Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2007., 10:41   #1
30 000 novopristiglih Poljaka u S.Irskoj mjenja vjersku sliku S.I.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/n...nd/6251117.stm

Almost 1,000 Polish people applied to join the PSNI last year

Almost 1,000 Polish people applied to join the Police Service of Northern Ireland in its latest recruitment drive.

The police have confirmed that 968 of a total of more than 7,700 applications last November were from Poles - more than 12%.

Police said that the recruitment process was ongoing.

Meanwhile, a Polish police officer is expected to join the PSNI on secondment at the end of this month.

There are currently no PSNI officers from Poland, although there are officers from Brazil, Canada, Germany, Iran, South Africa, France and New Zealand.

More than 30,000 Polish people are currently believed to be living in Northern Ireland.

A further 150,000 live in the Republic.

It is estimated that between one and three million people have left Poland for western Europe since 2004.

Poland has one of the highest unemployment rates in the European Union: 15.7%.

The starting salary for PSNI officers - about £22,000 - is thought to be about four times that which an officer would be paid in Poland.

Zanimljivo će biti pratiti kako će sve veća poljska zajednica u S.Irskoj mjenjati ravnotežu između protestantskih unionista i katoličkih republikanaca! Ove brojke su zaista impresivne,ako se uzme u obzir da je omjer republikanci-unionisti negdje 45-55%
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 10:47   #2
Quote:
Constatinopol kaže:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/n...nd/6251117.stm

Almost 1,000 Polish people applied to join the PSNI last year

Almost 1,000 Polish people applied to join the Police Service of Northern Ireland in its latest recruitment drive.

The police have confirmed that 968 of a total of more than 7,700 applications last November were from Poles - more than 12%.

Police said that the recruitment process was ongoing.

Meanwhile, a Polish police officer is expected to join the PSNI on secondment at the end of this month.

There are currently no PSNI officers from Poland, although there are officers from Brazil, Canada, Germany, Iran, South Africa, France and New Zealand.

More than 30,000 Polish people are currently believed to be living in Northern Ireland.

A further 150,000 live in the Republic.

It is estimated that between one and three million people have left Poland for western Europe since 2004.

Poland has one of the highest unemployment rates in the European Union: 15.7%.

The starting salary for PSNI officers - about £22,000 - is thought to be about four times that which an officer would be paid in Poland.

Zanimljivo će biti pratiti kako će sve veća poljska zajednica u S.Irskoj mjenjati ravnotežu između protestantskih unionista i katoličkih republikanaca! Ove brojke su zaista impresivne,ako se uzme u obzir da je omjer republikanci-unionisti negdje 45-55%
Pretpostavka ti je da ce oni ici na stranu republikanaca, a to sam clanak koji si postavio kontrira. Aplicirali su da rade za policiju, to jest unionisticku ustanovu. A vize su dobili od Britanske vlade.

Why bite the hand that feeds you
BOSHNJAK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 10:54   #3
treba ih sve u kotao...
volej_iz_lakta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 11:24   #4
Quote:
BOSHNJAK kaže:
Why bite the hand that feeds you
Why indeed?

__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 11:26   #5
Quote:
rambi kaže:
Why indeed?

Odlično pitanje

Zašto napasti one koji ti zbrinu izbjeglice u ratu i spasu narod od istrebljenja.

p.s. Nadam se da ti ne smeta što sam ti uzeo avatar
Naša Kvačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 13:17   #6
Od kako je usla u EU Poljsku je napustilo 2.4 miliona Poljaka. Nepotrebno rei da se radi uglavnom o mladima.

Sta to znaci za jednu zemlju koja je medu "top tri" zemlje sa najnizim natalitetom prosudite sami.
Gost_Milutin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 14:05   #7
gdje ja zivim, poljaci imaju reputaciju prevaranata i lazova bez konkurencije. kada sam kupovao auto, prvo sto sam cuo je ne kupuj od poljaka-zajebat ce te. ja uzvratim, pa zajebace me i "moj"...onda istu recenicu cujem sa vise strana o poljskim "dilerima" auta u ontariu ....
malo po malo i saznao sam da su nam dosta slicni po mentalitetu ali da nas dobro siju u nekim stvarima....
u parizu se kaze "popravio poljski vodoinsalater" kao paradigma aljkavosti, jeftinoce i lopovluka...srpski-"drzi vodu dok majstori odu"
__________________
***ravno do dna***
za-gor-te-nej is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 15:18   #8
support http://www.blackshade.net/pacmedia/i...topics/ira.gif

