Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2011., 15:09   #21
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
tnx, nisam ja baš za sirovojedstvo (doduše, nisam se baš ni strašno puno informirala, ali onoliko koliko znam me ne privlači na prelazak na taj način prehrane)
ja sam mislila tim sirovim sokovima eventualno obogatiti prehranu, al ako za to trebam kupovat posebni kučanski aparat onda čini mi se ne bu niš od toga
Ma nisam ni ja baš za potpuni prelazak na sirovu hranu, nisam jednostavno taj tip. Ali volim prirodne sokove, i blender imam otprije, a i volim miksati razno razne stvari njime. Moj razlog što sam počela s tim sokovima je grozan dermatitis koji mi ni tona kortikosteroida do sada nije uklonila ni na kratki period, a testiranja na alergije su mi bila negativna. Ne može škoditi, pogotovo kad sam pročitala da lisnati dio korjenastog povrća npr. ima daleko više vitamina nego sam korijen.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 15:11   #22
Quote:
annyG kaže: Pogledaj post
Moja cura ima neurodermatitis,
tu dijagnozu je postavio dermatolog, nakon što nam je naša doktorica dala kortikosteroidnu kremu koju ja nisam htjela koristiti.

To joj je počelo kada je imala cca 4mj i bila samo na sisi (sada ima 9mj).
Dermatolog ne preporuča alergo testove prije 4 godine jer smatra da pravilnm liječenjem to kod 99% dijece prođe.

Moramo mazati 2 puta dnevno sa Mustelom, kupati se u Musteli ...
mojoj maloj nije dijagnosticiran ali ja se kladim u 90% da ga ima , bas sam danas trazila nesto po ljekarnama i skoro svi su mi savjetovali losion od A-Derme za atopicnu i vrlo suhu kozu i kazu da je bolji od mustele - kad ga isprobam javim rezultate
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 15:12   #23
Pitanje (a mislim da je i ovo zgodno mjesto za to): je li itko ovdje probao tzv. slanu sobu? Nisam nikad bila, nemam pojma koliko je efikasno, ali kažu da je terapija solju dobra i kod alergija i dermatitisa itd..
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 15:20   #24
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Moj razlog što sam počela s tim sokovima je grozan dermatitis koji mi ni tona kortikosteroida do sada nije uklonila ni na kratki period, a testiranja na alergije su mi bila negativna. Ne može škoditi, pogotovo kad sam pročitala da lisnati dio korjenastog povrća npr. ima daleko više vitamina nego sam korijen.
ajd napiši malo više o tome, MM isto ima grozan dermitis, on je godinu dana čak bio potpuno izbacio KM i sve mliječne proizvode (onda nam je netko, ne sjećam se više tko, rekao kako odraslom organizmu treba užasno dugo da se očisti od tih nutritivnih alergena jer ipak 30 godina nešto koninuirano konzumiraš i onda nemreš u tri mjeseca to pročistit. leonee? )

možeš i na pm, ako drugi misle da je oftopik

i dovoljan bi bio samo običan mali blender?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 15:23   #25
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
mojoj maloj nije dijagnosticiran ali ja se kladim u 90% da ga ima
ovak i ja, zato i visim na sličnim temama
(a još k tome MM ima tu svoju šugicu)

vodit ću ja nju pedici da joj to pogleda, al kad joj se koža počela sušiti već je bila počela jesen i zima i sezona boleština, dijete mi je zdravo i ne pada mi na pmaet vodat ju po čekaonicama dok je sezona boleština (a taman su nam ukinuli potpuno odvojene ordinacije za bolesne i zdrave)

Quote:
, bas sam danas trazila nesto po ljekarnama i skoro svi su mi savjetovali losion od A-Derme za atopicnu i vrlo suhu kozu i kazu da je bolji od mustele - kad ga isprobam javim rezultate
wedding, pisala je i leonee već - nema kreme koja je bolja ili lošija, nekom odgovara jedna, drugom neka druga, a nekom nijedna od te dvije već nešto treće.
stvar s adermom je što ona sadrži zob pa kod klinaca kod kojih je problem gluten nikako ne funkcionira.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 15:33   #26
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ovak i ja, zato i visim na sličnim temama
(a još k tome MM ima tu svoju šugicu)

vodit ću ja nju pedici da joj to pogleda, al kad joj se koža počela sušiti već je bila počela jesen i zima i sezona boleština, dijete mi je zdravo i ne pada mi na pmaet vodat ju po čekaonicama dok je sezona boleština (a taman su nam ukinuli potpuno odvojene ordinacije za bolesne i zdrave)
joj mrzim te bolestine, ja isto ne moslim ic sada kod pedice a ujedno i sakupljam informacije o dobrim privatnim dermatolozima jer na Salatu onim tukacama neidem ni za zivu glavu


Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
wedding, pisala je i leonee već - nema kreme koja je bolja ili lošija, nekom odgovara jedna, drugom neka druga, a nekom nijedna od te dvije već nešto treće.
stvar s adermom je što ona sadrži zob pa kod klinaca kod kojih je problem gluten nikako ne funkcionira.
ma znam ja to, gluten je gadan kod alergicara. Mi cemo probat sa tim a drzimo fige da ce pomoc jer Mustela nam nije bila nesto tj isti kufer mi je kao i bepanten plus
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 16:14   #27
da vas pitam: jesu li vam bebe i djeca, koja imaju dokazanu neku alergiju, imala probleme sa stolicom?
jer moj mali se muci da je to uzas jedan, a i mi skup s njim.
nije od dohrane jer ju jede vec 3 mjeseca.

5 dana ne kaka, 6. dan nesto maaalo, pa tek 7.uz pomoc cepica to napokon i obavi. ali u medjuvremenu se muci, napinje, place, nervozan je uzasno, bas ga muci, a i ti cepici su mi katastrofa jer se sav grci nakon njih, a opet pokaka mizeriju.
nama je u biti od te probave sve i krenulo, prvi simptomi. nnadam se da ce se smirit jednom kad otkriju na sto je sve alergican pa kad te namirnice totalno maknemo iz prehrane.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 17:21   #28
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post

i dovoljan bi bio samo običan mali blender?
dobiješ zapravo istu stvar ko i sa štapnim (znači, onako gušće, kašasto pa dodaješ vodu ili jogurt ako radiš s voćem), ali blender je jači tako da je u tom smislu bolji. može usitnit i led, orašaste plodove i tvrdo sirovo povrće. to štapni ne bi izdržao, probala
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 20:05   #29
nisam dolazila jer nas sasila gripa
a za nastavak pisanja mi treba snage i vremena, a toga imam najmanje od svega

sto se tice krema.. ja bi prije probala one jeftinije.. mustela i a-derma su skupe, a nista ucinkovitije od recimo exicipiala, koji je nesto jeftiniji.
dermatolozi mogu pomoci u izboru kreme kortic/ne kortic.. ja ih sad gledam kao prodavace u apoteci.
eventualno bi gatroenterolog mogao pomoci... jer sve krene ugl od probave. ali i oni su prilicno nemocni.

sto se tice idealne dobi djeteta za odlazak na testiranje.. AnnyG, dobro ti je doktro rekao. Nemojte ih slati na testiranja, ako to stvarno nije potrebno (mi smo morali najvise radi mog produzenog porodiljnog i komisije, a onda radi cjepiva MoPaRu.. jer je na prvom testiranju odreagirao na jaje). Necete tim testiranjem nista puno dobiti. Reci ce vam da je dijete alergicno na par stvari, a neke stvari nece otkriti (gore sam u postovima opisala i radi cega). Takodjer, neki testovi (prick, patch) mogu potaknuti kontaktni dermatitis.. jos nam i to treba..
A vecini djece AD prodje sam od sebe u prvih par godina.

