
I to je vanredno bitno. Zbog sljedbenika, koji slijede vođe, stoga se i njima zbude isto.


Znadeš li što je rekao Isus Krist? Nemajte ni vođe a ni posrednika ikojeg tu na zemlji (!) jer imate samo jednog, na nebu, Sina Božjeg, preko kojeg će uskrsavati ljudi. Amen.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 14:03   #66
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Još prvom uvodnom si krenuo s 'šarlatanima', očito zaboravivši čitavom svijetu je još kako poznato Rkc-šarlatanstvo.

Ako želiš, može se o dostatnosti, premda ko zna kud bi te to odvelo, obzirom da si u jednom od posta naveo kod tebe doma se 'med pojeo', onda zato ti sam zastupaš ukinimo med i drugima.



Na temi se ne priča o svecima. Neće bit svet svak koji uskrsne. Nekima će uskrsnuće potrajati jedva u okviru godinu dana, moguće i manje.


Uskrsnuće ne vodi hajdemo preplaviti Planetu, već hajdemo svi biti podložni Jahvi Bogu = to je poanta uskrsnuća.

I reci, zašto bi uskrsnuli oni koji se vječito kose s Jahvom Bogom?

Što kaže Vatikan, ha? Vjerujte u papu?, jer taj posjeduje moć uvjerenja i uskrsnuća?

Čuj, prije će uskrsnut Russell, nego pape. Zašto? Zato jer se R. poklonio Jahvi Bogu, a pape Jahvi Bogu okrenuli leđa.
I to je vanredno bitno. Zbog sljedbenika, koji slijede vođe, stoga se i njima zbude isto.


Znadeš li što je rekao Isus Krist? Nemajte ni vođe a ni posrednika ikojeg tu na zemlji (!) jer imate samo jednog, na nebu, Sina Božjeg, preko kojeg će uskrsavati ljudi. Amen.
S obzirom da si mi na post odgovorila u stilu moj je tata jači od tvoga , a bez ikakve argumentacije na osnovu teme uskrsnuča o kojoj je OP postavio upit,biti ću slobodan da kažem ,idemo dalje...

Čovjek neka sam odluči kome će vjerovati...jedinoj Isusovoj Crkvi koja ima apostolsko nasljeđe iz 33 god. ili onima koji su prije 500 god. sebe ekskomunicirali iz nje.

I da, ne postoji nikakva Rkc , postoji KC R obreda(liturgije) , G obreda(liturgije) ...

Na početku II. stoljeća, u pismu sv. Ignacija Antiohijskog, nalazi se prvi sačuvani spomen, korištenja riječi "katolički" vezano za Crkvu. Drugo rano spominjanje riječi "katolički", vezano je uz sv. Polikarpa, biskupa Smirne (danas Izmir u Turskoj), koji koristi tu riječ mnogo puta. Sv. Polikarp bio je učenik apostola Ivana i prijatelj sv. Ignacija Antiohijskog. Uskoro su naziv, počeli koristiti i drugi teolozi i pisci.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 14:18   #67
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
S obzirom da si mi na post odgovorila u stilu moj je tata jači od tvoga , a bez ikakve argumentacije na osnovu teme uskrsnuča o kojoj je OP postavio upit,biti ću slobodan da kažem ,idemo dalje...

Čovjek neka sam odluči kome će vjerovati...jedinoj Isusovoj Crkvi koja ima apostolsko nasljeđe iz 33 god. ili onima koji su prije 500 god. sebe ekskomunicirali iz nje.

I da, ne postoji nikakva Rkc , postoji KC R obreda(liturgije) , G obreda(liturgije) ...

