Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Pogledaj rezultate ankete: dali vjerujete u moje price??
da vjerujem ti? 83 54.97%
ne nevjerujem ti? 68 45.03%
Glasovatelji: 151. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2006., 15:26   #61
Duhovi

vjerujete li u duhove?
ja osobno da...pogotovo kad cujen zvukove kad san sam doma...nadan se da nema duhova u mojoj zgradi
inace vidio sam par snimaka di su duhovi i citao o tome...pa me zanima imete li vi okju informaciju o tome i sto mislite o njima (ako mislite nesto uopce)...
__________________
Don't worry,be happy
Elektron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 16:19   #62
Quote:
Elektron kaže:
vjerujete li u duhove?
ja osobno da...pogotovo kad cujen zvukove kad san sam doma...nadan se da nema duhova u mojoj zgradi
inace vidio sam par snimaka di su duhovi i citao o tome...pa me zanima imete li vi okju informaciju o tome i sto mislite o njima (ako mislite nesto uopce)...
cim sam procitala tvoj post o "strahu od samoce" nakako sam naslutila cega se bojis.
vjerujem da volis i znanstvenu fantastiku?
ja volim.
a duh, dusa,.....,nadnaravno, na tvom mjestu bih to ostavila "sa strane" dok ne dodjes u neke godine.
prilicno je zastrasujuce razmisljati o tome dok si sam, jel da?
zato, ako zelis prevladati svoje strahove, prepusti to, za sada, drugima, a ti se bavi necim sto je vise u skladu s tvojim godinama.
ok?
__________________
"To the world you might be one person, but to one person you just might be the world"
kaliopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 16:22   #63
@elektron:
kolko ti imas godina?
i ja dok sam bio mulac sam se bojao neko vrijeme duhova, ali mislim da je to normalno, urodjeni instinkt da ne udaljavas previse od roditelja, a sta reci za odrasle ljude koji se boje duhova? nemam pojma, ali mislim da to nije normalno.
 
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 21:18   #64
pa normalno je da se ljudi boje,necega,bilo cega pa i duhova ako im padnu na pamet u nekom nezgodnom trenutku ili mjestu.
Al to sve s vremenom prode i covjek se sve manje boji takvih stvari,recimo to tako,jednostavno.
Pocinjes racionalnije razmisljat o tome i ti i takvi strahovi ti postanu "dosadni"pa ih i ne uzimas u obzir,i ne razmisljas o duhovima na taj nacin da ti oni nesto hoce napravit.
A dal oni postoje,o tom se bi se dalo razgovarat,ovisno sto mislis da su duhovi,jer mi svasta nazivamo duhovima a to nije to...uglavnom nesto s one strane postoji al to nam ne zeli zlo u to sam sto posto siguran!
__________________
Problem s nasim vremenima je taj da budućnost više nije što je nekad bila.
Paul Valery
blog is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 02:12   #65
probajte ih dozvat( mislim na odrasle pa se mozda i pocnete bojat duhova )
Sunch4ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 08:13   #66
Quote:
Sunch4ny kaže:
probajte ih dozvat( mislim na odrasle pa se mozda i pocnete bojat duhova )
zasto bi neko ko ne vjeruje u duhove isao dozivat duhove??, to mi ima smisla ko da netko ko nevjeruje u male plave kucne gljive ide dozivat male plave kucne gljive
 
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 16:00   #67
pa mozda da promjeni misljenje makar ja inace osobno mislim kad bi nas par dozivalo plave gljive da bi se ukazale naravno prije toga bi morali pojest male meksicke gljive u koje ja vjerujem ..btw ja bas nevjerujem u duhove ali vjerujem da u nasoj psihi ima nesto brutalno negativno i kad se to otpusti onda smo najebali .. npr od mog poznanca jako dobrog njegov brat se zajebavao sa takvim stvarima i poceo je cuti glasove ubio je svoju tetu pa nakraju i sebe kad je dosla murja nasla je pentagrame i oltar tak da ipak ima nekaj u tome sad dali su duhovi ili podsvjest to bi ja volio da znanstvenici prouce...pozdrav
Sunch4ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 16:09   #68
Quote:
..btw ja bas nevjerujem u duhove ali vjerujem da u nasoj psihi ima nesto brutalno negativno i kad se to otpusti onda smo najebali ..
ovo ce bit najvjerojatnije. jel na kraju krajeva nas mozak je samo nadogradjen sa zivotinjskog. afaik
 
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 16:36   #69
Ja se bojim duhova!

