Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2009., 10:56   #41
Svake godine od obične gripe u svijetu umire oko 250000 ljudi. Pa se ne stvara panika oko nje.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 11:08   #42
Summer,

znam da i od obicne gripe umiru, i nje se isto bojim.
ali sg mi se ipak cini opasnija...........mozda sam naivna i padam na fore, jubiga
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 11:34   #43
po cemu je opasnija kad umire manje ljudi i blaza je od obicne?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 11:41   #44
Iskreno, boli me briga jer opasnija ili nije. Ja nisam paničar vezano uz bolesti, normalno mi je da klinci ne mogu biti u sterilnim uvjetima i naravno da će biti šmrkava ako idu u vrtić. Nikad se ne cijepim protiv obične gripe, a radim s djecom i svakodnevno sam u kontaktu s barem njih 100 u razredu. Poznanica iz Klaićeve mi je uz to jučer potvrdila da je dijete iz moje škole zaraženo.
No kad mi je prekjučer postalo jako loše nije mi bilo svejedno - ne zbog mene, već zbog moje curke - radi se o mom djetetu i tu mi statistika apsolutno ništa ne znači. Nismo zatvoreni u kući (ja jesam jer imam virozu), no da treba biti oprezan, treba. No, to smo već ustvrdili.
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 11:48   #45
Evo, našla sam i ovo na strani HZJZ - vezano uz osobnu zaštitu, maske za lice itd.
http://www.hzjz.hr/epidemiologija/sv...ipa_letak4.htm

Inače, podaci kažu da od "obične" gripe (odnosno njezinih posljedica) u svijetu godišnje umre između 250 000 i 500 000 ljudi.

Našla sam podatak da je do sada od svinjske gripe umrlo oko 5000 ljudi. (inače, to su podaci koje sam našla u medijima - na strani Jutarnjeg).

Mislim da je velik problem to što su mediji sad počeli prebrojavati sve umrle i nagađat tko je umro od SG, tko je bolovao od SG... a nitko se ne pita u kakvom su zdravstvenom stanju te osobe bile prije zaraze.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 11:50   #46
Quote:
mama Dalton kaže: Pogledaj post
Mislim da je velik problem to što su mediji sad počeli prebrojavati sve umrle i nagađat tko je umro od SG, tko je bolovao od SG... a nitko se ne pita u kakvom su zdravstvenom stanju te osobe bile prije zaraze.
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 13:21   #47
Mi smo nekidan u autu slušali na radiju gdje je rečeno da u postotku više ljudi umire od klasične sezonske gripe nego od svinjske ali eto to je sad uzelo maha pa je nastala epidemija. Nisam neki paničar, danas nam je tajnica u školi rekla i da se u našoj OŠ pojavilo nekoliko slučajeva svinjske gripe kod djece. Ne znam, ja sam svaki dan s djecom, M je svaki dan u vrtiću a mm dva od tri dana u tjednu na fakultetu. Među ljudima smo stalno ali ne mogu to izbjeći. Zasad ne paničarim ali mi nije svejedno radi Marka, osjetljiv je inače, ne znam kako bi se izborio još s time.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 13:36   #48
Da podijelim s vama. U slijedećih mjesec dana ne mogu si priuštiti niti 5 minuta nikakvog bolovanja zbog rokova i obaveza.
Izbjegavam mjesta gdje se zadržavaju ljudi, doma sam i radim. Dijete mi čuva teta čuvalica. I moja teta čuvalica sutra ide na nekakav koncert. Jutros mi se pohvalila.
A prije niti tjedan dana me pitala kako se zaštiti od S. gripe i ja joj između svega objasnila da se treba izbjegavati mjseta gdje se okuplj puno ljudi kao što su kino dvorane, kazališta i slično.
I šta da joj čovjek kaže? Nemrem izbjeć to što se vozi javnim prijevozom, ali eto ide ona sa svojim prijateljicama u život.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 13:43   #49
[B]Peremo ruke često, ne idemo u veće mase ljudi, MM još ruke sredi Plivaseptom kad dođe doma i skine robu koju je nosio prije nego dođe do nas....
jedemo dosta povrća, voća...pravimo stalno limunadu, doma palim aroma lampicu sa eteričnim uljima Cajeputa i Eukaliptusa Radiate, poprskam prostorije mješavinom vode i tih ulja, 2-3 puta denvno napravim propuh u cijelom stanu bar pola sata.....i nadamo se najboljem..

2 u uredu navodno imaju sv gripu...iako je dijagnoza preko telefona pa neznam koliko je vjerodostojna...MM-u zasad ništa kao i drugima u uredu
__________________
relax - nothing is in control

Zadnje uređivanje mandy : 10.11.2009. at 14:17.
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 14:49   #50
i meni je stalno ta glupa gripa u glavi, ne znam ni sama zašto se toliko bojim, valjda zbog bebice

ja i mm smo prije par dana imali tempraturu 4 dana i dr je rekla da je to nekakav virus, a tko će znati kad nismo krv vadili

sad mi opet samo fali i ta svinjska
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 14:55   #51
Pa ako temperatura nije bila visoka, nisu vas boljeli mišići itd., vjerovatno je bila samo viroza.

Inač, upravo su javili da je nažaost druga žrtva SG bila u Splitu, curica od 3 godine, koja je bolovala od leukemije
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 15:01   #52
Evo, i ovo vele maloprije na t-portalu:

"U obilasku je Milinovića u stopu pratio ravnatelj dr. Antun Beus koji je rekao da se u infektivnoj klinici Fran Mihaljević trenutačno liječi 50 osoba oboljelih od svinjske gripe, osmero ih je na intenzivnoj njezi, a troje je priključeno na respiratorne aparate te su u kritičnom stanju.

