Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2007., 15:10   #1
Predosjećaj iliti šesto čulo

jel vam se ikada dogodilo da vas iz čistog mira, ničime izazvan, obuzme neki osjećaj da se događa nešto određeno i onda kasnije saznate da se to stvarno i događalo u tom trenutku?
da osjetite neku neobjašnjivu zabrinutost koja kasnije stvarno i dobije smisao?

imate li predosjećaje?
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 15:51   #2
Ne...
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 17:06   #3
Ne
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 17:41   #4
ne
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 18:09   #5
Nisam sigurna...
Ali nekada se počnem jako loše osjećati bez razloga i tada se zabrinem i uplašim i nadam se da se nitko do koga mi je stalo nije nastradao.
Isto tako i sa snovima. Nedavno sam sanjala da je neka poznanica umrla, i cijeli dan nakon toga sam se loše osjećala i skužila sam da sam zapravo zabrinuta za nju.
Bo...
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 18:45   #6
jednog dana sam si baš počeo razmišljati nešto kao, baš mi je bio dobar dan, sad će se sigurno neko sranje dogoditi... naravno, neki nadrkani osjećaj me pratio, ali nije da je sad paranormalno, više kao neka probavna smetnja. nakon nekog vremena sam čuo vijest da mi je stara završila u bolnici zbog kamenca, baš je dobila napad oko tog vremena.

e sad, da li je to predosjećaj ili šta, ne znam
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 21:52   #7
Imati "intuiciju" je dio bijenja onog što se naziva "psychic", zato što osoba ima mrvicu razvijeniji nego što je uobičajeno (znači skoro ni malo, lol) energetski centar između očiju ili onaj na čelu (oba se miješaju i nazivaju "treće oko" zbog konfliktne ezoterijske literature).

Ja sam prije desetak godina jednom sanjao kako u rano jutro idem van a na ulici, pokraj banke nasuprot zgradi u kojoj stanujem parkiran je bijeli pežo s kraja sedamdesetih, vidim ga čim iziđem iz zgrade - i tu se san završavao.

Kako sam taj tjedan bio u jutarnjoj smjeni u srednjaku, ustao sam se, nešto pojeo, spremio se i otišao u školu... a kad sam otvorio vrata od zgrade - s druge strane ulice me čekala potpuno ista scena kakvu sam i sanjao!!! Stari bijeli pežo bio je parkiran na istom mjestu kao i u snu koji sam sanjao pola sata prije toga!


Isto tako, jednom sam sa starim uzeo kantu vode i spužve i odvezli smo se u šumarak van grada malo "propuhati" motor naše stare Zastave i oprati je, jer je bio lijep dan.

Bio je već sumrak kad smo završili i stari je odlučio uzeti kraticu neasfaltiranim putem kroz šumarak, što nam je moglo uštedjeti desetak minuta vremena na povratku kući.

Odmah nakon što smo krenuli i šljunak počeo šuštati pod kotačima počeo sam osjećati nelagodu... što je iz sekunde u sekundu preraslo u zabrinutost i postajalo sve gore dok nije preraslo u pravi strah - toliki da sam u jednom trenutku čak zakopčao pojas.

Par sekundi potom sam odjednom, adamantno, sa *potpunom sigurnošću* "znao" da će se to što se treba dogoditi (što god to bilo) desiti vrlo brzo, pa sam čak, osjećajući se pomalo glupo, prebacio težinu na noge a stopala pritisao o pod.

Taman smo se približavali oštrom zavoju u desno... odjednom je iza okuke, iz suprotnog smjera izletio drugi auto, puno bržie i pravo na nas tako u onom polumraku, usred šume na toj pješačkoj stazi... koja je bila široka samo za jedan auto.

Stari se jednom u životu ponio kao pravi lav, ko neki iskusni profić je trgnuo volan u desno i sišao nas sa staze skoro u žbunje (drugi auto nije pokušao ni usporiti ni skrenuti) - ali smo za dlaku izbjegli jedan dobar frontalni sudar sa tko zna kakvim posljedicama...


Prije godinu dana sjedio sam za komjuterom a stara je prala suđe i pričala nešto bezveze iz svoje mladosti i došla je do toga da treba reći ime sela iz kojeg potječe neka njena prijateljica... i tu je zablokirala. Slijedećih pola minute je onako, sama za sebe na glas govorila "ma kako se ono zove", "uh, ma nemoguće da se ne mogu sjetiti" i slično.

