Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2013., 13:09   #341
nitko nikakav savjet?
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 16:18   #342
A koliko dugo je hemoglobin snižen?

Ne znam jel može biti od viroze, ako nije jako snižen probaj možda s prehranom korigirati, ako je ja bi ipak davala ono što mi je propisano, ipak je bebica u igri.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 16:27   #343
a sa 4 mj smo vadili krv i hg je bio 120, a sad ima 10 mj i kao što sam napisala hemoglobin je 102

danas sam uzela sirup, legofer nam je prepisala

samo, evo upravo čitam po internetu, i dosta cura hvali kapi Intrafer koje se kupe u Italiji

Jel čuo netko za njih? navodno da su podnošljivije za želudac i da imaju manje nuspojava
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 14:51   #344
Quote:
ane_007 kaže: Pogledaj post
može li biti niži hemoglobin od viroze? imamo temperaturu
može.

ne sjećam se napamet intervala, al velika je vjerojatnost da će i nakon viroze biti slično, malo veća vrijednost nego sada al ipak manjak.

ako misliš da možeš popraviti stanje prehranom, s obzirom da je malac ok inače, ja bi ipak probala to prije kapi. nemaš šta izgubit mjesec-dva. (btw moje obje su pile željezo s godinu dana, jer prehranom i uz jaslice nije išlo gore)
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 14:15   #345
Quote:
majaa kaže: Pogledaj post
može.

ne sjećam se napamet intervala, al velika je vjerojatnost da će i nakon viroze biti slično, malo veća vrijednost nego sada al ipak manjak.

ako misliš da možeš popraviti stanje prehranom, s obzirom da je malac ok inače, ja bi ipak probala to prije kapi. nemaš šta izgubit mjesec-dva. (btw moje obje su pile željezo s godinu dana, jer prehranom i uz jaslice nije išlo gore)
evo pokušavam sa prehranom i dajem mu floradix sirup
sada papa meso (prije je više ribu jeo), papa mladi fažol, cvjetaču, dosta cikle, blitve itd...pa ćemo viditi kako to ide
ne bude li išlo onda ćemo ovih dana nabaviti te kapi, tako da će one biti spremne

ja se nadam da ćemo uspjeti sa prehranom jer dosad ništa od ovoga nije jeo, ili ako je jeo onda je to bilo rijetko
dosad smo najviše ribu papali i voće
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 15:05   #346
Beba 9mj,do 6.mj dojenje,sad dojenje i dohrana. Ima 8100g,pao mi je na težini nekih 100-150g u ova 2 mj.od zadnjeg vaganja i hemoglobin mu je 113 (isto pao sa 120 koliko je imao prije 2mj). Dobili smo sirup Legofer
2x3ml + vit.C (trebali bi ga piti 3mj.). E sad ono sto sam primijetila je :
1.malac mi je češće pospan/umoran
2. češće bi papao
3. češće kaka i to onak dosta tekucasto..
Znam da je dijareja moguća nuspojava i to ako je doza prevelika,a ja stvarno pazim na količinu sirupa...ako ovak nastavi pa izgubit ce jos na težini... Kako su vama bebaci reagirali?
__________________
LadyMo Foto album

Zadnje uređivanje LadyMo : 25.06.2013. at 15:28.
LadyMo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 20:01   #347
Pozdrav!

Imam pitanje, možda i dva pa ako itko zna, neka pomogne, biti ću jako zahvalna.

Naime, bebač mi se rodio mjesec i pol ranije, danas ima 2 mjeseca i 2 dana i pedijatrica nam je prije mjesec dana vadila krv i vidjela da je hemoglobin 98 (referentne jedinice su 90-144). Prepisali su nam Legofer i pili smo ga mjesec dana, no jučer, hemoglobin je bio 91.
E sad, otišli smo opet kod pedijatrice, na što nam je rekla da sirup ne smijemo držati u frižideru (prvi put je rekla da ga unutra držimo ), da sirup traje mjesec dana i da ga ne dajemo uz mlijeko.
Ok.
E sad, netko mi je napomenuo da 2 sata prije i 2 sata poslije sirupa on ne bi trebao jesti. Ne znam kako da to spojim, kad mali jede svaka 3 sata. I opet ne razumijem, svi pričaju o ta dva sata prije i poslije, a u uputstvima piše samo 2 sata nakon jela da se uzme. Tko je ovdje lud? Kako ste vi činili?
Da li ste davali svojim bebačima svakih 12 sati ili to nije bitno, samo da je 2 puta na dan?
I vidim da su drugi pili vitamin C uz željezo, nama to nitko nije preporučio.
Pomagajte, da je za mene, lako bi ja napravila što želim. No kako se radi o djetetu, nisam pametna i ne želim pogriješiti.

