Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2007., 10:14   #161
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Upravo tako i to je velika greska ginekologa.. moja ginicka sve svoje trudnice po difoltu salje na double ili triple, ja sam pristala i nije mi zao
ma sve je to ok. Čovjek ionako napravi ono kaj hoće ali mi smo tu rekle baš zbog takve prakse (mlađim od 30) kaj se radi, tu je ono kaj je flekica 35 rekla 80% mlađih od 30 rodi djecu koja ima razne bolesti (jer se mladim majkama ne pristupa sa tolikim oprezom kao majkama od 30 na više) - Što je po meni besmisleno!!!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 10:49   #162
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ma sve je to ok. Čovjek ionako napravi ono kaj hoće ali mi smo tu rekle baš zbog takve prakse (mlađim od 30) kaj se radi, tu je ono kaj je flekica 35 rekla 80% mlađih od 30 rodi djecu koja ima razne bolesti (jer se mladim majkama ne pristupa sa tolikim oprezom kao majkama od 30 na više) - Što je po meni besmisleno!!!
pa zato i kazem, jer jer sada je vrijeme kada svaka druga zena ima hpv, ureoplazmu i ostale gluposti koje mogu ostetit plod a ginekolozi drze da su zene ispod 30 zdrave , mozda na ocigled ... uvijek se smrznem kada cujem da je neka cura trudna ohoho i da nije radila cervikalne briseve pa cak ni papu
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 10:58   #163
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
ja sam do sada radila samo normalne ultrazvuke u trunodći
double i triple ti nemaju baš veze s uzv-om, osim što na pretrage (kada ti vade krv) moraš donijeti uzv tablicu na kojoj su određeni parametri koji njima trebaju
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 16:19   #164
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
double i triple ti nemaju baš veze s uzv-om, osim što na pretrage (kada ti vade krv) moraš donijeti uzv tablicu na kojoj su određeni parametri koji njima trebaju
za triple ne znam. Moj gin mu se smije, kaže da je to papi lova.

Za double znam da se parametri iz krvi uspoređuju s parametrima dobivenim uzv pregledom i iz toga računa statistička vjerovatnost da nešto nije u redu.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 13:01   #165
PROTIV ako nema realne indikacije da je nešto loše.... Ponovit ću i ovdje moja beba je umrla zbog posljedica amniocenteze... ponekad mislim možda je bolje tako jer nisam sama morala donositi odluku o tome, ali otkada je sve gotovo sve se više boji rezultata koji ako će biti dobri će me itekako boljeti jer je možda ipak sve moglo sretno završiti..
Neke važne činjenice vezane uz amnio koje sam do sada saznala od doktora:
- kod problematičnih trudnoća vjerojatnost pobačaja nakon nje je 1:100 (u Vinogradskoj npr. kažu da godinama nisu imali pobačaje nakon amnio, a sad u zadnja 2 mj. 2x ne moram ni reči da sam u toj statistici )
- kod normalnih trudnoća je vjerojatnost pobačaja 1:200 - 1:400
- zahvat je potpuno bezbolan, osobno me puno više boljela svaka obična injekcija (a u zadnjih tjedan dana sam ih primila 30tak) nego amnio
- obično se radi od 16. tjedna pa do max. 20. jer ako je potreban ili željeni pobačaj on se može napraviti do kraja 5. mjeseca trudnoće zakonski.. u suprotnom bez obzira na anomalije morate do kraja nositi bebu...
Unatoč tome što će mene vjerojato odmah u narednoj trudnoći htjeti slati na amnio, velika je vjerojatnost da ću to odbiti, jer je rizik po meni prevelik.. Ne znam o tom potom...

Što se tiče ostalih testova, ne znam, ja više u ništa ne vjerujem, jer par dana prije nego što ću ja doći u Vinogradsku cura je rodila potpuno hendikepirano dijete, s edwardsovim sindromom, koje je preminulo nakon par sati, a napravila je triple test koji je bio super, bila je na 3D ultrazvuku na kojem je beba savršeno izgledala (a rodila se sa srčanim rascjepom, bez ušnih organa i raznim drugim tjelesnim anomalijama). Tako da vjera u to da će sve biti ok je jedini spas i nada...
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 15:48   #166
Ovo sam pronašla na rodama. Post je od jedne dr. Pa...


