Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2011., 16:17   #181
Quote:
BUBBLE JET kaže: Pogledaj post
moj isto kuri nakon tjedan dana od antibiotika, s tim da nas nije poslala doktorica nikamo, nego antibiotik i bok. Jučer mu nisam dala jer je temperatura bila slabija, al danas opet kuri, morat ću mu dat antibiotik, luda već od svega. A jaslice, ko ih je vidio? tri dana i doma
Nakon što liječnik propiše antibiotik onda ga daješ u dozi i u vremenu kako je propisano neovisno o temperaturi. Za snižavanje temperature se daju antipiretici, a ne antibiotici te se oni mogu davati simptomatski no i tu su podjeljena mišljenja.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 20:12   #182
Quote:
Khan kaže: Pogledaj post
s obzirom da postantibiotsko djelovanje može trajati i 14 dana nakon uzimanja antibiotika, bris je mogao biti sterilan.
Moraxella je vrlo nisko patogena, ev. može uzrokovati upalu uha. ili pogoršanje kroničnog bronhitisa kod staraca. ignorirati.

kao što treba ignorirati nalaz CRP ispod barem 40.
Vjerujem da nalaz nije bio lažno negativan jer je mali super, prestali su se cijediti zeleni baukači iz nosa Trenutno samo kapamo nos fiziološkom i saugamo šmrklje jer mu ujutro bude sve zaštopano.

Danas smo se cjepili prevenarom, pedica savjetovala da bude još najmanje 2 tjedna doma, a ja bi ga najradije uopće ne slala natrag u jaslice
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 13:49   #183
Angry

Osim ove teme čitao sam još štošta o Streptokok pneumonia i o iskustvima ljudi tj. njihove djece. Sad zapravo uopće neznam u kojem je stadiju sve ovo što se proteklih dana događa kod mog djeteta. Naime, već dulje vrijeme malome je (3 god. 2mj. star) sigurno pola godine, začepljen je nos. Ne curi ništa, ali se čuje kako šmrkalj zapinje unutra negdje. Doslovce smo mu ljevali fiziološku otopinu u nos ali ništa to nije pomoglo da bi odštopalo nos. Kupio sam onu sisaljku što ide u usisavač ali ni to baš nije pomoglo da se nos pročisti, a mali nezna još ispuhati nos. Prije 10-ak dana počeo je odbijati hranu osim slatkiša (čokolade prvenstveno koju obožava) i nekad je bilo dana da doslovce pojede 2-3 žlice juhe i ništa više. Teta u vrtiću je isto to primjetila te usput dodala da se malac tuži da ga boli lijevo uho, i da nije spavao taj dan. Odveli smo ga kod liječnika ali ne kod pedijatra već na hitnu jer pedijatar nije radio taj dan popodne (kad smo vukojebina) koji je pregledom utvrdio da su mu oba uha malo upaljena te nam prepisao kapi Garasone za uho i Benil za nos. To smo mu kapali prema uputama od Srijede navečer do Nedjelje (7-11.12.). Bol u uhu je prestala, apetit se popravio, ali nos je i dalje začepljen. U Petak 16.12. odlazimo na pregled k specijalistu na ORL koji nalazom utvrđuje da su uha malo crvena i između ostalog "bez refleksa". Nismo primjetili da slabije čuje. Još je u razgovoru dr. spomenula da je "febrilan" ali to nisam uspio prokljuviti na što je točno mislila jer mali nema nikakve groznice niti temperature. Uzet mu je bris nosa iz kojeg je otkrivena bakterija Streptokok Pneumonia i sad čekamo kontrolu na ORL koja je prekosutra 22.12. U međuvremenu dobili smo preporuku da do kontrole špricamo STERIMAR sprej za otčepljavanje nosa (neznam šta točno piše na njemu) i to evo špricamo nekoliko puta dnevno ali još uvijek je taj šmrkalj u nosu. Neznam da li da odemo sutra na kontrolu k specijalisti sa ovim mikrobiološkim nalazom ili da čekamo četvrtak? Malac nije bio često bolestan, ni sada mu nije upaljeno grlo, niti mu nos uopće curi, ali on stalno diše na usta. Da li je tu možda treći krajnik uzročnik tog stanja i da li da tražim da ga se cijepi sa PREVENAR 13 cjepivom? Imali smo i sa starijim sinom velikih problema do njegove 3. godine (sad je 8 g.) sa istom tom bakterijom i stalnim upalama uha, grla i svega ostalog, ali čim je navršio 3 god. išao je operirati sve 3 mandule i nakon toga sve 5. Danas je sve to drugačije, čak se govori kako to uklanjanje 3 krajnika je krakotrajan zahvat radi kojeg se ne ostaje u bolnici, a što bi ja svakako htio izbjeći jer stariji sin je proživljavao kalvariju kad smo ga vodili na pretrage prije operacije (3 puta u 3 dana vadili su mu krv jer prokleti birokratski mesari po us*anim vukojebinama kao što je moj nazovi grad, ne vade krv četvrtkom za određenu pretragu već samo srijedom, kao da je teško uzeti 2 ampulice krvi više i poslati u 30km udaljen drugi lab na analizu što bi na kraju ja i odnio, nego su ga izbušili kao rešeto i još k tome su zaboravili napraviti jednu pretragu za trombocite pa su ga opet izboli za uzorak krvi jer bez te pretrage ne može na operaciju.. Ispričavam se na odužem postu, ali ne mogu kraće. Prihvaćam svaki dobronamjeran savjet.

Zadnje uređivanje bpodnar : 20.12.2011. at 14:02.
bpodnar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 15:15   #184
Ako nema niega u nosu aspirator ne može ništa izvući van.
Jeste probali inhalacije (inhalatorom ili toplu inhalaciju)?

Za febrilan, možda je rekla afebrilan tj bez povišene temperature.

Cjepivo - ja sam svog starijeg cjepila kad je završio u bolnici zbog streptokoka (on je imao temp ali nikakvih drugih simptoma)
Mlađeg ću cjepiti prije nego krene u vrtić.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 23:51   #185
ja primjecujem kod svoje kceri (skoro 3 god) da dise na usta...sa 10 mj je hsopitalizirana zbog febrilnih konvulzija da bi na kraju otkrili da ima upalu pluca od streptokoka iz nosa...nakon godine dana je pak dobila bronhitis i virusnu upalu pluca...koliko god ja forsala sa pitanjima nitko me nikada nije uputio na nikakve pretrage niti ponudio bilo kakvo cjepivo...zadnjih 6 mj pijemo kinderimun i mogu reci da je stanje dobro...
BOMKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 10:08   #186
Mi smo isto imali problema sa pneumokokom...cjepili se i sad je stanje bolje. Treba primit jos jednu dozu prenevara13.
Ali od poznanice mali je dobio pneumokoknu sepsu i na srecu sve je zavrsilo dobro, da ne pricam kakve su posljedice toga mogle biti. Inace dijete ne ide u vrtic!

Zato svima preporucam da cjepe svoju djecu jer ne moraju ta djeca ni ici u vrtic dovoljno je da se druze sa vrtickom/jaslickom djecom!

A oni koji idu u vrtic/jaslice mislim da bi pod obavezno trebali primit dozu bez obzira sto se cjepivo ne nalazi u kartonu cijepljenja odobrenom od zdravstva!
zaria...! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:43.