Vezano za sokovnik.. ja sanjam o Oskaru ali, razumije se, malo je preskup
inace, imamo neki sokovnik jeftilen (mislim da je dosao negdje 200kn) i ne koristimo ga dovoljno cesto koliko bi mozda trebali (ne da mi ga se sastavljati, rastavljati, prati... ugl miksam u njemu zelenjavu i ubacim obavezno jabuku/narandzu/mrkvu da bude prihvatljiv za djecu. jako dobra stvar (zdravi i fini sokici, vole ih i djeca i roditelji ). neki dan recimo, izmiksala sam izmedju ostalog i rikulu, sirove cvijetice brokule,.. ubacila jabuku, mrkvu i posebno za starijeg narandzu i popili su bez puno biskanja.
Sirovo voce i povrce je jako dobro jer zadrzava masu enzima koje kuhanje preko 40°C ubije.
Moj ljubljeni Oskar hladno presa pa time je jos bolji. Ako kupujete sokovnik, mislim da bi trebalo kupiti ili jeftilen (koji se kolko-tolko lako rastavlja, sastavlja, pere ) ili nesto poput Oskara.. ovo izmedju se ne isplati.

btw, mome malcu prekjucer dali greskom malo soka od sumskog voca (kako su stariji, sve je teze) i odmah se osuo ali, dobro je to da se jako malo zapravo osuo! napredujemo!
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 20:42   #30
sad ja razmišljam, jer mi je pedica rekla da kad učestalo kašlje i učestalo joj nos curi može biti u pitanju i alergija
sad vraćam film i razmišljam bi li moja malena ipak mogla biti alergična na nešto
prvo mi na pamet pada mačka koju moja mama ima
pa mi i prašina pada

njoj je isto lice dosta hrapavo, i to skoro tokom cijele godine, a to se baš pojača kad izađemo vani na zrak pogotovo kad je hladno, odnosno ne pojača se da je hrapavije nego u smislu da se to sve zacrveni
i uvijek ima kao te neke točkice malene po licu, baš onako kao alergija....i stalno govorim vodit ću je doktoru za to al nikako, stalno to zanemarivam

nego mi se tek sad počelo vrtiti po glavi da je možda alergična, ili je možda bakterija u pitanju???

e da, i sjetila se, da govori mi stalno da je nos boli i danas mi govori da je usta bole, sad ne znam jel me zeza ili
nekad se zna i po okicama trljati

curi joj nosić barem jednom mjesečno, jel tako i vašima??? koliko često se to kod vaših ponavlja

i sad mi se još vrti po glavi, kako joj točno bolesti idu istim tokom ko i lani, točno u isto vrijeme je curenje nosa, i evo u 1 i 2 mjesecu je kašalj, tako je bilo i lani

nemam pojma jel umišljam ili šta već

evo stavila sam bila ovaj post na alergije kod djece, al vidim da vi ovdje pišete pa sam ga zakeljila ovdje
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 13:14   #31
Moguce da je alergija.. Prvo probaj maknuti sve alergene i nakon 2-3 tjedna vidi jel joj se stanje popravilo..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 13:44   #32
konačno mi se dijete razbolilo pa smo posjetili pedicu. pokazala sam joj te dorine zone suhe kože, odmah se mašila za a-derma i mustela prospekte i rekla da to nije ništa zabrinjavajuće. rekla sam joj da već mažem s excipialom i da je pod kontrolom uz mazanje, čak i svaki drugi-treći dan. rekla ped da bi to izgledalo puno gore da je AD i da ako se poboljša kad prestane sezona grijanja mogu skroz prestat brinut.

pitala sam ju bi li to mogao biti pokazatelj alergije ili netolerancije na neku hranu, rekla da bi čak i moglo biti, ali da je to onda toliko slabo da nema smisla išta poduzimati.
da prestanem brinuti?

(a brinem se najviše zato jer su to - suhi zrak, maži dermo kremama, nije niš strašno - godinama govorili MM-u. danas čim prestane s kortićima ima crvene, plikaste, svrbljive, rane )

leonee, pisale smo si svojedobno na PM o tome koliko ima odnosno nema smisla skroz izbjegavati alergen, podsjeti me, ako uhvatiš vremena.
također, sjetila sam se da su ti plikovi/rane MM-u uvijek na istim mjestima te simetrični - na jednoj i drugoj ruci, na jednoj i drugoj nozi...u primozgu mi je da sam negdje čitala da se prema tome gdje izbijaju plikovi čak može zaključiti što od hrane smeta organizmu...ili tako nešto?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 15:18   #33
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
konačno mi se dijete razbolilo pa smo posjetili pedicu. pokazala sam joj te dorine zone suhe kože, odmah se mašila za a-derma i mustela prospekte i rekla da to nije ništa zabrinjavajuće. rekla sam joj da već mažem s excipialom i da je pod kontrolom uz mazanje, čak i svaki drugi-treći dan. rekla ped da bi to izgledalo puno gore da je AD i da ako se poboljša kad prestane sezona grijanja mogu skroz prestat brinut.

pitala sam ju bi li to mogao biti pokazatelj alergije ili netolerancije na neku hranu, rekla da bi čak i moglo biti, ali da je to onda toliko slabo da nema smisla išta poduzimati.
da prestanem brinuti?

