Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2009., 15:04   #21
mi antibiotike još nismo pili (ne računajući malo bivacyna na kožu, mada... hmmm)
ALI, ampulice su uvijek spremne u kućnoj bebi ljekarni, ako bude trebalo!
Pozdravljam temu jako, antibiotici koliko su korisni, toliko mogu izazvati doživotne muke sa candidom, alergijama, neke da čovjek nije ni svjestan što ga je snašlo, jer su simptomi raznovrsni, naoko nepovezani, a jako mogu utjecati na kvalitetu života, radnu sposobnost (kronični umor, toksini po tijelu, debljina, želja za slatkim, loša ili nikakva apsorpcija hranjivih tvari i vitamina... itd, itd...).
Trabamo se informirati, i čuvati naše klinceze i klince, te im pružiti zdrav i kvalitetan život.

p.s sad vidim ovo za proso, a baš ga danas jedemo, ko rižot sa kapulom i peršinom, niš posebno ...
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 15:06   #22
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post

e da, nama je nefrologinja rekla da probiotik uzimamamo tek nakon antibiotika, jer inače nema smisla...uzimali smo isto prolife...što znači onda to da jedni govore da se može, a drugi da ne može sa antibiotikom? različiti probiotici?
istina je da antibiotik ubija te dobre bakterijice iz probiotika, ali zato treba na par sati razdvojiti uzimanje
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 15:08   #23
vezano za dilemu dal PB uz ANTB ...ja prošle godine pila Ceporex zbog zuba..u ponedjeljak zadnja doza ujutro, navečer počeo iscjedak uz svrbež..
prvo pitanje gina jesam li pila antibiotik...(tad sam i saznala za probiotike)...
da sam pila probiotik zub bi se izlječio, ne bi dobila gljivice...ovak sam morala još lječit gljivice...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 15:09   #24
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
istina je da antibiotik ubija te dobre bakterijice iz probiotika, ali zato treba na par sati razdvojiti uzimanje
točno..toliko sam info danas dobila da sam zaboravila napisat....uzima se min 3 sata nakon antibiotika ...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 15:16   #25
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
znam da ste to uzimali (i Tashi isto, jel da?) pa daj reci kakvo vam je iskustvo s tim.
odgovorila sam ti na temi Escherihije. nekako mi tamo više spada odgovor...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 15:19   #26
posudila sam neku knjigu o namirnicama...

kaže za proso - posebno se preporučuje ljudima koji imaju problema sa želucem i slezenom, a budući da održava lužnato stanje krvi zapravo se preporučuje svima. Pomaže pri regeneraciji crijevne flore što je važno znati kad uzimamo antibiotike ili imamo problema s probavnim traktom.

zeznula sam se za bundevu da je probiotik, ali kaže ovo - povoljno djeluje na probavu i crijevnu floru. sadrži cink, rijedan i rijedak mineral prijeko potreban za imunitet.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 15:52   #27
jesam ja dobro shvatila i ispravila naslov? neka me netko korigira...

ja idem proucavat linkove : dinosaur:
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 16:00   #28
pa evo, ako će naslov ostati "i alternative antibiotiku", ja bi spomenula češnjak i kurkumu kao prirodne antibiotike. S tim da kurkuma izvrsno liječi i candidu kao posljedicu antibiotika ...
a evo i jedan link za malo više o kurkumi.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 16:01   #29
pa mislim da je to ok, a i gospodja su trazili
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 16:34   #30
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
ja bi spomenula češnjak i kurkumu kao prirodne antibiotike.
kad i počela davat kurkumu bembi i kako?
kako liječi kandidu tj. kako da ju konzumiram, apliciram?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 16:44   #31
još nisam počela bebi sa kurkumom, al papa puno češnjaka...
kurkuma: žličica kurkume u šalicu, pa žličica meda (to me inače čak malo i zbunilo jer kod kandide slatko je strogo zabranjeno, al kažu da med to pogura svugdje di treba, hmm), dodaš tople vode, promješaš pa brzo popiješ dok je još toplo. tako 2x na dan, svaki put pola sata prije jela.
navodno kroz mjesec dana čuda radi.. e sad, meni je to sve ok, jedino što skoro nikad ničemu ne vjerujem 100 % otkad je soja bila na sve strane razvikana, pa se sad sve više otkriva kako je jako štetna (upravo zbog fitoestrogena, čini mi se)..
ono čemu vjerujem 100% je češnjak, peršin i maslinovo ulje!
super antibiotska kombinacija, s tim da je peršin krcat c vitaminom...
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 20:36   #32
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Pro life je za sve, i kao prevencija i u toku kure antibiotika i kasnije za oporavak

