Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2007., 03:01   #41
Quote:
_creative_ kaže: Pogledaj post
ma baš ovako kako si nastavio u sljedećim postovima.
nije to loše. znači da napreduješ.
cici mici is offline  
Old 18.03.2007., 17:50   #42
Quote:
iluminata kaže: Pogledaj post
što reć o seksu kad pluton tranzitira neptun -vladar 8.-e u 5. kući?
Kad je vladar 8. u 5. i pluton ga tranzitira onda je opsjednutost kod zaljubljivanja zagarantirana. Otkrivanje seksualnosti ili kreativnosti ili samo nacina na koji osoba privlaci paznju (sex appeal, magnetizam, fotogenicnost, popularnost, zanimljivost, egzibicionizam … su sve stvari koje se gledaju vecinom kroz petu kucu i planet koji se nalazi tamo pokazuje nacin odnosno filter kroz koji se sve to izrazava i taj planet je naglasen u horoskopu, jako ga se osjeca jer je to poslje prve najosobnija kuca) je povezano sa nadnaravnim tj. borba izmedju erosa i thanatosa sto transit plutona preko sunca inace je (mada se na to svodi vecina tranzita) je to vise naglasena pa je sexualna energija toliko jaka da moze uzrokovati susret sa nadnaravnim.

Suocavanje sa smrcu je isto moguce, pobjedjivanje straha od smrti, bilo svoje ili tudje. Isto tako posto se radi o neptunu a sama 8. kuca je povezana sa okultnim, ezoterijom I zabranjenim, istrazivanje sebe i seksualnosti bude povezana s kemijom, biljcicama, alkoholom itd. Ili kroz osobu simboliziranu neptunom, ovisnik ili umjetnik, rasprsena, izgubljena i neprakticna osoba, osobe koje su na bilo koji nacin hendikepirane, bilo psihicki ili fizicki, izazivaju sazaljenje I potrebu da ih izljecimo ljubavlju.

Tranzit plutona preko 8. i 5. je dubok i ostavlja veliki trag kao i svi plutonovi tranziti ali moze biti samo privatan tj. ne moraju se dogoditi neke velike zivotne promjene koje se dogadjaju kad su ukljucene angular houses (1.,4.,7.,10.).

Opcenito razlika u djelovanju plutona i urana je razlika izmedju neba i zemlje. Osobno, posto sam zracni znak, imala bi radje 5 uranovih nego 1 plutonov jer pluton vlada vodenim znakom i to najdubljim vodenim znakom koji moze osjetiti najjacu bol, najjace strahove I najjace opsesije, i koji se protiv te boli bori citav zivot tj. trazi nacin kako da ju izbjegne i tako stvara najkompleksnije obrambene mehanizme i najbogatiji je material za psihijatrijska istrazivanja. Medjutim kako svi imamo plutona u horoskopu, ovisno o tome kako je polozen i aspektiran, dozivljavamo preko njega razne traume, najprvo one u djetinjstvu, zbog kojih razvijamo razne komplekse i obrambene mehanizme jer djeca ne mogu biti toliko zrela ni racionalna da se drukcije nose s tim. To su vecinom prvi plutonovi tranziti koji nas snazno odredjuju. Kasnije, u dvadesetima i tridesetima, pluton nas posjecuje i ima ulogu psihijatra s namjerom da se oslobodimo tih trauma (kod nekih vece, kod druhih manje), bolesnog nacina postojanja, ponasanja, osjecanja, i budemo slobodni tj. da zivotna, seksualna energija slobodno protice kroz nas. Neki vecinom uspiju, neki ne. Oni koji ne uspiju jos vise postanu zarobljenici svoje bolesne psihe.

Nije svaki plutonov transit jednak po jacini. Uvijek se mora gledati natalni polozaj i aspekti te drugi planeti u toj kuci, opcenito koliko je neko podrucje zivota ili planet (princip) vazan za pojedinca ili koliko je problematican, koliko tu pluton moze imati posla itd.