To mi je lagano počelo smetati jer sam nešto čitao a galama mi razbijala koncentraciju... u jednom trenutku sam ovlaš pogledao u nju kako maše glavom i ljuti se što se ne može sjetiti imena tog nekog glupog sela u slavoniji... i najednom sam (bez ikakva povoda) hladno i precizno ko neki kompjuter pomislio "lutvina" (aproksimacija, ne sjećam se prave riječi), apsolutno *siguran* da je to "točno" u trenutku dok sam pomišljao, što je bio jedan jako čudan osjećaj.

Ok ono, nekakav brain fart pomislim i okrenem glavu nazad prema monitoru - kad vidiš ono stara sekundu kasnije trijumfalno uzvikne "Lutvinaaa!!!"

Ovo me zapanjilo kao malo što u životu do tada...
__________________
The Battle of the Line. Earth's final stand against the Minbari. The sky was full of stars. Every star an exploding ship. And each ship... one of ours.
"Hold the line... no one gets through, no matter what!"
Babylon 5
nikpalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 21:59   #8
Quote:
žulaj kaže: Pogledaj post
jel vam se ikada dogodilo da vas iz čistog mira, ničime izazvan, obuzme neki osjećaj da se događa nešto određeno i onda kasnije saznate da se to stvarno i događalo u tom trenutku?
da osjetite neku neobjašnjivu zabrinutost koja kasnije stvarno i dobije smisao?

imate li predosjećaje?
Da.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 21:11   #9
DA

mogla bih do sutra nabrajat

na javi, predosjećaj, riječi, sanjat događaj unaprijed itd., cijela paleta.
Onda sam shvatila da mogu i uvježbat tu sposobnost, onak sama, bez knjige ili učitelja.
Evo reći ću vam svoju prvu vježbu:
Za doć do faxa mi je trebala 13-tica, tramvaj koji bi trebo ić svakih (nedefiniranih) 20 minuta al to ni tak-nema ga 45 min. pa dođu 3 za redom i tak. A ja stojim na ledenoj kiši i eventualno kasnim na predavanje.
Dakle otprve mi je uspjelo slijedeće: sjedim u svojoj sobi, toploj i ugodnoj, pijuckam kavu i čituljim nešto, i zamislim si jedno skretanje tram.pruge preko koga će 13-tica preć 5 min. prije nego dođe na Trg. I dam sebi (svojoj podsvijesti, moći predviđanja, kajaznam čemu) zadatak da, kad 13-tica zaškripi prek tog skretanja, da mi javi.
I tak doma uživam, i najednom mi (to) javi da je tramvaj tam; popijem zadnji srk kave, oblečem kaput, izađem i lagano krenem prema stanici. Kak zakoračim na Trg s moje strane, tak evo ti 13-tice s njene strane, lijepo se ušetam u nju.
Izmislite si nekaj za kaj vam treba takva pomoć, lako je!