MOLIM ADMINISTRATORA DA OVU TEMU POSTAVI U LJEPLJIVU. HVALA.


NE MOGU DA NE REAGUJEM NA SVA OVA JAVLJANJA, OD KOJIH SU MNOGA PREPUNA DEZINFORMACIJA I PREDRASUDA, A NE CINJENICAMA DOBIJENIM VEOMA OPSEZNIM I SKUPIM ISTRAZIVANJIMA.

Ovo nije prvi put da se javljam povodom rezultata prenatalnog skrininga, tumacenja rezultata, i ako prije nego postavite pitanje kostitite opciju 'trazi' sa kljucnim rijecima koje Vas zanimaju, nasli biste sigurno bar 75 % odgovara na Vasa pitanja.

Prvo...uzasno me nervira kao profesionalca, slanje pacijenata na odredjene testove, i onda NEZNANJE, kako da se rezultati istih testova tumace ! Koja je onda korist ako saljete pacijenta na odredjeni test, a rezultat istog testa nece uopste promijeniti Vas pristup problemu.

Drugo...u Srbiji, kao i u ostalim republikama bivse Yu, javlja APSOLUTNA KONFUZIJA oko prenatalnog skrininga...kao sto sam komentarisala nekoliko puta....mnogi ginekolozi koji po otvaranju privatne ambulante kupe ultrazvunu masinu, mashu sondom, a ne znaju da urade osnovne pretrage fetusa, ali znaju da istu naplate....rade ultrazvuk kad ne treba, a ne kad treba, nalazi su nepotpuni, i cesto nekorisni...a onda su culi BIOHEMIJSKE MARKERE, koji se koriste u skriningu za hromozomske anomalije, kongenitalne anomalije i defekte neuralne cijevi...pa je mnoge ginekologe to jos vise zbunilo...tako da sada imamo masu nacina da radimo skrining kao sto je triple test, kvadriple test...ili double test...ali kako rekoh bez razlike koji test narucuju ocigledno ne znaju da tumace rezultate, inace bi pacijenti dobijali specificne odgovre, sa tacnim objasnjenjima i ne bi izlazili konfuzniji iz ordinacije nego sto su bili prije sto su vidjeli dr, i onda trazili rjesenja po internetu i forumima....za sta naravno niste krivi...svako bi htio da cuje jasno i jednostavno objasnjenje i da spava mirno do kraja trudnoce.

Da pokusam da Vam objasnim jednostavno tako da svi razumiju...

Hromozomske anomalije ili aneuploidije jesu poremecaji broja hromozoma ( visak ili manjak ) udruzen sa znacajnim fetalnim poremecajima.

MI NE RADIMO TRIJAZU screening ) na SVE HROMOZOMSKE ANOMALIJE, nego na one najcesce kao sto su:
1. Trisomy 21 ( ili Down Syndrome )
2. Trisomy 18 ( ili Edwards Syndrome )
3. Trisomy 13 ( ili Patau Syndrome )
4. Turner Syndrome ( 45X0 )
5. X linked disorders

Druga grupa oboljenja jesu kongenitalne anomalije u koje ubrajamo npr.srcane mane, defekte ekstremiteta, anomalije bubrega, anomalije gastrointestinalnog trakta, koje su cesto ali ne i obavezno povezane sa hromozomskih anomalijama.

Treca grupa oboljenja koja nastojimo da dijagnostikujemo jesu defekti neuralne cijevi kao sto su spina bifida, anencefalus ( beba bez pola glave ), encefalokela, mijelomeningokela...et cetera.

Triple test ili kako se jos zove Maternal Serum Screening ( MSS ) se radi od 1984. godine na sjeverno americkom kontinentu i u zapadnoj Evropi, a predstavlja odredjivanje 3 biohemijska markera u trudnoci:
- alfa feto protein
- beta chorionski gonadotropin
- nekonjugirani estriol.
Ovi markeri se odredjuju od 15-22. nedjelje trudnoce ( idealno do 20.nedjelje trudnoce ).

