Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2004., 23:01   #21
Re: Re: Re: Re: Testiranje na alergije

Quote:
Nerea kaže:

Tijice...moj mali je mislim stariji od Kori...on ti sada ima 14 mjeseci
Moja sutra ima točno godinu i pol
To je valjda 18 mjeseci? Nikad mi nisu išli mjeseci, ja uvijek odfrlj kažem koliko je dijete staro.

Tanjuška....
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 23:06   #22
ja sam mislila da ona sad ima oko godine dana??....
a ne znam....shto bi ti rekla..mozda zato shto ovdi zna sigurno da ima na koga bit alergichan....
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 23:11   #23
Re: Re: Re: Re: Testiranje na alergije

Quote:
Nerea kaže:
a cuj....hoce li testiranja pokazat tocno ili nece ne znam..samo znam da mu vec 6 dana stavljam kloramfenikol u ochi i malo jesu bolje al njega i dalje cesu okice...a kako je inace sklon tim koznim sranjitisima onda mislim da je mozda bolje da to sada obavim....

Moja ima toliko ljekova da se isprva nisam snašla
Nakon drugog tjedna boljki s opstrukcijama, počele su opasno curiti okice i dr mi je dao isto taj fakin kloramfenikol
Možda je tebe uputio na alergotest zbog osipa na koži? Moja to nikad nije imala. Ona se pred opstrukciju ospe, i to jako, samo na obrazima. I za to imam čak dvije kreme. Kortikoidi naravno Jebomater.
Sad ja kao branim doktora, tražim fakin opravdanje zašto me nije poslao na alergo

Btw, Nerea i ja imamo istog pedijatra, đast for d rekord
Neri, kad češ obavljat alergo? Oćemo skupa? Možemo popit kofi u bolnici, imaju aparat
Sad se još i kesim al nije mi do zajebancije majke mi
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 23:35   #24
Re: Re: Re: Re: Re: Testiranje na alergije

Quote:
monique kaže:
Moj maleni je "dobio" sklonost od oca. Tata mu ima alergijski bronhitis koji teži ka astmi, njegova mama astmu. Tako da se ne prenosi baš s mame na dijete svaki put.
Joj jadno moje dijete - ja alergicarka, moj tata, moja sestra, djed po mami, MD alergican..
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 17:37   #25
Nerea sto znaci to cesanje ociju?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 18:43   #26
da je iziritirana sluznica oka (dlaka, pelud, prasina..), i nemoj dati bebi da se cese, sto ona vise dira, to je gore i gore i gore.. ozbiljno. meni su pomagale dexametason-neomicin kapi i mast, al mislim da to nije za malu bebu.
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 21:36   #27
Quote:
Samantha kaže:
Nerea sto znaci to cesanje ociju?
znash ono kad ih trlja pa prsticima pa cilon sakicom i tako....
jesi to mislila??....onako kao kad je pospan....
i onda mu se zacrvene....naravno...
a ne dam mu da ih trlja al hebiga....ne mogu ga stalno nadgledat..on uglavnom jadan prije nego ide lech to jel...trlj trlj....
dao nam je doktor neku kremu sa kortikosteroidima....sad cemo vidit oce li ta pomoc..
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 23:11   #28
Quote:
Nerea kaže:
znash ono kad ih trlja pa prsticima pa cilon sakicom i tako....
jesi to mislila??....onako kao kad je pospan....
i onda mu se zacrvene....naravno...
a ne dam mu da ih trlja al hebiga....ne mogu ga stalno nadgledat..on uglavnom jadan prije nego ide lech to jel...trlj trlj....
dao nam je doktor neku kremu sa kortikosteroidima....sad cemo vidit oce li ta pomoc..
ej ma znam sta je cesanje ociju
nego sto je pokazatelj toga...?

jer i moja trlja oci i ima ekcem po licu.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2004., 14:09   #29
Quote:
Samantha kaže:
ej ma znam sta je cesanje ociju
nego sto je pokazatelj toga...?

jer i moja trlja oci i ima ekcem po licu.
a ne znam..ochito ga cheske i onda ih trlja i onda mu skroz pocrvene iznutra sada..prije su mu se ranice bile stvorile po kapcima!!...valjda jer su mu i rukice ponekad sporke...i tako....
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2004., 14:19   #30
i naravno slag na kraju....preksinoc ga je uboja komarac i to tako da mu je cili zglob na rukici nateka ono za dva puta...crveno tvrdo...naravno doktoric kaze alergijska reakcija....pih......da ne pricham da mi se jucher udrija u glavu..po obicaju....da sam mu morala mokracu vadit jer previshe pije i da mi je muz ima sinoch napad astme...ili vech .....prekrasan dan zar ne?....
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2004., 11:29   #31
Odradili smo bockanje

Alergična je na: jaja, meso, banane, psa , grinje, nekakvu travu, čokoladu.

