Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2013., 19:39   #501
Obama nazvan "licemjerom stoljeća" i "ratnim zločincem" u irskom parlamentu.

Video: govor Clare Daly u irskom parlamentu
http://www.youtube.com/watch?feature...cHfUMyg#at=139

Gledam komentare na youtubeu, velika vecina podrzava i cestita ovoj zeni na njezinom govoru, svaka cast za ovaj govor, treba imati hrabrosti ovako nesto javno izjaviti!!

Tekst:
http://www.huffingtonpost.com/2013/0...n_3479158.html
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 20:00   #502
[QUOTE=FedererFan;45582246]Obama nazvan "licemjerom stoljeća" i "ratnim zločincem" u irskom parlamentu.
Gledam komentare na youtubeu, velika vecina podrzava i cestita ovoj zeni na njezinom govoru, svaka cast za ovaj govor, treba imati hrabrosti ovako nesto javno izjaviti!!
/QUOTE]

Clare Daly, Irish Politician, Slams Obama As 'War Criminal' In Parliament

Kako funkcionira informiranje svijeta?

Ovu informaciju ja sam nasao zahvaljujuci tebi.
Dakle ja koji imam hobi da pratim svjetske dogadjaje nisam znao dok nisam sad saznao preko tebe.
Sad koliko ima takvih ljudi na svijetu koji pratu svjetske dogadjaje a nisu culi za ovu vijest?
Sigurno ima mnogo.
A koliko ima ljudi koji nemaju interes za svjeska zbivanja i do njih pogotovo nece nikad doci ovakva vijest.
S njima se manipulira s ovih 90% stanovnistva se manipulira i oni idu na izbore i oni odlucu tko ce biti izabran...

Svjetska medija funkcioniraju tako da se dade ogromni publicitet vijestima iz kojih Anglo-Cionisti mogu izvuci koristi a vijesti koje su porazavajuce za njih se prescusivaju, nedaje im se publicitet.
Pod svjetska medija mislim Anglo-cionisticka medija i njihovih satelita.
Ova medija kao advance.hr dakle medija koja ne predstavljaju establishment su u malom broju i njihov glas se utopi u moru mainstream medija ili rezhimskih medija ili medija koje zastupaju establishment, vladajuce strukture, status quo.
24-sata is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 20:16   #503
Quote:
24-sata kaže: Pogledaj post
Clare Daly, Irish Politician, Slams Obama As 'War Criminal' In Parliament

Kako funkcionira informiranje svijeta?

Ovu informaciju ja sam nasao zahvaljujuci tebi.
Dakle ja koji imam hobi da pratim svjetske dogadjaje nisam znao dok nisam sad saznao preko tebe.
Sad koliko ima takvih ljudi na svijetu koji pratu svjetske dogadjaje a nisu culi za ovu vijest?
Sigurno ima mnogo.
A koliko ima ljudi koji nemaju interes za svjeska zbivanja i do njih pogotovo nece nikad doci ovakva vijest.
S njima se manipulira s ovih 90% stanovnistva se manipulira i oni idu na izbore i oni odlucu tko ce biti izabran...

Svjetska medija funkcioniraju tako da se dade ogromni publicitet vijestima iz kojih Anglo-Cionisti mogu izvuci koristi a vijesti koje su porazavajuce za njih se prescusivaju, nedaje im se publicitet.
Pod svjetska medija mislim Anglo-cionisticka medija i njihovih satelita.
Ova medija kao advance.hr dakle medija koja ne predstavljaju establishment su u malom broju i njihov glas se utopi u moru mainstream medija ili rezhimskih medija ili medija koje zastupaju establishment, vladajuce strukture, status quo.
Slazem se sa tobom, sigurno PUNO ljudi ovo nije vidjelo, jer gotovo nitko nije niti prenjeo, nasi i regionalni mediji nula, niti veliki mediji BBC, CNN, RT, Xinhua i ostali... Ja sam na ovu vijest slucajno naisao na nekom forumu, inace nebi na ovu vijest niti ja naisao.
Dobro kazes, tako stoje stvari.
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 11:17   #504
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Irska najavila da neće biti ograničenja za kretanje hrvatskih radnika


A posla u Irskoj za Hrvate (i ostale) ko' pljeve! Sigurno ce sad Hrvati nahrupit' ko' ludi. I alaj ce se naradit'. A bogme i zaradit!

