Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2017., 13:31   #2161
Kao što su cure gore rekle, nemojte se šaliti s time. Možete dobiti zapetljaj crijeva, a od toga se može umrijeti ako ne bude hitno operacija. Ne pitaju vas bez veze Tabletice će potaknuti peristaltiku crijeva i to je to Nije to neki snažni laksativ i ne znam ni ja što.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 08:20   #2162
uf, ja sam ih molila da mi daju tabletice, jer sam 3 dana jela glupi griz, količine za djecu predškolske dobi
donkey-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 10:42   #2163
Kakva je trudnička ambulanta? Je li malo bolje opremljena mozda, nadam se da su nesto obnavljali? Naručuju li i čeka li se svejedno dugo? Imate li osjećaj kao da ste "na traci" ili ipak posvete vremena? Ako netko vodi trudnoću i duže od onih zadnjih 4 tjedna (ja bih navodno trebala cijelu), kakvi su s ultrazvucima? Moze li suprug biti prisutan? Koje dr biste preporučili? Ajme, znam, 100 pitanja... Hvala unaprijed, nadam se da ce netko odgovoriti barem na neka



Sent from my iPhone using Tapatalk
BillieJean is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 10:51   #2164
Quote:
BillieJean kaže: Pogledaj post
Kakva je trudnička ambulanta? Je li malo bolje opremljena mozda, nadam se da su nesto obnavljali? Naručuju li i čeka li se svejedno dugo? Imate li osjećaj kao da ste "na traci" ili ipak posvete vremena? Ako netko vodi trudnoću i duže od onih zadnjih 4 tjedna (ja bih navodno trebala cijelu), kakvi su s ultrazvucima? Moze li suprug biti prisutan? Koje dr biste preporučili? Ajme, znam, 100 pitanja... Hvala unaprijed, nadam se da ce netko odgovoriti barem na neka



Sent from my iPhone using Tapatalk
rodila sam u 5.mjesecu pa čisto da znaš

Meni je trudnička super Ja sam prošla skoro sve doktore jer malo malo završila tam Da se čeka, čeka se hrpa trudnica, svakoj dok rade 15 min CTG, pa UZV, pa pregled. jebiga. nekad sam bila gotova za sat vremena, nekad sam čekala i po 2,5 sata.

za prvi put se naručit, poslije te oni interno naručuju i dobivaš njihove interne uputnice. Za UZV ti može biti prisutan suprug/sestra/mama

Što se tiče doktora, to ovisi o trudnoći. Ako imaš rizičnu trudnoću, ideš u posebnu ambulantu i tu su radili Roki, Stasenko i Matijević i svi su divni Ambulanta za uredne trudnoće ima doktore po danima, ali zna se dogodit da doktor koji je trebao biti taj dan ne bude jer je taj koji je trebao biti bio dežuran za vikend

Preporuka je da za CTG dođeš ranije, tipa prije 9 (jer pregledi počinju iza 9, nakon što doktori obiđu gore rodilje na odjelu) pa ga obaviš dok nema gužve i onda čekaš pregled
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 12:08   #2165
Quote:
BillieJean kaže: Pogledaj post
Imate li osjećaj kao da ste "na traci" ili ipak posvete vremena?
nA jednoj vrlo sporoj traci

priča se navodno da je roki najbolji dr.

gle, ne budu te gladili perom po dupetu, držali za ruku i govorili da će sve biti u redu, ali imaš pravo na odgovore na sva pitanja, tako da maltretiraj doktore za sve što te zanima
donkey-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 09:28   #2166
Cure, hvala vam!

donkey-Zagreb, baš sam se nasmijala


Sent from my iPhone using Tapatalk
BillieJean is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 09:58   #2167
Meni su u TA svi bili super. Dragi je išao sa mnom na dva uzva, dr ti se posvete, objašnjavaju što gledaju i tak. Meni je i Kardum super. Jedino mi je Zmijanec ili kak već, ostala u sjećanju kao grublja pri vaginalnom pregledu. TA je obnovljena.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 13:25   #2168
Quote:
Glo kaže: Pogledaj post
Ovo ne bih preporučila nikako. Mokrenje i stolica su pokazatelji vraća li vam se organizam u normalu. Ukoliko nemate stolicu, daju vam dvije tabletice i u roku od par sati se pokakite. I nit je neugodno, niti bolno, više je problem naša psiha jer očekujemo bol. Ne boli. Stvarno. I rađe da uz tabletice prvi put odradite u bolnici nego da se doma napuhujete ili imate komplikacije.

