Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Pogledaj rezultate ankete: Remont Mi171Sh, da ili ne i gdje?
Prodaja As Is 14 23.33%
Livada - neka puste korijenje 1 1.67%
Rusija / remont na 9000 km, uz politički rizik 21 35.00%
Ukraina / remont na 2000 km, problem vrijednosti 5 8.33%
Bjelorusija / remont na 1300 km. uz sve papire 18 30.00%
Ništa navedeno 3 5.00%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 60. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2017., 18:57   #121
Quote:
SaleRi kaže: Pogledaj post
Ti bi bio collateral benefit
Opet usfalilo medicine, ha...
Lako je dijeliti packe kada spadaš u onih 72% koji posredno
ili neposredno žive od proračuna....

Odavno nemam tvrtku u RH ali je ostalo ponešto
Svaki puta kada odeš u birtiju a imaš para za platiti u ruku
dobiješ nešto što sam napravio 2002. a primjenjeno je 2013.
Pitaj svog paezana tamo ako ne farbaš da si di jesi jer ono sa Deltom
je bila jača provala
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 19:03   #122
Quote:
el commadante kaže: Pogledaj post
Hvala na pažnji.
Vidiš, nije teško upristojiti se, na tebe već djeluje(m).
Hvala i na prijedlozima za društveno politički angažman. Tu, moram priznati, ozbiljno dvojim. Imam prijedloga da svoje sposobnosti stavim na raspolaganje Domovini (još jednom zahvaljujem), a bogami i da se spakiram i put pod noge...
Kako bilo, meni je najvažnije da me se prati i da izazivam uzvišene emocije u čitatelja svojih postova. Sportskim riječnikom - to mi daje snage i motiva a što budučnost nosi, to ćemo tek vidjeti.
Mislim da si malo u zabludi.. Ali, nema veze.. Bitno je imati stav... Kakav god on bio...
Take care & be good
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 19:17   #123
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Opet usfalilo medicine, ha...
Lako je dijeliti packe kada spadaš u onih 72% koji posredno
ili neposredno žive od proračuna....

Odavno nemam tvrtku u RH ali je ostalo ponešto
Svaki puta kada odeš u birtiju a imaš para za platiti u ruku
dobiješ nešto što sam napravio 2002. a primjenjeno je 2013.
Pitaj svog paezana tamo ako ne farbaš da si di jesi jer ono sa Deltom
je bila jača provala
Ti si doista osoba sa odredjenim problemima.
Nakon sto valjda 20 puta ponovim da sam u realnom sektoru koji (da stvar bude bolja) nikakve veze nema sa MORH-om eto njega sa 72% (ni vise ni manje) ..
I to mi spocitava lik koji ima direktne interese u poslu remonta.. Pa za ne vjerovati
A ovo oko odlaska u birtiju je naprosto predivno...
Evo zahvaljujem ti jer sam jucer bio u birtiji i konzumirao hladno pivo zahvaljujuci tvojim beskrajnim naporima na pocetku milenija
Odavno nemas tvrtku, ali si ustrajni altruista koji lobira za principale iz inozemstva (odavno je to svima jasno) ...
Delta? Navrati na "plazu"...
Kakav lik.. Pa ti si sve bolji i bolji... Od kad si prijavio ekipu koji su "podijelili 10m €" si kao novi...
Nisi prijavio?
Ma nemoguce... Dakle, pricas gluposti as usual...
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 19:18   #124
@9A+
Oni se samo igraju diplomacije. Tragikomedija, likove koje je Hrvatska politika sažvakala i ispljunula još 90tih naša Vlada šalje rješavati problem između Ukrajine i Rusije i eventualno, zamisli, Rusije i Gruzije. A mi smo se nekad smijali pokretu Nesvrstanih i ulozi Jugoslavije. Naš "bad", tako nam i treba.
Jasno da iz ovog ne može izaći ništa dobro za nas.
__________________
Momak na lošem glasu.
el commadante is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 19:23   #125
Slažem se kolega...