(a brinem se najviše zato jer su to - suhi zrak, maži dermo kremama, nije niš strašno - godinama govorili MM-u. danas čim prestane s kortićima ima crvene, plikaste, svrbljive, rane )

leonee, pisale smo si svojedobno na PM o tome koliko ima odnosno nema smisla skroz izbjegavati alergen, podsjeti me, ako uhvatiš vremena.
također, sjetila sam se da su ti plikovi/rane MM-u uvijek na istim mjestima te simetrični - na jednoj i drugoj ruci, na jednoj i drugoj nozi...u primozgu mi je da sam negdje čitala da se prema tome gdje izbijaju plikovi čak može zaključiti što od hrane smeta organizmu...ili tako nešto?
to je neki dermatitis, ali blazi oblik.

isto je i kod nas, isla sam po tri misljenja dermatologa, dobila isti odgovor kao i ti. pojavilo joj se to na pocetku dohrane, pa sam sumnjala i na hranu, medjutim nista nisam uspjela izoliranjem pojedinih namirnica. a i Pavicic mi je rekao da je od hrane da bi bili puno tezi simptomi, pa cak i ako se nastavi sa davanjem te namirnice, da bi se pojavile probavne smetnje.
muz je alergicar (prasina i perje dokazano, za hranu nista nije nadjeno), vjerojatno je od njega.

moj savjet.. da, prestani brinuti. tesko da ces dokazati ista za hranu (pogotovo ti jako pazis na ishranu)..
i standardne upute za AD, ovlazivac obavezno, vunena i sinteticka odjeca, aderma.

nama je ove zime puuno bolje, valjda je organizam malo snazniji. kad prodje zima, prodje i taj AD.

a muz ti mozda prolazi kroz neki losiji period, pa mu se to pogorsalo, ili?
stres, stajaznam?
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 20:33   #34
Sta znaci "blazi oblik, ne morate brinuti"?
Ili je alergicna ili nije.
Ako je i ako se ignorira, moze biti samo gore.. Hm... Kod odraslih. Ali kod djece je malo drugacija situacija.. Oni vremenom, prehranom, nadoknade enzime koji fale.. Pa onda i moze proci samo od sebe.

Ugl, point je da se normalno zivi. Sa alergenima! Izbjegavanje kao trajno rjesenje je uzas.
Preporuka alternative je da se svi alergeni izbjegavju neko razdoblje, ovisno o tezini slucaja (od recimo 2mj na dalje.. Trebala bi to provjeriti) i u tom razdoblju jako raditi na dizanju imuniteta. Napisala sam u jednom od ona 3 posta sto bi bilo ok uzimati (probitike, citrofit, biljne enzime). A onda nakon te faze bildanja malo po malo uvoditi alergene.
Naglasak je na zdravom zivotu.. Pogotovo hrani. Bez ikakvih aditiva, konzervansa, spricanja, sto manje mesa, jaja i mlijeko izbaciti jer su alergeni,...
Ako nahranimo tijelo sa potrebnim mu stvarima, funkcionirati ce savrseno.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 20:40   #35
Ovo prvi put cujem da se moze skuziti na sto smo alergicni po tome gdje izbijaju ekcemi..

