Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2010., 11:24   #1081
baš mi je drago

a ovo s krpeljima, da, svugdje me ima, jučer sam proklela i odlazak u tuhelj i sve živo

nisam znala da se L. ne može cijepiti, radi imuniteta, zašto?

neko mi je rekao uz mazanje onih raznoraznih repelenata, da je dobro namazat se limunom (uz naravno kontroliranje, gledanje i sl.) samo je moj još nekako mali za to, ne znam, ali mm sam počela mazat limunom jer se za njega sve lijepi a sredstva nisu bila od koristi....
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 22:37   #1082
Quote:
mura kaže: Pogledaj post
Irra, Vikend je bio odličan, ali isto kao i ti i mi mučimo muku sa krpeljima. Sestra se jako boji da L. nebi ugrizao krpelj, a cijepiti se ne smije. Što da ti pričam. On obožava ići u šumu, tražimo gljive, i super je to za njegovu kondiciju, a s druge strane u šumi vrema miljon beštija...

Javi što vam je rekla pedica...
Ajde da se veterinarska tehničarka uključi i sa tipkanjem, mislim čitam Vas al ne tipkam pa sad kad ste mi u struci... gle ako se slučajno prikvači krpelj bitno ga je skinuti u prva 24 sati. On prenosi bolest tek kad počne cicati krv a to ne radi prva 24 sata. U prijevodu to znači da se treba pregledati čitavo tijelo nakon povratka iz prirode, posebno obratiti pažnju na pregibe ispod pazuha, među nogama, deči kod jaja. Istina meni se prihvatio na tjemenu, neki kreten od krpelja ima hrpu mekanih djelova na meni i više nego kaj bi trebalo biti a on na vrhu glave.
Krpelj se vadi tako da se lagano vrti dok se ne otpusti, ja uvijek vadim prstima tako da ga uhvatim za zadak i okrećem kao da odšrafljujem šrafić, ne volim pincete jer onda hoće puknuti, ako pukne ostane mu glava u koži, nije frka jer sigurne neće sisati krv što znači da neće ni prenjeti bolest iako bi bilo dobro da se ta glava isčeprka da se ne bi upalilo.
Dakle, pregledavajte se i sve pet, uživajte u prirodi ovo je sad najljepše vrijeme, ljubim Vas sve i vidimo se na face.
__________________
~albumi~
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 22:50   #1083
Quote:
sandra i marko kaže: Pogledaj post
Ajde da se veterinarska tehničarka uključi i sa tipkanjem, mislim čitam Vas al ne tipkam pa sad kad ste mi u struci... gle ako se slučajno prikvači krpelj bitno ga je skinuti u prva 24 sati. On prenosi bolest tek kad počne cicati krv a to ne radi prva 24 sata. U prijevodu to znači da se treba pregledati čitavo tijelo nakon povratka iz prirode, posebno obratiti pažnju na pregibe ispod pazuha, među nogama, deči kod jaja. Istina meni se prihvatio na tjemenu, neki kreten od krpelja ima hrpu mekanih djelova na meni i više nego kaj bi trebalo biti a on na vrhu glave.
Krpelj se vadi tako da se lagano vrti dok se ne otpusti, ja uvijek vadim prstima tako da ga uhvatim za zadak i okrećem kao da odšrafljujem šrafić, ne volim pincete jer onda hoće puknuti, ako pukne ostane mu glava u koži, nije frka jer sigurne neće sisati krv što znači da neće ni prenjeti bolest iako bi bilo dobro da se ta glava isčeprka da se ne bi upalilo.
Dakle, pregledavajte se i sve pet, uživajte u prirodi ovo je sad najljepše vrijeme, ljubim Vas sve i vidimo se na face.
Ma baš si srce, hvala ti na iscrpnom objašnjenju..
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 08:33   #1084
i ja se zahvaljujem... nisam znala za 24 sata.

evo update: izgleda da se nisu stigli primiti kako spada, jer sam ih lako skinula i jučer mali nema ništa ima tako neznatno crvenu pikicu, da neko drugi ne bi nikad skužio, ja vidim jer znam... nema otečenog, ma ništa ....
pedica rekla da pratimo simptome kroz mjesec dana ako nešto bude da hitno dođemo....
jučer smo bili u gradu i kad smo doma došli valjda sam ga izokrenula sa svih strana, već je podivljao... a najesen ćemo definitivno na cijepljenje.

mura za lijepe dane (od petka navodno opet kiša, ma za poludit mi odrasli smo već pukli od ovog vremena, a kamoli djeca )
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 10:24   #1085
Nema ništa bitno novog, L. je hvala Bogu, dobro.