Nas je bilo tri u sobi i još u susjednoj sobi muslim dvije cure. Moje cimerice i ja smo se prale bar dva puta dnevno, nikad nije bila frka oko tuša. Dan je dug jer smo se već oko pet budile, a pranje je trajalo po pet min, u biti, ispiranje rane vodom.
hmm, da, apsolutno, ali ja nisam ni imala problema s peristaltikom, čak štoviše! tek čista nepatvorena (i bedasto nepotrebna) frka zbog šavova...
__________________
Štenad vukodlaka, povoljno ili u dobre ruke!
Mist_Dragonlady is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 08:57   #2169
Cure, jel u Merkuru pratnja može biti sa mnom cijelo vrijeme, tj i u predrađaoni?
Frendica mi je nedavno rodila u Petrovoj i suprug je bio stalno s njom, dok sam za SD čula da ne može. 🤔

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
MarLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 08:53   #2170
Quote:
MarLu kaže: Pogledaj post
Cure, jel u Merkuru pratnja može biti sa mnom cijelo vrijeme, tj i u predrađaoni?
Frendica mi je nedavno rodila u Petrovoj i suprug je bio stalno s njom, dok sam za SD čula da ne može. 🤔

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
moj nije bio u predrađaoni jer su me šetali, pa prodisavali trudove.
kako sam brzo rodila "uletio" je na 20 mn. poroda.ali koliko znam u rađaoni je cijelo vrijeme s tobom, može na wc, jesti i piti (ti ne možeš, osim na wc ), i poslje dobijete 2 sata sami s bebom.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 11:18   #2171
Quote:
Roly kaže: Pogledaj post
moj nije bio u predrađaoni jer su me šetali, pa prodisavali trudove.
kako sam brzo rodila "uletio" je na 20 mn. poroda.ali koliko znam u rađaoni je cijelo vrijeme s tobom, može na wc, jesti i piti (ti ne možeš, osim na wc ), i poslje dobijete 2 sata sami s bebom.
Hvala na odgovoru. 😉 Ma koliko sam shvatila, neke cure budu po par sati u predrađaoni dok čekaju da se otvore, pa mi se čini da bi mi bilo lakše da suprug bude sa mnom tih par sati. 😑

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
MarLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 01:43   #2172
Quote:
MarLu kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. 😉 Ma koliko sam shvatila, neke cure budu po par sati u predrađaoni dok čekaju da se otvore, pa mi se čini da bi mi bilo lakše da suprug bude sa mnom tih par sati. 😑

Sent from my SM-A310F using Tapatalk


Ja sam bila u predrađaoni samo dok sam odrađivala klistiranje. Dragog su pustili u boks kad su mi stavili braunilu za epi. I smjela sam cijelo vrijeme piti vodu, pomalo.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 11:22   #2173
Cure, jel zna koja trenutni raspored doktora u TA? ☺️Ovih dana idem prvi put na pregled u bolnicu, sutra sam 36 tjedana.. Zanima me kako izgleda prvi put kad dođeš, hoću li tada ići i na CTG i pregled i UZV, ili naručuju naknadno za nešto od toga? 🤔

Pored toga, moram odraditi i bris na streptokok. Dr.koja mi je dosad privatno vodila trudnoću, mi je rekla da će mi u bolnici uzet bris kad dođem na pregled..
Imam uputnicu D1, koja kako mi je rekao soc.gin. to sve pokriva.