Quote:
SaleRi kaže: Pogledaj post
Ti si doista osoba sa odredjenim problemima.
...
Jesi pokrpao rupe tamo ili i dalje tvrdiš da ih nema, kao što nije bilo ni prašine do Kazališta....
Nema šanse da radiš ono što tvrdiš a da ne radiš za proračunskog korisnika. Da ti nabrojim
tko sve ima IBM mainframe....
Tko kaže da nemam firmu?! Nemam je u RH - jer nema prikladnih uvjeta za rad,
kada/ako ih bude drage volje...
Odi u birtiju još jednom i zagledaj se u račun, tamo ti je moj pozdrav....
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 19:25   #126
Quote:
el commadante kaže: Pogledaj post
@9A+
Oni se samo igraju diplomacije. Tragikomedija, likove koje je Hrvatska politika sažvakala i ispljunula još 90tih naša Vlada šalje rješavati problem između Ukrajine i Rusije i eventualno, zamisli, Rusije i Gruzije. A mi smo se nekad smijali pokretu Nesvrstanih i ulozi Jugoslavije. Naš "bad", tako nam i treba.
Jasno da iz ovog ne može izaći ništa dobro za nas.
Ja sam siguran da bi ti to rijesio kvalitetnije... Uvazavajuci sve informacije kojima raspolazes, pocevsi od projektnog plana i modaliteta financiranja LNG terminala pa do odredjenih tumbanja u srpskom entitetu u BiH.. O nekim drugim "sitnicama" ne treba trositi rijeci... Sad ce nesvrstani opet na stage....
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 19:34   #127
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Nema šanse da radiš ono što tvrdiš a da ne radiš za proračunskog korisnika. Da ti nabrojim
tko sve ima IBM mainframe....
Ti doista imas problem..
Mozes mi nabrajati sto zelis... Jer u Miramarskoj sam proveo previse vremena da bi mi ti solio pricu.. Cuj, mainframe... O jbte ...
Evo ako ce te usreciti, prasine oko Ivan Zajca do koljena, ja radim u firmi koja mijenja lopatice na helikopterima, ti si baja na europskoj razini, ekipa je maznula 20 mil € ali ti to ne zelis reci nikome itd...
Kakav lik....
Fakat... Mozda da probas s nekim medikamentima??
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 19:38   #128
Quote:
SaleRi kaže: Pogledaj post
Ja sam siguran da bi ti to rijesio kvalitetnije...
Vidiš, tu Ti moram dati za pravo. Znao sam da ćeš izaći na pravi put.
Meni je najvažnije saznanje da sam makar jednog čoveka izveo na pravi put - što bi reko Ilija Čvorović.

Quote:
SaleRi kaže: Pogledaj post
Uvazavajuci sve informacije kojima raspolazes, pocevsi od projektnog plana i modaliteta financiranja LNG terminala pa do odredjenih tumbanja u srpskom entitetu u BiH.. O nekim drugim "sitnicama" ne treba trositi rijeci... Sad ce nesvrstani opet na stage....
Sitnice su prava riječ za ovu raspravu, uključujući i sam topic.
Prava stvar iza sveg ovog puštanja magle je Agrokor. Da , da, veliko pranje love u koje su se uključili amerikanci i kujac koji mi pokušavamo metnuti rusima.
A zna se kome ga na kraju metnu...
__________________
Momak na lošem glasu.
el commadante is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 19:41   #129
Quote:
SaleRi kaže: Pogledaj post
Ti doista imas problem..
Odi u birtiju, tamo si faca...
Il te frka pogledati u račun
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 19:44   #130
Quote:
el commadante kaže: Pogledaj post
Vidiš, tu Ti moram dati za pravo. Znao sam da ćeš izaći na pravi put.
Meni je najvažnije saznanje da sam makar jednog čoveka izveo na pravi put - što bi reko Ilija Čvorović.