Sad ozbiljno - puno je na svijetu neobjašnjivih pojava, a duhovi su jedna od njih. Ne znam postoje li stvarno i koliko je istine u njihovim pojavljivanjima, nadam se da nisu prezločesti
Jednom mi je mama pričala kako je moja teta sa svojim društvom u studentskim danima prizivala duhove (imali su onu ploču, čašu i šta već sve za to treba) i dozvali nekog zločestog duha kojeg se nekih 2 mjeseca nisu mogli riješiti, morali su zvat svećenika koji je dolazio u taj stan više puta i tek kad je obavio neki egzorcistički obred, duh je otišao.
Osobno nemam baš nikakve želje isprobati nešto slično, ja ću njih pustit na miru, a oni nek puste mene i svi sretni i zadovoljni.
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 18:15   #70
Uuu da, strašni su, svi ti lanci i ektoplazma...
dhr° is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 23:44   #71
Quote:
Elektron kaže:
vjerujete li u duhove?
ja osobno da...pogotovo kad cujen zvukove kad san sam doma...nadan se da nema duhova u mojoj zgradi
inace vidio sam par snimaka di su duhovi i citao o tome...pa me zanima imete li vi okju informaciju o tome i sto mislite o njima (ako mislite nesto uopce)...
ne patis li ti duso moja od sizofrenije kakve..?
__________________
...And her enchanted hair was the first gold... And still she sits, young while the earth is old, And, subtly of herself contemplative, Draws men to watch the bright web she can weave, Till heart and body and life are in its hold...
Hyacinth Lilith is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 23:46   #72
Quote:
SatansLittleHelper kaže:
ovo ce bit najvjerojatnije. jel na kraju krajeva nas mozak je samo nadogradjen sa zivotinjskog. afaik
a nemoj tako....nas mozak je strasno puno evoluirao naspram zivotinjskog....i tko zna gdje mu limit doseze.... Mozak je jedna velika tajna. (inace moj naj,naj organ )
__________________
...And her enchanted hair was the first gold... And still she sits, young while the earth is old, And, subtly of herself contemplative, Draws men to watch the bright web she can weave, Till heart and body and life are in its hold...
Hyacinth Lilith is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 23:57   #73
Reče: Sunch4ny: npr od mog poznanca jako dobrog njegov brat se zajebavao sa takvim stvarima i poceo je cuti glasove ubio je svoju tetu pa nakraju i sebe kad je dosla murja nasla je pentagrame i oltar.
ja osobno ne vjerujem u duhove al yeben mi je film Amethyville (not really sure about the spelling). Ja gledo i uuuuusro se...
__________________
Benjamin Franklin
The heart of a fool is in his mouth, but the mouth of the wise man is in his heart.
bstimac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 01:32   #74
kak je hr naziv ak mozes saznat da si posudim hvala!!
Sunch4ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 01:41   #75
Quote:
Hyacinth Lilith kaže:
a nemoj tako....nas mozak je strasno puno evoluirao naspram zivotinjskog....i tko zna gdje mu limit doseze.... Mozak je jedna velika tajna. (inace moj naj,naj organ )
nisam se puno bavio s time ali kolko ja znam, mozak se sastoji od vise slojeva, najnizi sloj je vrlo slican reptilskom mozgu, visi sloj sisavcima, a najvisi sloj je ljudski.

to mi je od nekuda ostalo, moguce da sam nesto zabrijo.
 
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 03:00   #76
Quote:
Hyacinth Lilith kaže:
a nemoj tako....nas mozak je strasno puno evoluirao naspram zivotinjskog....i tko zna gdje mu limit doseze.... Mozak je jedna velika tajna. (inace moj naj,naj organ )
pa i ne baš tako puno.. kažu neka istraživanja da pametan(treniran) pas može imati razumijevanje na razini trogodišnjeg djeteta. usporedi s tim npr. čimpanze, gorile ili delfine.

jedna teorija (ugrubo) kaže da ljudi imaju dio mozga zadužen za "religiozne osjećaje" i da se oni mogu potaknuti prirodno ili uz pomoć vanjskih utjecaja, npr. pejotla ili psilocibina (to je ono iz ludih gljiva ).
u eksperimentu koji su proveli većina ljudi je "osjetila prisutnost više sile u prostoriji", tj. vidili su duhove.
neki to tumače da droge otvaraju osjetila koja nismo ni znali da imamo, a neki, jebiga, drže da su to halucinacije.

od kad mi je jedan šizofreničar pričao o svojim doživljajima i brijanjima o vragovima i isusu i.. ne vjerujem u duhove.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 10:59   #77
slazem se sa tobom aphex inace moguce jeinducirat to stanje elektromagnetskim podrazajima pa vidis isusa ili budu ili vec kaj oces a kaj se tice gljiva mislim da bi to svako trebo probat oni koji vole duhovno da spoznaju drugu dimenziju naseg svjeta preporucam meksicke 8)
Sunch4ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 14:29   #78
Quote:
Hyacinth Lilith kaže:
ne patis li ti duso moja od sizofrenije kakve..?
ne bih rekao...zasto pitas?
__________________
Don't worry,be happy
Elektron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 20:49   #79
Quote:
Hyancith_Lilith kaže:
ne patis li ti duso moja od sizofrenije kakve..?
Hmmmmmmmmm....Pa pusti decka da vjeruje u sta hoće! Mislim offtopicarish! Kakve veze ima shizofrenija sa duhovima!!!!!!!!!!!!
__________________
I'm told to enjoy every moment, every hour, every minute. Thats what I do at fridays and saturdays. Why should I take life so seriously?
marco's is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 03:02   #80
Quote:
marco's kaže:
Hmmmmmmmmm....Pa pusti decka da vjeruje u sta hoće! Mislim offtopicarish! Kakve veze ima shizofrenija sa duhovima!!!!!!!!!!!!
šizofreničari vide duhove. između ostalog.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.