BTW: treba uzimat ako je to potrebno..nama je bilo potrebno zbog proljeva i malapsorbije uzimat probiotik da bi se flora crijeva obnovila
nama je magistra dala prolife kao pomoć za zaustavljanje proljeva..
nisam imala pojma da je on kao prevencija
a ja joj dala samo dvije ampulice,i proljev se zaustavio
sad šta mislite da joj dam i ostale ampulice?
trenutno smo malo šmrcavi....
__________________
...ja bih tako rado opet....
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 22:26   #33
Quote:
šiljo kaže: Pogledaj post
nama je magistra dala prolife kao pomoć za zaustavljanje proljeva..
nisam imala pojma da je on kao prevencija
a ja joj dala samo dvije ampulice,i proljev se zaustavio
sad šta mislite da joj dam i ostale ampulice?
trenutno smo malo šmrcavi....
Ne vidim zašto ne. Probiotici se daju i nakon infektivnog proljeva za obnovu crijevne flore. Meni je pak magistra u ljekarni rekla da mogu te ampule Prolife davati i kod zatvora, da će regulirati stolicu. Nisam još probala.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 16:06   #34
Proboitici su žive kulture bakterija koje nesmetano prolaze probavni sustav do crijeva i tamo se nastanjuju.
E sad što i kako rade ovisi o situaciji u crijevima. Sigurno je da ih možete konzumirati svakodnevno, u svim situacijama...
To su u biti novi antibiotici. Malo je poznato da potiču rad imunološkog sustava i proizvodnju pojedinih antitjela. Ne popravljaju samo probleme s probavom.
Antibiotici koje mi koristimo obično potamane pozitivnu mikrofloru u crijevima i slijede probavne smetnje.
Uzimanje antibiotika i probiotika paralelno je o.k. Vrlo je bitna doza - više nego vrijeme uzimanja, jer antibiotici djeluju jedno duže vrijeme u organizmu.
Npr. azithromycinum poznatiji kao sumamed zadržava se u organizmu još narednih 6 mjeseci.
Zato bi dobro bilo oralno uzimati prebiotike (složene ugljikohidrate) koji također nesmetano prolaze probavni sustav do crijeva i tamo potpomažu rast pozitivne mikroflore.
Koliko god antibiotik satrao i oslabio poztivnu mikrofloru prebiotik joj dođe kao dodatna municija za daljnju borbu u preživljavanju i oživljavanju.
Opet je bitna doza, pa su pripravci koji se mogu kupiti u ljekarnama u obliku ampula, tabletica i sl. bolji izbor od korištenja prehrambenih proizvoda, jer brže popravljaju štetu.
Prebiotici su i dijetalna vlakna kojih ima u žitarici, pektin kojeg ima u jabukama, inulin kojeg ima u luku...
Probiotici lako dostupni su jogurti, kiselo zelje, kisela repa... Ove namirnice sadrže te pozitivne kulture bakterija. Vrijedi ih papati sirove, jer se termičkom obradom ubijaju.

Možete i doma pripremati jogurtiće da se ne trošite previše. Tipkam o tome kad stignem.
__________________
Zaljubljena !!!
Fanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 16:13   #35
ovako.. jako sam se puno raspitivala prije godinu dana o probioticima i da V.I.P. probiotici su zaista najvalitetniji...
Oni su baš 100% prirodni probiotici (ne životinjskog podrijetla).

Na temu nekih koje brkaju probiotike iz jogurta i mliječnih proizvoda, nutricionisti imaju svoj stav koji je meni logičan.. probiotici životinjskog podrijetla i nisu nešto dobri za ljude, jer niti jedan odrastao sisavac na kugli zemaljskoj ne pije mlijeko... (taj sam odgovor dobila ja za sebe) tako da ni ti probiotici u suštini nemaju neke velike koristi bezobzira na reklame..

Ima nešto što moram vegetarijancima priznati... što god ja mislila o njima, koliko god se vegani meni činili kao 'sekta' za ukus i kvalitetu prehrane te vitamina i zdrave hrane, i probiotika..uvijek njih slušam. Oni su tako 'fine guze' i oni neće niti jesti bilo što ni čak probati bilo što.

Taj nutricionist koji mi je to preporučio ima ženu koja je vegetarijanac, i zaista ja te probiotike sam pila prije trudnoće godinu dana.. ja sam kupila onu najveću bocu za 1000 kuna (pa jednu dozu dobiješ gratis)..

E sad jedino me zanima, da li to trudnice smiju piti...piše od 32 tjedna...a što je sa tjednima ranije?

da li itko zna?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 16:50   #36
Dobro te lik obradio kad si bocu platila 1000 kn. Sve što si navela je čisto suprotno mojim saznanjima za koje ja imam dipl. u tituli.
Žao mi je.
__________________
Zaljubljena !!!

Zadnje uređivanje Fanika : 15.01.2009. at 17:00.
Fanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 17:29   #37
boca je 1000 kn al to onda dugo traje...ja sad plaćam za 20 dana 110 kn...najmanje pakiranje..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 17:51   #38
Quote:
Fanika kaže: Pogledaj post

Možete i doma pripremati jogurtiće da se ne trošite previše. Tipkam o tome kad stignem.
super baš me zanima ovo


da pitam vas koji ste prolife uzimali kad je bilo proljeva...koliko dugo vam je trebalo da se oporavite?
malac mi već 3. dan pije, al ipak ima barem 6-7 obilnih vodenastih stolica na dan....(kod njega je viroza u pitanju)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 18:54   #39
nam je krenulo proljevasto od klavocina i 3. dan je bila niormalna...a 2 je bila gušća l još dosta rjetka..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 19:19   #40
SA nama je pomoglo za 2 dana
ali vi ste skupili jaku virozu pa vam onda i treba duže..nebrini daj mu cjelu dozu od osam ampulica...
__________________
...ja bih tako rado opet....
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.