Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2007., 10:29   #81
Quote:
APOI kaže: Pogledaj post
To je moje mišljenje utemeljeno na čitanju Alahovih izjava.



Islam je pokornost Alahu. Islam ne vjeruje u izravnu vezu Boga i čovjeka i ta pokornost znači slijeđenje Alahove riječi i to sasvim doslovno - Kurana.

To je sve, to je islam. Trivijalno.
Pa Bog i jeste jedan. On je najveći i tvorac je svega što ti vidiš i ne vidiš.

On je cilj i svrha. Tvoja egzistencija bez Boga je besmislena.

Kome treba biti pokoran? Nekom kipu? Nečemu materijalnom?

Da, Allaha treba slijediti, On nas je sve stvorio. A koga bi drugog slijedili? Zlatno tele?

E sad. Druga je stvar što ti stvari želiš da vidiš onakvima kakve bi tebi i tvom egu odgovarale.

Ipak je Bog veći od tvog ega.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:31   #82
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ovakve gluposti me ponajviše uveseljavaju. islam kao religija se uopće ne širi. islam se MNOŽI. muslimani imaju u prosjeku više djece od ostalih ljudi i zato im udio raste. međutim, što se tiće konverzije, mnogo više muslimana napušta islam, negoli nemuslimana u njega pristupa.
a i to što pristupa su ljudi za koje mi je uglavnom drago da su prešli na islam, jer baš to i zaslužuju. evo samo jedan primjer:
http://www.islamonline.net/servlet/S...News/NWELayout

dok se muslimani lože na par tisuća konvertita u europskim zatvorima i šljam skupinama, u svijetu gube svake godine nekoliko milijuna ljudi

Gledao samo reportažu o nekoj zemlji u Indokini gdje sirotinja masovno napušta islam i postaju kršćani-zato šta jedino popovi drže škole i ako želiš upast moraš postat kršćanin.
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:34   #83
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Gledao samo reportažu o nekoj zemlji u Indokini gdje sirotinja masovno napušta islam i postaju kršćani-zato šta jedino popovi drže škole i ako želiš upast moraš postat kršćanin.
Pa nije nikakva tajna da je misionarenje kršćanskih doseljenika u Africi, Aziji itd. obilježeno licemjerjem i ucjenama hranom i sl materijalnim stvarima.

Šta preostaje malom crncu negoda gladan prizna da je bog bijelac sa plavim očima i dobije porciju hrane.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:36   #84
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Ipak je Bog veći od tvog ega.
Islamski bog Alah ne transcendira dimenzije. On nije samo velik, on je NAJveći.

Pričaj mi malo o duhovnoj komponenti islama.
__________________
O ISLAMU » pogled sa zapada
APOI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:40   #85
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Pa nije nikakva tajna da je misionarenje kršćanskih doseljenika u Africi, Aziji itd. obilježeno licemjerjem i ucjenama hranom i sl materijalnim stvarima.

Šta preostaje malom crncu negoda gladan prizna da je bog bijelac sa plavim očima i dobije porciju hrane.
otkud tebi da je isus imao plave oči?
osim toga, prv krščanska zemlja je bila ETIOPIJA.
a što se tiće odnosa s bjelcima, pitaj male crnce u sudanu, čadu, libiji kako se bjeli MUSLIMANI odnose prema njima.
s druge strane bjeli krščanin otvori školu i djeli hranu. pa si ti misli koga će sljedit.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:42   #86
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Pa nije nikakva tajna da je misionarenje kršćanskih doseljenika u Africi, Aziji itd. obilježeno licemjerjem i ucjenama hranom i sl materijalnim stvarima.