Pitam, jer je dragi išao kod doktorice i normalno da nije ništa pitao, a sad je i završila smjena doktorici.

Hvala!
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 22:28   #348
Odrasla sam osoba i imala sam gadnu borbu sa željezom i hemoglobinom. Kad mi je pao hemoglobin jedva sam hodala, a mogla sam i nastradati. Ljudi razlilčito podnose pad željeza, netko sa 2 živi godinama a netko već sa 7 pada u nesvjest.
Bitne su i zalihe željeza, samo željezo nije dobar pokazatelj. Može biti uredno, zalihe prazne i vi završite sa razbijenom glavom jer je palo u toku dana ispod normale. Ovo su mi dr objasnili.

Mlijeko i slične namirnice bogate kalcijem (tu je i sir, jgurt...) blokiraju apsorbciju željeza. Zato se pravi pauza od par sati.

Vitamin C je obavezan, jer potpomaže apsorbciju željeza.

Željezo koje sam pila je ferrum lek, solgarovo i floradix. Znala sam sve 3 stvari uzimat istovremeno da ne završim na transfuziji, i da se dignem na noge, uz vitamin C i folnu kiselinu i b kompleks ( sve ovo pomaže apsorbciju). Spirulina je jako dobra za te probleme.

Konjetina je dobar izbor mesa. Pravila sam uglavnom mješano junetina-konjetina gulaše i slično sa mljevenim mesom.

Čula sam informacija da čaj kamilice diže hemoglobin. On se ne smije pedugo piti, možda tjedan dana i pauze praviti. Može izazvati alergiju.
Takođe u kuhanje se može ubaciti mljeveni prah suhih mladih kopriva.

