Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2014., 00:22   #81
Ja moram komentirat na ovu temu.
Slucajno sam naletjela na nju,ali me prisjetilo ovo na jedan događaj prije nekoliko godina,tj. san koji nikako ne mogu izbit iz glave,inace ne sanjam mrtve osobe ,ali taj put sam sanjala baku koja je umrla kada sam ja bila jako mala.
Nitko ju tih dana nije spominjao , i u snu sanjam kako smo ja i djed na groblju gdje je sve skoro obnovljeno ,a ona je tada mrtva u snu , i njena slika je na grobnici, ja i djed koji je tada bio živ razgovaramo sa svecenikom, i djed hoce donirat novac za to groblje,a znaci sve grobnice okolo su obnovljene samo je nasa od pjeska i sa slikom od pokojne bake,meni nije bilo jasno zašto doniramo novac za groblje,kada nismo svoju grobnicu obnovili,,i to ja kazem djedu,u tom trenutku pojavi se duh moje bake u snu tj.njen lik i govori mi ime i da ne gledam na materijalne stvari u životu...
Zaista, cudnovat san , shvatila sam ga kao poruku ,a jos mi je baka bila veliki vjernik ,a ja u tom pubertetskom razdoblju gledala sam na materijalno u vidu previse odjece i ostalih gluposti...
I ono najzanimljivije na kraju ispricam ja mami taj svoj cudnovati san i na Novoj reklama za Dnevnik uz najavu : danas na blagdan svete Lucije...
a baka mi se zvala LUCIJA! Sad da je to sve slucajnost cisto sumnjam :/
mery267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 03:37   #82
Quote:
mery267 kaže: Pogledaj post
Ja moram komentirat na ovu temu.
Slucajno sam naletjela na nju,ali me prisjetilo ovo na jedan događaj prije nekoliko godina,tj. san koji nikako ne mogu izbit iz glave,inace ne sanjam mrtve osobe ,ali taj put sam sanjala baku koja je umrla kada sam ja bila jako mala.
Nitko ju tih dana nije spominjao , i u snu sanjam kako smo ja i djed na groblju gdje je sve skoro obnovljeno ,a ona je tada mrtva u snu , i njena slika je na grobnici, ja i djed koji je tada bio živ razgovaramo sa svecenikom, i djed hoce donirat novac za to groblje,a znaci sve grobnice okolo su obnovljene samo je nasa od pjeska i sa slikom od pokojne bake,meni nije bilo jasno zašto doniramo novac za groblje,kada nismo svoju grobnicu obnovili,,i to ja kazem djedu,u tom trenutku pojavi se duh moje bake u snu tj.njen lik i govori mi ime i da ne gledam na materijalne stvari u životu...
Zaista, cudnovat san , shvatila sam ga kao poruku ,a jos mi je baka bila veliki vjernik ,a ja u tom pubertetskom razdoblju gledala sam na materijalno u vidu previse odjece i ostalih gluposti...
I ono najzanimljivije na kraju ispricam ja mami taj svoj cudnovati san i na Novoj reklama za Dnevnik uz najavu : danas na blagdan svete Lucije...
a baka mi se zvala LUCIJA! Sad da je to sve slucajnost cisto sumnjam :/
slatko
ja vjerujem da nam se pokojnici na taj nacin javljaju, ne da je stvar nase psihe, sta puno njih vole rec ali i da je tako, iako vjerujem da nije , opet super ako nam daje neku utjehu,obnavlja sjecanje na tu osobu i sl.
meni se osobno to nije dogadalo cesto, osim kad bih nekad sanjala prabaku.. djed koji je preminuo prosle god. mi zato cesto svraca u snove otkad je umro, uvijek s nekim porukicama.. jedanput sam ga pitala u snu pa zar ti nisi umro,kako si tu ispred mene, a on je odg. jesam,pa zar to znaci da te ne mogu posjetiti rekao mi je u jednom snu nesto sto se se dogoditi u vezi mog oca i ostvarilo se.. ugl.imam vise razloga zbog kojih vjerujem da to nisu sve slucajnosti i stvar nasih misli
kazu da je nakon toga lijepo zapaliti svijecu da im pokazemo da mislimo na nih i odat im pocast na taj nacin, lijep ritualcic, iako je i dovoljno samo ih se sjetit
Preshes:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 05:08   #83
Prije mjesec i par dana ( jučer je bilo 40 dana od smrti) mi je umro djed, djed mi je bio drugi tata, posebno u zadnjih par godina, i bila sam jako vezana za njega.