Sitnice su prava riječ za ovu raspravu, uključujući i sam topic.
Prava stvar iza sveg ovog puštanja magle je Agrokor. Da , da, veliko pranje love u koje su se uključili amerikanci i kujac koji mi pokušavamo metnuti rusima.
A zna se kome ga na kraju metnu...
Tek ovaj post je rezultanta tvog neznanja. Nerazumijevanja nekih bitnih stvari Ili "znanja" baziranog na medijskim izvjescima..
Anyway, imas stavove kao i moja punica od 84. Cestitam.
Da "mrvicu" vise kuzis 1. Ekonomiju 2. Politiku 3. Geopolitiku.. razmisljao bi (mozda) drugacije...
Tu se ne radi o eto, tvrtki koja je malo "klecnula" ... Puno su veci ulozi u prici...
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 19:48   #131
Quote:
el commadante kaže: Pogledaj post
Sitnice su prava riječ za ovu raspravu, uključujući i sam topic.
Prava stvar iza sveg ovog puštanja magle je Agrokor. Da , da, veliko pranje love u koje su se uključili amerikanci i kujac koji mi pokušavamo metnuti rusima.
A zna se kome ga na kraju metnu...
Kolega, mislim da precjenjujes sposobnosti nase vlade. Nemaju oni ama bas nikakve veze sa agrokorom. Malo veci se igraci tu igraju. Ili zaista mislis da je Plenkovic sposoban lupiti nogom u guzicu tipa kojeg je postavila Ruska vlada da upravlja tom firmom? Davno bi on doruckovao polonij da je rusima problem on.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 19:48   #132
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Nema šanse da radiš ono što tvrdiš a da ne radiš za proračunskog korisnika. Da ti nabrojim
tko sve ima IBM mainframe....
80tih, kad su Nizozenci kupovali F16, onda su s njima morali kupiti i US poljske kuhinje za ~$17k po komadu, dok je realna cijena iste bila svega $300-$400 i koje se nisu knjižile u cijenu aviona, nego sa strane. Meni se čini da bi naš Sale, rado omastio brk u takvoj domeni "loose change"a, samo, jasno, u, svojoj, hardwaresko-softwareskoj varijanti.
Cola1973 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 19:50   #133
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Odi u birtiju, tamo si faca...
Il te frka pogledati u račun
Tigre, gledao sam racun i u Pekingu i u Bangkoku na Soi 6 i slicnima i na Temple Baru u Dublinu i u Monkey baru u Jacu na Kostarici i u Negrilu na Jamajci i u centru Moskve i na Stripe-u u Vegasu i u Grand Canyonu i u Londonu na Piccadillyu itd itd...
Ne brini za moje racune... Jer mogao bi platiti i tvoje... Da si mi frend. Na srecu nisi...
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 19:57   #134
anketa

Quote:
SaleRi kaže: Pogledaj post
Ti si doista osoba sa odredjenim problemima.
Nakon sto valjda 20 puta ponovim da sam u realnom sektoru koji (da stvar bude bolja) nikakve veze nema sa MORH-om eto njega sa 72% (ni vise ni manje) ..
I to mi spocitava lik koji ima direktne interese u poslu remonta.. Pa za ne vjerovati
A ovo oko odlaska u birtiju je naprosto predivno...
Evo zahvaljujem ti jer sam jucer bio u birtiji i konzumirao hladno pivo zahvaljujuci tvojim beskrajnim naporima na pocetku milenija
Odavno nemas tvrtku, ali si ustrajni altruista koji lobira za principale iz inozemstva (odavno je to svima jasno) ...
Delta? Navrati na "plazu"...
Kakav lik.. Pa ti si sve bolji i bolji... Od kad si prijavio ekipu koji su "podijelili 10m €" si kao novi...
Nisi prijavio?
Ma nemoguce... Dakle, pricas gluposti as usual...
Ej majstore, jako si bezobrazan i neodgojen, da si mi barem sparing-partner da te naučim onome čemu te roditelji nisu. Ljudi koji ovdje pokušavaju komentirati s više ili manje osobnih saznanja o kakvoj se zapravo kriminalnoj hobotnici radi tebi "imaju problema". Međutim, očito ih imaš ti.
Kako znaš da ništa od svega nije prijavljeno vlastima? Prijavitelji bi to tebi trebali reći? Ako se malo prisjetiš, u nekoliko navrata je rečeno da su dokumente dobili nadležni. Priča oko remonta se zapravo zakuhala do kraja i otkrila svoje prave igrače tek prije koji dan, iako traje od početka ove godine, jer su glavni igrači šutjeli s kime su se zapravo već dogovorili da ide remont. To su činjenice koje se vide iz dokumenata, a vjeruj mi, ti akteri neće proći samo tako. Silovanje Hrvatske od strane političara i njihovih financijera uskoro će dobiti svoj epilog u svim medijima, barem po ovom pitanju.
Po meni, treba upitati ministra Krstičevića sljedeće:

Na temelju koje priče, kojih saznanja je odlučio da se ide u remont s Rusima? Jer ono što je izjavio u medijima, da je odabran partner koji ima sve certifikate je najobičnija laž. Ponavljam, ni ruski zavod koji je odabran nema certifikat za remont Mi-171sh. To je istina protiv koje nitko ne može ništa.

Ako su već dva kompleta helikoptera odrađena savršeno u ZTC-u, i to na temelju ovlasti koje je ZTC-u dala vojna vlast, tko je bio taj koji je ministru prodao muda pod bubrege i rekao mu da je jedino ispravno ići sa ruskim zavodom? Najveći paradoks u cijeloj priči je što je uprava ZTC-a odlučila poslušati vučji zov iz MORH-a i krenuti u tom smjeru, usprkos mišljenju vlastitog stručnog povjerenstva. Na čelu ZTC-a je umirovljeni general, koji plaću prima od ZTC-a a ne iz proračuna, ali je to valjda zaboravio, pa je poslušao bivše gazde.