Sve vise je bebaca alergicno danas mi prijateljica javila da je izgleda i njena malena bebica ima AD, a druga je nakon 10god pijenja jednog te istog lijeka za glavobolju, jedan dan popivsi tabletu odreagirala anafalitickim sokom ..ok, ona se stvarno ubija s poslom pa joj je i zato imunitet otisao totalno k vragu.
Toga ima sve vise i vise..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 21:10   #36
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Sta znaci "blazi oblik, ne morate brinuti"?
Ili je alergicna ili nije.
pa, pretpostavljam da znači - ako joj smeta neki alergen, smeta joj jako jako malo, popravit će se samo od sebe

to za plikove su mi, čini mi se, rekli oni frendovi koji imaju klinca s teškim ad i koji su išli na testiranja van. oni su izbacili potpuno sve alergene (km i mliječne proizvode) i mali je sad ok.

a sad, dal se po mjestima može skužiti ili ne, nisam sigurna...al mislim da sam i to negdje čitala...

lako je meni još za d. al nemreš starog konja naučit novim trikovima..MM ima faze kad mu se stvarno pogorša, onda izbaci cigarete, vino i slatko (užasno puno slatkog on konzumira. a bome i vina ) pa bude bolje. pa polako prestane paziti i onda sve ispočetka.
on je inače i na proljeće alergičan i to dosta jako.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 10:33   #37
Meni su rekli kod 2 djece(imam3)da maknem mlijeko i sve mliječne proizvode jednom djetetu zbog mucanja.Kreče na terapije u 4.mj i neče ga primiti ako mjesec dana ne bude na km.Drugo dijete 15mj još nije počela pričati da maknem mlijeko.Mlijeko sadrži kazein neka djeca ga ne mogu probaviti i manifestira se na dosta stvari.Rekli su mi da dajem mjesec dana rižino mlijeko ili bademovo.Kad sam išla to ja malo proučavati djeca sklona alergijama ,smeta im kazein.Uvijek puni sekreta to je kod moga najstarijeg dijeteta.Piše da pitata takvu osobu koliko konzumira mliječnih proizvoda odgovor je najvjerojatniji puno.Mame da skratim ne budite ljene otvorite si o kazeinu i pročitajte šokantno ali očito djeci smeta mlijeko................
arianka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 10:35   #38
Krivo sam napisala da se ispravim za terapije bez km mora biti mjesec dana.
arianka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 16:21   #39
U ponedjeljak su mu stavili flastere za atopy patch test koji je danas pokazao alergiju na jaja i psenicn brasno,sutra idemo opet skidat drugi flaster i po nalaze rist i rast.
Jel alergija na psenicno brasno isto prolazi kao i u vecini slucajeva i sve ostalo ili ostaje
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 17:26   #40
Quote:
dijana128 kaže: Pogledaj post
U ponedjeljak su mu stavili flastere za atopy patch test koji je danas pokazao alergiju na jaja i psenicn brasno,sutra idemo opet skidat drugi flaster i po nalaze rist i rast.
Jel alergija na psenicno brasno isto prolazi kao i u vecini slucajeva i sve ostalo ili ostaje
a bemu miša

ja zbilja neznam dali te alergije prođu ili ostaju doživotno

moja od 3 i pol se nedavno testirala kožnim testom na inhalacione alergene radi suhog kašlja,to je sve bilo ok,tada nam je dr. rekla kaj ona ima ad?ja kažem imala je(mislila sam da to više nema jer nema ekcema,nego samo suhu kožu kao i ja i tu sam još zbunjena)leone mi je objašnjavala da ako nema ekcema da to ne znači da nema ad,a ja sam mislila da ako ekcemi nestanu i nejvaljaju se da je to rješeno

onda imam i ja ad jer i ja imam suhu kožu koja se peruta i svrbi ako se nakon pranja ne nasaftam kremicom i na nadlakticama imam onu tzv. pureću kožu onako mjestimično je bjelije u odnosu na ostatak kože i perutavo ali ne čoha

nije mi palo na pamet da ad može biti povezan i s hranom tj. je ali ne u smislu da je njoj suha koža zato kaj joj smeta neka hrana ili se varam?

kod nje je u pitanju bilo alergija na nikl(odnosno drukeriće na bodićima koji su bili direkt na koži) tako da su ekcemi bili na ramenima,kad smo to skužili i maknuli to se više ne pojavljuje

ako je na pšenično brašno jeli onda i na gluten ili to nema možda veze?

mi još moramo neke testove iz krvi napraviti za svaki slučaj,one IgEove i ino


držim fige da svi ostali nalazi vam budu ok i da uspijete nekako to sve prebroditi
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:00.