bio je 3 mjeseca u bolnici, i bila sam svaki dan kod njega, a kad nisam ( jer sam bila bolesna) smo se čuli telefonom par puta dnevno.

zadnjih par dana smo se spremali da dođe doma iz bolnice, jer mu je to bila ogromna želja, i nama isto. praktički u ponedjeljak smo se spremali za dolazak doma, a u srijedu za sprovod.

par dana nakon što je umro sanjala sam ga. Stajala sam u kuhinji i pripremali smo večeru za njega jer dolazi doma,pogledala sam prema prozoru i vidjela ga da stoji iza mene, ništa nije govorio , samo se smješio. Poprilično sam se uplašila i nisam mogla zaspati do 7 ujutro.

Kada sam mami ispričala san- ona mi je rekla da upalim svijeću.

drugi san o njemu je bio par dana kasnije; sanjala sam da ga dovozim iz bolnice , i on sav sretan ide našom ulicom, naš pas trči prema njemu, ja ga cijelo vrijeme držim ispod ruke i penjemo se u stan, zovem mamu i tatu koji su na poslu da dođu brzo doma jer je djed došao iz bolnice, i tata mi govori ; za 15 minuta smo doma, i to je to- nakon toga sam se probudila.

i kroz snove se spominje stalno taj njegov povratak iz bolnice, koji mi je zapravo i najteže pao jer nismo uspjeli ostvariti tu njegovu želju, nismo stigli
melps is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 08:43   #84
Quote:
melps kaže: Pogledaj post
....
i kroz snove se spominje stalno taj njegov povratak iz bolnice, koji mi je zapravo i najteže pao jer nismo uspjeli ostvariti tu njegovu želju, nismo stigli
da sad ne ulazim u detalje, ....nemoj se muciti, dedinu želju si ostvarila kroz svoju odanost... i sada ti deda kroz snove to pokazuje....ono "samo se smiješio" ti je siguran znak da je dobro...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 20:50   #85
Quote:
Preshes:) kaže: Pogledaj post
slatko
ja vjerujem da nam se pokojnici na taj nacin javljaju, ne da je stvar nase psihe, sta puno njih vole rec ali i da je tako, iako vjerujem da nije , opet super ako nam daje neku utjehu,obnavlja sjecanje na tu osobu i sl.
meni se osobno to nije dogadalo cesto, osim kad bih nekad sanjala prabaku.. djed koji je preminuo prosle god. mi zato cesto svraca u snove otkad je umro, uvijek s nekim porukicama.. jedanput sam ga pitala u snu pa zar ti nisi umro,kako si tu ispred mene, a on je odg. jesam,pa zar to znaci da te ne mogu posjetiti rekao mi je u jednom snu nesto sto se se dogoditi u vezi mog oca i ostvarilo se.. ugl.imam vise razloga zbog kojih vjerujem da to nisu sve slucajnosti i stvar nasih misli
kazu da je nakon toga lijepo zapaliti svijecu da im pokazemo da mislimo na nih i odat im pocast na taj nacin, lijep ritualcic, iako je i dovoljno samo ih se sjetit


Slažem se s tobom
Mislim da je to stvarno bila poruka za mene , jer sam tada previše kupovala nepotrebne stvari i patila od tih skupljih stvari.
Nikako nemogu mislit da je to bilo slucajnost da mi se javila na taj dan, mislim da je najvise sto možemo zapalit svijecu i izmolit
Lijepo sto se ostvarilo to iz tvog sna
mery267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 02:36   #86
Quote:
mery267 kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom
Mislim da je to stvarno bila poruka za mene , jer sam tada previše kupovala nepotrebne stvari i patila od tih skupljih stvari.
Nikako nemogu mislit da je to bilo slucajnost da mi se javila na taj dan, mislim da je najvise sto možemo zapalit svijecu i izmolit
Lijepo sto se ostvarilo to iz tvog sna

da,jer je dosla porukica u pravi trenutak
pa nije lijepo sta se ostvarilo ali lijepo sta sam bar dobila upozorenje na vrijeme
Preshes:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2014., 06:47   #87
pozz,

imam pitanje. Nekoliko puta godišnje znam sanjati prabaku. Jako sam je volio i ona mene.
Svaki puta kada je sanjam plačem, jer znam da je umrla i više je nema.
Plačem i u snu i u zbilji, tokom cijelog razgovora.
Čak joj znam u snu reći da je ona umrla.

prošlo je 13 godina od kada je nema.