MSS obicno bude + u 5% svih trudnica koje se podvrgnu screeningu, a tu su ukljuceni i stvarno + i lazno + rezultati. Ako se ne radi nikakav drugi test osim ova 3, onda je detekcija fetusa koji imaju Down Syndrome oko 60 %. Sto znaci da ima relativno nizak % detekcije za Down syndrome.

Ako se MSS doda biohemijski marker koji se zove INHIBIN A, ONDA SE TEST ZOVE QUADRIPLE TEST onda se % detekcije anomalija povecava na 80 %, sto je znacajno bolje, a ako se ovom jos doda ISPRAVAN I KOMPLETAN ultrazvucni pregled fetalne anatomije, onda je detekcija anomalija oko 85 % !

U sjevernoj Americi se od 2000.godine poceo raditi u univerzitetskim bolnicama trijaza koja se zove INTEGRIRANI PRENATALNI SKRINING koji ukljucuje slijedece testove:

1. NT ( nuchal translusency ) sto predstavlja zadebljanje ili nakupina tecnosti na vratu bebe, koji se mjeri od 10+6 dana do 13 nedjelja i 6 dana trudnoce i smatra se negativnim svaka mjera < 3 mm.
Za dobjanje dozvole da radite mjerenje NT, morate obaviti najmanje 50 samostalnih mjerenja uz superviziju, jer su greske moguce ako se ne radi tehnicki ispravno, a rezultat testa je veoma vazan.

2. U isto vrijeme kada se radi NT se odredjuje i biohemijski marker koji se zove PAPP-A ( pregnancy associated protein A ),

3.a poslije tacno ! 15 nedjelja i ostala 4 markera vec nabrojana ( AFP, beta HCG, unconjugated estriol, and inhibin A ).

Procenat detekcije hromozomskih anomalija i to specificno Down Sy, sa ovim IPS testovima jeste oko 95 % ! Lazno pozitivni rezultati su znantno manji i iznose 2 %...STO ZNACI DA JE OVAJ NACIN TESTIRANJA OD 1984. GODINE DO SADA NAJBOLJI !!!

Poslije svih testova RUTINSKI SE SVAKOJ TRUDNICI RADI ULTRAZVUK FETALNE ANATOMIJE OD 18-20 NEDJELJE TRUDNOCE.

Svi dobijeni testovi se skupljaju u istu bazu u dijelu drzave u kojoj ja radim, u isti program, u ciji rad su ukljuceni geneticari i sedam dana poslije poslednjeg testa, dobijete rezultate koji su ili POZITIVNI ILI NEGATIVNI !...Sta to znaci ?

To ne znaci da svako mora da ide na invazivni pregled kao sto su amniocenteza, CVS ili cordocenteza ali se preporucuje, jer su ove invazivne metode, dijagnosticke metode !!!

Ako dobijete normalan nalaz amniocenteze, to ne znaci da je Vas fetus 100 % normalan, ali su iskljucene NAJCESCE I NAJOZBILJNIJE ANOMALIJE !!!

U HUMANOJ POPULACIJI POSTOJE STOTINE GENETSKIH ANOMALIJA, NEDOSTATKA ENZIMA, DEFEKATA ENZIMA, KOJI SE UOPSTE NE TESTIRAJU OVIM METODAMA, ali su isto tako vrlo rijetke, tako da sansa da Vasa beba ima takvo oboljenje bez prethodne porodicne istorije je EKSTREMNO MALA.

Mislim da bi svima ukljucujuci pacijente i kolege koji su na forumu, a ne predstavljaju se kao ginekolozi obo biti od znacajne koristi jer je bazirano na rezultatima istrazivanja od 2000-2006.