Na početku II. stoljeća, u pismu sv. Ignacija Antiohijskog, nalazi se prvi sačuvani spomen, korištenja riječi "katolički" vezano za Crkvu. Drugo rano spominjanje riječi "katolički", vezano je uz sv. Polikarpa, biskupa Smirne (danas Izmir u Turskoj), koji koristi tu riječ mnogo puta. Sv. Polikarp bio je učenik apostola Ivana i prijatelj sv. Ignacija Antiohijskog. Uskoro su naziv, počeli koristiti i drugi teolozi i pisci.
Ali pa!, moj tata i je jači od tvojeg, nije valjda nisi skontao kćer sam svog Oca


atiohijski ko dečki iz drugog parka, svako malo nailazili drvenim puškama, prijetili, parko-rat, naoružali se lješnjako-pračkama pa i vodenim šlaufovima ()


Ali, danas pametniji, idemo dalje - Efežanima 6:11-18
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 17:45   #68
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Isus u jednom dijelu kad priča o uskrsnuču ljudi kaže ovako : niti se žene, niti se udavaju , više ni umrijeti ne mogu ,zaista , anđelima su slični...
Ovo traži malo više pojašnjenja - kome se Isus obraća, u kojem kontekstu i zbog čega...
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 16:19   #69
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Ovo traži malo više pojašnjenja - kome se Isus obraća, u kojem kontekstu i zbog čega...
Isus se obraća aristokratskoj svećeničkoj kasti saduceja čije ime dolazi od Sadok – svećenik koji je pomazao kralja Salomona – sina ljubavnika Davida i Bat-Šebeu mjesto legitimnog kralja Adonija. Ta je svećenička kasta saduceja imala ne samo političku moć nego i ekonomsku, bili su veoma bogati.

Oni su priznavali kao riječ Božju samo prvih pet knjiga Biblije te odbijali proročke knjige. Zašto? Jer je kod proroka neprestana Božja osuda protiv nepravdi koja stvara velika bogatstva i isto tako velika siromaštva. Dakle, oni ih ne prihvaćaju jer im je odgovarala situacija kakva jest.


Lk 20, 27-38
Pristupe mu neki od saduceja, koji niječu uskrsnuće. Upitaše ga: “Učitelju! Mojsije nam napisa: Umre li bez djece čiji brat koji imaše ženu, neka njegov brat uzme tu ženu te podigne porod bratu svomu.
Bijaše tako sedmero braće. Prvi se oženi i umrije bez djece. Drugi uze njegovu ženu, onda treći; i tako redom sva sedmorica pomriješe ne ostavivši djece. Naposljetku umrije i žena.

Kojemu će dakle od njih ta žena pripasti o uskrsnuću? Jer sedmorica su je imala za ženu.”

Reče im Isus: “Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju.
Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.”


Isus ovdje jasno odgovara da život uskrslih ne ovisi o prokreaciji, o odnosu muža i žene, nego izravno dolazi od Božje snage.

Isus citira anđele. Zašto? Jer saduceji nisu vjerovali u postojanje anđela.

Kao što anđeli ne primaju život od oca i majke, nego direktno od Boga, tako s uskrsnućem život biva vječan jer proizlazi od Boga.


Nadam se da je jasnije.

Božji blagoslov.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 17:15   #70
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post



Lk 20, 27-38


Luka 20:40 "Jer više nisu imali hrabrosti da ga išta upitaju"

Ali
mi nismo saduceji, i stoga se vraćamo na 20:28 'Mojsije napisao'

+

37.stavak "a da mrtvi ustaju pokazao je i Mojsije"



Iza tog Isus upozorio "niko nije uskrsnuo prije mene" (taj stavak zadatak za tebe)