što bi ti snovi značili, osim, naravno da mi nedostaje?
Nadam se da je na nekom boljem mjestu.
__________________
Nježna dušica zarobljena u tijelu Ramba
Beam me up, Einstein
zvonezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 12:07   #88
Quote:
zvonezg kaže: Pogledaj post
pozz,

imam pitanje. Nekoliko puta godišnje znam sanjati prabaku. Jako sam je volio i ona mene.
Svaki puta kada je sanjam plačem, jer znam da je umrla i više je nema.
Plačem i u snu i u zbilji, tokom cijelog razgovora.
Čak joj znam u snu reći da je ona umrla.

prošlo je 13 godina od kada je nema.

što bi ti snovi značili, osim, naravno da mi nedostaje?
Nadam se da je na nekom boljem mjestu.
Places jer ti nedostaje, ali ona je dobro :-). Ono na sto se koncentriraj je razgovor koji vodis s njom.Sto ti je rekla?Sto si ti njoj rekao?Sto si je pitao i kakve ti je odgovore dala?Preminule osobe nam putem snova mogu reci mnogo i to vrlo stvarnih stvari te u vecini slucajeva ti snovi nusu "snovi",nego predivni, inspirativni "susreti"..ako me razumijes :-)...
cvrkutić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 01:27   #89
Quote:
cvrkutić kaže: Pogledaj post
Places jer ti nedostaje, ali ona je dobro :-). Ono na sto se koncentriraj je razgovor koji vodis s njom.Sto ti je rekla?Sto si ti njoj rekao?Sto si je pitao i kakve ti je odgovore dala?Preminule osobe nam putem snova mogu reci mnogo i to vrlo stvarnih stvari te u vecini slucajeva ti snovi nusu "snovi",nego predivni, inspirativni "susreti"..ako me razumijes :-)...
------------
Sad ce biti 8 godina da mi je umro djed. Baka je od tada par puta sanjala njega kako je nesto trazi i ona mu to daje. U selu kazu da pojkojnima ne valja davat stvari u snovima jer to znaci smrt. Ugl. svaki put kad bi ga tako sanjala i da mu je dala sto je trazio, dogodilo bi se brzo da je neko u obitelji umro ili se razbolio.
Tako je baka prije 3 mjeseca sanjala didu da joj trazi sljive koje mu je i dala ovaj put. 2-3 dana nakon ja na ultrazvuku saznam da je moja beba umrla u trecem mjesecu trudnoce.
E sad, mene strasno sad to muci... Je li mozda moj djed trazio zrtvu jer nije jos usao u raj? Ili je djed htio meni "olaksati" jer je bebica bila bolesna i tko zna bi li dozivila porod...
Ja sama sam 2-3 tjedna prije ultrazvuka sanjala kako se moja rodica i ja igramo sa dvije male djevojcice, a ta Rodica je izgubila bebu prije godinu ipo dana i uvjerena je da je bila curica...kao i ja za sebe ovaj put.
Isto sam u snu prije 3 godine cula glas da se nas zet treba obratiti pa ce zaova ostat trudna. Nakon par dana dodje on s broda, kaze pricestit cu se i krizmat i taj put zaova ostane trudna nakon 3 godine pokusavanja...
Svaki dan molim Boga da mi da da sanjam svoje dijete i da mi obasni zasto ga je uzeo da mi se dusa smiri ((
Lutea777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 07:29   #90
Quote:
Lutea777 kaže: Pogledaj post
------------
Sad ce biti 8 godina da mi je umro djed. Baka je od tada par puta sanjala njega kako je nesto trazi i ona mu to daje. U selu kazu da pojkojnima ne valja davat stvari u snovima jer to znaci smrt. Ugl. svaki put kad bi ga tako sanjala i da mu je dala sto je trazio, dogodilo bi se brzo da je neko u obitelji umro ili se razbolio.
Tako je baka prije 3 mjeseca sanjala didu da joj trazi sljive koje mu je i dala ovaj put. 2-3 dana nakon ja na ultrazvuku saznam da je moja beba umrla u trecem mjesecu trudnoce.
E sad, mene strasno sad to muci... Je li mozda moj djed trazio zrtvu jer nije jos usao u raj? Ili je djed htio meni "olaksati" jer je bebica bila bolesna i tko zna bi li dozivila porod...
Ja sama sam 2-3 tjedna prije ultrazvuka sanjala kako se moja rodica i ja igramo sa dvije male djevojcice, a ta Rodica je izgubila bebu prije godinu ipo dana i uvjerena je da je bila curica...kao i ja za sebe ovaj put.
Isto sam u snu prije 3 godine cula glas da se nas zet treba obratiti pa ce zaova ostat trudna. Nakon par dana dodje on s broda, kaze pricestit cu se i krizmat i taj put zaova ostane trudna nakon 3 godine pokusavanja...
Svaki dan molim Boga da mi da da sanjam svoje dijete i da mi obasni zasto ga je uzeo da mi se dusa smiri ((
Sve što se dešava, dešava se s razlogom. Tvoja beba je morala možda biti samo začeta, to je za njen duhovni rast. Bog uvijek radi onako kako je najbolje za nas i zato nemoj brinuti.
__________________
http://www.stonestory.hol.es
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 00:11   #91
sanjanje voljenih pokojnih osoba

