Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2016., 12:14   #2121
Quote:
lucija.KŽ kaže: Pogledaj post
Ne znam.meni su rekli ak cu htjet da mogu..al sam citala da po noci nema anesteziologa

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
i što ako moram na carski?!
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 12:15   #2122
Za carski su tu.jedan je navodno dezurni al noci spava , samo za hitne slucajeve je dostupan

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
lucija.KŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 12:16   #2123
Quote:
lucija.KŽ kaže: Pogledaj post
Za carski su tu.jedan je navodno dezurni al noci spava , samo za hitne slucajeve je dostupan

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
kad počnem urlat od bolova bit ću jako hitna.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 12:18   #2124
Haha..necu nista pricat prije nego probam..al nadam se da necu bit preglasna.jer epi ne mogu primit radi kicme koja je u banani...

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
lucija.KŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 13:53   #2125
Curke nije istina, anesteziolog je tamo 0-24 i epiduralna je dostupna u svako doba svima koji su u fazi za nju (dovoljno otvorena itd). Jedino kad se može dogodit da nije dostupna je ako anesteziolog završi na hitnom carskom a i u tom slučaju je mala šansa da nećete uspjet dočekat da carski završi. Ovo je citat primalje iz Merkura s tečaja za trudnice tako da je iz prve ruke
Brelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 14:39   #2126
Quote:
Brelina kaže: Pogledaj post
Curke nije istina, anesteziolog je tamo 0-24 i epiduralna je dostupna u svako doba svima koji su u fazi za nju (dovoljno otvorena itd). Jedino kad se može dogodit da nije dostupna je ako anesteziolog završi na hitnom carskom a i u tom slučaju je mala šansa da nećete uspjet dočekat da carski završi. Ovo je citat primalje iz Merkura s tečaja za trudnice tako da je iz prve ruke
Super
Znas mozda jel treba prije napraviti neke pretrage ili sve oni tamo naprave? Cula sam price, ne znam vise za koju bolnicu, da treba imati 'svjezu' krvnu sliku. Pricala sogorica za neku svoju frendicu da joj nisu dali epiduralnu jer joj je zadnji nalaz krvi bio oko mjesec dana star.

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 15:43   #2127
Izmaglica, nisi ih zvala za radionicu?
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 16:14   #2128
Quote:
Glo kaže: Pogledaj post
Izmaglica, nisi ih zvala za radionicu?
Sad mi je definitivno kasno
Zvala sam jos ono prije nekih mjesec dana, rekli da imaju guzvu na tim radionicama i da ce me zvati, ali nista. Trebala sam ocito biti dosadnija i zvati jos koji put, narocito zato sto sam se prijavila jos u 7.mjesecu pa nije da sam se sjetila u zadnji cas.
Bas mi je zao kaj nisam na to isla.


Sent from my SM-T210 using Tapatalk
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 16:47   #2129
Quote:
Izmaglica kaže: Pogledaj post
Super
Znas mozda jel treba prije napraviti neke pretrage ili sve oni tamo naprave? Cula sam price, ne znam vise za koju bolnicu, da treba imati 'svjezu' krvnu sliku. Pricala sogorica za neku svoju frendicu da joj nisu dali epiduralnu jer joj je zadnji nalaz krvi bio oko mjesec dana star.

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
Pitala sam baš to i rekli su da se čim se dođe tamo s trudovima rutinski prvo, između ostalog, vadi krv za krvnu sliku i koagulaciju (to se znači radi neovisno i nevezano za epiduralnu) a ti su nalazi ujedno jedino što treba anesteziologu. Tako da nema brige što se toga tiče.

A na Merkuru vam cure tečaj upravo traje, počeo jučer http://www.kb-merkur.hr/merkur-novos...vi-za-trudnice

Trebalo je pratiti njihovu stranicu i prijaviti se telefonski kada su objavili termin, dosta je gužva tako da nisam sigurna možete li se još ubaciti.

Ali Merkur vam osim toga ima i posebnu radionicu za trudnice koju drže primalje i sestre s odjela babinjača i koja traje 2 dana i izvrsna je - imate info o tome isto na njihjovoj stranici. Za tu radionicu se samo prijavite mailom/telefonom i oni vas zovu kad prođete 30-i tjedan trudnoće i skupi se dovoljno ljudi.
Brelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 21:20   #2130
Brelina, hvala na info. O radionici i pričamo, obje smo se prijavile, Izmaglicu nisu zvali, a meni rekli da će me zvati početkom 12.mj.

Za tečej se nisam prijavljivala.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 15:48   #2131
Curke koje ste nedavno rodile...jel' dovoljna jedna spavaćica kako piše na njihovoj fejs stranici? Kaj smo tamo u onim njihovim grubim ili mogu nositi svoje?
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 17:31   #2132
ja sam na dan poroda imala tu njihovu, al poslije sam se presvukla u svoju. jedna mi je bila dovoljna, al ja sam bila na carskom i nisam puno krvarila pa ju nisam zaflekala. naravno da možeš svoje ponjeti
donkey-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 18:50   #2133
Quote:
donkey-zagreb kaže: Pogledaj post
ja sam na dan poroda imala tu njihovu, al poslije sam se presvukla u svoju. jedna mi je bila dovoljna, al ja sam bila na carskom i nisam puno krvarila pa ju nisam zaflekala. naravno da možeš svoje ponjeti


Hvala ti.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 07:27   #2134
Quote:
Glo kaže: Pogledaj post
Curke koje ste nedavno rodile...jel' dovoljna jedna spavaćica kako piše na njihovoj fejs stranici? Kaj smo tamo u onim njihovim grubim ili mogu nositi svoje?
Ja sam se poslije carskog narednih par dana bas puno znojila (a i bio je 6 mjesec) pa sam muzu rekla da mi donese jos spavacica
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 11:33   #2135
I još jedno pitanje. Čitala sam da u nekim bolnicama više ne rade vizite po principu "digni spavaćicu, raširi noge". Kakvo je stanje u Merkuru po tom pitanju?
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 11:36   #2136
Rade to jos uvijek. Ujutro prije dorucka dodje vizita i pogledaju kolko krvaris, popipaju trbuh i to.

Poslano sa mog NOA_VISION_H3 koristeći Tapatalk
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 11:39   #2137
Hvala, dvije spavaćice će mi valjda biti dosta za start.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 15:57   #2138
Quote:
Glo kaže: Pogledaj post
I još jedno pitanje. Čitala sam da u nekim bolnicama više ne rade vizite po principu "digni spavaćicu, raširi noge". Kakvo je stanje u Merkuru po tom pitanju?
rade u jutarnjoj viziti, s tim da meni zbo carskog nisu gledali jel krvarim nego su mi samo ispipavali trbuh
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 16:05   #2139
Meni su gledali iako je bio carski :/
Gledaju prvih 5-6 dana, ili do skidanja šavova, ja sam duze bila tamo pa me zadnjih dana nisu ni gledali...

Poslano sa mog NOA_VISION_H3 koristeći Tapatalk
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 16:27   #2140
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Meni su gledali iako je bio carski :/
Gledaju prvih 5-6 dana, ili do skidanja šavova, ja sam duze bila tamo pa me zadnjih dana nisu ni gledali...

Poslano sa mog NOA_VISION_H3 koristeći Tapatalk

meni su gledali trbuh svaki dan, dolje su me gledali samo prvi dan. Doduse, kod mene je bio planirani carski pa nemam savove dolje ni nista.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.