+ 2.Ivanova 7 (pažnja puta 5 ; priča se o Sinu, a ne OCU)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 23:00   #71
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Iza tog Isus upozorio "niko nije uskrsnuo prije mene" (taj stavak zadatak za tebe)
to što pišeš se kosi sa biblijom. nije li lazar dignut prije Isusa? i u starom zavjetu imaš par primjera da su ljudi bili mrtvi (čak duže nego Isus... po mjesec dana) pa su nakon mrtvila bili proživljeni.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Zašto ljudi bulje u oblake? Zato jer misle tamo im je dom. Ako neki žele živjeti na oblaku, a tada... nek si odu gore ak moru jer što se mene tiče Zemlja je naš dom. Amen.
Kuda je onda materijalno fizičko tijelo Isusa odletilo, kad Ga je oblak oteo pogledima onih koji gledaše uvis gore?
tvoji pogledi se baš ne uklapaju u JS gledišta.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 16:47   #72
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
to što pišeš se kosi sa biblijom. nije li lazar dignut prije Isusa? i u starom zavjetu imaš par primjera da su ljudi bili mrtvi (čak duže nego Isus... po mjesec dana) pa su nakon mrtvila bili proživljeni.
Ama nemoj reć, tko je to ikad bio mrtav mjesec dana, pa tek onda oživljen iz groba?
Jašta da svašta.

Još u Starom zavjetu neke pojedince se uskrsnulo, ali nisu nadživjeli Isusa Krista.
I Lazar je bio uskrsnut, ali nije nadživio Sina Božjeg.

Jedni vele uskrsneš u trenu kad izdahneš, drugi vele uskrsneš trećeg dana, ali Isus je Lazara uskrsnuo četvrtog dana.

I onda? Kojeg se dana zapravo uskrsava?!
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 19:15   #73
u slučaju da uskrsnuće tijela postoji , onda bi bog ili tko već svime upravlja trebao imati kompjuter u kojemu bi bili zapisani cjeloviti genomi svih mrtvih ljudi ili bi projekat rekonstrukcije tijela bio potpuno nemoguć.
samoodbrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 19:16   #74
Quote:
Harry Haller kaže: Pogledaj post
Dakle imat će fizička tijela, ali s obzirom da neće biti seksa, bez spolnih organa.
može i bez mozga s obzirom da na takvom glupom mjestu niti on neće biti potreban
samoodbrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 03:13   #75
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Iza tog Isus upozorio "niko nije uskrsnuo prije mene"
to što pišeš se kosi sa biblijom. nije li lazar dignut prije Isusa? i u starom zavjetu imaš par primjera da su ljudi bili mrtvi (čak duže nego Isus... po mjesec dana) pa su nakon mrtvila bili proživljeni.
Ama nemoj reć, tko je to ikad bio mrtav mjesec dana, pa tek onda oživljen iz groba?
pa imaš u starom zavjetu da je neki jehovin vojnik uskrsnut, nakon što je par sedmica bio mrtav. Ti izgleda rijetko čitaš Bibliji ili barem sz? možda ti drugi tumače bibliju u betelu?

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Još u Starom zavjetu neke pojedince se uskrsnulo, ali nisu nadživjeli Isusa Krista.
normalno, kad su postojali stoljećima prije njega. ali, kakve to sad ima veze jesu li nadživjeli? ti si gore citirala da je Isus rekao da niko nije uskrsnut prije Isusa, a biblija pak veli da su prije Isusa uskrsli još neki.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
I Lazar je bio uskrsnut, ali nije nadživio Sina Božjeg.
prvo, otkud znaš da nije? (molim citat i dokaz). drugo, nema veze ni to da li je neko nadživio Isusa, nego je bitno da li je uskrsnut prije Isusa. a jeste, zar ne? zašto si onda rekla da niko nije uskrsnut prije njega, kad očito jeste? eto, recimo lazo?

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Jedni vele uskrsneš u trenu kad izdahneš, drugi vele uskrsneš trećeg dana, ali Isus je Lazara uskrsnuo četvrtog dana.
ali, kakve veze ima kojeg je dana ko dana uskrsnut?
činjenica je, po bibliji, da su neki uskrsnuti prije Isusa.. ili nisu?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 02:46   #76
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post

prvo, otkud znaš da nije? (molim citat i dokaz). drugo, nema veze ni to da li je neko nadživio Isusa, nego je bitno da li je uskrsnut prije Isusa. a jeste, zar ne? zašto si onda rekla da niko nije uskrsnut prije njega, kad očito jeste? eto, recimo lazo?

ali, kakve veze ima kojeg je dana ko dana uskrsnut?
činjenica je, po bibliji, da su neki uskrsnuti prije Isusa.. ili nisu?
Citiram kad jA poželim. Do tada, čekaj si.