bok zanima me znacenje ovoga sna izgubio sam oca prije 2god.i nisam ga sanjao nikako.dva dana prije godišnjice sanjam ga i probudim se u placu.nesjecam se sna al znam da mi je ujutro zazvonio mob.zvala me je žena a ja sam se javio i u plac.pa me zanima sta bi to trebalo znaciti i da li ima ikavo znacenje jer mi je cudno nesanjati voljenu i izgubljenu osobu nikako i bas ga sanjas dva dana prije godišnjice.pa bih volio da mi se javi ko je imao slicnu situaciju i da mi pokusa objasniti znacenje hvala unaprijed!!!
vik69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 15:58   #92
Quote:
Lutea777 kaže: Pogledaj post
------------
Sad ce biti 8 godina da mi je umro djed. Baka je od tada par puta sanjala njega kako je nesto trazi i ona mu to daje. U selu kazu da pojkojnima ne valja davat stvari u snovima jer to znaci smrt. Ugl. svaki put kad bi ga tako sanjala i da mu je dala sto je trazio, dogodilo bi se brzo da je neko u obitelji umro ili se razbolio.
Tako je baka prije 3 mjeseca sanjala didu da joj trazi sljive koje mu je i dala ovaj put. 2-3 dana nakon ja na ultrazvuku saznam da je moja beba umrla u trecem mjesecu trudnoce.
E sad, mene strasno sad to muci... Je li mozda moj djed trazio zrtvu jer nije jos usao u raj? Ili je djed htio meni "olaksati" jer je bebica bila bolesna i tko zna bi li dozivila porod...
Ja sama sam 2-3 tjedna prije ultrazvuka sanjala kako se moja rodica i ja igramo sa dvije male djevojcice, a ta Rodica je izgubila bebu prije godinu ipo dana i uvjerena je da je bila curica...kao i ja za sebe ovaj put.
Isto sam u snu prije 3 godine cula glas da se nas zet treba obratiti pa ce zaova ostat trudna. Nakon par dana dodje on s broda, kaze pricestit cu se i krizmat i taj put zaova ostane trudna nakon 3 godine pokusavanja...
Svaki dan molim Boga da mi da da sanjam svoje dijete i da mi obasni zasto ga je uzeo da mi se dusa smiri ((
Djed je samo "donositelj vijesti".U dobroj namjeri,kako biste se emotivno pripremili na gubitak.To sto poruku donosi tako.da "od bake nesto trazi,a ona mu.da"je samo.iz razloga jer je to obrazac koji baka prihvaca,pa on zna da ce ovako.donesena poruka u snu biti pravilno primljena.Djed nije ni na koji nacin utjecao na tvoj pobacaj.No ono sto jos zeli da vi u obitelji znate,je da smrt nije kraj.On vam donosi poruke s One strane jer je njegova dusa,iako napustivsi tijelo,itekako ziva.Tvoja nerodena beba ti se javila