Pasmater

Eh....i dr je rekao da ne bi bilo loše radit operaciju.....kad sam ja to rekla prije po godine oni su drvlje i kamenje na mene
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2004., 13:49   #32
kud prije????....meni tek u petak..
jel plakala....
jel vrishtala..i jel se bacala??..ajme ajme shto me chekaaa....
a chuj...kako sam chula to zaista nije sigurno...
ono....chak do 6!! godine...al hebiga....
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2004., 13:54   #33
svecano objavljujem nas prvi (prokleti napad)

od prekojucer skuzili cemu sluzi pumpica ventolina (psm )

a sve je pocelo tako bezopasno-alergija na grinje i kucnu prasinu...sad smo vec asmaticari sa stazom (i puni sereventa,flexotida,singulara i ventolina)

DO KADA !!!! fuck
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2004., 14:16   #34
Quote:
Nerea kaže:
kako sam chula to zaista nije sigurno...
ono....chak do 6!! godine
meni reklo da se do 5.-6. obavezno radi na bockanje, jer INACE nije sigurno.
mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2004., 14:43   #35
E vidis Tija, zato ona nije htjela jesti meso, kako djeca znaju sto im pase, a sto ne.

Mi smo od jucer isto svecano potvrdjeni kao alergicni na jaja.

Kazu Ameri ovak:

Ima 85% sanse da ta alergija u slijedecih nekoliko godina nestane, ali se mora izbjegavati sve sto ima ikakve veze s alergenom, jer to provocira proizvodnju antitijela i onda se nece rijesiti alergije.

Sto se testiranja tice, mi smo prosli s koznim testom. Kazu da je to dovoljno da se utvrdi prisutnost alergije, ali za slijedeca testiranja da ce kozni test uvijek biti pozitivan i zato moramo ici na krvni test svakih 6 mjeseci. Eto. Kako je kod nas?
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2004., 15:34   #36
Quote:
Nerea kaže:
kud prije????....meni tek u petak..
Skužio je doktor (naš zajednički) da je vrag odnio šalu i da nema čekanja, nisam se ni upisivala ni niš, nazvao me jučer doma i rekao da se danas nacrtam s malom u bolnici
Viš kak se može sve

A ti češ u petak obavit samo bockanje, onaj krvni test nečeš, jerbo nemaju potreban reagens u bolnici, očekuju da će dobit tek za 10 dana

A mala je bila.....šta da ti kažem , potpuno mokra od vrištanja i plakanja a ja preznojena od pokušaja da ju držim. Užas.

Ajd, sretno vama.
Jel ti citološki oke? Nama je.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2004., 15:38   #37
Quote:
bigblue2010 kaže:
E vidis Tija, zato ona nije htjela jesti meso, kako djeca znaju sto im pase, a sto ne.

Lako mi je za meso, ionak ga nije jela ali svaki dan jede juhu! Uglavnom mesnu.
Banane obožava.
Ajd...lako mi je za banane, čokoladu i sranja ali što ću joj davat za ručak? Ne može brate samo riblju juhu

Zakoniti mi je u teškom bedu , htio je kupit psa, prvenstveno za nju a onda se i malac jako napalio i sad niš
I meni je baš žao, mislim da bi djeca bila oduševljena
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2004., 19:23   #38
Pa je, to s mesom je zeznuto. Morat ces smisliti kako ces joj davati dosta proteina. Riba je OK, druge dane joj daj juhu od povrca sa rizom ili tjesteninom unutra. Da li voli sir? U siru ima proteina, pa onda u mahunarkama...Samo je gadno sto oni pola od toga nece. Ali vidis, sad bar znas da nije alergicna na mlijeko. To bi bilo jos gore od mesa.

Mozda se s vremenom situacija popravi, mi se isto tome nadamo.

Za psa steta. Zivotinje su jako dobre za djecu, a vi imate i kucu. Uzmi im nekakvog macica, al da je musko. Muski se duze vole igrati, a ako ga operiras, nece se skitati i bit ce jako pitom.

Ah, uvijek nesto .
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2004., 22:59   #39
Quote:
Tija kaže:
Skužio je doktor (naš zajednički) da je vrag odnio šalu i da nema čekanja, nisam se ni upisivala ni niš, nazvao me jučer doma i rekao da se danas nacrtam s malom u bolnici
Viš kak se može sve

A ti češ u petak obavit samo bockanje, onaj krvni test nečeš, jerbo nemaju potreban reagens u bolnici, očekuju da će dobit tek za 10 dana

A mala je bila.....šta da ti kažem , potpuno mokra od vrištanja i plakanja a ja preznojena od pokušaja da ju držim. Užas.

Ajd, sretno vama.
Jel ti citološki oke? Nama je.
a jbnmumisha..((.....a nije oke...ima 40 % eozinofilnih granulocita...a to ti je jel..alergija..(..rinitis valjda....nisam josh ishla na pregled pa onda kad oden chu vidit....
drazesno...znachi to me cheka...samo da meni opet ne bude muka..://
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2004., 15:45   #40
Ne sjecam se vise na kojem topicu smo pisale o ekcemu, ali kako je to povezano s alergijama, a koliko se sjecam ima nas vise s tim problemom, nastavit cu ovdje.

Mi smo imali problema s ekcemom na licu preko zime, onda se smirili i sad je buknulo opet nakon te alergijske reakcije. Alergolog nam je dao kremu Elidel koja nije na bazi sterioda i moram reci da su rezultati odlicni. Nakon dva dana koza joj vise nije crvena i samo je na jednom mjestu malo hrapavo, a bilo joj se prosirilo na skoro cijelo lice .

Na www.elidel.com ima vise o kremi i o tome kako se treba brinuti za dijete s ekcemom, pa koga zanima..
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.