U kliniku svakim danom dolazi sve više građana, a 90 posto njih je u panici i nije im dijagnosticirana svinjska gripa, rekao je Beus i pozvao građane da ne paničare."

Zato, drage moje, ne paničarite, jer time samo možete naštetiti sebi i drugima. Hladne glave slušajte što govori dr. Gjenero Margan, pratite eventualno stranu HZJZ, i nastavite dalje sa životom.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 16:08   #53
Quote:
mama Dalton kaže: Pogledaj post
Pa ako temperatura nije bila visoka, nisu vas boljeli mišići itd., vjerovatno je bila samo viroza.

Inač, upravo su javili da je nažaost druga žrtva SG bila u Splitu, curica od 3 godine, koja je bolovala od leukemije
a meni je tempratura trajala 4 dana i bila je negdje oko 38, ponekad 38.5 a jedan dan i 39....
a mm-u je bilo malo lakše
a mene su mišići bolili samo prvi dan a mm-a stalno
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 17:03   #54
Danas sam ponovno razgovarala sa dokt. iz epidem. jer su epid. imali nekakav sastanak.
Njezina je preporuka bila da ako netko (odrasli ili djeca) imaju više od 3 dana visoku temp. onda se tek javiti dokt.
Inaće ima je u mojoj školi i vidim da se učiteljima masovno spustila na pluća.
Oni javljaju, za klince nemam pojma osim par roditelja koji su javili da je potvrđena ali nisu završili u bol.
Ne treba ići odmah dok. javiti da je dijete bolesno dok.pedij. telefonom a u školi moraju tolerirati ako se odmah ne donese ispričnica - sve da bi se zaraza spriječila.
I ne moguće je potpuno se zaštititi. Pa to se širi zrakom. Netko do vas kihne i eto...
Ili dirnete istu kvaku, telefon..
Ali mislim da nije tako panično kako se piše.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 17:07   #55
ovov o trajanju temp 3 dana i inače vrijedi ako je opće stanje ok
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 17:41   #56
Quote:
Samojedica kaže: Pogledaj post
Danas sam ponovno razgovarala sa dokt. iz epidem. jer su epid. imali nekakav sastanak.
Njezina je preporuka bila da ako netko (odrasli ili djeca) imaju više od 3 dana visoku temp. onda se tek javiti dokt.
Inaće ima je u mojoj školi i vidim da se učiteljima masovno spustila na pluća.
Oni javljaju, za klince nemam pojma osim par roditelja koji su javili da je potvrđena ali nisu završili u bol.
Ne treba ići odmah dok. javiti da je dijete bolesno dok.pedij. telefonom a u školi moraju tolerirati ako se odmah ne donese ispričnica - sve da bi se zaraza spriječila.
I ne moguće je potpuno se zaštititi. Pa to se širi zrakom. Netko do vas kihne i eto...
Ili dirnete istu kvaku, telefon..
Ali mislim da nije tako panično kako se piše.
ovo mene puno brine jer kašljem stvarno jako, popila sam cefaleksin i kašalj mi ne prestaje, a ne ide mi se kod dr zato šta je puna čekaonica bolesnih
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 17:42   #57
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
grozno. kod mene isto tak.
samo kaj moj ima 3 mjeseca al je sve to premaleno da pokupi ovakve bolešćine... jao..užasno sam tjeskobna radi toga.... užasno...

ne znam..da meni muž pokupi tu gripu...pa ja bih ga iskreno poslala da bude kod svojih dok to ne preboli... možda zvuči okrutno...ali ne znam na koji drugi način ga držati podalje od bebe da ju ne zarazi.
Mm je imao virozu, ono kašljanje, kihanje, nos, temperatura 37 nešto, i a sam ga poslala kod njegovih na dva dana dok mu nije prošlo.. a kad je došao tak šmrcav doma, ja otišla u drugu sobu s bebom dok se on nije pokupio kod svojih, a ja sam odmah proluftala čitav stan.. jesam paranoična, ali bolje spriječit nego liječit..
Poslala bih ga i da dobije gripu, bez razmišljanja (mislim da bi on bio i sretan jer bi se doma mama bolje brinula za njega i tetošila ga, kak to već bolesni razmaženi muški vole , nego ja uz malu bebu) samo me brine ono kaj si zarazan i dok se još ne pojave simptomi, a do tada brijem da bi i mala i ja već nadrljale ..
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 18:10   #58
cijela ova halabuka oko svinjske gripe mi ide samo na jetra. jedina stvar koja me u cijeloj priči brine je da pokupimo (prvenstveno mali) jednu gripu - koju god, svinjsku npr.. i tako oslabljenog imuniteta da navali ona redovna gripa. samo iz tog razloga razmišljam da se cijepim od redovne gripe da eliminiramo barem jednu
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 19:11   #59
EVO LINK NA UPUTE KAKO SPRIJEČITI I LIJEČITI

Da ne lupeta tko što stigne, evo linka na što kaže struka, i to od tamo gdje već imaju oho-ho H1N1 iskustva...
www.cdc.gov
http://www.cdc.gov/h1n1flu/schools/t...factsheet2.htm
DrMom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 19:37   #60
meni isto nije svejedno, ali ne namjeravam klince drzati dalje od skole i vrtica. mozes ih zastititi jedino ako ih skroz izoliras, a to nije moguce. Pazimo na higijenu ruku, kihanje i kasljanje u maramice, izbjegavamo nepotrebne ljude i opskrbili smo se vitaminima i vocem. uglavnom, ko i svake godine.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:38.