Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2008., 18:09   #1
Pitanja i odgovori u vezi aspekta s IC-om

Kako se tumači konjunkcija nekog planeta sa IC-om ?
Snejk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 23:13   #2
jako važno.

sprovod. a na osnovi toga vidiš nečiju slavu.

svaka slavna osoba ima nešto na ic-u.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 11:48   #3
Ju 0 IC

Već mi je Suspirium prorekao velik sprovod

šteta što ću tek tada doživjeti takvu čast

slava bi mi godila al samo ako se tiče posla, nikako ne slučajno zalutalih filmića na Internet
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 11:57   #4
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
Ju 0 IC

Već mi je Suspirium prorekao velik sprovod

šteta što ću tek tada doživjeti takvu čast

slava bi mi godila al samo ako se tiče posla, nikako ne slučajno zalutalih filmića na Internet
Ju na IC je dobar. To inače pripada znaku raka gde je Ju u egzaltaciji. Dakle sretan i bogat zadnji dio života. Ugodna i mirna starost. Dug život. Takav Jupiter se inače dosta teško sruši.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 16:14   #5
Gledam malo po netu, ali nigdje nema popis i objašnjenja planetarnih konjunkcija sa IC-om.
Bilo bi zgodno da netko stavi takav popis.
I druga stvar koja mi nije jasna- ako IC pokazuje naše fundamente, naše korijene i obitelj, zašto onda pomoću IC-a tumačite kraj života, sprovod i sl. ?
Snejk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 16:41   #6
Quote:
Snejk kaže: Pogledaj post
I druga stvar koja mi nije jasna- ako IC pokazuje naše fundamente, naše korijene i obitelj, zašto onda pomoću IC-a tumačite kraj života, sprovod i sl. ?
Čista drevna simbolika: Jer si prah i u prah ćeš se vratiti.
Vraćanje korenima, zemlji... Kao što se mnogi ljudi pred smrt vrate u zemlju rođenja, da bi baš tamo umrli. Ima tu nečeg .
__________________
Ko čeka, taj jednom mora i da dočeka. :)
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 18:37   #7
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
jako važno.

sprovod. a na osnovi toga vidiš nečiju slavu.

svaka slavna osoba ima nešto na ic-u.
Brad PItt nema
Jel se računaju i opozicije i ostala 'gamad' ili samo konjunkcije?
krademjabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 18:50   #8
ja sam se krivo izrazio.

Svaka ultra poznata osoba koja je svojim djelovanjem utjecala na svijet imati će nešto izraženo kroz ic.

Tu radi i opozicija.

Osobe koje su mijenjale svijet utjecale na njegovo oblikvovanje imaju nešto na osi 3 Bika i Skorpiona orbis 5.

Prorok Muhamed, Edgar Hoover, moj dragi prijatelj MPT kao i mnogi drugi.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 19:52   #9
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
ja sam se krivo izrazio.

Svaka ultra poznata osoba koja je svojim djelovanjem utjecala na svijet imati će nešto izraženo kroz ic.

Tu radi i opozicija.

Osobe koje su mijenjale svijet utjecale na njegovo oblikvovanje imaju nešto na osi 3 Bika i Skorpiona orbis 5.

Prorok Muhamed, Edgar Hoover, moj dragi prijatelj MPT kao i mnogi drugi.

pojasni os 3 bika i škorpiona orbis 5

jel misliš na 3 stupnju bika?
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 11:43   #10
Quote:
Snejk kaže: Pogledaj post
Gledam malo po netu, ali nigdje nema popis i objašnjenja planetarnih konjunkcija sa IC-om.
Bilo bi zgodno da netko stavi takav popis.
I druga stvar koja mi nije jasna- ako IC pokazuje naše fundamente, naše korijene i obitelj, zašto onda pomoću IC-a tumačite kraj života, sprovod i sl. ?
IC ili 4.kuća je mjesto koje pokazuje početak i kraj života, znači obitelj u kojoj smo se rodili i okolnosti koje ćemo imati na kraju života.
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 11:45   #11
dakle 1-8 bika, i 1-8 skorpiona.

al ne ides sad 5 stupnjeva unatrag sa 3 bika do nekih 28 ovna to ne.