Sve što uzimate dobro se posavjeujte sa liječnikom, prekomjerno željezo može izazavti cirozu jetre.
I po meni uvijek postoji neki razlog nedostatka bilo čega u organizmu.
Kad sam problem rješila , sad mi je željezo na gornjoj granici, a hemoglobin školski.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 11:52   #349
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam pitanje, možda i dva pa ako itko zna, neka pomogne, biti ću jako zahvalna.
Ovako bila sam u istoj situaciji, maleni se rodio sa Hgb 115 i odmah su nam pri otpustu rekli da idemo vaditi krv nakon 7 dana. Priča je duga jer mu je stalno padalo dolje, da bi nakon 4tj palo do 87 kad je primio transfuziju. Sada ima 6 i pol mj i jučer mu je bio 114. Ne bih te htjela plašiti ali Legofer vam neće pomoći podići vrijednosti. Odite kod hematologa, mi smo na Rebru utorkom. Čim ti vrijednosti padaju, pogotovo uz lijek, znaš da njegovo tijelo ne stvara dovoljnu količinu eritrocita. Koliki su mu eritrociti?
Prije nego smo prešli na Aktiferin kapi (jer je pijenje Leogfera postala muka Isusova) bili smo na 2x4ml Legofera. Ne drži se u frižideru, davali smo mu pola tabletice vitamina C odmah nakon sirupa. E sad, mi dajemo kako uspijemo, trudimo se da je razmak između željeza i mlijeka što veći, nekad bude pol sata nekad 2 sata. Ne možeš s tako malom bebom baš upjet da je 2 sata nakon i 2 sata prije sljedećeg. Bitno je da nije baš odmah dok još ima friškog mlijeka u želucu.
Moja preporuka odite kod hematologa, ovo nije ništa strašno, s vremenom se to sve smo od sebe regulira kako dijete raste. Hematolog će naručiti još dodatne krvne pretrage da proba naći uzrok. Meni je naša rekla kad je imao 4mj i kad mu je pao na 97 da čim padne ispod 90 ide transfuzija. Srećom, othrvao se i od tada Hgb raste.
E da, uz željezo uzima i folnu kiselinu.
Kod vas nije tako drastičan pad jer nama je padalo po 5-6 u tri dana, ali ipak je 91 jako nisko.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 12:42   #350
Iz Pule smo, ne znam da li to tu postoji. U Rijeci nam nisu ništa preporučili, kažu da je to normalno kod ranije rođenih beba. Mladi eritrociti su mu dosta visoki, kaže da je to super.
Na otpustu iz bolnice mu je hemoglobin bio 134, nakon 10 dana 98, i sad nakon mjesec dana (uz to što je pio Legofer) 91. E sad, što ako u međuvremenu padne još više, a mi tek za mjesec dana na kontrolu i vađenje krvi?!
Nisam pametna.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 16:48   #351
Nama je pedica odmah rekla da odemo kod hematologa. Sad kad pišeš da mu je bio 134 a nakon 10 dana 98, to je jako veliki pad mada se sad malo usporio. Raspitaj se jel vaša bolnica ima hematološko.onkološki odjel na pedijatriji. Mi smo prvo svakih tjedan dana išli na vađenje a kad smo sa 4tj došli na rebro i primili transfuziju dolazili smo dva puta tjedno. Ne znam, Veliki je to pad od rođenja, mala ti je beba još. Vjerojatno će mu se to sve stabilizirati ali bolje da se provjere još neki parametri. Mi svaka dva mjeseca radimo jetrene probe, feritin i željezo.
Koliki mu je bilirubin? I koliko su to eritrociti visoki? Nama su bili 2.1 kod transfuzije, sad su 4.17.
da te utješim, to nije bolest, nego stanje i najčešće nema indikacija za boravak u bolnici. čak se i moguće transfuzije prime u dnevnoj bolnici.
Koliko je ranije rođen?
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 17:57   #352
Quote:
cuba libre kaže: Pogledaj post
Nama je pedica odmah rekla da odemo kod hematologa. Sad kad pišeš da mu je bio 134 a nakon 10 dana 98, to je jako veliki pad mada se sad malo usporio. Raspitaj se jel vaša bolnica ima hematološko.onkološki odjel na pedijatriji. Mi smo prvo svakih tjedan dana išli na vađenje a kad smo sa 4tj došli na rebro i primili transfuziju dolazili smo dva puta tjedno. Ne znam, Veliki je to pad od rođenja, mala ti je beba još. Vjerojatno će mu se to sve stabilizirati ali bolje da se provjere još neki parametri. Mi svaka dva mjeseca radimo jetrene probe, feritin i željezo.
Koliki mu je bilirubin? I koliko su to eritrociti visoki? Nama su bili 2.1 kod transfuzije, sad su 4.17.
da te utješim, to nije bolest, nego stanje i najčešće nema indikacija za boravak u bolnici. čak se i moguće transfuzije prime u dnevnoj bolnici.
Koliko je ranije rođen?
Nama u Rijeci na neonatologiji ništa nisu rekli, tamo idemo na Synagis i ostale preglede, pa bi nam valjda rekli da je potrebno.
Pad je bio velik, istina.
Nadam se da će sad biti bolje, kad budemo koristili Legofer kako treba.
Eritrociti su 3,2, Retikulociti su 126, hematokrit 0,27 a leukociti 7,7.
Za sada je to ok, nadam se da će tako i ostati.
Rođen je u 34. tjednu, no bio je dosta niske porođajne težine za taj tjedan.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 19:37   #353
Nadam se da bude, možda mu krene rasti pomalo. Moj je isto malo ranije rođen, treba im malo dulje da sve profunkiconira kako treba.
Javi kako se razvija situacija!
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 14:05   #354
Podižem temu. Beba ima 3 mjeseca, isključivo je dojena i dobiva dosta na težini. Obzirom da je malo bljedunjava pedijatrica nas je poslala izvaditi krv. Hemoglobin je 120, a MCH 28,3 (ref. vrijednosti su od 28.6-32.9), dakle mrvu je snižen. Rekla je da joj ne bi davala željezo već da je bolje da ja podebljam željezom prehranu. Ja se u to ne razumijem pa me malo brine. Jel to ok nalaz? Može li se to samo od sebe popraviti? Ja nisam nikada imala problema sa željezom, a niti starija curka. Savjet molim
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 11:07   #355
Donja granica hemoglobina za dojenče staro 3 mjeseca je 110 g/L.
Rbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 13:28   #356
Trebala bih sljedeću informaciju pa ako mi netko stručan može pojasniti sljedeće... Izvadili smo kompletnu krvnu sliku radi sumnje na anemiju, nalaz je sljedeći....

Anulocitoza, hipokromija, anizocitoza, mikrocitoza, poikilocitoza uz nalaz fragmentiranih eritrocita. Što više surfam, manje znam...kod pedijatra tek u ponedjeljak, a voljela bih znati prije o čemu se radi osim anemije?

Feritin 5
Željezo 3
Hemoglobin 87
valed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.