Šta preostaje malom crncu negoda gladan prizna da je bog bijelac sa plavim očima i dobije porciju hrane.
Slično je nastala i današnja bošnjačka nacija zar ne?
Prijeđi na islam i bit ćeš povlašten.

samo šta poremećeni kršćanin neće ići okolo bombama ubijat ljude,ali poremećeni musliman hoće.

zato je bolje što više kršćana,hindusa,budista a što manje muslimana.
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:43   #87
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
otkud tebi da je isus imao plave oči?
osim toga, prv krščanska zemlja je bila ETIOPIJA.
a što se tiće odnosa s bjelcima, pitaj male crnce u sudanu, čadu, libiji kako se bjeli MUSLIMANI odnose prema njima.
Armenija.

Da, neka se raspita ko su džandžavidi u afričkoj pokrajini Darfur - arapska milicija koja čini genocid nad Crncima.
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:49   #88
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Armenija.

Da, neka se raspita ko su džandžavidi u afričkoj pokrajini Darfur - arapska milicija koja čini genocid nad Crncima.
dobro, etiopija je druga
a džandžavidi, to je tek posebna priča. ti su desetljećima ubijali crne krščane na jugu sudana. e sad, kako su njih više manje pobili, okrenuli su se darfuru na zapadu sudana i ubijaju crne muslimane. a krščani u susjednim zmljama otvaraju izbjegličke kampove, škole i djele hranu.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:59   #89
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
otkud tebi da je isus imao plave oči?
osim toga, prv krščanska zemlja je bila ETIOPIJA.
a što se tiće odnosa s bjelcima, pitaj male crnce u sudanu, čadu, libiji kako se bjeli MUSLIMANI odnose prema njima.
s druge strane bjeli krščanin otvori školu i djeli hranu. pa si ti misli koga će sljedit.
Ja nisam rekao Isus nego Bog. E sad što ti misliš da je Isus istovremeno i Bog ...
Nego da odgovorim odakle mi. Pa eto sa mnogobrojnih ikona kojima je Isus predstavljen u crkvama, na umjetničkim djelima itd. Čovjek je predstavljen postpuno subjektivno zavisno od podneblja u kojem je slika nastala, što je meni kao monoteisti neshvatljivo.

E vidiš, znači Islam posmatraš isključivo kroz političku dimenziju a svoje kršćanstvo doživljavaš isključivo kroz duhovnu dimenziju, ali eto voliš da zaboraviš mnogobrojne grijehe kršćana da sad ne nabrajamo spisak bi bio poduži. Kakva je sreća u zdjeli hrane kad kolonizator brodovima i vozovima pljačka bogatstvo neke zemlje ?

To ti je kao s jedne strane te mlatim po leđima i a s druge strane ti stavljam obloge da ti bude lakše.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:18   #90
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Ja nisam rekao Isus nego Bog. E sad što ti misliš da je Isus istovremeno i Bog ...
Nego da odgovorim odakle mi. Pa eto sa mnogobrojnih ikona kojima je Isus predstavljen u crkvama, na umjetničkim djelima itd. Čovjek je predstavljen postpuno subjektivno zavisno od podneblja u kojem je slika nastala, što je meni kao monoteisti neshvatljivo.

E vidiš, znači Islam posmatraš isključivo kroz političku dimenziju a svoje kršćanstvo doživljavaš isključivo kroz duhovnu dimenziju, ali eto voliš da zaboraviš mnogobrojne grijehe kršćana da sad ne nabrajamo spisak bi bio poduži. Kakva je sreća u zdjeli hrane kad kolonizator brodovima i vozovima pljačka bogatstvo neke zemlje ?

To ti je kao s jedne strane te mlatim po leđima i a s druge strane ti stavljam obloge da ti bude lakše.
A ja ti kažem da je današnja bošnjačka nacija nastala na isti način.
Ako nisi htio da te izrabljuju Otomanski okupatori, trebao si prihvatit islam i dobio bi porezne olakšice.

Jedina je razlika,ponavljam, to šta poremećni hindus ili kršćanin nemaju potrebu zaletavat se u nebodere i aktivirat bombe u vlakovima u ime Boga, dok poremećeni muslimani imaju.