Da mi tema ne ode u zaborav, da ne prestanete misliti na nas...

__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 11:08   #1086
nisam citala sve,samo tvoj uvodni post.
ne znam koristite li se i alternativom,ali ako ne toplo preporucujem.
sorry ako se ponavljam...ali nemam vremena sve citati.
noni sok,kineske gljive...svasta nesto...
bitno je da imunitetu bude na vrhuncu io da se odrzava...onda mu je zdravlje automatski zasticeno i nece se na njega zalijepiti sve sto ga vreba.
saljem dobre vibre
krinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 15:10   #1087
Samo da vas i
Leucistic Lucy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 16:01   #1088
Quote:
krinka kaže: Pogledaj post
nisam citala sve,samo tvoj uvodni post.
ne znam koristite li se i alternativom,ali ako ne toplo preporucujem.
sorry ako se ponavljam...ali nemam vremena sve citati.
noni sok,kineske gljive...svasta nesto...
bitno je da imunitetu bude na vrhuncu io da se odrzava...onda mu je zdravlje automatski zasticeno i nece se na njega zalijepiti sve sto ga vreba.
saljem dobre vibre
hvala na javljanju... jedino što ja mogu je prenjeti info. sestri...

__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 16:02   #1089
Quote:
Leucistic Lucy kaže: Pogledaj post
Samo da vas i
hehe... i mi tebe i
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 13:47   #1090
Danas je L. opet otišao u Zg na kontrolu... Javim rezultate..

Vas...
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 13:52   #1091
za dobre nalaze...
malo sam popustila tu, zato sam na drugoj strani.... gušter je mrak
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 22:16   #1092
Nalazi su u redu, osim te jetrene probe su dosta povišene...
Jetra mu je dakle dosta oštećena i treba se jako paziti, ali važno da primarna bolest miruje.

Vas...
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 11:36   #1093
nadam se da je jetra ipak manji problem, a da je ovaj veći problem rješen
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 11:39   #1094
Quote:
mura kaže: Pogledaj post
Nalazi su u redu, osim te jetrene probe su dosta povišene...
Jetra mu je dakle dosta oštećena i treba se jako paziti, ali važno da primarna bolest miruje.

Vas...

a jetra kao skupljač svega, nije ni čudo, ali to će već biti nekako, malo paziti i biće sve u redu
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 12:41   #1095
Hvala Vam dragi moji Vas...

Da , zaboravila sam spomenut da mu se stalno spava, to je navodno posljedica zračenja koje je imao...
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 11:42   #1096
Quote:
mura kaže: Pogledaj post
Nalazi su u redu, osim te jetrene probe su dosta povišene...
Jetra mu je dakle dosta oštećena i treba se jako paziti, ali važno da primarna bolest miruje.

Vas...
Nabavite articoke...sad im je vrijeme,pa ima i svjezih,a ima i u kapsulama.
mozda bi mu kapsule bilo lakse i bolje konzumirat,ker tako u organizam unese potrebnu kolicinu!
One su izvrstan antioksidans i ciste jetru
krinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 17:57   #1097
mislimo na vas,pusa L.
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 18:53   #1098
Quote:
krinka kaže: Pogledaj post
Nabavite articoke...sad im je vrijeme,pa ima i svjezih,a ima i u kapsulama.
mozda bi mu kapsule bilo lakse i bolje konzumirat,ker tako u organizam unese potrebnu kolicinu!
One su izvrstan antioksidans i ciste jetru
Hvala na savjetu...
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 18:55   #1099
Jučer je L. bilo loše. Neki želučani problemi, da li je od trešanja ili od terapije, (prekjučer je opet 14 tabletica morao popiti) ...
Bili su na hitnoj, dobio je infuziju, danas je bolje, ali još uvijek ne onaj pravi L.

Sve Vas
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 07:49   #1100

prije od terapije - 14 tableta
ne može ni želudac baš sve probaviti....
pretpostavljam da to ne pije toliko svaki dan ?

bitno da mu je bolje, a vratiće se pomalo, iscprljenost čini svoje i treba malo vremena da se vrati na staro...
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.