Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2006., 10:47   #101
je, ona kojoj ime nestane s cipele, ta se iduca udaje
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:48   #102
Je je, Mala,
napisala sam ja negdje za prvi ples...
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:50   #103
Quote:
Magg kaže:
Kitty, ovo smi je ok. Mislim ne treba biti harmonika ili tambura.. a ja se konja bojim nece ni kod mene bit.. to mi je uzasno glupa pjesma.. ali bit ce pola slavonaca i oni slusaju te tamburaske da svako slusa iz svog kraja pjesme to mi je sasvim normalno. ali mi se cudno cinilo pa sam pomislila da kod onih koji ne vole te svirace nece nikakve muzike biti.. sjetila sam se kako je bilo ko prijateljice, oni su zaboravili pratnju skroz i nisu ni na hi-fi mislila.. al su imali dragu susjedu (kuca do kuce) koja je na svoj balkon stavila mali kazic i pustila pjesme.. i dok je ona izlazila van i svi se veselila i kazica se culo "drinu cemo pregaziti a srbiju zapaliti" zato pazi sta pustas.. mi smo kasnije na DVD crkli od smjeha kad smo culi sta je ova komsa pustila
ajme strasno....najgori su dobronamjerni susjedi al ne namjerno nego eto ma ja cu pazit sta se pusta, svakako
donio mi brat popis svih pjesama s radia (na mp3 cdima) koje imaju tako da cu imat sta raditi kad dodjem doma, sve to preslusat pa zapisat neke koje bas hocu i dat mu tako ideje...uf.

Ljiljani....njih u crkvi mozete vidit da ih nosi Djevica Marija...a sto bi to trebalo znacit onda, ne znam..
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:54   #104
No dobro, stvarno ne znam kako da još uklopim i ljiljane, pa ću ih jednostavno preskočiti, štagod značili... Mada su mi fora onako kad su zatvoreni...
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:59   #105
Quote:
kitty b kaže:
Ljiljani....njih u crkvi mozete vidit da ih nosi Djevica Marija...a sto bi to trebalo znacit onda, ne znam..
Nevinost
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 11:21   #106
Quote:
krokodajl kaže:
Čovječe, koji napad udavača. Ne da mi se odgovarati svakoj ponaosob, ali imajte na umu da nekome smeta vaše divljanje po cestama. Naravno, pritom činite kazneno djelo ometanja javnog reda i mira i navijajte da ne naletite na nekoga poput mene, tko bi alarmirao policiju. Ako do vaših tradicionalnih mozgova ne može doći ta spoznaja, jednostavno vjerujte što vam kažem. I seoske običaje zadržite na selu.
Policija NIKADA ne intervenira na svadbama, osim ako se neko ne pokefa i ne potegne nož- kad obično ode na triježnjenje.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 11:26   #107
eh jadni naši ljiljani
meni su oni lijepi i nadams e da će ih biti u sedmom mjesecu

znači ona koja se obriše ta je sljedeća e baš ću to napraviti iz zezancije to može biti naša mala tajna !

A ne zna jeste li čule za običaj da se mladenki na sam dan vjenčanja mora prišiti šav kao dovršiti vjenčanica ???
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 11:30   #108
Ja obožavam ljiljane i mi smo ih imali kao aranžman na autu...
Vraćamo se iz vjećnice.... dragi sa suzom u oku, ja sa suzom u oku--- pogledam auto i okinem od smijeha
Naime.... moj "obožavani" aranžamn je bio - ukraden
Mislim, jelte, to se samo nama može desit.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 11:32   #109
Emica,
tako sam happy da si nam malo došla!!!
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 11:36   #110
ema onda je stvarno bio odlican i preekrasan
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 11:44   #111
Quote:
ema1 kaže:
Ja obožavam ljiljane i mi smo ih imali kao aranžman na autu...
Vraćamo se iz vjećnice.... dragi sa suzom u oku, ja sa suzom u oku--- pogledam auto i okinem od smijeha
Naime.... moj "obožavani" aranžamn je bio - ukraden
Mislim, jelte, to se samo nama može desit.
hehe, pa šta nije tvoj dragi murjak??!
TetraPak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 13:14   #112
A onaj "kokos" obicaj
Kada svatovi idu od mlade prema mladozenji i mjestu vecere (pretpostavka da je vecera npr. kod mladozenje pod satorom) prvo auto koje dodje domacini ga docekaju sa pecenom kokosi ili piletu na nekon malom raznju ili stapu i to auto se vraca u susret koloni svatova i staje da si svatko (ili njih par) otkinu komad mesa.
Ali to sam samo jednom vidjela.

