Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2017., 22:15   #941
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Super onda. Probala sam izguglati koliko je osjetljiv ali kao za vraga, baš za njega nisam našla.
imaš u uputi o lijeku. a ima i zgodna aplikacija- zove se baza lijekova i ima sve lijekove na našem tržištu.. sve upute, nuspojave, kontraindikacije, farmakokinetika i dinamika...itd..itd.. vrste pakiranja i za neke i cijenu
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 20:12   #942
Malac ima 3 godine. Htjela bi ga cijepiti cjepivom protiv pneumokoka. Cesto je bolestan, ali uglavnom bude virozan, fibra, prehlada bez komplikacija.
Je li ok da ga cijepim?
Je li sad ide cjepivo prevenar ili pneumo u toj dobi i koliko se placa?
Hvala
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 21:08   #943
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Malac ima 3 godine. Htjela bi ga cijepiti cjepivom protiv pneumokoka. Cesto je bolestan, ali uglavnom bude virozan, fibra, prehlada bez komplikacija.
Je li ok da ga cijepim?
Je li sad ide cjepivo prevenar ili pneumo u toj dobi i koliko se placa?
Hvala
Cijepe se Prevenarom, ako se dobro sjecam 450 kn je cjepivo. Moja se cijepila mjesec dana prije nego je napunila 3, a za mladeg “cekam” da bude zdrav pa da i njega obavimo.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 08:23   #944
Curica je stara 3 godine i 9 mjeseci. Do sada nikada bolesna, nikada nije potrebe bilo ni za kakvim lijekom niti antibiotikom. Vrtićarac je.
Po vašem mišljenju; ima li potrebe za cijepljenjem Prevenarom uopće?
Kod pedice smo doslovno do sada bili samo na cijepljenjima pa mi je bedasto uopće ići tamo i raspitivati se kada vi imate više iskustva jer ni ne znamo kako nam se zove pedijatrica jer se ista i promijenila od zadnjeg cjepiva kad smo bili
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 09:04   #945
Quote:
Atrama kaže: Pogledaj post
Cijepe se Prevenarom, ako se dobro sjecam 450 kn je cjepivo. Moja se cijepila mjesec dana prije nego je napunila 3, a za mladeg “cekam” da bude zdrav pa da i njega obavimo.
Sigurno prevenar? Ne znam zasto sam mislila da u toj dobi ide samo jedna doza i to pneumo23
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 10:03   #946
Quote:
Mopsly kaže: Pogledaj post
Curica je stara 3 godine i 9 mjeseci. Do sada nikada bolesna, nikada nije potrebe bilo ni za kakvim lijekom niti antibiotikom. Vrtićarac je.
Po vašem mišljenju; ima li potrebe za cijepljenjem Prevenarom uopće?
Kod pedice smo doslovno do sada bili samo na cijepljenjima pa mi je bedasto uopće ići tamo i raspitivati se kada vi imate više iskustva jer ni ne znamo kako nam se zove pedijatrica jer se ista i promijenila od zadnjeg cjepiva kad smo bili
Prevenar se obično cijepi prije polaska u vrtić, pa ako je dijete zaista jako zdravo, osobno mislim da ne bi cijepila
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 10:53   #947
moj je s tri krenuo u vrtić. općenito ima dobar imunitet i do sad je prolazio bez atb-a. nisam ga cijepila i osim kozica i klasičnih viroza sve je prošlo ok.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 11:33   #948
Hvala vam puno na odgovoru mame!
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 20:45   #949
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Sigurno prevenar? Ne znam zasto sam mislila da u toj dobi ide samo jedna doza i to pneumo23
Ide 1 doza Prevenara. Bas se od sestricne mali cijepio prije par tjedana, on ima 3 godine i 2 mjeseca. On ce primit i pneumo23 dodatno, ali on ima zdravstvenih problema pa mu zato daju i pneumo dodatno.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2018., 08:09   #950
http://novilist.hr/Zivot-i-stil/Zdra...tiv-pneumokoka

Doduse jos je u raspravi. Ali bilo bi bas dobro (pogotovo za vrticku populaciju) da se ovo uvede za sve
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2018., 08:36   #951
Slazem se, valjda bude prošlo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2020., 20:13   #952
Pozdrav.. Cijepila bih malog sa prevenarom.. Do jutros je pio antb.. Bili na kontroli maloprije i dobio je zeleno svjetlo za cjepivo. Međutim, dr inzistira da se cijepi sutra, najkasnije u subotu.
Jer mu je u pon 5.rodj i tad je navodno već kasno jer se to cjepivo daje do 5. rodj. Naravno da cjepivo moram naručiti i nemoguće da ga sutra cijepim.
Ne kuzim zašto je toliko striktan oko dobi. Kao da cjepivo zna jel napunio 5 god.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2020., 14:58   #953
I ja znam jednu ped koja kaze do 5god. To nije istina,nek procita upute za cjepivo
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.