Da rascistimo neke predrasude...bebe sa hromozomskim anomalija se ne desavaju samo majkama koje su starije od 35 godina ! Cinjenica je da se 75 % beba sa Daunovim sindromom radja u majki koje su mladje od 35g. Zasto je to tako ?...jednostavno zato sto je relativno mali % pacijenata koji se poradjaju poslije 35 godine...a vecina se poradja prije 35....matematika je jednostavna, sto znaci DA SVAKOJ ZENI KOJA JE TRUDNA TREBA DA BUDE URADJEN RUTINSKI SCREENING NA HROMOZOMSKE I KONGENITALNE ANOMALIJE, KAO I NA DEFEKTE NEURALNE CIJEVI !!! To je zvanicni stav udruzenja ginekologa i obstetricara u naprednom svijetu !

Amniocenteza se mora raditi pod kontinuiranom kontrolom ultrazvuka ! Time je rizik sa povredu fetusa sveden na minimum ! ekstremni minimum ! Rizik da prsne plodna voda i da izgubite bebu jeste relativno mali...1:200-300, pa i rjedje, ako je radi neko rutinski, kao sto to rade kolege koje se bave visoko rizicnim trudnocama.
To sto prica VMILKA, uz duzno postovanje, je obicna predrasuda izgradjena na pretpostavkama i neznanju !...gdje to postoji idealan svijet ? gdje to postoji savrsena trudnoca ? savrseni zivot ? Niko ne 'busi' materice sa namjerom da povrijedi fetus, ili uzrokuje poremecaje, nego da prevenira radjanje fetusa sa anomalijama koje nisu spojive sa zivotom ili beba umire vrlo radno poslije porodjaja, ili ima srcane anomalije nespojive sa zivotom i zahtijeva nekoliko kardioloskih operacija a sa svakom sansa da beba umre raste...kao sto je u sindromu hipoplasticnog srca...prema tome...suzdrzite se od osudjivanja zvanicnog stava svjetske medicine...Vi mozete da uradite sta god hocete i da izaberete svaku opciju koja Vama odgovara, ali nije posteno da stvarate osjecanje krivice i greske kod majke, koja samo zeli zdravu bebu ! i nista drugo !...ja znam koliko je nas narod osudjujuci i koliko nije spreman da prihvati djecu / ljude sa anomalijama....nase drusto je siromasno, i nema opcije specijalnih skola, specijalnih zanimanja, sa ljude koji se opredijele da rode dijete koje npr. ima Down Sy...pa cak i u tom slucaju, ako se neko opredijeli za takav ishod ( kao sto moze da uradi zena koja je nakon 10 godina infertiliteta ostala trudna u 42-oj godini zivota i ovo joj je jedina prilika da postane majka ), sto je potpuno pacijentovo pravo, nas zadatak je kao lijecnika da pomognemo da ta beba prezivi,...ako ima neku udruzene srcanu anomaliju, da se uradi fetalni ekokardiogram, da se konsultuje djeciiji kardiolog, i djeciji kardiohirurg ako je mana korektivna, da se dijete poradja u univerzitetskom centru, a ne u npr. leskovcu...dakle i ako se otkrije anomalija, pacijentovo je pravo da odluci sa svojim partnerom da odluci sta ce da uradi sa tom trudnocom, a ne ginekologa koji vodi trudnocu.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 19:12   #167
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
Na bakterije. Ureaplazma, mikoplazma, klamidija, zahtjevaj, znaju oni zašto to tražiš. Ako ne otiđi u drugog liječnika i traži da ti se napravi. Rezultati su gotovi za dan-dva.
ali znaš kaj meni nije logično?! Kakve veze ima amnio koja se radi prek trbuha sa klamidijom, mikroplazmom i ureaplazmom?

To ima veze kada je žena bila na umjetnoj oplodnji pa joj se i amnio radi vaginalno ali kod nas koje smo prirodno začele.. ne razumijem kako klamidija može doći do plodne vode?! A amnio se radi prek trbuha?!

Mikroplazma, ureoplazna i klamidija jesu u biti bakretije koje izazivaju ili rani porod ili spontani pobačaj.

Tako da one nemaju veze sa amniocintezom (ako ti dovolno nagriju stijenke i pukne vodenjak... nije to zbog amnio već su se toliko nataložile)

Nekako mi to nema logike?