Uran ti govori pa sto onda, sto te boli k., imas se pravo tako osjecati, imas pravo biti sretna, imas pravo radit sto te volja da budes sretna I da se izrazis, sto te briga za druge, ti si zakon, ti moras biti slobodna….

Kod plutona nema takve lakoce postojanja, covjek se cesto zatvara u sebe I necega ga je sram, istrazuje se prisilno jer ga pluton kroz raznorazne oblike opsjeda i zeli da se suoci s necim s cim se covjek radje ne bi suocio. I kad se suoci nece mu reci pa sta, to je sve prirodno, ko uran, nego covjek sam mora doc do tog stadija da je to sto mora biti, raditi nesto cega se nema sramiti, prihvatiti cak izopcenost iz drustva radi svog izbora.

U biti kad bolje promislim, neko mozda bolje podnosi plutona od urana mada sumnjam. Kad te pluton dobro zdrma….
betiboop is offline  
Old 21.03.2007., 09:22   #43
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
i ... što fišić veli, bolje je puno kad radim sa ženama.
Znači...radi aspekt.
Fish 1968 is offline  
Old 21.03.2007., 09:23   #44
Quote:
_creative_ kaže: Pogledaj post
opa! nisam to očekivala, ali vidjet ćemo...za sada se nikako ne osjećam tako...ja se kao tipična niža riba svijeta pomalo i bojim.
Za Urana je dovoljan i npr....internet do daske.
Quote:
hvala najljepša na odgovoru!
Fish 1968 is offline  
Old 14.04.2007., 00:47   #45
a imas mozda saturna u 7.?
betiboop is offline  
Old 14.04.2007., 15:07   #46
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
a imas mozda saturna u 7.?
A, ne, sedma je prazna.
mozda je to onda jarcevski uticaj desete kuce u kojoj su sunce i merkur? mada to i nije nesto...
kachunchica is offline  
Old 14.04.2007., 23:41   #47
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
A, ne, sedma je prazna.
mozda je to onda jarcevski uticaj desete kuce u kojoj su sunce i merkur? mada to i nije nesto...
da, onda slicis na jarce. ali sad sam promislila da ne mora to biti samo jarcevski utjecaj. moze biti nesto od djevice, ako su ti sunce i merkur u konjukciji ili venera ili mjesec u djevici pa skombiniramo s jarcem i neptunom tj. ribama dodje do zamracenja a i do posta

meni npr. vladar 7. mjesec u 6. u konjukciji s merkurom, pa je mozda to. uz saturna u 7.
betiboop is offline  
Old 14.04.2007., 23:54   #48
vrag ce ga znati...nemam nista ni od toga.
A sto se tebe tiche...prestani sa postom ako ti je dozlogrdio
ne valja ni previshe introspekcije.

p.s.mozda se na kraju rodi ljubav izmedju tebe i esprita, vidi kako si saljete pusice
kachunchica is offline  
Old 15.04.2007., 00:10   #49
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
vrag ce ga znati...nemam nista ni od toga.
A sto se tebe tiche...prestani sa postom ako ti je dozlogrdio
ne valja ni previshe introspekcije.

p.s.mozda se na kraju rodi ljubav izmedju tebe i esprita, vidi kako si saljete pusice
ocu, ocu, prestati cu, cim mi se saturn skine sa sunca, sunce mi je u 5., ipak sam ja od krvi i mesa i mislim ja to sve nadoknaditi



p.s.: esprit jos ne zna da ja nisam pile nego kkoka
betiboop is offline  
Old 15.04.2007., 00:18   #50
o, pa to ce onda procvat do tad josh nauci sta ima o zivotu, univerzumu, sebi i drugima, pa u akciju

p.s. ljubav nema granica i sigurna sam da esprit to zna a i dala bih ruku da sad kad i sazna da nisi pile smatrat ce to totalnim plusom
kachunchica is offline  
Old 15.04.2007., 00:36   #51
kachunchica, kachunchica, koja si ti vesela spletkarosica i nepopravljivi romantik pa kako nemas nis u ribama?

betiboop is offline  
Old 16.04.2007., 12:12   #52
Citam vas pomalo i mislim da je vrijeme da se ukljucim
Radi se o pitanju posla i karijere individue.