ZTC će se ovim potezom uništiti, a to i jest cilj ne samo Rusa (koji su izjavili da više na Zapadu ne namjeravaju certificirati nijedan zavod), već očito i konkurencije ZTC-a koja sa ruskim biznisom ima vjekovne interese.

Sad si dobro sve ovo prostudiraj i ne seruckaj više ovdje po časnim ljudima, inače ćeš biti pozvan na šamaranje u ring .
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 20:01   #135
Quote:
SaleRi kaže: Pogledaj post
Tek ovaj post je rezultanta tvog neznanja. Nerazumijevanja nekih bitnih stvari Ili "znanja" baziranog na medijskim izvjescima..
Anyway, imas stavove kao i moja punica od 84. Cestitam.
Da "mrvicu" vise kuzis 1. Ekonomiju 2. Politiku 3. Geopolitiku.. razmisljao bi (mozda) drugacije...
Tu se ne radi o eto, tvrtki koja je malo "klecnula" ... Puno su veci ulozi u prici...
Eto, vidiš, drago mi je da smo uspostavili uljuđenu razinu komunikacije. Bravo.
Idući korak je da konkretiziramo misli koje iznosimo. Ja , recimo, ne poznajem tvoju gđu punicu te stoga niti neznam njezine stavove , pa bi bilo lijepo da ih ovdje izneseš kad se već na njih pozivaš. Vjerujem da u opčinstvu ima još ljudi koje to zanima. Kako to gospođa gleda na ekonomiju, politiku i geopolitiku u svjetlu vjerojatno krađe tisučljeća koja se priprema na relaciji Vlada RH - vjerovnici Agrokora. Kako gospođa vidi ulogu Predsjednice RH, Premijera RH, Predsjednika Rusije i Predsjednika Amerike. Dobro, ovoj zadnjoj dvojici je to relativno mala lova i najvjerojatnije nisu direktno uključeni, no , oni se nedaju zajebavati od kojekakvih kokošara pa se i s njima treba oko svega konzultirati.
Budi konkretan kao što si i pristojan, molim lijepo.
__________________
Momak na lošem glasu.
el commadante is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 20:05   #136
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Ej majstore, jako si bezobrazan i neodgojen, da si mi barem sparing-partner da te naučim onome čemu te roditelji nisu.
Bilo bi mi izuzetno drago vidjeti te nasuprot sebe... Nisam neki rabijatan tip, ali od 16-te sam u ringu. Mrvu savate sa nekim cudnim likovima.. Imao pauzu nesto godina pa se uvalio na Krav Magu. G1 za sada. Drage volje glumac. Za takve sam uvijek od volje.
Usput, spominjes mi roditelje sto ti toplo ne preporucam.
A sad idem procitati tvoj seminar do kraja.
Naime, zapeo sam u startu gdje si mi mrvicu dignuo tlak...
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 20:15   #137
Dosadni ste,opet.
webstartm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 20:16   #138
Ok. Procitao (priznajem na preskoke jer govoris i o ZTC-u za kojeg me zaboli kukuruz (trziste ce ih ili akceptirati ili nece).
Da sumiram.. Ako imas saznanja o koruptivnim radnjama - prijavi! Tocka! Tu prica staje..
Alergican sam na muljatore i ekipu koja izvlaci lovu (pogotovo u segmentu obrane)
Ne trpim likove koji pricaju u prazno (takav sam i u poslu).
Imas saznanja koja ukazuju na korupciju? Kakav jebeni forum?? Pa ne tlaci nas tu jbte. Izvoli u PNUSKOK i prijavi. Sa svim dokumentima, imenima itd! Sve ostalo meni granici sa izdajom
Mozda sam radikalan ali glodare koji gule i ovo malo para sto MORH dobije bi izdevetao za dobro jutro.
Tko razumije ok. Tko ne - opet ok.
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 20:33   #139
Da znaš bilo kaj o branši ne bi pisao ovo kaj pišeš o Zmaju.
Pa kada padne Zmaj, što je sada već izvjesno pada pp eskadrila.
Jebe se tebe, tamo najbliže što je ikada gorilo je bilo iznad Crikvenice.


Ovaj postupak MORHa znači kraj bilo kakavih nada za uspješan
prijelaz u nadzvučnoj. Jer ne kalemi se trešnja na kaktus nego
na višnju...
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 20:42   #140
Nemam ti ja pojma o bransi... Kad sam zadni put bio gore onda sam sarafio po AN-26, Utvi 75, An-2, a u Zmaj su ulazili Mig-23 ... Ali, onda sam bio klinac... Jbga
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.