Posebne stvari su još Aires pointovi s čime me nedavno upoznala jedna astrologinja.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 16:49   #12
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Svaka ultra poznata osoba koja je svojim djelovanjem utjecala na svijet imati će nešto izraženo kroz ic. .
ODLIČNO... pluton na IC

Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
MPT
????! MALO pretjeruješ
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 13:44   #13
evo jedno zanimljivo objašnjenje sa www.astrologyweekly.com

SATURN OPPOSITION MIDHEAVEN

This can be a difficult placement, indicating that you feel so lonely and so different from others that it is hard to relate to them. Also you may sometimes feel that there is nothing inside you, that if others could look at your sould they would see only emptiness. This belief is not based on fact, but it can seem very real when you are feeling unhappy. It indicates that you need a great deal of emotional support from your family. Your mother, especially, and possibly your father as well, may demand a great deal and expect you to live up to very high standards, without giving you very much emotional reinforcement. Even if they do support you, you will not feel the helpful effects as much as others would.

One possible effect of this placement is that you will be very active socially, almost as if you could not stand to be by yourself, even though you feel alone when you are with others as well. This is an especially likely effect if your chart has many planets above the horizon. You are trying to escape from your sense of inadequacy through others. However, the only way that you can conquer this feeling is by going inside, confronting yourself and accepting what you are.

You prefer to keep your immediate personal surroundings - your room, and, later on, your home - neat, with as few obstacles as possible. Others may think that your tastes are rather stark and ascetic, but you prefer not to have to contend with any more material possessions than necessary.
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 14:04   #14
Quote:
Snejk kaže: Pogledaj post
I druga stvar koja mi nije jasna- ako IC pokazuje naše fundamente, naše korijene i obitelj, zašto onda pomoću IC-a tumačite kraj života, sprovod i sl. ?
zato što su početak i kraj života trenutci/razdoblja u kojima čovjek ne stavlja maske na sebe. na početku života ne stavlja maske zato jer uopće ne zna za tako nešto, dijete je jednostavno spontano i otvoreno, rađa se sa prirodnim povjerenjem u svijet, život i ljude koji ga okružuju. tijekom djetinjstva shvaća da to baš i nije tako i da ima ljudi od kojih se želi zaštititi (pa makar to bili čak i njegovi roditelji) i onda formira maske, zidove, obrambene sisteme. to funkcionira do duboke starosti kada sve ispari. osoba jednostavno više nema snage za masku. na kraju života se pokazuje koliko je osoba uistinu živjela sretan i ispunjen život u obliku 2 vrste staraca:
čangrižavi, ogorčeni, svađaju se s televizijom (ko moj dida ) i mudri, zadovoljni, ispunjeni starci.

i razvojna psihologija naučava u tom smjeru, točnije Erik Erikson

Quote:
The Erikson life-stage virtues, in the order of the stages in which they may be acquired, are:

1. hope - Basic Trust vs. Mistrust - Infant stage. Does the child believe its caregivers to be reliable?
2. will - Autonomy vs. Shame and Doubt - Toddler stage. Child needs to learn to explore the world. Bad if the parent is too smothering or completely neglectful.
3. purpose - Initiative vs. Guilt - Kindergarten - Can the child plan or do things on his own, such as dress him or herself. If "guilty" about making his or her own choices, the child will not function well. Erikson has a positive outlook on this stage, saying that most guilt is quickly compensated by a sense of accomplishment.
4. competence - Industry vs. Inferiority - Around age 6 to puberty. Child comparing self worth to others (such as in a classroom environment). Child can recognise major disparities in personal abilities relative to other children. Erikson places some emphasis on the teacher, who should ensure that children do not feel inferior.
5. fidelity - Identity vs. Role Confusion - Teenager. Questioning of self. Who am I, how do I fit in? Where am I going in life? Erikson believes that if the parents allow the child to explore, they will conclude their own identity. However, if the parents continually push him/her to conform to their views, the teen will face identity confusion.
6. love (in intimate relationships, work and family) - Intimacy vs. Isolation - Young adult. Who do I want to be with or date, what am I going to do with my life? Will I settle down? This stage has begun to last longer as young adults choose to stay in school and not settle.
7. caring - Generativity vs. Stagnation - the Mid-life crisis. Measure accomplishments/failures. Am I satisfied or not? The need to assist the younger generation. Stagnation is the feeling of not having done anything to help the next generation.
8. wisdom - Ego Integrity vs. Despair - old age. Some handle death well. Some can be bitter, unhappy, dissatisfied with what they accomplished or failed to accomplish within their life time. They reflect on the past, and either conclude at satisfaction or despair.
ako je prva faza nezadovoljena, ni ostale neće biti i osoba će trebati učiniti ekstra napor da sama poradi na svom integritetu. prva faza je bazično povjerenje u svijet i ljude - ona je isprve ovdje, no ako dijete ne dobiva potvrdu da je to uistinu tako, onda počinje sumnjati u to i javlja se nepovjerenje.