Možda je tebi utješno uskrsnuti na par godina (slučajevi u SZ/NZ), no ali, mi drugi o uskrsnuću mislimo kao o nečem daaleko bolje satisfakcije... npr., uskrsneš u vječnost.
(nadam se nećeš pitat 'aa šta je to vječnost' )
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 05:24   #77
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Citiram kad jA poželim. Do tada, čekaj si.
srpljiv sam ja. sačekat ću.


Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Možda je tebi utješno uskrsnuti na par godina (slučajevi u SZ/NZ), no ali, mi drugi o uskrsnuću mislimo kao o nečem daaleko bolje satisfakcije... npr., uskrsneš u vječnost. (nadam se nećeš pitat 'aa šta je to vječnost' )
i ja isto razmišljam o uskrsnuću u vječnost, ali uvijek kažem "ako dragi Bog ne odluči drugačije". od Njega smo i On zna šta će sa nama. tako mislim i vjerujem.

Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Citat trazi covjek a ne sarena lazna izvlacenja ...
pravi život ima poseban način izražavanja, drugačiji od svih drugih forumašica, pa ju je po nekad teško razumeti. a i naučila je stavljati smajliće, što me raduje.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:57   #78
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
to što pišeš se kosi sa biblijom. nije li lazar dignut prije Isusa? i u starom zavjetu imaš par primjera da su ljudi bili mrtvi (čak duže nego Isus... po mjesec dana) pa su nakon mrtvila bili proživljeni.
Lazar je tobože oživljen nakon tri dana raspadanja leša. Ali nakon oživljenja nije odletio u nebesa nego po priči umro ko i svi drugi.

Zanimljivo da se muslimani i kršćani zaklinju da su strašno "duhovni" i pljuju po "materijalizmu i tjelesnim prohtjevima", ali žestoko vjeruju da će Bog sve mrtvace opet pretvoriti u materijalne, fizičke ljude (Hitlera, Homeinija, Sadama Huseina, Evu Braun...) tako da u tijelima uživaju u raju, ili trpe užasne muke na torturama u paklu.

Za svoje vjerske idole tipa Muhamed ili Isus/Marija, ipak su predvidjeli direktan uzlet njihovih materijalnih tijela u nebesa: Isus je uzletio uvis sam, kao i Marija iz groba (živa ili oživljena), dok je Muhamed zajahao Burek Konja i tako u nebo Allahu, ali se vratio pa navodno sad imaju njegov raspadnuti leš u grobu (i njega će Allah materijalno uskrsnut na Sudnji dan).

Cijela religijska bajka se svodi na to da ćemo se svi vratiti u svoje tijela, a samo ideološki pravo-slaveći-mišljenici idu u raj.

"A Bog je svemoguć i dobar, pa to može, jer Svemogućemu Allahu ništa nije nemoguće, jer je Svemoguć, ne."
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 15:58   #79
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Zanimljivo da se muslimani i kršćani zaklinju da su strašno "duhovni" i pljuju po "materijalizmu i tjelesnim prohtjevima", ali žestoko vjeruju da će Bog sve mrtvace opet pretvoriti u materijalne, fizičke ljude (Hitlera, Homeinija, Sadama Huseina, Evu Braun...)
da, sve njih. ni jedan neće ostati a da neće biti vraćen. ako si ti mislio da je život slučajnost, da čovjek neće odgovarati za svoje postupke, debelo se varaš.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 16:27   #80
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
da, sve njih. ni jedan neće ostati a da neće biti vraćen.
"Problem sa svijetom je što su budale i fanatici toliko sigurni u sebe, dok su mudri ljudi puni sumnji."
[Bertrand Russell]

Quote:
ako si ti mislio da je život slučajnost, da čovjek neće odgovarati za svoje postupke, debelo se varaš.
Život nije slučajnost.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.