Kaj misliš ti flekice?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 19:50   #168
valjda se bakterije ne nalaze samo u rodnici, već su prisutne i u drugim djelovima spolnog organa (maternica, jajovodi,,,,)
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 20:50   #169
sad sam pronašla u nalazima u fasciklu. ja sam radila te briseve 27.09.2006 godine.
Znači prije godinu dana prije začeća.

Ovako stoji:

Mycroplasma nije izolirana
Ureaplasma urealyticum nije izolirana
Fiziološka flora vagine
Roche Amplicor PCR test na Chlamydia trachomatics - Negativan

Pa to sam ja sve radilaaaaaaaaaaaa.

I negativna na sve. I to prije godinu dana: Zatrudnila sma oko 20.09.2007.

Super. nemoram opet
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 20:53   #170
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
sad sam pronašla u nalazima u fasciklu. ja sam radila te briseve 27.09.2006 godine.
Znači prije godinu dana prije začeća.

Ovako stoji:

Mycroplasma nije izolirana
Ureaplasma urealyticum nije izolirana
Fiziološka flora vagine
Roche Amplicor PCR test na Chlamydia trachomatics - Negativan

Pa to sam ja sve radilaaaaaaaaaaaa.

I negativna na sve. I to prije godinu dana: Zatrudnila sma oko 20.09.2007.

Super. nemoram opet
mislim da je neka od cura radila na početku trudnoće te birseve i isto bili ko iz apoteke, a par mjeseci kasnije panika.... svi pozitivni, pa možda je bolje da ih napraviš......

držim ručnonožne da su isti kao i lani....
btw. moji brisevi su gotovi u petak i baš mi nije svejedno....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 20:58   #171
Quote:
mijaja kaže: Pogledaj post
mislim da je neka od cura radila na početku trudnoće te birseve i isto bili ko iz apoteke, a par mjeseci kasnije panika.... svi pozitivni, pa možda je bolje da ih napraviš......

držim ručnonožne da su isti kao i lani....
btw. moji brisevi su gotovi u petak i baš mi nije svejedno....
ali ne znam da li si čitala moj post odprije.

Kaj ćeš napraviti npr. ako imaš nekaj od toga? Sigurno se nećeš antibioticima trovati da ti dijete ne oštete (agresivni su).

Ureoplazma, mikoroplazma i klamidija su bakterije koje izazivaju prijevremeni ili spontani (takve su svojom funkcijom) i amniocinteza fakat nema veze sa njima.


Pogotovo kaj se kod amnio pika u trbuh! Kakve veze klamidija iz vagine ima veze sa pikanjem u trbuh????

Ima kod žena koje su začele umjetnom oplodnjom (jer se njima amnio i radi preko vagine) ne kroz trbuh kao nama.

NEMA MI LOGIKE¨!!!!!! NIKAKO!!

Doktor mi rekao da se ti nalazi rade jednom, a ne svakih 6 mjeseci kao papa test.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 21:01   #172
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ali ne znam da li si čitala moj post odprije.

Kaj ćeš napraviti npr. ako imaš nekaj od toga? Sigurno se nećeš antibioticima trovati da ti dijete ne oštete (agresivni su).

Ureoplazma, mikoroplazma i klamidija su bakterije koje izazivaju prijevremeni ili spontani (takve su svojom funkcijom) i amniocinteza fakat nema veze sa njima.


Pogotovo kaj se kod amnio pika u trbuh! Kakve veze klamidija iz vagine ima veze sa pikanjem u trbuh????

Ima kod žena koje su začele umjetnom oplodnjom (jer se njima amnio i radi preko vagine) ne kroz trbuh kao nama.

NEMA MI LOGIKE¨!!!!!! NIKAKO!!