Zato je manji broj muslimana u nekoj zemlji direktno vezan uz manji rizik od terorizma.
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:32   #91
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
A ja ti kažem da je današnja bošnjačka nacija nastala na isti način.
Ako nisi htio da te izrabljuju Otomanski okupatori, trebao si prihvatit islam i dobio bi porezne olakšice.

Jedina je razlika,ponavljam, to šta poremećni hindus ili kršćanin nemaju potrebu zaletavat se u nebodere i aktivirat bombe u vlakovima u ime Boga, dok poremećeni muslimani imaju.

Zato je manji broj muslimana u nekoj zemlji direktno vezan uz manji rizik od terorizma.
Pa onda bi nepostojanje kršćana ovaj svijet koštalo dva svjetska rata manje, dvije atomske bombe manje, nekoliko stotina genocida manje itd. itd.

Kao što rekoh ironija je odraz nemoći.

Strah se obično temelji na nepoznavanju, a pošto većina vas ne poznaje Islam naravno od Islama osjeća strah, nije to ništa novo i nepoznato.

Nemojte se plašiti ne planiramo genocid, sve što možete izgubiti je vaš nesrazmjerno veliki ego kojim ste se odvojili od Boga.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:38   #92
A tko si ti da predbacuješ drugima da su se odvojili od Boga? Od kud tebi pravo na to?

Za razliku od katolika, kojima islam teološki ništa ne znači i apsolutno nije bitan za vjeru, takvi kao ti ne mogu bez kršćanstva i ukazivanja na to kako smo u "krivu". Pri čemu se stvarnost posve izbacuje iz igre, barata se samo romantičnim pojavama nastanka vlastite vjere, koja je naravno bezgrešna, za razliku od zlih katolika. Za takve kao ti nema nikakve negativnosti u nastanku islama, nikakvih ratova, osvajanja. Mislim meni nije jasno kako negacija stvarnosti može doprinijeti razvoju kritične svijesti u nekoj vjeri, odnosno naciji.

A super je kako na svaku kritiku odgovaraju sa "vi ne poznajete islam", dok oni naravno sve "znaju" o kršćanstvu.

Put je jednostavan: ostavi se drugih i pokušaj živjeti svoja uvjerenja. To kaj ti misliš da smo mi bezbožnici, to je tvoj problem. Uživaj u činjenici da ti nisi, a nas pusti da mislimo svoje. Ništa jednostavnije, zar ne?
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:39   #93
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Ja nisam rekao Isus nego Bog. E sad što ti misliš da je Isus istovremeno i Bog ...
Nego da odgovorim odakle mi. Pa eto sa mnogobrojnih ikona kojima je Isus predstavljen u crkvama, na umjetničkim djelima itd. Čovjek je predstavljen postpuno subjektivno zavisno od podneblja u kojem je slika nastala, što je meni kao monoteisti neshvatljivo.

E vidiš, znači Islam posmatraš isključivo kroz političku dimenziju a svoje kršćanstvo doživljavaš isključivo kroz duhovnu dimenziju, ali eto voliš da zaboraviš mnogobrojne grijehe kršćana da sad ne nabrajamo spisak bi bio poduži. Kakva je sreća u zdjeli hrane kad kolonizator brodovima i vozovima pljačka bogatstvo neke zemlje ?