Mislim, koji je point ovako nesto uopce spominjati kad se dobro zna kakva je trenutno situacija u Irskoj i da i sami skapavaju od sveopce nezaposlenosti (a moguce neki i od gladi).
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 20:01   #505
Neredi opet u Belfastu, opet su protestanti bijesni...

Kako se odnos snaga mjenja, sada opet imamo nerede u Belfastu, ali sada protestanata koji prosvjeduju protiv katoličke parade, sjetimo se kako su nekada katolici morali gledati strane zastave i parade, a danas polako ali sigurno preuzimaju sve, u Belfastu je već skinut britanska zastava

http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...la/694123.aspx
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 14:32   #506
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Neredi opet u Belfastu, opet su protestanti bijesni...

Kako se odnos snaga mjenja, sada opet imamo nerede u Belfastu, ali sada protestanata koji prosvjeduju protiv katoličke parade, sjetimo se kako su nekada katolici morali gledati strane zastave i parade, a danas polako ali sigurno preuzimaju sve, u Belfastu je već skinut britanska zastava

http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...la/694123.aspx
Polako ali sigurno Irci dolaze na svoje. Vrijeme je i bilo...
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 14:40   #507
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Polako ali sigurno Irci dolaze na svoje. Vrijeme je i bilo...
baš to, tko je 1968., kada su katolici imali prava koliko i crnci u Alabami, biti vlast u Belfastu i Derryu, dva najveća grada, kao i u 4 od 6 okruga cijele Sjeverne Irske
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 14:54   #508
U petak 4.listopada 2013 godine u Irskoj je održan referendum o ukidanju Seanada (gornjeg doma parlamenta) što je predložila koalicijska vlada premijera konzervativne stranke Enda Kennya i laburiste Eamona Gilmorea.
Između 60 i 75 % građana se izjasnilo za ukidanje Seanada(Senata)koji godišnje stoji 20 mil.eura.
Sloterdijck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 12:23   #509
Zanimljiv dokumentarac, o paradi 2013. i kada se zapravo nakon 1998. vrijeme promjenilo i kako protestanti se sve teže mire s sve veći gubitkom moći i povlastica.
Pogotovo o paradama...

http://www.youtube.com/watch?v=9AMDl__eCsA

Inače, novinarka je tipična južna Irkinja (iako iz sjevernog dijela Republike Irske), pomalo naivna i neupućena u nepromjenjivi mentalitet ljudi u Sjevernoj Irskoj, ali na kraju dokumentarca i ona shvaća da koliko god se trudila, na kraju je i sama šokirana što je na kraju sve ispalo baš kako su se ljudi bojali
__________________
.

Zadnje uređivanje Michael Collins : 02.11.2013. at 12:54.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 22:55   #510
Zanimljivo šta kaže ovaj Englez na kraju: "Severno Irski protestanti su Škoti u stranoj su zemlji i nije im mesto tu. Severnu Irsku treba izbaciti iz UK"
http://www.youtube.com/user/TheRisingOf16

Možda bi ukoliko Škotski referendum o nezavisnosti uspe, Severna Irska mogla da se pripoji Škotskoj. Ne sumljam da bi Englezi kao stari spletkaroši to namestili, tako da naprave kost razdora između Škota i Iraca.
ArthurPendragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 11:28   #511
Ti Škoti tek otkrivaju svoj identitet, oni su donedavno bili najveći Britanci, tek sada se 31% protestanata u jendom istraživanju izjasnilo kao "Ulster Scot"..
Također, sve više Škotskih zastava se viđa u protestantskim krajevima SI
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 21:17   #512
Vital Statistics 2013 (further detail below)
· 166,000 new applications received in 2013. These include visas, residence, citizenship and protection applications.
· 97,000 new or renewed registrations of permission to remain in the State in 2013 (in respect of immigrants intending to stay longer than 90 days in the country).
· 95,000 visa applications; cumulative increase of 14% since 2011. Visa approval rate is 91%.
Top 3 nationalities applying for visas were:
India 16%
Russia 15%
China 11%.
· Over 30,000 applications for citizenship decided, and 18 citizenship ceremonies held during 2013.
· 12% of population (544,000 persons) is non-Irish per most recent CSO figures. The majority of these come from EU countries.
Histri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 18:40   #513
rci nemaju kao mi tajko oblinu javnu upravu niti skupo zdravstvo, niti su porezni obveznici spremni plaćati javne škole sa 1 đakom, niti im 10% populacije prima veteranske mirovine koje su i po nekoliko puta više od plaći u realnom sektoru.
Ne organiziraju referendume protiv outsorcinga, niti se opiru reformama.
Nije kod nas problem političara, nego naroda.
U Irskoj o gospodarstvu odlučuju političari, kod nas javnost i razni lobiji (najčešće sindikalni)
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 22:27   #514
Nebi se složio s tobom...