Naime, 10. kuca zahvaca znak Vodenjaka i Riba, i prazna je.
Ali zato u 6. kući (svakodnevne aktivnosti, i posao) 6 planeta - Pluton, Venera, Sunce i Saturn u Skorpionu, te Uran i Merkur u Strijelcu.

Svi oni rade dosta aspekata.
Sunce i Saturn su u konjunkciji, Merkur i Uran isto u konjunkciji,
Sunce u kvadratu s MC i Saturn isto,
Uran sekstil MC, opozicija ASC i sekstil Mars,
Mars trigon MC,
Merkur sekstil Mars, opozicija s ASC,
Jupiter sekstil s Merkurom, kvadrat s Venerom, trigon s Marsom i trigon s ASC,
Venera konjunkcija Pluton,
Pluton i Venera rade sekstile s Mjesecom i Neptunom oboje.

Dakle, znaci li ovo otprilike da individui u poslu ne bi trebalo biti dosadno (mozda nije u pitanju jedan stalan posao?), s obzirom na veliku koncentraciju na 6. polje - posao prozet kroz svakodnevnicu, mozda kao poznata licnost?
Ili jaka usmjerenost bas na ovo podruce zivota?
Uz Vodenjaka se poteze ideja o novim revolucionarnim idejama, originalnost, inovativnost, samostalnost ali i okruzenost ljudima, i osjecaj za druge ljude...
Vecina aspekata je ako se ne varam skladna, Jupiter takodjer dobro aspektiran, znaci li to dobru zaradu? Nista ne raditi a zgrati pare. Dobitak na lotu?
Ili to ukazuje na nekog buduceg vodju neke sekte??? (Jer Jupiter je u 9. – polje filozofije, pogleda na svijet, religije, putovanja, “sirenja vidika”, jos k tome u Vodenjaku)
No s obzirom da je tu i Saturn kvadrat MC...hmm? Muke, napori, tezak “proboj”? Potreba za disciplinom?
Jupiter trigon Mars (u 5. polju) - uspjeh kroz zabavu, seks? Nadam se ne prostitucija??!!
Sto bi predstavljao Uran u 6.?
Ili Neptun u 7. u konjunkciji s Mjesecom? Emotivno ispunjenje kroz posao?
I aspekti s Ascendentom? Kako njih tumaciti?

Ako je netko voljan pomoci, hvala unaprijed.
S.C. is offline  
Old 16.04.2007., 20:46   #53
evo, upravo dođoh na astrohelp da postavim pitanje oko budućeg zanimanja jedne moje zbunjene prijateljice, a ono prethodni post sa istom nakanom

dakle, prijateljica je jako zbunjena, vuče je na dvije strane: prilika za uspon i afirmaciju i osobni afiniteti i težnja za "biti korisna". odnosno, nesklad se vrlo jasno vidi u njenoj kombinaciji, a to je jarac/vodenjak... jadna

želi na strane jezike na filozofskom, i to neke romanske jezike...francuski i španjolski, ili francuski i portugalski, uglavnom romanske.
onda je vuče na pravo, ali tu se ne radi toliko o tome što ona duboko u sebi želi, već to pokreće onaj jarac u njoj koji teži za usponom i koji je kako ona kaže, tašt. no osjeća se tu i vodenjačka revolucionarna priroda koja želi nešto novo, iskoristiti taj položaj da bi nešto promijenila nabolje.
također se iznebuha prije par mjeseci javila ideja o medicini. ona je zasad najslabija.

dakle, što se natala tiče, ono što sam ja gledala je MC, njegov vladar i aspekti koje rade.

