Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2016., 10:01   #901
Radite i nekakve vjezbe? Ako se toliko razlikuju dijagnoze ne preostaje vam nista drugo nego osobno procijeniti.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 10:10   #902
Da, uzeli neku sredinu. Nosimo sve samo po noći. Kroz dan vježbamo stopala - rastezanje kod svakog prematanja, znači nekih 5 x na dan.
Kao roditelj sam lud jer više nikom ne vjerujem, i već imam paranoju da kaj god izaberemo bude krivo. Nakon što su nas isprepadali da su remenčići bili krivo postavljeni i td...

Istina je da u gaćicama noge stoje pod pravim kutem 90° što sa remenčićima nije bilo. U remenčićima su noge bile u nekom polu čućećem stavu a u gaćicama je ko žabica. Koljena su u ravnini kukova, i dok leži može dotaknut krevet sa koljenima.
// slika sa neta

U svakom slučaju kukovi su bolje nego prije po oba doktora (Šalata/Klaićeva), jedino sad sa stopalima... neznam. Već se bojim da možda i te langete mogu napravit štetu ak su nepotrebne ili ne dobro napravljenje...

Što se tiče ljubaznosti pohvale i Klaićevoj i Šalati.

Zadnje uređivanje nick_diamond : 16.08.2016. at 10:22.
nick_diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 10:29   #903


Ovako bi trebale
stajati noge u remenčićima. Nama to nije tako izgledalo. Više su noge bilo ko slovo M. Znači ko da čući. A ove omče na stopalima nisu bile na petama nego na sredini stopala, pa je možda i to utjecalo na stopala. U svakom slučaju bitno je kako je postavljeno i kako se nosi.
nick_diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 10:55   #904
Uf! Naravno da je bitno kako se postavi. Ja bih vjerojatno isto odabrala sredinu. Sto vise vjezbala,sto manje fiksirala. A i nisam skuzila vjezbate li samo sami ili idete i na fizioterapiju. Ipak nije isto kada sami nestrucno radimo i strucnjaci. Mi smo vjezbali na goljaku(ne vezano uz kukove) i kada bi oni tamo s njim nesto napravili on bi to savladao isti dan. Jednostavno imaju taj grif.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 11:40   #905
Sami vježbamo.
nick_diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 13:01   #906
Quote:
nick_diamond kaže: Pogledaj post
Prvo smo bili kod lokalnog ortopeda (nismo iz ZG). Djelovao je nezainteresirano, ništa nije objasnio samo rekao da idemo po remenčiće i nek ih nosi..., pa smo išli u privatnu polikliniku Sunce po drugo mišljenje. Tamo su još jače zategnuli remenčiće i rekli da su stopala ok.
Treće mišljenje Klaićeva , gdje su rekli da bacimo remenčiće da nisu dobro postavljeni, da su radili više štete nego koristi, da nisu simetrični i uzeli gaćice. Tam su rekli i da stopala malo idu prema unutra. Dva put gipsali stopala, da bi doktor rekao da dođemo njemu privat po langete jer kao sve ovo preko doznaka nije dobro.. a i da ne gipsamo stalno. A te mekane langete koje je on osmislil su kao super.
Četvrto mišljenje, nakon 2 mjeseca Klaićeve ,.. Šalata - Đapić : skida gipseve sa stopala od Klaićeve, sve je OK sa stopalima , kukovi u granicama normale. Da po njegovom ne treba nosit gaćice ni ortoze nikakve.
Dan nakon Šalate, dolazimo po te longete po mjeri doktoru privat, koje smo dobro i platili, kaže stopala opet idu prema unutra, kukovi idu na bolje , al nek još sve nosi. Nismo ni račun dobili...

ove lokalne ignoiraj, meni su u brodjani napravili sranje za cijeli zivot ali to je druga prica.

kod koga ste isli u klaicevu? tamo idu jako dobre fizijatre. nama je fizijatrica tamo pokazala vjezbe koje radimo doma i da dolazimo kod njih tjednom tjedno da oni vide kako ja to radim njoj (pred njima da me mogu ispravit i sl.) i da je oni jos razgibaju.


moj savjet je otici privatno. ali ne kog nekog dokora iz bolnice, nego nekog posebnog. cure prorucaju dr.markovca.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 13:09   #907
U Klaićevu smo išli Ortopedu Ozren Vrdoljaku. Nitko nas nije uputio fizijatrima. 70km od Zagreba smo. Tak da sumnjam da bi mogli hodati redovitno na vježbe u Klaićevu.