Irci bi i danas bili jedno veliko nitko i ništa da ne govore engleskim jezikom i da stoga nisu primamljivi stranim ulagačima... Pa ta zemlja dan danas nema dovoljno lječnika, bolničkog osoblja, inženjera i svega ostalog što predstavlja neku društvenu kremu iz vlastite proizvodnje... Apsorbirali su na desetke, ako ne i stotine tisuća vrhunskih stranih stručnjaka koji su tamo došli smao zahvaljujući poznavanju engleskog jezika. Sve skupa je pak inicirano od strane anglo govorećih zemalja, primarno SAD-a u smislu enormne razine stranog investiranja, a sve zbog engleskog jezika i Irske u EU...

Ništa od toga što ti navodiš nije točno, za sve to bi se Irci zalagali, no oni jednostavno imaju i previše i to abnormalno previše u odnosu na samo davedeset ili trideset godina ranije, a da bi se uopće usdisli buniti. Irskoj je engleski jezik i članstvo u EU i više nego ravno naftnom bogatstvu UAE, Katara ili Kuvajta... Puki srećkovići i ništa više... Do prije četrdeset, pa i manje godina, zemlju su im napuštali deseci tisuća odlazeći primarno za Ujedinjeno Kraljevstvo, a onda su ih pomilovale samo sretne okolnosti... Ništa tu od kvalitete samih Iraca nema. Ništa. Ali, ama baš ništa!
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 10:02   #515
Njima je sve ispalo super. Nisu u NATO paktu ali računaju da bi Britanci pomogli. jedina zapadna zemlja bez avijacije.
hidro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 11:40   #516
Imaju zato Ryan Air
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 11:46   #517
Quote:
In 2013, Ryanair was both the largest European airline by scheduled passengers carried, and the busiest international airline by passenger numbers.[3]

Ryanair operates around 300 Boeing 737-800 aircraft.
Wiki.
__________________
~Ako drugog poštuješ, za sebe ne brini ~ Tvrdoglavost je pokazatelj manjka inteligencije ~ Najveci kultorocid u 21. stoljecu, nije Palmira: youtu.be/JZu2zqFE_gI
Hunter! is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 11:56   #518
Svi Forumaši koji misle, vole, piju, osjećaju, igraju ragbi ili se temperamentno svađaju na irski način - ili su možda čak i Irci - danas slave svoj dan. Svima koji ste IRCI U DUŠI čestitam od svega srca blagdan Svetog Patricka, nebeskog zaštitnika irskog otoka i svega irskog.

Uživajte!

vaš PL

KISS ME - I'M IRISH!


PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 17:16   #519
Quote:
Irsko veleposlanstvo u Zagrebu otvoreno na Dan sv. Patrika

17. ožujka 2015.

Dan sv. Patrika obilježen je u utorak u Zagrebu otvaranjem irskog veleposlanstva, prvog stalnog veleposlanstva te zemlje otkako su Hrvatska i Irska uspostavile diplomatske odnose 1995.
__________________
~Ako drugog poštuješ, za sebe ne brini ~ Tvrdoglavost je pokazatelj manjka inteligencije ~ Najveci kultorocid u 21. stoljecu, nije Palmira: youtu.be/JZu2zqFE_gI
Hunter! is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 17:27   #520
napijte se večeras u ime solidarnosti sa bratskim Ircima
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.