u snu kao veselo,rodeno dijete,zajedno sa nerodenom sestricnom.Zeli ti reci da ste obitelj i da svi na nekom visem(oku nevidljivom)nivou postojite,podrzavate se i volite.I da je to itekako vrijedno i vazno.Bit ces mama,bez brige.Tvoje je tijelo spremno i zdravo i sve ce biti u redu.Beba ce doci i ja sam uvjerena da ces unutar iduce 2godine ljubiti njenu glavicu <3
cvrkutić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 16:09   #93
Quote:
vik69 kaže: Pogledaj post
bok zanima me znacenje ovoga sna izgubio sam oca prije 2god.i nisam ga sanjao nikako.dva dana prije godišnjice sanjam ga i probudim se u placu.nesjecam se sna al znam da mi je ujutro zazvonio mob.zvala me je žena a ja sam se javio i u plac.pa me zanima sta bi to trebalo znaciti i da li ima ikavo znacenje jer mi je cudno nesanjati voljenu i izgubljenu osobu nikako i bas ga sanjas dva dana prije godišnjice.pa bih volio da mi se javi ko je imao slicnu situaciju i da mi pokusa objasniti znacenje hvala unaprijed!!!
Nije vazno sto se ne sjecas tatinih rijeci iz sna.Tvoja dusa je primila poruku njegove duse i zato si.plakao...to sto.si u sebi osjetio da je to doista on i da njegova dusa i dalje zivi,usrecilo te i nekako "ranilo"istovremeno.Jer iako.znamo da su zivi i kad preminu,samo na neki "visi,nedokuciv"nacin,ipak nedostaju.Jako.Njihov zagrljaj,glas,miris.Drzao si do ovoga sna svoju tugu zbog tatine smrti nekako pod kontrolom.Sada si se "otvorio"i cuo tatu u snu.Mozda su se dogodile prije toga neke stvari u.tvome zivotu,koje su te emotivno produbile/ranile/otvorile...sto je pogodovalo susretu s tatom u snu.Zasto pred godisnjicu?Zato jer svi mi ljudi koristimo datume,godisnjice i sl da bismo se hoces-neces prisjetili necega..Tvoj tata je dobro i zeli da znas da je uz tebe.Uvijek.I kada te muce rokovi na poslu/osjecaj da nisi dorasao nekome zadatku/cangrizavi sef...ali i kada presretan gledas zalazak sunca sa svojom voljenom..
cvrkutić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 22:12   #94
Quote:
cvrkutić kaže: Pogledaj post
Places jer ti nedostaje, ali ona je dobro :-). Ono na sto se koncentriraj je razgovor koji vodis s njom.Sto ti je rekla?Sto si ti njoj rekao?Sto si je pitao i kakve ti je odgovore dala?Preminule osobe nam putem snova mogu reci mnogo i to vrlo stvarnih stvari te u vecini slucajeva ti snovi nusu "snovi",nego predivni, inspirativni "susreti"..ako me razumijes :-)...