http://www.youtube.com/watch?v=69h8iqv9acc
http://www.youtube.com/watch?v=Cu2oTi4gHVA
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 15:54   #9
Ako im poljaci budu suport, gotovi su....propali su.
Greven is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 19:55   #10
Sjeverna Irska do jedno 18. st. je bila potpuno katolička, nakon toga dolazi do famoznog "Plantation of Ulster", koju su provodili Engleski okupatori.
No većina protestanata nisu Englezi nego Škoti, koje su Englezi preselili sa sjeverne Englesko-škotske granice, i tako riješili dvije muhe jednim udarcem.
Gadovi
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 20:01   #11
Žalosno je da Škoti i Irci u Ulsteru ne shvaćaju da su oni braća i dopuštaju da ih vjera okreće jedne protiv drugih, a gadovi Englezi, koji su to i zakuhali sad se kao zgražaju nad svim time
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 20:03   #12
Quote:
za-gor-te-nej kaže:
gdje ja zivim, poljaci imaju reputaciju prevaranata i lazova bez konkurencije. kada sam kupovao auto, prvo sto sam cuo je ne kupuj od poljaka-zajebat ce te. ja uzvratim, pa zajebace me i "moj"...onda istu recenicu cujem sa vise strana o poljskim "dilerima" auta u ontariu ....
malo po malo i saznao sam da su nam dosta slicni po mentalitetu ali da nas dobro siju u nekim stvarima....
u parizu se kaze "popravio poljski vodoinsalater" kao paradigma aljkavosti, jeftinoce i lopovluka...srpski-"drzi vodu dok majstori odu"
Poljaci su ponosan katolički narod i puno bolji ljudi od naših susjeda sa juga i istoka
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 20:17   #13
Od silnog katolickog "ponosa" i "dobrote", poljaci su jedan od rijetkih naroda koji je uspio pobiti sve Jevreje.

Cak su se u esesovci zgrazavali postupcima tih gadova nad Jevrejima.
Greven is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 20:49   #14
Quote:
Michael Collins kaže:
većina protestanata nisu Englezi nego Škoti, koje su Englezi preselili sa sjeverne Englesko-škotske granice
Baš sam prije par godina razgovarao s jednim Škotom koji ima rodbinu u S.Irskoj i baš je to rekao,kako je veliki teritorij južne Škotske pripao Engleskoj! Srednjovjekovni škotski grad Berwick je najbolji primjer.
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 20:54   #15
Quote:
Greven kaže:
Od silnog katolickog "ponosa" i "dobrote", poljaci su jedan od rijetkih naroda koji je uspio pobiti sve Jevreje.

Cak su se u esesovci zgrazavali postupcima tih gadova nad Jevrejima.
plitko generaliziraš i još pliće vrijeđaš čitav jedan narod.
što bi se možda čak moglo smatrati šovinističkim ispadom, ali to nije moguće, jer si ti napredni ljevičar, a ne neki nazadni, kockastoglavi šovinist.

također, ovdje pričamo o sadašnjosti, a ne o drugom svjetskom ratu.
ako ne shvaćaš baš najbolje koja je tema topica, pitaj nekoga tko shvaća.
siguran sam da će ti mnogi ovdje to rado objasniti.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 22:40   #16
Quote:
Sjeverna Irska do jedno 18. st. je bila potpuno katolička, nakon toga dolazi do famoznog "Plantation of Ulster", koju su provodili Engleski okupatori.
No većina protestanata nisu Englezi nego Škoti, koje su Englezi preselili sa sjeverne Englesko-škotske granice, i tako riješili dvije muhe jednim udarcem.
Neznam odakle ti to, protestanti su u sj Irskoj puno duze od tada. Pa u 17. st su ratovali s lokalnom populacijom koja, pazi, se borila za katolickog Engleskog kralja koji je pokusavao se ponovo domoci trona.
Inace je istina je da vecina protestanata su u sj. Irskoj Skoti.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 23:12   #17
Quote:
Archangel kaže:
Neznam odakle ti to, protestanti su u sj Irskoj puno duze od tada. Pa u 17. st su ratovali s lokalnom populacijom koja, pazi, se borila za katolickog Engleskog kralja koji je pokusavao se ponovo domoci trona.
Inace je istina je da vecina protestanata su u sj. Irskoj Skoti.
Glupost, Škoti su bili veleposdjednici(engleski kralj je kupovao škotsko plemstvo), obična raja, većina sjeverno-irskog protestantskog stanovnišva su Englezi, doseljeni. Pričao s jednim originalnim sjeverno Ircem.
Ferrari is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 03:35   #18
Quote:
Ferrari kaže:
Glupost, Škoti su bili veleposdjednici(engleski kralj je kupovao škotsko plemstvo), obična raja, većina sjeverno-irskog protestantskog stanovnišva su Englezi, doseljeni. Pričao s jednim originalnim sjeverno Ircem.
Vjera samo odlucuje etnicku pripadnost u Sj. Irskoj, inace ima i Engleza Katolika, Skota Katolika i Protestanata, isto tako manji broj Protestanata u Republici Irskoj.
BOSHNJAK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 22:04   #19
Quote:
Ferrari kaže:
Glupost, Škoti su bili veleposdjednici(engleski kralj je kupovao škotsko plemstvo), obična raja, većina sjeverno-irskog protestantskog stanovnišva su Englezi, doseljeni. Pričao s jednim originalnim sjeverno Ircem.
U Ulsteru Prezbeterijanaca ima više nego Anglikanaca, tako da ipak vjerujem da ima više Škota ne Engleza,inače kad se vjere gledaju pojedinačno, ima najviše katolika, oko 45% , plus ovi Poljaci koji su se doselili poslije popisa stanovništva
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 15:12   #20
Quote:
Michael Collins kaže:
Poljaci su ponosan katolički narod i puno bolji ljudi od naših susjeda sa juga i istoka
ne znas ti stari nista o polakima...samo to da je bivsi papa bio poljak izgleda...
__________________
***ravno do dna***
za-gor-te-nej is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:54.