I nitko nije pisao za obicaj "sjedenja u krilu"
Manje musko dijete sa mladozenjine strane sjeda mladoj u krilo (plodnost ili sta vec). Mlada mu daje poklon i slikaju se.
To mi je isto lijepo.
Kod nas nije bilo nikakvo manje dijete od godinu, dvije, pa mi je sjedio djeverov mali od 6 Nije bas ni lagan bio
__________________
Nitko ti nije rekao da je ta promjena neopoziva. Da ces u vlastitom srcu osjecati svaku bol, svaki gubitak, svako razocaranje, svako odbijanje, svaku okrutnost koju ona dozivi -do kraja zivota.
Ultra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 13:17   #113
Quote:
TetraPak kaže:
hehe, pa šta nije tvoj dragi murjak??!
Je je... zato je smijeh bio još veći
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 13:19   #114
Quote:
dvolični blizanac kaže:
Emica,
tako sam happy da si nam malo došla!!!
Grazie draga!
Ma ja vas "škicam" tu i tamo, a kako ste puno organiziranije, vidim puno ideja i ponekad mi bed što se "toga i toga" nisam i ja sjetila
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 13:22   #115
Kod nas nije baš bilo nekih običaja...
Moji su mislili dragom nabacat drvlje i kamenje na put, al su odustali jer je ionako bio potop, pa se podrazumjevala ona rijeka blata kao dovoljna prepreka :-)
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 13:25   #116
Quote:
krokodajl kaže:
I seoske običaje zadržite na selu.
uuuuuuuu javila se fensi šmensi curka iz centra, vauuuuu i mimozi smeta svaki poviseni ton .... , curke pa kaj ne kuzite da imamo fensi clanicu na forumu
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 13:29   #117
Quote:
UltraViolet kaže:
I nitko nije pisao za obicaj "sjedenja u krilu"
Manje musko dijete sa mladozenjine strane sjeda mladoj u krilo (plodnost ili sta vec). Mlada mu daje poklon i slikaju se.
To mi je isto lijepo.
E da, da, draga, to je u Bosni običaj, imaš pravo, nisam se toga ni sjetila!
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 20:05   #118
A u jednoj drugoj zemlji istocne europe (mislim rumunjska) mlada sjeda svekrvi u krilo nakon vjencanja kao, tako se prenosi uloga majke sa starije na mladju generaciju...onako, simbolicno.

ma zamislite da morate svekrvi u krilo sjesti!!!
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 20:10   #119
A čula sam da i kod nas negdje mlada mora sjesti svekrvi u krilo.Grozno!!!
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 22:22   #120
curke ja kad citam vas se osijecam ko totalni tutlek za svadbe! nemam pojma o obicajima aaah bila u zivotu na jednoj svadbi i znam da su podvaljivali laznu mladu i onda je na kraju kum morao platiti za pravu mladu. A tko sve dolazi kod mlade prije crkve? ne valjda svi svatovi? samo najuza obitelj? eh vec vidim kak bu moja svadba sva zbrda zdola umjesto rize bude se bacala tjestenina a na kraju bum ja jos isla po mladog a ne on po mene
petra25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:41.