Točno
I to je ono ,, više od sna ,, prekrasni susreti ,ali to mogu razumjeti samo oni koji su to doživjeli
Običan san i ti susreti ne mogu se usporediti
niti se ičim može negirati ta stvarnost susreta
moj život moj i is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 00:36   #95
Ok, stiglo je vrijeme da neke stvari napisem jer zaborav cini svoje, sto vise vremena prolazi tako teze mogu da se sjetim nekih detalja, pisao sam vec neke stvari po forumima, no nikada "ujedinjeno" pa cu evo sada to da napravim, osjecam neku cudnu inspiraciju da to sad bas napisem, bit ce ovo jedan veoma dugi post, i svaka cast onome tko bude procitao a jos veca cast onome tko mi bude mogao nesto napisati o raznim stvarima na koje trazim odgovor, pa eto nadam se da ce sudbina htjeti da netko tko razumije..a vidim ima ih na ovoj temi (svidio mi se cvrkutić) obrati pozornost na moj post i nesto napise o svemu, zasto to skrivati, zato i pisem, da dobijem povratne informacije..

Pa da pocnem. Prvo bi ispricao pricu moje pokojne bake dok je jos bila ziva. Dok je bila mala, njoj i sestri je umrla majka, oca nije bilo i morala se skrbiti za mladju sestricu. A bilo je ratno stanje, novaca nisu imali..i onda je usnula jedan san, spavala je sa sestrom u krevetu i kaze da joj je majka usla u sobu..pokazala joj je ormar i molitvenik u njemu..kasnije je htjela da je pomazi ali baka se jako bojala..i samo je nestala..kad je pogledala u ormar i izvadila molitvenik..tamo je nasla veliku kolicinu novaca, ne moram ni spominjati koliko im je to znacilo kako bi prezivjeli...dakle pokojna majka joj je u snu javila gdje se nalaze novci kako bi mogli prezivjeti..fascinantno ako mene pitate...

Par mjeseci prije njene smrti..usnula je oca..sa kojim je bila dosta povezana..prvo je usnula kako je drzi za nogu i tu se jako bojala, no ovaj drugi san..on je bas onako...wauu...sanjala je oca kako joj pokazuje casu vode..a u toj casi je bilo jako malo vode..i otac joj je rekao..koliko ima vode u casi, toliko ces zivjeti...mislim da je taj san bio na sam Bozic..poslije tog sna odjednom joj se meso pocelo gaditi, zna li itko zasto je to tako? Naravno zdravstveno stanje nakon tog sna se uveliko pogorsalo..bila je to muka i patnja, dok na kraju oko godinu dana nakon tog sna, nije umrla od mozdanog udara.

Takodjer pred smrt, pocele su i halucinacije, gledala je kroz prozor i govorila nam da vidi Isusa, da je zove..kad bi dosla sebi, nije o tome pricala, niti ju je itko pitao..takodjer na trenutke je znala pricati drugim jezikom..kojim nikad nije pricala tj nismo je mogli cuti da prica tim jezikom, tim jezikom je komunicirala sa svojim ocem dok je bila mlada..u bolnici je imala gadnu epizodu, mislila je da je bolnicari drogiraju jer je odjednom vidjela ponor..ambis..takodjer nije o tome htjela pricati, ali cuo sam da taj ponor simbolizira smrt..no u svakom slucaju sve je to veoma znakovito i zanimljivo i uopce nemam sumnje u to da joj je njen tata javio da se blizi trenutak smrti..no u dvojbi sam zasto je to napravio, jer ona nakon toga nije bila mirnija kao sto znamo citati kod starijih ljudi..vec dapace..bila je uznemirena, bila je tuzna..a vazno je znati da se radilo osobi koja je jako voljela zivot i koja se panicno bojala smrti..doslovno..kao da se nikad nije htjela pomiriti sa time da ce umrijeti jednom, kad tad.., sve u svemu ovo je za mene jako zanimljiva tema...to kako je otac javio, kako je vidjela Isusa kako je zove itd..

A sad malo o meni...posto sam detaljan, objasnit cu neke stvari radi lakseg shvacanja snova i nekih stvari..dakle da ja sad ne ulazim u neke nepotrebne price, samo cu reci, ona mi je bila poput matere, doslovno da doslovnije ne moze da bude..cak cu reci i da sam nju volio vise od majke, ona me prakticki i odgojila, takodjer je mene jako puno voljela, no nismo uvijek imali dobar odnos..cesto je kod mene znalo biti nedostatka postovanja, ah mladost ludost..bilo je teskih svadja, teskih rijeci..suza, svega, ali ta ljubav nasa je uvijek bila pristuna medju nama i brzo bi se pomirili..a inace bila je jako teska osoba..jako pametna ali i cesto jako nepravedna..nije bas uvijek znala cijeniti sta se za nju cini..uglavnom zakrvila se bila i sa najblizom rodbinom..ukratko, jako teska i ponosna osoba..jako dobra u dusi ali ponekad i zla..a ovo sve pisem zbog onoga sto cu tek napisati, u vezi mojih snova dakako. Mozda nekom bude lakse "odgonetnuti" neke stvari.

Mislim da je vazno jos da napisem da je dobila mozdani, ja sam je nasao..dok smo isli u bolnicu, bila je strasno mirna..uplasena ali mirna..a ja..nekako cudan..kao da sam odradjivao nesto...nisam plakao pred njom, nisam je nesto puno ni tjesio..tek pokoja kurtoaznost tipa bit ce tebi bolje..drugi dan je pala u komu a treci umrla..