u zadnjoj fazi dolazi do izražaja koliko su osnovne potrebe čovjeka kao čovjeka, ljudskog bića, uistinu zadovoljene. a u podlozi svega emocionalnost kao najvažniji vid postojanja.
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 15:11   #15
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
evo jedno zanimljivo objašnjenje sa www.astrologyweekly.com

SATURN OPPOSITION MIDHEAVEN

This can be a difficult placement, indicating that you feel so lonely and so different from others that it is hard to relate to them. Also you may sometimes feel that there is nothing inside you, that if others could look at your sould they would see only emptiness. This belief is not based on fact, but it can seem very real when you are feeling unhappy. It indicates that you need a great deal of emotional support from your family. Your mother, especially, and possibly your father as well, may demand a great deal and expect you to live up to very high standards, without giving you very much emotional reinforcement. Even if they do support you, you will not feel the helpful effects as much as others would.




One possible effect of this placement is that you will be very active socially, almost as if you could not stand to be by yourself, even though you feel alone when you are with others as well. This is an especially likely effect if your chart has many planets above the horizon. You are trying to escape from your sense of inadequacy through others. However, the only way that you can conquer this feeling is by going inside, confronting yourself and accepting what you are.

You prefer to keep your immediate personal surroundings - your room, and, later on, your home - neat, with as few obstacles as possible. Others may think that your tastes are rather stark and ascetic, but you prefer not to have to contend with any more material possessions than necessary.
evo mene saturn konjukcija IC

tocno osjecam se,a recimo neznaimljivo
i osjecam se ko da zivim kroz druge,vise no sto zivim svoj zivot,i to me zivcira

da volim cisto,ali volim lijepe stvari,dizajn,ali ne volim minimalizam,vise volim recimo shabby chic
i onako detalje,da je sve proracunato,gdje sta stoji,zasto,koji je simbolizam iza toga

obozavam simbolimzam

ima lit tko jos sa saturn konjukcija IC,da razmjenjujemo iskustva
Maddie is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 04:26   #16
sta ako je lilit tacno na ic (13 st. raka)?
__________________
MOJA NATALNA
electras is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 21:51   #17
Quote:
* Kali * kaže: Pogledaj post
ODLIČNO... pluton na IC
Hebate Onda ti kali nadimak zbilja dobro pristaje
Pluton izaziva izrazitu koncentraciju moci gdje god se pojavi,
ali i obvezu da se ta moc odasilje u svijet.

Pluton na IC ? A kako je aspektiran ?
Meni je sunce na IC u kvadratu sa plutonom na AC.
Machiji kashalj
__________________
We stop wars by facing Death and not fighting.
Sha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 22:15   #18
Ja josh IC tretiram kao izrazitu osjetljivost na kolektivno nesvjesno i sposobnost interpretacije istog ovisno o tome koji je planetarni kanal prikachen
na IC.

IC se opcenito ignorira u web arhivama ko da ne zna se sta bi s njim.
Gledajuci axis MC / IC
ako je MC mjesto gdje si u areni svijeta one stand man na uzarenom pijesku,
IC bi bio mjesto koje te opisuje kao dio kolektiva
sto to za tebe znaci te koja su iskustva tebe kao kolektivnog bica. Nadam se sam sta pomogla
__________________
We stop wars by facing Death and not fighting.
Sha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 18:38   #19
hm, zna li netko pojasniti stelij na ic, odn u 4. kući (strijelac) - sunce, merkur, uran (+lilith, juno,vesta) + neptun, koji nije u steliju.
.calexico. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 13:05   #20
a merkur na IC,kvadrat neptun u 6.i sekstil asc i lilith....navodno je to nestabilan dom u djetinjstvu,što mogu samo potvrditi
sfinga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.