Ovo je bilo smiješno: kad sam radila skužila sam da netrebam navijat vekericu; zamislila bih si, prije nego zaspem, onaj javni sat koji vidim kroz prozor, i da kad na njemu bude 7 sati ja ću se probudit. I to je išlo besprijekorno. Jednom, spavam li spavam, i čini mi se da dugo spavam, ali kaj kad još ni 7, valjda takav san. Ipak odlučim otvorit jedno oko, a ono sunce visoko, sve nekak naopako, ko da je prošlo 10. I je, prošlo je 10!!!! Otrčim na prozor, a ono pokvario se javni sat, stao prije neg je došo na 7.
I kak sad da objasnim šefu na poslu "da mi se pokvario javni sat"???
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 21:13   #10
Tko ima predosjećaje i te vizije klik na moj potpis, brrrzo!!!
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 23:13   #11
Da. Odvratna stvar.
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 00:04   #12
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
I kak sad da objasnim šefu na poslu "da mi se pokvario javni sat"???
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 01:20   #13
pa sad jel to šesto čulo ili ne.. možda. naime, uvodni post. ljudi su mišljeni a da to masu vremena ni neznaju. misle ih poznanici i svi oni sa kojima su u doticaju na bilo koji način. to su hem.. tanke spone koje utječu na djelovanje, mišljenje, volju. zato nije bez vraga sve te umotvorine onih čiča iz religijski, vjerskih priča. čistiti misli. što će reć da nekako, postepeno bi trebali dolazit u kontakt sa sobom da svjesno živimo.. odnose, situacije.. sve. i shvatit da smo kap u moru čovještva
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 03:35   #14
snanjo ja jednom da odem kod frenda i on me pita di su ti starci jakazem na moru .on pita pa kako to da nisu tebe zvali ?? sram ih bilo pa njih treba ubit.. naravno reko je u sali ali tog se sjecam i fan danas makar je bilo prije deset godina ugl ..kad sam se probudio stvarno sam otiso kod njega doma i tak pricamo i on mene pita di su ti starci? ja kazem na moru i sjetim se sna ..probljedio sam i uisti sam tren reko kad i on tvoje starce treba ubit ..znao sam da ce to rec ..probljedio sam ko krpa a on mi se ispricavao jer je mislio da me uvrjedio ..ugl eto moze bit i slucajnost zasto ne ali je fora i stvarno je istina .. i jos jedan slucaj neki dan sam sanjo starog frenda kako sa biciklom idem prema njemu i u tom momentu zvoni mobitel i probudi me iz sna i ja si mislim hehe sad kad je to bas on ..i stvarno bas je on zvao ..eto slucajnosti ili ne ..necu nis rec jer sam skeptik po prirodi ..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 23:30   #15
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
DA
Ovo je bilo smiješno: kad sam radila skužila sam da netrebam navijat vekericu; zamislila bih si, prije nego zaspem, onaj javni sat koji vidim kroz prozor, i da kad na njemu bude 7 sati ja ću se probudit. I to je išlo besprijekorno. Jednom, spavam li spavam, i čini mi se da dugo spavam, ali kaj kad još ni 7, valjda takav san. Ipak odlučim otvorit jedno oko, a ono sunce visoko, sve nekak naopako, ko da je prošlo 10. I je, prošlo je 10!!!! Otrčim na prozor, a ono pokvario se javni sat, stao prije neg je došo na 7.
I kak sad da objasnim šefu na poslu "da mi se pokvario javni sat"???
Joj! To sam i ja radila! Imala sam digitalnu budilicu od koje sam imala traume kada bi pocela ujutro vristiti. Prije spavanja bi zamislila koliko sati treba biti na budilici kada se trebam probuditi - i tocno u minutu be se probudila! I nije zvonila!
Jedno vrijeme sam mislila da imam posebno moci, pa sam si rekla ovako: Probudit cu se u 6 sati i prvi broj koji ce se izvuci na loto. Sljedece jutro 6 sati i sljedeci broji. I tako cijeli tjedan.
Sve fulala.
sammy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 20:50   #16
DA također odvratan osjećaj.

recimo, neki me osjećaj na trenutak obuzme, i onda saznam ili nešto jako lijepo ili nešto jako ružno. u pravilu uvijek ružno.

tak sam saznao da me ženska prevarila, da mi je lagala u oči i dosta stvari. i sve sam na kraju saznao.

Dakle, iz ovog zaključujemo da istina uvijek izađe na vidjelo.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 13:59   #17
Ja sam prije nekoliko mjeseci sanjala da mi je stariji sin (8) pao sa balkona. Nisam htjela nikome nista reci jer takve stvari zelis sto prije zaboraviti. Sljedece jutro moj mladi sin (7) mi kaze "mama, ja sam sanjao da je Luka pao sa naseg balkona i decki su ga onda napali i cipelarili".
Ja sam se prepala. Cijeli dan sam bila napeta, nisam im dala da idu na balkon, dok su vozili bicikle ja sam samo vikala: "polako! nemojte se utrkivati, polako!" Na kraju sam im rekla da spreme bicikle i da se igraju sa drugom djecom.
Pola sata nakon toga, jedan susjed mi pozvoni i vice: "Luka je pao! Ide mu krv!"
Ja izletila van i moj mali Luka ide prema meni, krv curi iz nosa, iz usta, ruku drzi cudno.
Popeo se na kantu za smece, htio skociti dolje, noga zapela i docekao se na licu i ruci na betonu.
Skoro slomio nos, skoro izbio 2 prednja zuba, rasjekao usnicu, slomio ruku, i dobio potres mozga.
Jezovito.
sammy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 11:44   #18
ne...
gogi96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 11:54   #19
da...

imam predosjećaj da ću ga morati gledati još 4 godine
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 16:22   #20
meni je intuicija jako jako izrazena al ne znam kako da je prepoznam i u svemu tome pocnem nekkao i iiskoristavat.sanjala sam neke dogadaje koji su se desili,imam taj osjecaj za nesto non stop i ne poslusam ga i kasnije mi bude jasno.moram naucit prepoznavat...
third eye is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.