To ti je kao s jedne strane te mlatim po leđima i a s druge strane ti stavljam obloge da ti bude lakše.
kao prvo ja nisam krščanin, osim nominalno jer su me poškropili kao djete. i ne smatram krščanstvo posebno naprednim u odnosu na islam. krščani su isto tako znali biti puni mržnje i netolerancije.
kao drugo, isusa su ljudi zamišljali subjektivno, ali niti jedan misionar ne poučava da je isus imao plave oči.
kao treće, za mene bi bilo svejedno jel netko krščanin ili musliman kad bi se muslimani odrekli teokracije i prihvatili vjersku i osobnu slobodu, a ne zagovarali da tamo gdje su u večini uspostavljaju kojekakve islamske režime koji krše ljudska prava.
islam je DANAS, u 21. stoljeću, jedina religija koja je taj nakaradni princip teokracije zadržala, jedina koja propisuje da se ubije onoga tko napusti islam, da se u islamskoj državi kažnjavaju oni koji krše islamski zakon i sl.
ako muslimani prihvate da svatko ima pravo da bira i napušta vjeru i da sam kroji svoj privatni život, ja s islamom nikave probleme imati neću.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:42   #94
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Pa onda bi nepostojanje kršćana ovaj svijet koštalo dva svjetska rata manje, dvije atomske bombe manje, nekoliko stotina genocida manje itd. itd.

Kao što rekoh ironija je odraz nemoći.

Strah se obično temelji na nepoznavanju, a pošto većina vas ne poznaje Islam naravno od Islama osjeća strah, nije to ništa novo i nepoznato.

Nemojte se plašiti ne planiramo genocid, sve što možete izgubiti je vaš nesrazmjerno veliki ego kojim ste se odvojili od Boga.
možda ne planirate genocid (darfurci, asirijci i katolici srednje bosne se ne bi složili sa im), ali planirate tamo gdje postanete včina zavest islamski poredak. to vaša vjera propisuje, toliko ju dobro poznajemo.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:43   #95
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Pa onda bi nepostojanje kršćana ovaj svijet koštalo dva svjetska rata manje, dvije atomske bombe manje, nekoliko stotina genocida manje itd. itd.

Kao što rekoh ironija je odraz nemoći.

Strah se obično temelji na nepoznavanju, a pošto većina vas ne poznaje Islam naravno od Islama osjeća strah, nije to ništa novo i nepoznato.

Nemojte se plašiti ne planiramo genocid, sve što možete izgubiti je vaš nesrazmjerno veliki ego kojim ste se odvojili od Boga.
Isto vrijedi i za nepostojanje muslimana.

Mi pričamo o današnjem vremenu a ti se vraćaš na neka pokrštavanja i slično,pa sam ti ja replicirao pričom o bošnjačkoj naciji.

Sada više nije srednji vijek i ljudi se sa pravom zgražaju nad primitivizmom mnogih muslimanskih društava, ali ni to nije toliko bitno koliko činjenica da se taj primitivizam širi po Europi.

Iz tog primitivizma i zatucanosti rađaju se ekstremisti koji imaju nazore iz predindustrijskog doba i spremni su ubijati nedužne ljude zbog tih barbarskih nazora.
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:52   #96
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
kao prvo ja nisam krščanin, osim nominalno jer su me poškropili kao djete. i ne smatram krščanstvo posebno naprednim u odnosu na islam. krščani su isto tako znali biti puni mržnje i netolerancije.
kao drugo, isusa su ljudi zamišljali subjektivno, ali niti jedan misionar ne poučava da je isus imao plave oči.
kao treće, za mene bi bilo svejedno jel netko krščanin ili musliman kad bi se muslimani odrekli teokracije i prihvatili vjersku i osobnu slobodu, a ne zagovarali da tamo gdje su u večini uspostavljaju kojekakve islamske režime koji krše ljudska prava.
islam je DANAS, u 21. stoljeću, jedina religija koja je taj nakaradni princip teokracije zadržala, jedina koja propisuje da se ubije onoga tko napusti islam, da se u islamskoj državi kažnjavaju oni koji krše islamski zakon i sl.
ako muslimani prihvate da svatko ima pravo da bira i napušta vjeru i da sam kroji svoj privatni život, ja s islamom nikave probleme imati neću.
Pa iz ovog posta se lijepo vidi nepoznavanje Islama koje se temelji na predrasudama, pogrešnim procjenama i u konačnici rezultira strahom.