MC je u strijelcu, što čini mi se podržava ideju o stranim jezicima. radi 3 aspekta:
*sekstil s merkurom (u 12. kući u vodenjaku), orb 2° - A
*kvadrat sa sjevernim čvorom (u 1. kući u ribama), orb 4° - S
*trigon s mjesecom (u 1. kući u ovnu), orb 2° -S
merkur u 12. kući bi možda bio dobar savjetnik, nekakve psihološke spike, a s obzirom da je u vodenjaku možda nekakva sveopća usmjerenost ka društvu, rad u savjetovalištu, tako nešto ?
kvadrat sa sjevernim čvorom nemam pojma što bi značio...
a trigon s mjesecom... možda otud medicina - želja za zbrinjavanjem potrebitih, nurturing (ne mora biti čisto fizičke prirode kad se sve zbroji, zar ne...)

onda, vladar MC-a je jupiter koji se nalazi u 3. kući u biku i retrogradan je. opet, treća kuća i njena simbolika su vezane uz komunikaciju, znači jezici... ali ne znam koja su jupiterova zanimanja... okej, showbusiness, al rekla bih da ona nije za to
hm, možda završi u nekom talk showu kao oprah ? čak ima smisla ...

jupiter radi 2 aspekta:
*trigon sa suncem (u 12. kući u jarcu), orb 3° - A
*kvadrat s AC, orb 4° - S

možda za završni dio da navedem 6. kuću koja je u raku i čiji je vladar onaj isti mjeseček koji radi spomenuti aspekt sa MC...

eto, ovo su podaci koje smatram najbitnijima, no ne znam kako posložiti te kockice da dobijem jednu cjelovitu sliku (to je valjda moj najveći problem u astro tumačenjima ).
pliz help, reć ću ko leeloo u petom elementu
ona je stvarno zbunjena a prijemni se bliže i... ma i sama znaš da su to bitne životne odluke...

da pogledaš cjelovitu natalnu kartu, evo podaci: rođena je 13.1.1989. u 8:55 am u Zagrebu. možda tamo vidiš nešto što je bitno a da to ja nisam navela, ili zanemariš nešto što sam ja istaknula kao bitno - u svakom slučaju kako god misliš da je najbolje.

tenkjuverimač !
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Old 18.04.2007., 11:01   #54
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Citam vas pomalo i mislim da je vrijeme da se ukljucim
Radi se o pitanju posla i karijere individue.
Probati ću odgovoriti, ali si stavila jako puno pitanja, pa je nemoguće pogoditi što si mislila pod odgovor.

Može u budućnosti jedno pitanje u jednom postu?
Quote:
Naime, 10. kuca zahvaca znak Vodenjaka i Riba, i prazna je.
Ali zato u 6. kući (svakodnevne aktivnosti, i posao) 6 planeta - Pluton, Venera, Sunce i Saturn u Skorpionu, te Uran i Merkur u Strijelcu.
Mjesta na kojima je grupirano puno planeta su žarišta cijele karte. To su područja gdje individua troši najviše energije.


Osim što 6. polje pokazuje koja vrsta posla individui odgovara, 6. polje traži od osobe da ono što jest, živi u svakodnevici. Individua na poslu nije površna, a u kriznim situacijama je vrlo pouzdana.