Sorry ako se već pisalo o ovome. 😏

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
MarLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 12:00   #2174
Cure koje ste radile kombinirani probir u Merkuru, imam jedno pitanje.
Naručena sam na uzv iza podne, kad bih onda trebala vaditi krv? Taj isti dan ili? Jer kolko znam krv se vadi u ranim jutarnjim satima inače, ne znam dal je išta drugačije u slučaju probira? Gdje se uopće kod njih vadi krv?
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 10:47   #2175
Quote:
MarLu kaže: Pogledaj post
Cure, jel zna koja trenutni raspored doktora u TA? ☺️Ovih dana idem prvi put na pregled u bolnicu, sutra sam 36 tjedana.. Zanima me kako izgleda prvi put kad dođeš, hoću li tada ići i na CTG i pregled i UZV, ili naručuju naknadno za nešto od toga? 🤔

Pored toga, moram odraditi i bris na streptokok. Dr.koja mi je dosad privatno vodila trudnoću, mi je rekla da će mi u bolnici uzet bris kad dođem na pregled..
Imam uputnicu D1, koja kako mi je rekao soc.gin. to sve pokriva.

Sorry ako se već pisalo o ovome. 😏

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
Prvo se naruči telefonski ili tamo odeš pa se naručiš Ne znam trenutni raspored jer će skoro godina dana kak sam rodila tam


Za prvi put rade CTG (15-20 min traje), UZV (10-15min) i pregled. Ako je gužva za UZV, odradiš CTG i pregled pa te za UZV naruče sutra/preksutra. Za svaki sljedeći put te naruči doktor/ica koja te primila i da ti internu uputnicu za to.


Ne znam za bris, meni je doktorica (isto privatna) napravila i te nalaze sam nosila u TA. Tamo su me čak pitali za to, ali vjerujem ak nisi radila da će ti napravit tamo to je fkt bezazaleno


D1 ti pokriva sve što se tiče TA, tako da ne moraš svaki put kad ideš tamo prvo ići kod njega (socijalnog jel). D1 vrijedi za prirodni porod, dok ako imaš carski (dogovoreni unaprijed zbog xy indikacija) treba posebna uputnica.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 00:46   #2176
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Prvo se naruči telefonski ili tamo odeš pa se naručiš Ne znam trenutni raspored jer će skoro godina dana kak sam rodila tam


Za prvi put rade CTG (15-20 min traje), UZV (10-15min) i pregled. Ako je gužva za UZV, odradiš CTG i pregled pa te za UZV naruče sutra/preksutra. Za svaki sljedeći put te naruči doktor/ica koja te primila i da ti internu uputnicu za to.


Ne znam za bris, meni je doktorica (isto privatna) napravila i te nalaze sam nosila u TA. Tamo su me čak pitali za to, ali vjerujem ak nisi radila da će ti napravit tamo to je fkt bezazaleno


D1 ti pokriva sve što se tiče TA, tako da ne moraš svaki put kad ideš tamo prvo ići kod njega (socijalnog jel). D1 vrijedi za prirodni porod, dok ako imaš carski (dogovoreni unaprijed zbog xy indikacija) treba posebna uputnica.
Hvala puno na odgovoru. ☺️ Provjerila sam u bolnici, kažu da se ne treba naručiti, samo doći s uputnicom..
Idem svakako u ponedjeljak, pa ću vidjeti kako, šta.. 😊

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
MarLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 20:30   #2177
pozdrav, jel u Zajcevoj partner treba imati potvrdu da je obavio tecaj kako bi mogao prisustvovati porodu?
tajcik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 09:19   #2178
Quote:
tajcik kaže: Pogledaj post
pozdrav, jel u Zajcevoj partner treba imati potvrdu da je obavio tecaj kako bi mogao prisustvovati porodu?
Ne treba. Možete samo nabaviti zaštitno odijelo, ali ni to se ne mora.
GretaLouise is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 09:49   #2179
Quote:
GretaLouise kaže: Pogledaj post
Ne treba. Možete samo nabaviti zaštitno odijelo, ali ni to se ne mora.
super, hvala puno😀😀😀😀
tajcik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 12:40   #2180
Zna li netko informaciju kada se odrzavaju trudnicki tecajevi? Nisam pronasla nigdjw na internetu? Ima li kakav kontakt broj ili mail na koji ih kontaktiram vezano za tecaj?
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:07.