Bojite se za svoj ego najviše. Bojite se da ne izgubite slobodu da vam neko prodaje maglu čitav život. Mislite i vjerujete da ste vi centar svijeta itd.

Meni su to poznate stvari takvih strahova imam i ja.

Islam je borba sa svojim egom. Neko ima više uspjeha neko manje, a neko iz straha nikad i ne pokuša da se uhvati u koštac sa svojim egom.

Čovjek koji učini zlo drugom čovjeku bez obzira bio on musliman ili ne gubi bitku sa svojim egom.

Ja sam naveo ranije lijepe primjere ljudi koji su konvertirali i koji su uglavnom sasvim dobro obrazovani da mogu ispravno da prosuđuju sami.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:59   #97
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Isto vrijedi i za nepostojanje muslimana.

Mi pričamo o današnjem vremenu a ti se vraćaš na neka pokrštavanja i slično,pa sam ti ja replicirao pričom o bošnjačkoj naciji.

Sada više nije srednji vijek i ljudi se sa pravom zgražaju nad primitivizmom mnogih muslimanskih društava, ali ni to nije toliko bitno koliko činjenica da se taj primitivizam širi po Europi.

Iz tog primitivizma i zatucanosti rađaju se ekstremisti koji imaju nazore iz predindustrijskog doba i spremni su ubijati nedužne ljude zbog tih barbarskih nazora.
U ranijem postu sam ti lijepo objasnio moj stav da je kapitalizam a ne islam grobar kršćanstva.

Kapitalizam kakav danas vlada u svijetu je moralni ponor. On je uništio kršćanstvo i sveo ga na neku potpuno izvanjsku formu religije koja ne može da zadovolji duhovne potrebe čovjeka. To ljudi osjećaju i na kraju napuštaju vjeru.

Benevolentnost nije odlika kapitalizma nego je to isključivo interes kapitala. Širenje modernih tehnologija nema veze sa kršćanstvom nego sa kapitalizmom. Tehnološki napredak nije posljedica kršćanske benevolentnosti i želje da svijet bude ljepše mjesto za život nego interesa kapitala.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 12:05   #98
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Pa iz ovog posta se lijepo vidi nepoznavanje Islama koje se temelji na predrasudama, pogrešnim procjenama i u konačnici rezultira strahom.

Bojite se za svoj ego najviše. Bojite se da ne izgubite slobodu da vam neko prodaje maglu čitav život. Mislite i vjerujete da ste vi centar svijeta itd.

Meni su to poznate stvari takvih strahova imam i ja.

Islam je borba sa svojim egom. Neko ima više uspjeha neko manje, a neko iz straha nikad i ne pokuša da se uhvati u koštac sa svojim egom.

Čovjek koji učini zlo drugom čovjeku bez obzira bio on musliman ili ne gubi bitku sa svojim egom.

Ja sam naveo ranije lijepe primjere ljudi koji su konvertirali i koji su uglavnom sasvim dobro obrazovani da mogu ispravno da prosuđuju sami.
vidiš tvoj se stav svodi na "da poznajete islam, postali biste muslimani".
i onda optužiš drugoga da ima predrasude. ne shvaćaš da je upravo u tom stavu problem, i da svi ljudi ne žele postati muslimani. možda se i ne žele boriti sa svojim "egom" kako ti to kažeš.
nemam ja ništa protiv toga da netko konvertira, ako mu je to lijepo, ja imam problem s teokracijom.
koliko ja znam, a ti me opovrgni ako nije točno, islam zagovara da se u večinski muslimanskim državama primjenjuju islamski zakoni. e to je ono protiv čega sam ja, jer vjerujem, kao i svaki demokratski orjentirani građanin svijeta, da je to nasilje nad ljudskim pravima i osobnim slobodama.
ako si ti kao musliman protiv toga da se ljudima nameće vjera i propisuje kako će živjeti osobni život, ja s tim nemam problema.
nažalost, večina muslimanskih zemalja ne daje mi pravo da tako mislim o islamu, jer se u njima u ime islama uvijek nekomu nešto nameće. te ovoga proglase maloumnim jer prijeđe na krščanstvo, te ovoga bičuju jer je spavao s djevojkom, te ovoga uhapse jer je propagirao drugu vjeru itd.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 12:12   #99
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
U ranijem postu sam ti lijepo objasnio moj stav da je kapitalizam a ne islam grobar kršćanstva.