Puno planeta u 6. polju znači da osoba puno pažnje posvećuje zdravlju, formi, prirodnoj ishrani, brizi za tijelo, ali isto tako i pretjerivanje u….istom.
Quote:
Svi oni rade dosta aspekata.
Sunce i Saturn su u konjunkciji,
Izdržljiv.
Quote:
Merkur i Uran isto u konjunkciji,
Vizionar.
Quote:
Sunce u kvadratu s MC i Saturn isto,
Uran sekstil MC, opozicija ASC i sekstil Mars,
Mars trigon MC,
Merkur sekstil Mars, opozicija s ASC,
Jupiter sekstil s Merkurom, kvadrat s Venerom, trigon s Marsom i trigon s ASC,
Venera konjunkcija Pluton,
Pluton i Venera rade sekstile s Mjesecom i Neptunom oboje.
Za ovu individuu bi jedan od odličnih odabira bila medicina. I to kirurgija.
Quote:
Dakle, znaci li ovo otprilike da individui u poslu ne bi trebalo biti dosadno (mozda nije u pitanju jedan stalan posao?), s obzirom na veliku koncentraciju na 6. polje - posao prozet kroz svakodnevnicu, mozda kao poznata licnost?
Ili jaka usmjerenost bas na ovo podruce zivota?
Ovo zadnje.
Quote:
Uz Vodenjaka se poteze ideja o novim revolucionarnim idejama, originalnost, inovativnost, samostalnost ali i okruzenost ljudima, i osjecaj za druge ljude...
Vecina aspekata je ako se ne varam skladna, Jupiter takodjer dobro aspektiran, znaci li to dobru zaradu? Nista ne raditi a zgrati pare. Dobitak na lotu?
Da, većina je skladna. Tu sam nešto malo pisala o poslovnim aspektima i načinu na koji se povezuju: virni
Quote:
Ili to ukazuje na nekog buduceg vodju neke sekte??? (Jer Jupiter je u 9. – polje filozofije, pogleda na svijet, religije, putovanja, “sirenja vidika”, jos k tome u Vodenjaku)
No s obzirom da je tu i Saturn kvadrat MC...hmm? Muke, napori, tezak “proboj”? Potreba za disciplinom?
Potreba za disciplinom svakako, ali zbog konjukcije Sunca i Saturna. Saturn je najbliži planet pravom "ja", tj. Suncu.
Quote:
Jupiter trigon Mars (u 5. polju) - uspjeh kroz zabavu, seks? Nadam se ne prostitucija??!!
Optimizam, samouvjerenost i dobar rukovoditelj na poslu.
Quote:
Sto bi predstavljao Uran u 6.?
Ne voli autoritet. Posao bez radnog vremena.
Quote:
Ili Neptun u 7. u konjunkciji s Mjesecom? Emotivno ispunjenje kroz posao?
Ovo je prije pitanje za sinastriju.
Quote:
I aspekti s Ascendentom? Kako njih tumaciti?
ASC pokazuje sliku koju osoba proicira u svijet. Pa svi aspekti na njega daju ton cjelokupnom pristupu/stavu prema životu.
Quote:
Ako je netko voljan pomoci, hvala unaprijed.
Molim.
Fish 1968 is offline  
Old 18.04.2007., 16:44   #55
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Probati ću odgovoriti, ali si stavila jako puno pitanja, pa je nemoguće pogoditi što si mislila pod odgovor.

Može u budućnosti jedno pitanje u jednom postu?
Nastojat cu.
Pod odgovor sam mislila vise odgovora, tocnije, usmjeravanje ka nekim odgovorima.

Quote:
Za ovu individuu bi jedan od odličnih odabira bila medicina. I to kirurgija.
Bilo bi mi drago da si napisala prema cemu je to tako? Iako, kada se sve uzme u obzir, mozda je tesko i komplicirano objasniti nekome tko se jos toliko ne razumije u astrologiju. Samo, izgleda da medju svim ovim aspektima nema niti jedan koji pokazue da se radi o osobi koja se uzasava rezanja, bockanja, pustanja krvi. Iz gadljivosti i suosjecanja sa drugima. Da se boji bolesti i bolnica kojih smatra najvecim izvorom istih.
A tu je i kompulzivni poremecaj pranja ruku i opsjednutost bakterijama.

Quote:
Da, većina je skladna. Tu sam nešto malo pisala o poslovnim aspektima i načinu na koji se povezuju: virni
Virnula, hvala.
Citala sam neke tvoje teme, pa i sinastriju koja je relativno nova. Ovo mi je promaklo.

Quote:
Ne voli autoritet. Posao bez radnog vremena.
Kratko i jasno.

Quote:
Ovo je prije pitanje za sinastriju.
Pa sad, s obzirom da nisam mislila na uzajamne aspekte nekih dviju natalnih karata nego samo sto bi to za ovu individuu znacilo, cinilo mi se ok da je pitanje ovdje. Ali moze i na sinastriji.
Tamo sam te ionako htjela nesto pitati.

Quote:
ASC pokazuje sliku koju osoba proicira u svijet. Pa svi aspekti na njega daju ton cjelokupnom pristupu/stavu prema životu.
Tako sam nesto i pretpostavljala.