E sad dolazimo do mene, nakon ove Biblije sad malo o nekim stvarima..dakle nakon pokopa, ja sam se skroz slomio..danima nisam jeo, samo sam lezao, plakao..i u meni je bio neki strasan osjecaj, tuga, strah, bezvoljnost..bilo je to nesto strasno..najstrasniji osjecaj...

A onda..lezao sam..preplavila me toplina neka...od tog trenutka, kao da je sva moja tuga rukom odnesena..kao da je sve isparilo odjednom, bas kao da sam dobio znak..ja sam sada dobro...nemoras vise plakati..i tako je i bilo..cudno je to, nekako..kao da mi uopce vise ne nedostaje, osjecam cesto griznju savjest zbog toga..no eto pisem iskreno samo..

A sad napokon dolazimo do mojih snova...nema smisla da o svakom pisem posebno, vec ono uopceno..mada cu neke snove morati napisati..e pa tako, u tim mojim snovima kad je sanjam, sanjam je uvijek strasno ljutu..staru..jednom sam sanjao da sam u kuhinji sa materom, pricamo..dolazi ona..onako bila je normalna, ali ja sam nakon nekog vremena shvatio da je mrtva, i ona se nevjerovatno naljutila, kao da se pretvorila u neku silu, kao da me napala, cuo se samo strasan vrisak i ona je isparila.. uvijek je sanjam ljutu, sto bi se reklo nadrkanu, bolesnu...uvijek mi nesto ima za reci makar to bila sitnica..nekad sanjam i da je ziva, ali kako da sad nadjem prave rijeci...kao da to nije to, kao da ne bi trebala biti ziva jer je jako bolesna..ma neznam kako da to objasnim, uglavnom prevladava ljutnja u tim snovima..ponekad su snovi strasni kao gore sto sam objasnio, a ponekad i nisu, no uvijek nesto prigovara..

E osim jednog, nazovimo ga sna..dugo nisam imao paralize sna, no jednom se dogodilo..i vidim nju..u pocetku nisam svjestan da je mrtva no brzo dolazim sebi i shvatim da je mrtva..sad ne znam da li prije ili poslije tog saznanja, no znam da me dodirnula..COVJECEEEE KAKO JE TO BILO STVARNO...osjecao sam tu njenu kozu..dodir..nesto nestvarno..ili iznimno stvarno...pitao sam je kako to da je tu, kako je tamo gore..a ona se samo onako zagonetno smjesila..mislim da mi je tad dodirnula ruku a ja se ukakio od straha pa je nestala...eto to je jedini pozitivan "san" mada sam ja siguran da ovo nije bio obican san..no zasto ljutnja..zasto se ljuti na mene, ili si ja nemogu oprostiti nesto? Ovako na javi, nemam neku griznju savjest osim onog sto sam vec napisao...ali nista stvarno, no priznajem, osjecam da sam u mnogim stvarima priblizno zatvoren..zacepljen...ok sad trabunjam vec no zasto ja nju sanjam uvijek ljutu, staru, bolesnu..sanjam je cesto ostecenu, cak i kad sanjam da je ziva, nesto ne stima u tome sto je ziva..to je ono sto ne mogu objasniti nikako, naci prave rijeci..

Jos jedna zgoda..isao sam sa materom jednom na grob..bilo je strasno strasno vruce..no kad smo dosli na grob, odjednom je tako jak vjetar zapuhao da je skoro materu otpuhao...poceo je i jak pljusak..bilo je jos ljudi na groblju i znam da nema tu nicega, no eto..par puta vec bude neko eksrpesno mijenjanje vremenskih prilika kad idemo na grob..