Doktor mi rekao da se ti nalazi rade jednom, a ne svakih 6 mjeseci kao papa test.
nisam se vezala na amnio... ja sam u brisevima, a o amnio sam se izjasnila a ionako mi je kasno za sve....
a hoću li piti antibiotike, ako budem imala kaj na brisevima popričat ću sa doktoricom.... ali neće biti potrebe bit će brisevi prekrasni
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 21:05   #173
Quote:
mijaja kaže: Pogledaj post
nisam se vezala na amnio... ja sam u brisevima, a o amnio sam se izjasnila a ionako mi je kasno za sve....
a hoću li piti antibiotike, ako budem imala kaj na brisevima popričat ću sa doktoricom.... ali neće biti potrebe bit će brisevi prekrasni
zakaj si ih radila uopće? briseve?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 21:08   #174
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
zakaj si ih radila uopće? briseve?

došla u MErkur (krenule kontrole u bolnici) i doktoric tražila sve kaj moj ginekolog nikada nije - briseve, urinokulturu (onu iz mikrobiološkog u Petrovoj bolnici), odmah mi uvalila željezo (kao neće škoditi), ponovljene testove senzibilizacije, opet šećer.....
nije mi jasno dal me mogu sad pred kraj lječiti (jer samo se nalazi briseva čekaju 14 dana - a dok popijem antibiotik (nedaj Bože), pa dočekam briseve već će mi bebica puzati )
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 21:09   #175
Quote:
mijaja kaže: Pogledaj post

došla u MErkur (krenule kontrole u bolnici) i doktoric tražila sve kaj moj ginekolog nikada nije - briseve, urinokulturu (onu iz mikrobiološkog u Petrovoj bolnici), odmah mi uvalila željezo (kao neće škoditi), ponovljene testove senzibilizacije, opet šećer.....
nije mi jasno dal me mogu sad pred kraj lječiti (jer samo se nalazi briseva čekaju 14 dana - a dok popijem antibiotik (nedaj Bože), pa dočekam briseve već će mi bebica puzati )
fakat!!!
Ma negativna si ziher. Da si pozitivna već bi nedaj bog pobacila.
To su gluposti zakaj te maltretiraju.
Naša posla
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 21:17   #176
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
fakat!!!
Ma negativna si ziher. Da si pozitivna već bi nedaj bog pobacila.
To su gluposti zakaj te maltretiraju.
Naša posla
ma rijči ti se pozlatile, ali nije taj petak više tako daleko pa ćemo sve znati....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 21:19   #177
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
fakat!!!
Ma negativna si ziher. Da si pozitivna već bi nedaj bog pobacila.
To su gluposti zakaj te maltretiraju.
Naša posla
i ja sam pozitivna ureaplsamu pa nisam pobacila , otkrila sam je tek u 27 tj.
nije bilo nikakvih simptoma , i sad nakon popijenih antibiotika nalaz ponovljenih briseva bi je lošiji od prošlog
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 21:24   #178
Quote:
mačkulina kaže: Pogledaj post
i ja sam pozitivna ureaplsamu pa nisam pobacila , otkrila sam je tek u 27 tj.
nije bilo nikakvih simptoma , i sad nakon popijenih antibiotika nalaz ponovljenih briseva bi je lošiji od prošlog
o majko moja!!! kaj stvarno?

Ok, šta ta ureaplazma i mikroplazma mogu napraviti bebi???

Za klamidiju znam.. ona čak ima i ružne simptome. Peče, boli osjećaj kao da ti se piški(tako mi je to kolegica objasnila)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 21:28   #179
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
o majko moja!!! kaj stvarno?

Ok, šta ta ureaplazma i mikroplazma mogu napraviti bebi???

Za klamidiju znam.. ona čak ima i ružne simptome. Peče, boli osjećaj kao da ti se piški(tako mi je to kolegica objasnila)
klamidija ti ne mora uvijek imati simptome...
npr. možeš ju imati i u oku a da nemaš pojma.....
grozno, ali istinito...
jedna cura je imala 3 spontana dok se nisu sjetili napraviti birseva i za sve je bila kriva klamidija.... sad ima 2 prekrasne djece....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 23:11   #180
Quote:
mačkulina kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je sve u Božjim rukama....moj muž i ja nikad ne bi mogli začeti prirodnim putem da nije bilo njegove pomoći...i u to čvrsto vjerujem...

svi i sve je bilo protiv nas...cijela medicina...a mi uspjeli nakon drugog pokušaja!!!!
ne kužim, znači oni koji ne začnu prirodnim putem njih bog ne voli ili što?
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:58.