Hvala, fish, jos jednom.
S.C. is offline  
Old 18.04.2007., 23:04   #56
ja sam zaboravila napisat da se stvarno ispričavam na opširnom pitanju (tj više njih, iako se sve vrti oko budućeg zanimanja i izbora istog) ali ga uistinu nemam gdje drugdje postaviti... znam da ima puno posla i to je razlog više zašto mi je samoj teško pokontat sve...al stvarno bi i meni i njoj puno značilo neko tumačenje, pa makar za mjesec dana sorry..
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Old 19.04.2007., 11:22   #57
Polly, imam prijedlog:

Ukoliko tvoja prijateljica ima astrološko pitanje neka ga sama stavi. A ako je muči izbor zanimanja, mislim da bi bilo pametnije da sastavi svoju cijelu top listu, pa će uz priložene podatke jednostavnije dobiti odgovor koji joj od predloženih najviše odgovara.


P.S. Pišeš u jednini, ali nisi navela kome se obraćaš.
Fish 1968 is offline  
Old 19.04.2007., 12:16   #58
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Polly, imam prijedlog:

Ukoliko tvoja prijateljica ima astrološko pitanje neka ga sama stavi. A ako je muči izbor zanimanja, mislim da bi bilo pametnije da sastavi svoju cijelu top listu, pa će uz priložene podatke jednostavnije dobiti odgovor koji joj od predloženih najviše odgovara.
pa nju muči izbor zanimanja pa je upitala mene dal bi joj možda astrologija mogla dat odgovor na to za što je najkompetentnija, da čuje još jedno mišljenje, sa astro stajališta. a kako nit je registrirana na forumu nit se kuži u astrologiju, sve nekak ide prek mene. a zar ja nisam stavila njenu top listu ? romanski jezici na filozofskom, pravo i medicina. ili misliš na nešto treće ?
Quote:
P.S. Pišeš u jednini, ali nisi navela kome se obraćaš.
pa tko je na ovom forumu stručnjak ? sorry, nekako po defaultu se obraćam tebi po pitanju astro neodumica. i u ovom slučaju nedoumica u kojima astro može pomoći
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Old 19.04.2007., 13:08   #59
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
pa nju muči izbor zanimanja pa je upitala mene dal bi joj možda astrologija mogla dat odgovor na to za što je najkompetentnija, da čuje još jedno mišljenje, sa astro stajališta. a kako nit je registrirana na forumu nit se kuži u astrologiju, sve nekak ide prek mene. a zar ja nisam stavila njenu top listu ? romanski jezici na filozofskom, pravo i medicina. ili misliš na nešto treće ?
Ako je tako muči kao što tvrdiš, mislim da joj neće biti problem registracija na forum.hr.
Fish 1968 is offline  
Old 19.04.2007., 13:14   #60
ja sam ti strucnjak za filozofski. nek ne ide studirat nista tamo ako ne zeli raditi u skoli. isti trud ce uloziti na pravu, malo veci na medicini al ce imati neko zanimanje. nakon jezika na filozofskom ce morati na postdiplomski (a bice vec dosta iscrpljena i izgubljena) ukoliko ne zeli citav zivot raditi u administraciji da joj drugi sefuju. jezike moze puno bolje nauciti na tecaju kod nas a pogotovo vani a ogromnu vecinu onoga sto ce na FF uciti i jako se namuciti (pazi to su dvije knjizevnosti!) nikada nece u radu koristiti cak i da se zaposli u skoli jer se knjizevnost predaje samo na hrvatskom.

jarac vodenjak je svestrana i jako ambiciozna kombinacija. neka to ne trosi uzalud na filozofskom!

nisam imala vremena za pogledat joj horoskop za ovo drugo ali zaboga nek makne ff s liste prioriteta! ne znam, dok zavrsi ff, najmanje 7-8 g., mozda se situacija radikalno promijeni pa postanemo trazeni ali zasad, da mi je bar vratiti vrijeme unazad....
betiboop is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.