Zadnje uređivanje nick_diamond : 16.08.2016. at 13:21.
nick_diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 20:32   #908
Gdje u zagrebu ic na vijezbe s bebom? Gdje otic za kukove u helenu ili sabol?
Zeko1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 15:10   #909
Zanima me koliko se u zagrebu čeka na uzv kukova
klaićeva, sv. Duh...
__________________
PRODAJA
vrabec-te-dal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 20:47   #910
Ja sam zvala vinogradsku- tamo su rekli da ne rade uvz kukova
Klaiceva- termin dobili kad bi mali imao vec skoro 4 mj
Sv.duh- ne rade uvz ako djete nije rodjeno u njihovoj bolnici


Na kraju sam poslala mail na salatu u kliniku za ortopediju. Odmah su odgovorili, a termin smo dobili za 9 dana.
Mislim da bolje od toga nemoze
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 18:20   #911
Da, na salati se najkrace ceka.
Mi smo vjezbali na goljaku
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 08:17   #912
Prvo moram imati up uputnicu, pa se sa njom naručiti?
__________________
PRODAJA
vrabec-te-dal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 16:29   #913
Quote:
vrabec-te-dal kaže: Pogledaj post
Prvo moram imati up uputnicu, pa se sa njom naručiti?
Da. Nece te naruciti bez uputnice. Ja sam ju uslikala i poslala mail. Odgovore u roku 24h. Barem je to moje iskustvo. Posaljes na vise mjesta (klaiceva i salata, ne znam tko jos radi sada) i kada vidis koji termin je prvi u ostalim bolnicama otkazes.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 10:57   #914
Ako koja mama zna bila bih zahvalna, kmo privatno na utz kukica za bebe u Rijeci...beba ima 3 mjeseca a vec nas dva puta šaltaju da zovemo ponovno za naruciti se dole kraj rodilišta, Kantridu da ne spominjem kolike su gužve
Tobalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 16:06   #915
Quote:
Tobalo kaže: Pogledaj post
Ako koja mama zna bila bih zahvalna, kmo privatno na utz kukica za bebe u Rijeci...beba ima 3 mjeseca a vec nas dva puta šaltaju da zovemo ponovno za naruciti se dole kraj rodilišta, Kantridu da ne spominjem kolike su gužve
u rodilištu ne rade više?
možete tražiti uputnicu za lovran

privatno: obersnel u cambierijevoj, nemec u matuljima, roth na brajdi
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2019., 13:32   #916
vidim tema je dugo neaktivna. jel netko zna gdje se trenutno u zagrebu najmanje ceka na pregled bebinih kukova i otprilike koliko? takodjer, koga biste preporucili? hvala.
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2020., 19:38   #917
Molila bih frišku informaciju. Kakva je situacija sa terminima za uzv kukova? Koliko se čeka na termin u Klaićevoj?
Šalata?
Uskoro trebam roditi pa se informiram.
A kod koga bi privatno preporučili?
Oba sina smo na prvi uzv vodili kod dr. Tiefenabaha ali on je nažalost preminuo.
Hvala za svaku informaciju.

Poslano sa mog MRD-LX1 koristeći Tapatalk
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2020., 09:37   #918
markovac je nekako preuzeo titulu najboljeg od kad je on umro
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2021., 17:34   #919
UZV dječjih kukova

Može li mi netko reći od forumaša da li ima u Malešnici-Špansko ordinacija gdje se može napraviti UZV dječjih kukova? Ne da mi se s malim djetetom šetati po bolnicama..
plava ljepotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2021., 01:24   #920
Quote:
plava ljepotica kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći od forumaša da li ima u Malešnici-Špansko ordinacija gdje se može napraviti UZV dječjih kukova? Ne da mi se s malim djetetom šetati po bolnicama..
Poliklinika Gemini plus, dolazi im ortopedinja iz Klaićeve.
Abe-ce-da is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:39.