Kapitalizam kakav danas vlada u svijetu je moralni ponor. On je uništio kršćanstvo i sveo ga na neku potpuno izvanjsku formu religije koja ne može da zadovolji duhovne potrebe čovjeka. To ljudi osjećaju i na kraju napuštaju vjeru.

Benevolentnost nije odlika kapitalizma nego je to isključivo interes kapitala. Širenje modernih tehnologija nema veze sa kršćanstvom nego sa kapitalizmom. Tehnološki napredak nije posljedica kršćanske benevolentnosti i želje da svijet bude ljepše mjesto za život nego interesa kapitala.
za večinu zapadnih ljudi moralni je ponor kad se neko raznese u supermarketu, urliče alahu ekber i pali zastave, poziva na ubijanje zbog vjere, divlja zbog karikatura, bičuje zbog seksa, ruši spomenike, proglašava konvertite maloumnima, hapsi ljude zbog knjiga, brani slobodu vjeroispovjesti.
tehnološki napredak je posljedica SLOBODE. slobode misli, izbora, stava, vjerovanja, načina života! nema tehnološkog napretka tamo gdje se guši sloboda.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 12:18   #100
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
U ranijem postu sam ti lijepo objasnio moj stav da je kapitalizam a ne islam grobar kršćanstva.

Kapitalizam kakav danas vlada u svijetu je moralni ponor. On je uništio kršćanstvo i sveo ga na neku potpuno izvanjsku formu religije koja ne može da zadovolji duhovne potrebe čovjeka. To ljudi osjećaju i na kraju napuštaju vjeru.

Benevolentnost nije odlika kapitalizma nego je to isključivo interes kapitala. Širenje modernih tehnologija nema veze sa kršćanstvom nego sa kapitalizmom. Tehnološki napredak nije posljedica kršćanske benevolentnosti i želje da svijet bude ljepše mjesto za život nego interesa kapitala.
Kapitalizam je grobar kršćanstva, ali nije islama jer islamske zemlje nisu kapitalističke? One funkcioniraju na nekim drugim premisama? U SA ili Iranu nije kapitalizam na djelu, već kaj? Ah, da zaoboravih, nigdje nije prava islamska zemlja. Ona je zapravo utopija.

Mene fascinira kad ljudi kao ti, sa izuzetno malo predznanja - povijesnog, filozofskog, životnog, ovako s visine detektiraju "prave" probleme.

A sve naučeno iz odabrane literature, koja treba pokazati da je osnovna premisa - zapadna društva su bezbožna, vjera je u njima mrtva, točna.

Da ne spominjemo beskrajno licemjerje jer ne idu zapadnjaci u islamske zemlje, već je migracija obrnuta. Štoviše, većina želi upravo u SAD, koja je kapitalistički najliberalnija zemlja.

Tebi promiče nit kako je kapitalizam rezultat između ostalog i kršćanskog razvoja društva? Kako je to koncept koji je nastao stoljetnim djelovanjem društvenih odnosa, koji je za sad najbolji za razvoj i napredak. Što se i vidi iz jednostavne činjenice kako ljudi ipak bolje žive u EU ili SAD, a ne u Kini, Kubi ili Sjevernoj Koreji.

Knjigu u ruke, ali ne od Chomskog ili nekog islamskog apologete.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.