Tesko ce se netko snaci u ovome, no ovo je ionako skracena verzija.. jos toliko toga bi mogao napisati, drugacije oblikovati rijeci..sire pojasniti..sretno onome tko bude citao, ako bude citao..
__________________
VUKOVAR NIKADA NEĆE BITI BYKOBAP
Danube wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 12:01   #96
Imamo jako slične priče, s bakama i njenim halucinacijama i moždanim udarom, snovima i drugim. Javi mi se privatnom porukom pa ćemo detaljnije popričati.
Miceki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 10:28   #97
Otac mi je umro prije 2,5 godine..zadnjih godina nismo baš u nekom kontaktu bili..ali ja sam emotivno vezana za njega užasno bila...on je živio u Njemačkoj...saznala sam da je umro od srca..i uzasno me to pogodilo..par mjeseci nakon smrti sam sanjala nešto užasno čudno..spavala sam ni probudila se i u sobi mi je bila sjena muškarca znači nije se vidjelo ništa osim nogu i kao nekog kaputa tako nešto..ja se toga nisam bojala...samo sam zabila glavu u jastuk i čekala da ode..otvorila sam oči opet i opet je to bilo pored mog kreveta..opet sam zabila glavu u jastuk i rekla molim te otiđi..i tad sam zaspala...
zadnje sam ga sanjala neki dan..bili smo negdje i ja sam ga pitala pa šta ti nisi umro'?? na to je on odmahnuo rukom i rekao naravno da nisam morao sam to tako napravit
zapalila sam svijeću u crkvi svaki put nakon nekog sna povezanog sa njim..kršćanka sam pa mi je to nekako logično..ne znam..
Nepouzdana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 16:32   #98
Svekar mi je umro prije 16 godina i nisam ga sanjala do noćas.


Dugo već imamo djeca i ja jako ružnu sitaciju sa bivšim mužem. Bivši stalno odugovlači ne drži se dogovora, nedavno sam pokrenula parnicu, koju sam dobila, ali ništa od rješenja jer se on žalio.

Radi se o stvari koja se ne bi događala da je svekar živ, jer je on jako držao do obitelji i bio je pravedan.

I tako se ja noćas u snu, nađem u kući oko koje se vodi spor, a tamo se nalaze i moj svekar i moj bivši. Ja se kao normalno ponašam ne želeći svekra opterećivati, i u trenutku kada ipak odlučim reči mu što mi je na duši, ne mogu ga naći.

Evo ni u snu ne mogu doći do barem utješnog rješenja.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 22:50   #99
ja sam kao beba ostala bez majke pod čudnim okolnostima,cijelo djetinjstvo sam imala čudan osjećaj neke energije oko sebe--kad sam mala bila više puta sam imala čudne snove,noćne more
Jednom prilikom sam kao mala (bila sam sama u sobi ispavala) i dosta sam jako plakala i kada s došli ukućani da me sire našli su crne dlake u ruci ,kao da sam ih isčupala (a u kući nije bilo nikoga crne kose)
Sila nečista is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 11:29   #100
opet čudan san....
Sanjam da se nalazim u nekoj prostoriji s prijateljima. Sjedimo svi za stolom i jedemo. Odjednom se ja ustajem od stola i krenem kroz neke dugačke hodnike s puno vrata (kao oni veliki dvorci) Dok hodam, nemam pojma kuda idem i zašto ali imam neobjašnjiv osjećaj da negdje moram doći i nekoga vidjeti. Dolazim do jednih vrata i otvaram ih. To je neka ogromna soba sa dugačkim stolom i hrpom stolica. U sobi stoji moja pokojna baka zabrinutog izraza lica. Ja joj prilazim i pitam je da mi odgovori kada ću ja umrijeti. Ona skriva pogled od mene i govori mi da mi to ne smije reći.. Ja uporna, nekoliko puta joj postavljam isto pitanje a ona izbjegava odgovor, samo ponavlja kako ona to zna ali mi ne smije to reći.... Osjećam da je zabrinuta i da jedva čeka da odem. Ja odlazim kroz vrata na koja sam i ušla a ona odlazi na druga vrata koja se nalaze na drugom kraju sobe... Poslje tog sna sam tjedan dana bila u šoku! Jedan od najgorih snova u mom životu!!
Nedavno sam sanjala prijateljičine roditelje koji su poginuli u saobračajnoj nesreći. Dakle, ja s njima sjedim na nekom balkonu i pijemo kavu. Njena mama mi govori kako je sad dobro i kako ju više ništa ne boli. Tata sjedi snuždeno i šuti, kao da ga nešto muči (on je skrivio nesreću). Spominjala mi je neki broj 20 ali se ne sjećam u vezi čega je to bilo....
Ti snovi su toliko fascinantni i "žestoki", drugačiji od ostalih. Ja u snu znam da su oni mrtvi, znaju i oni. Ne bojim ih se (čudno!). Prije su mi se nekom telepatijom obračali a sad razgovaramo. Žao mi je samo što im ne postavim neka konkretnija pitanja a ne gluposti ali na žalost ne mogu upravljati snom....
nensy21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.